Mini Stories
Mini Stories
Mini Stories
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PříjemPortálHledatLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 Jídelna

Goto down 
+21
Akihiro Kazuki
Shimonu
Pietrovič
Effettualita
Nočné mory
Vincent van Geelen
Thaleia Cassiope
Opti-Mystique
SteamTiger
Alfio
Agatha Farewell
Tsunoroi Ryuuji
Phate69
Eserath
Momonika Queer
Neige
Rikke
Will Reinja
Ella Frell
Fantaghira
M. Phoenix
25 posters
Jdi na stránku : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 30 ... 43  Next
AutorZpráva
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
M. Phoenix


Poèet pøíspìvkù : 1102
Reputatce : 8
Join date : 01. 01. 12
Age : 35
Location : Prague

Jídelna - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Jídelna   Jídelna - Stránka 17 EmptyTue Jan 17, 2012 1:52 pm

First topic message reminder :

Jídelna - Stránka 17 Jdelja

Zdálo se, že loď poskytovala svým obyvatelům místnosti přesně podle toho, jak je potřebovali. Proto když měl například snílek hlad, velice snadno ho svými spletitými chodbami navedla přesně tam, kam bylo třeba - do jídelny.

Jídelnou byla nevelká místnost s několika dlouhými stoly vyrovnanými vedle sebe. Zařízena byla velmi prostě, to nejhlavnější v ní bylo veliké magické okno s výhledem, který se měnil podle toho, jaká byla zrovna denní doba. K snídani jste se například mohli dívat na výhled na oceán, nad nímž právě svítá a kde dovádí racci, při večeři vás pak okouzloval pohled na tmou zahalený deštný prales, a byli-li jste dostatečně potichu, mohli jste slyšet i jeho tajemné zvuky, cvrkot cvrčků a pokřikování opic.

Kromě tohoto magického okna tu nebylo moc na co koukat. Bylo tu především hodně zeleně, rostlin v překrásně zdobených květináčích, a na stěnách obrazy, které se často měnily a mnohdy obsahovaly různá vepsaná poučení a rčení.

Na stěně hned vedle okna visel rozměrný, jakýmsi pradávným písmem popsaný pergamen - jídelní lístek. Na něm si snílek mohl zvolit z množství lahodných pokrmů ten, na který měl právě největší chuť, a pro objednávku pak stačilo posadit se ke stolu a pomyslet na svou volbu. Vybraná dobrota se pak objevila přímo před snílkem a ten si mohl dobře pochutnat. Právě tak nádobí se obvykle samo odklízelo poté, co je snílek vyprázdnil. Jen někdy, například chtěla-li vás loď poškádlit nebo potrestat za přestupek proti lodnímu řádu, se nádobí neodklidilo a na stěně se objevil plechový dřez, kde jste se o svůj nepořádek museli postarat klasicky postaru, bez použití magie.

Jídelna často platila za druhou společenskou místnost. Snílci byli sice obvykle natolik zabráni do jídla, že neměli mnoho času u něj mluvit, a židle tu nebyly tak pohodlné, přesto se ale i tady daly řešit různé problémy, občas tu někdo i po jídle zůstal sedět třeba s knihou nebo se omámený postavil k oknu a nechal svou fantazii putovat kdesi po pouštích a oázách nebo po deltách ohromných řek, na jejichž vodopády se právě díval...


Naposledy upravil M. Phoenix dne Mon Jan 23, 2012 2:59 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.phoenixrise.blog.cz

AutorZpráva
Phate69
Hráč RPG
Phate69


Poèet pøíspìvkù : 114
Reputatce : 2
Join date : 21. 01. 12

Jídelna - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 17 EmptySun Jan 29, 2012 8:53 pm

Phate

Jídelna ztichla a potemněla. Otočil jsem se, a naproti mě seděl chlápek v mysliveckém kloboučku a divně se usmíval. Zase sis cinknul karty? zeptal jsem se s klidem a Belzebub přikývl. Usmál jsem se. Tak rozdávej.
Hráli jsme mariáš, ale já u toho myslel na jiné věci. Kdo tu teď vlastně zůstal? Proč odešli zrovna ti s fyzickými vlastnostmi? Je ta loď brutálnější? Obklopují ji víc noční můry? A hlavně... podíval jsem se na pána pekel a hodil na stůl srdcovou desítku. Co se stalo na Insignii? Kapitánka říkala, že kapitán přestal snít. Co se stane s lidmi, kteří přestanou snít? Zabila je ta loď?
Belzebub se jen zazubil a shrábl bank. Ptáš se špatného. Jak můžeš vědět, že ti nebudu lhát? pousmál jsem se a hned jsem věděl, koho se mám zeptat.
Ale "Otec" je jistě zaneprázdněný, takže ho nebudu rušit. Prohrál jsem opět še, co jsem měl v kapsách a s úsměvem jsem odešel do své kajuty.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jídelna - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 17 EmptyMon Jan 30, 2012 10:04 am

Po procházce po útrobách lodi jsem se dostal k jídelně.
Nechtělo se mi po ránu s někým diskutovat,tak jsem jen natáhl ruku dveřmi a přál si něco k snědku.

Na ruce se mi objevil sandwich což jsem kvitoval s povděkem.
A opět jsem se vnořil do útrob lodi žvýkajíc snídani.

(přesun)
Návrat nahoru Goto down
Thaleia Cassiope
Destiny
Thaleia Cassiope


Poèet pøíspìvkù : 219
Reputatce : 0
Join date : 22. 01. 12

Jídelna - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 17 EmptyTue Jan 31, 2012 8:26 pm

Dorazila jsem do jídelny zrovna ve chvíli, kdy jako na povel začal žaludek hlasitě protestovat. Jen jsem protočila očima a došla si to dlouhými kroky k pultu. Ani jsem si nestačila prohlédnout jídelní listek, když se přede mnou objevil tvarohový koláček a k tomu pořádně velký hrneček s horkou čokoládou! Musela jsem se usmát.
Destiny.. Jak ty to děláš? Přesně na to jsem myslela celou cestu sem!
Zakřenila jsem se a v duchu Destiny děkovala, vzala jsem si talířek, stejně tak i hrníček do rukou a šla si sednout na nejbližší místo. Zahleděla jsem se z okna, něco se tam změnilo, hleděla jsem teď na tmavý neprostupný les, nad kterým jako malá světýlka osvětlujíc krajinu, zářily hvězdy. Krásný to pohled, ale zřejmě bych se tam sama jít bála.
Usrkla jsem z hrníčku a pustila se do té tvarohové pochoutky, hodlala jsem tu chvíli setrvat, protože má lenost mi nedovolovala se zvednout!
Návrat nahoru Goto down
Thaleia Cassiope
Destiny
Thaleia Cassiope


Poèet pøíspìvkù : 219
Reputatce : 0
Join date : 22. 01. 12

Jídelna - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 17 EmptyTue Jan 31, 2012 9:14 pm

Když jsem se dostatečně pokochala výhledem na to, co se rozprostíralo přímo přede mnou a šálek s čokoládou vychladl, koláček už zmizel jakbysmet, usmála jsem se a vstala, protáhla jsem se a odnesla špinavé nádobí. S dobrou náladou a jakousi spokojeností, která se mi zračila v očích jsem se vydala pryč, prostě někam, provětrat si hlavu, projít se.. a snít.
(Přesun.)
Návrat nahoru Goto down
Neige
Vůdce Země Moří
Neige


Poèet pøíspìvkù : 229
Reputatce : 3
Join date : 21. 01. 12
Age : 31

Jídelna - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 17 EmptyWed Feb 01, 2012 1:26 pm

Pomalu jsem se doloudala k jídelně. Když jsem otevřela dveře, pohled mi jako vždy padnul na to úžasné okno. Pousmála jsem se. Ten výhled mi z nějakého důvodu vždycky zvednul náladu. Jenom tak příjít na to, jak to funguje. Přešla jsem až těsně k oknu a zasněně upřela pohled na krajinu za ním. Vydržela jsem to ale jen do tá chvíle, než mi žaludek připoměl, proč jsem sem vlastně šla. Obrátila jsem se k jednomu stolu a představila si jídlo, které mu se v naší domácnosti zásadně říkalo "placaté tousty". Když jsem ten termín použila ve škole, z pravidla na mě koukali jako na blázna, protože byli zvyklí říkat tomu pouze tousty. Vzala jsem si jeden placatý toust do ruky a přesunula se i s ním znovu k oknu. Chvíli jsem pozorovala výhled za ním, ale nakonec jsem to nevydržela a vyhrnula rukáv. Pohled mi padnul na něco, co na první pohled vypadalo jako normální zavírací hodinky, ale co byl ve skutečnosti můj nejnovější výtvor. Spokojeně jsem si ho prohlížela, zatím co ve mě pomalu mizel onen toust, který jsem svírala v ruce.
Návrat nahoru Goto down
Pietrovič
Země Moří
Pietrovič


Poèet pøíspìvkù : 516
Reputatce : 1
Join date : 31. 01. 12

Jídelna - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 17 EmptyWed Feb 01, 2012 4:24 pm

Dorazil som sem. Obzeral som všetko a očami blúdil po stenách a všade naokolo. Bolo to tu také krásne. Až som dorazil za veľký stôl. Poobzeral som sa a sadol si na stoličku. A očami blúdil všade. Nepoznal som to tu a odvahu na to aby som sa tu začal s každým rozprávať som nemal. Tak som len sedel a čakal, kým niekto nepríde a nevysvetlí, kde to vlastne som.
Návrat nahoru Goto down
Pietrovič
Země Moří
Pietrovič


Poèet pøíspìvkù : 516
Reputatce : 1
Join date : 31. 01. 12

Jídelna - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 17 EmptyWed Feb 01, 2012 4:39 pm

Chcem to tu celé preskúmať. Dopodrobna. usmejem sa. Postavím sa. Vyhrniem si rukávy, ruky založím do vrecka a svojím pomalým krokom odchádzam preč. Potom sa zastavím, otočím sa. Na všetko sa pozriem. Znova sa usmejem a odídem preč.(presun)
Návrat nahoru Goto down
Neige
Vůdce Země Moří
Neige


Poèet pøíspìvkù : 229
Reputatce : 3
Join date : 21. 01. 12
Age : 31

Jídelna - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 17 EmptyWed Feb 01, 2012 4:40 pm

Dál jsem si prohlížela svoje dílo, až jsem v jednu chvíli s údivem zjistila, že koušu do prázdna. Došel mi toust. Obrátila jsem se a chtěla jsem si vzít další, místo toho jsem sebou ale pořádně trhla. Za stolem totiž seděl nějaký kluk vůbec jsem si nevšimla, že přišel.
"Safra, ty teda umíš vylekat."
Malinko jsem se oklepala.
"Ehé.... teda... zdravím," omluvně jsem se na něj usmála, doufajíc, že si nebude všímat mé nevychovanosti a natáhla se pro druhý toust ležící na talířku. To už se ale ten kluk zvedl a odešel. Jen jsem pokrčila rameny a pustila se do jídla.
Návrat nahoru Goto down
Pietrovič
Země Moří
Pietrovič


Poèet pøíspìvkù : 516
Reputatce : 1
Join date : 31. 01. 12

Jídelna - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 17 EmptyWed Feb 01, 2012 4:49 pm

Znova som sa dostal sem. Blúdil som po celej palube a sám som nevedel ako som sa dostal naspäť. Zrazu som stál naspäť v miestnosti. Škrabal sa za hlavu a vôbec som to nechápal. Ako to? Znova sem? Što?! pomyslím si. Zrazu uvidím to dievča, ktoré sa mi vtedy zdravilo. Pomaly prídem k nej, poškrabem sa na hlave a usmejem sa."Dobrú chuť. Ja-a..." poviem a načiahnem hlavu bližšie k nej."K-kde to, to tu som v-vlastne?" pošepkám trochu koktajúc, lebo nebolo vo zvyku aby som sa ku niekomu prihováral. Bol som strašne vystresovaný a začínal som sa potiť. Bol to zvláštny pocit, rozprávať sa s nejakým človekom po dlhej dobe. Bol som až veľmi uzavretý do seba. Potreboval som, zistiť, či tomuto človeku, môžem veriť. Veď falošných ľudí som stretol vždy a tak som strácal vieru vo všetkých ľudí. Prestal som veriť, že existujú aj láskavý a spravodlivý ľudia.
Návrat nahoru Goto down
Neige
Vůdce Země Moří
Neige


Poèet pøíspìvkù : 229
Reputatce : 3
Join date : 21. 01. 12
Age : 31

Jídelna - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 17 EmptyWed Feb 01, 2012 4:58 pm

Když se vrátil, měla jsem možnost si ho lépe prohlédnout. Vypadal tak trochu nervózně.
Hmm? Před chvílí odešel a už je zase tu? trošku nechápavě mi prolétlo hlavou. Rukáv jsem si zase vytáhla přes "hodinky". V místnosti se momentálně nacházel zajímavější objekt na pozorování. To už ale přišel blíž. Vypadal hodně nervózně. Po jeho otázce jsem pochopila, proč se chová tak divně. Povzbudivě jsem se na něj usmála.
"Ty jsi tu nový, že?" zeptala jsem se pro jistotu. Konec konců, sama jsem tu nebyla dlouho a mohl to být někdo, koho jsem si prostě nevšimla. Na druhou stranu, ten by se mě asi těžko zeptal na takovou otázku.
Návrat nahoru Goto down
Pietrovič
Země Moří
Pietrovič


Poèet pøíspìvkù : 516
Reputatce : 1
Join date : 31. 01. 12

Jídelna - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 17 EmptyWed Feb 01, 2012 5:08 pm

"Nový? Kde nový? Ja....čo sa to tu vlastne deje? Čo to tu je?" povedal som rýchlo. Rozhadzoval som rukami a po chvíli prestal. Rozdýchaval som to, nečakal som, že sa so mnou bude baviť. Vtedy sa mi trošku svitla nádej, že existujú aj normálny ľudia. Preto som mal trošku viac odvahy a rozprával sa s ňou normálne."Tak ja som Peter Pietrovič Nemec. Som pôvodom trochu Rus. Ale ľudia ma volajú len Pietrovič." poviem trochu sa pousmejem."Mohla by si mi to prosí vysvetliť, kde to vlastne som....a čo to tu vlastne je?" poviem zaujato a poobzerám sa okolo seba. Čím viac som rozprával tým viac som sa cítil bezpečnejšie a prirodzenejšie."Prepáč, že som....proste, že som koktal. Bol som nervózny a nemám vo zvyku sa rozprávať s ľudmi." poviem a pousmejem sa.
Skôr ľudia nemali vo zvyku sa rozprávať so mnou. Uf...nie dosť. Už vážne dosť. Možno táto je iná. pomyslel som si a prezeral som si ju pohľadom.
Návrat nahoru Goto down
Neige
Vůdce Země Moří
Neige


Poèet pøíspìvkù : 229
Reputatce : 3
Join date : 21. 01. 12
Age : 31

Jídelna - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 17 EmptyWed Feb 01, 2012 5:16 pm

Usmála jsem se na něj.
"Těší mě Neige Levi," podala jsem mu ruku. V tu chvíli jsem si ale uvědomila, že v ní stále svírám toust. Nervózně jsem se zasmála a přendala ho do druhé ruky. O další podání jsem se už ale nepokusila. Bylo nepochybné, že tu byl nový. A narazil zrovna na mě...
"Nemusíš se omlouvat za koktání," pokusila jsem se ho uklidnit a sobě získat čas na rozmyšlenou, co mu řeknu.
"Víš... jak bych ti to řekla... jsi na lodi snů. A ve chvíli, kdy jsi se tu objevil si se stal jejím oficiálním pasažérem a snílkem. Aspoň myslím, že by to tak nějak mělo být. Sama jsem tu jen chvíli," ukousla jsem si toustu a znovu se na něj usmála.
Návrat nahoru Goto down
Pietrovič
Země Moří
Pietrovič


Poèet pøíspìvkù : 516
Reputatce : 1
Join date : 31. 01. 12

Jídelna - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 17 EmptyWed Feb 01, 2012 5:22 pm

"Rád ťa spoznávam." usmejem sa."Ahá...a aký je vlastne cieľ toho, že som tu? Veď som úplne zbytočný." poviem skleslo, no potom dostanem naspäť náladu, lebo si uvedomím, že sa so mnou vlastne rozpráva. Vyhrniem si znova rukávy a úsmev mám vždy na tvári."Tak tu aspoň nebudem jediný z tých novších....a je nás viac vlastne?" poviem rozmýšľajúc. Začnem sa škrabať na brade. No musí lebo je to obrovská vzducholoď. Neverím, že tu žije sama. Aspoň myslím.
Návrat nahoru Goto down
Neige
Vůdce Země Moří
Neige


Poèet pøíspìvkù : 229
Reputatce : 3
Join date : 21. 01. 12
Age : 31

Jídelna - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 17 EmptyWed Feb 01, 2012 5:30 pm

"Zbytečný? Tady není nikdo zbytečný. Každý se sem dostal protože něco umí. Aspoň tak mi to připadá. Nebo něco umí, protože se sem dostal?" zamyslela jsem se. Brzo mě ale ze zamyšlení vytrhnul jeho hlas.
"Víc? No, jasně. Aspoň když jsem byla naposledy venku z kajuty..." zamumlala jsem nepřítomně, ale pak jsem se rychle zase vzpamatovala.
"Jasně, je tu Phate a eM a takový ten zvláštní chlapík bůh ví z jaké doby... jo, Will! A kapitánka, samozřejmě kapitánka!" zasmála jsem se a chtěla si ukousnout další kousek toustu. A opět jsem kousla do prázdna.
Sakra...
Obrátila jsem se ke stolu s úmyslem objednat si další, když mi něco došlo. Obrátila jsem hlavu nazpět k němu.
"Ehm... nechceš něco k jídlu?"
Návrat nahoru Goto down
Pietrovič
Země Moří
Pietrovič


Poèet pøíspìvkù : 516
Reputatce : 1
Join date : 31. 01. 12

Jídelna - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 17 EmptyWed Feb 01, 2012 5:36 pm

Bol som úplne šokovaný, tým čo povedala. Nečakal som aby mi nejaký človek nepovedal, že som zbytočný, ba priam, že som užitočný. Chvíľu som mal otvorené ústa ale po chvíli som sa spamätal a ústa zatvoril. Na tvári sa mi objavil znova úsmev a povedal:"Tak asi je vás...no vlastne "nás" dosť." trochu zamyslene lebo som sa ešte nechcel veľmi pridávať ale iná možnosť nebola. A ak sú všetci ľudia skoro taký ako ona, tak sa tu budem mať ako v raji."Nie ďakujem."
Návrat nahoru Goto down
Neige
Vůdce Země Moří
Neige


Poèet pøíspìvkù : 229
Reputatce : 3
Join date : 21. 01. 12
Age : 31

Jídelna - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 17 EmptyWed Feb 01, 2012 5:44 pm

Pokrčila jsem rameny a na chvíli si představila ještě jeden talíř placatých toustů. Rázem se objevili na stole. A když jsem si přimyslela ještě hrnek plný teplého čaje, který se hned vzápětí také zhmotnil vedle talíře, musel jsem se zeširoka usmát. Vzala jsem do jedné ruky toust a do druhé hrnek, načež jsem se obrátila zpátky k němu.
"No to je."
Upila jsem a chvíli jsem přemýšlela, co dál.
"Hmm, chtěl by jsi tady něco ukázat?" zeptala jsem se nakonec.
Návrat nahoru Goto down
Pietrovič
Země Moří
Pietrovič


Poèet pøíspìvkù : 516
Reputatce : 1
Join date : 31. 01. 12

Jídelna - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 17 EmptyWed Feb 01, 2012 5:47 pm

"Tak rád, by som spoznal ďalších ľudí, to je fakt." poviem a poškrabem sa na hlave. Neviem, čo sa vo mne zlomilo, že práve ja som sa chcel s niekým spoznávať, no bolo to tak. Pozrel som na pravú ruku a uvidel na nej pečatný prsteň, ktorý nosieval môj otec. Vždy mi ho ukazoval a hovoril, že raz bude môj. S úsmevom som naňho pozeral a prstami po ňom chodil. Boli na ňom vyryté moje iniciálky "PN".
Návrat nahoru Goto down
Neige
Vůdce Země Moří
Neige


Poèet pøíspìvkù : 229
Reputatce : 3
Join date : 21. 01. 12
Age : 31

Jídelna - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 17 EmptyWed Feb 01, 2012 5:52 pm

Zamyslela jsem se. Kde by tak mohli být další lidé? Většinou jsem prostě někam šla a na nějaké jsem narazila. Nehledala jsem je. Většinu času jsem trávila se svými nákresy a šroubovákem v ruce.
"Nó, ehm..." zadívala jsem se na něj a usrkávala čaj z hrnku, který byl už skoro prázdný. Toust ve mě taky mizel celkem úctyhodnou rychlostí. Pak mě ale osvítilo.
Jasně, to by šlo, můžeme to přeci zkusit.
"Někde by tu měla být nějaká společenská místnost, můžeme to zkusit tam," usmála jsem se na ně a snažila se nevěnovat pozornost tomu, že do ní neznám cestu.
Návrat nahoru Goto down
Pietrovič
Země Moří
Pietrovič


Poèet pøíspìvkù : 516
Reputatce : 1
Join date : 31. 01. 12

Jídelna - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 17 EmptyWed Feb 01, 2012 5:54 pm

Prsteň som si dal dole a dal ho do vrecka. Usmial sa."Dobre tak poďme." poviem a pomaly som šiel za ňou. Popritom som rozmýšľal o rôznych veciach.
/presun/
Návrat nahoru Goto down
Neige
Vůdce Země Moří
Neige


Poèet pøíspìvkù : 229
Reputatce : 3
Join date : 21. 01. 12
Age : 31

Jídelna - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 17 EmptyWed Feb 01, 2012 5:57 pm

Vzala jsem si druhý toust do ruky a vydala se hledat společenskou místnost.
Snad mě k ní Destiny dovede, jako to zatím dělala, kdykoliv jsem něco potřebovala.
(přesun)
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jídelna - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 17 EmptyThu Feb 02, 2012 9:08 am

Vřítím se do jídelny,usadím se a zívnu.
Co si jen dát...hmmm přemýšlím urputně,po chvilce bubnování prsty o desku stolu Ovesná kaše..ano jednoduché,zasytí odpovím si sám na otázku co k jídlu.

Přede mnou se zjeví miska s ovesnou kaší,do ní zabodnutá lžička.
Ještě kávu loďko,děkuji vedu myšlenkový rozhovor s lodí.
Šálek se skutečně objeví,z chutí se napiji a pustím se do ovesné kaše.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jídelna - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 17 EmptyThu Feb 02, 2012 9:22 am

Dojedl jsem tedy spíš doházel jsem ovesnou kaši do svých útrob.
Rozhlédnu se Nikde nikdo ujistím se,lehce si říhnu a povolím si pásek u kalhot.

Dopíjím labužnicky zbytek kávy v šálku.
Po chvilce je v šálku jen kávová sedlina Věštit neumím poznamenám v hlavě při pohledu na jakýsi vzor tvořený sedlinou na dně šálku.
Pokrčím rameny a odcházím na chodbu.

(Přesun - Má kajuta)
Návrat nahoru Goto down
Pietrovič
Země Moří
Pietrovič


Poèet pøíspìvkù : 516
Reputatce : 1
Join date : 31. 01. 12

Jídelna - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 17 EmptyThu Feb 02, 2012 8:20 pm

Loď ma zaviedla sem. Mal som ukrutný hlad a v bruchu mi začalo škvrkať. Bol to neprestávajúci zvuk. No konečne som došiel sem, svojím tempom. Sadol som si za stôl a pozeral do stolíka. Uf...na akom princípe to pracuje? Och...dal by som si pizzu a čistú vodu. pomyslel som si a zrazu sa to objavilo na stole. Hm...na niečo také by som si zvykal. s chuťou sa pustím do jedla.
"Dobrú chuť!" poviem sám sebe a začnem jesť. Po páru súst si odpijem z vody a jem ďalej.
Návrat nahoru Goto down
Neige
Vůdce Země Moří
Neige


Poèet pøíspìvkù : 229
Reputatce : 3
Join date : 21. 01. 12
Age : 31

Jídelna - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 17 EmptyThu Feb 02, 2012 8:52 pm

Pomalu jsem došla do jídelny. Byla prázdná až na jednoho člověka. Chvíli jsem přemýšlela, kdo to je, protože jsem ho ze zadu ještě nepoznala, ale pak mi to došlo.
Háá! Pietrovič, pousmála jsem a došla až k němu.
"Můžu?" zeptala jsem se a aniž bych čekala na odpověď, tak jsem si přisedla. Představila jsem si maté a to se rázem objevilo přede mnou. Dokonce v opravdové tykvičce s kovovým brčkem určeným na pití maté.
Bájo!
Zamžourala jsem do strany na Pietroviče.
Zdá se že máme obzvláště štěstí na potkávání se v jídelně, prolétlo mi hlavou. Nijak jsem se ale nevyjadřovala, čekala jsem, jestli začne mluvit. Nezačal. Zdálo se, že je asi zabraný do přemýšlení, nebo možná jenom prostě neměl náladu. Nevadilo mi to. Po rozhovoru s Olafem jsem měla tolik věcí k přemýšlení. A zítra se pustíme do výroby těch vysílaček! Pousmála jsem se sama pro sebe a dolila si vodu do tykvičky z konvice, která se objevila spolu s ní. To bylo přesně ono. Maté byl čaj pro tiché přemýšlení a nebo pro povídání s přáteli. Takže vlastně skoro pro všechny příležitosti, kdy si člověk chtěl dát čaj. Brzy jsem upustila od pozorování kluka sedícího vedle mě a zadívala jsem se na scenérii za oknem. Mizelo ve mě čím dál víc maté, až jsem zjistila, že jsem vypotřebovala již celou konvičku vody. Na chuti to bylo pochopitelně znát. Povzdechla jsem si, položila tykvičku s maté na stůl a ta rázem zmizela i s konvičkou. Pomalu jsem vstala a usmála se na Pietroviče.
"No, já půjdu spát, je už pozdě a zítra mě čeká práce," maličko jsem zývla.
Zítra... ještě že je Olaf z Norska. Může být maximálně o hodinu posunutý ode mě. Ale když nemám hodinky tak je to stejně jedno. Bůh ví, kdy se probudím.
"Tak tedy dobrou noc," popřála jsem mu a vydala se do umýváren a pak do své kajuty a měkké postýlky.
(přesun)
Návrat nahoru Goto down
Pietrovič
Země Moří
Pietrovič


Poèet pøíspìvkù : 516
Reputatce : 1
Join date : 31. 01. 12

Jídelna - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 17 EmptyFri Feb 03, 2012 8:14 am

Ako som tak jedol uvedomil som si, že si vedľa mňa sadla Neige.
"Samozrejme....Dobrú n-.." povedal som ale to už bola preč. Chcel som ešte niečo povedať, no všetko zbehlo tak rýchlo. Až neuveriteľne. Pomaly som dojedol a uvedomil som si, že som tu sám. Poobzeral som sa a vypil svoju vodu. Pomaly som sa postavil, vytiahol rukávy. Je čas začať s tréningom. pomyslím si a pomaly sa vyberiem, niekde kde môžem trénovať. V strede cesty som sa ešte obzrel. Vážne tam nikto nebol. Pousmial som sa a odišiel s nádejou, že ma Destiny zavedie niekde kde môžem trénovať.
/presun/
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Jídelna - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 17 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Jídelna
Návrat nahoru 
Strana 17 z 43Jdi na stránku : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 30 ... 43  Next
 Similar topics
-
» Jídelna
» Jídelna a kavárna
» Přidaná místnost - jídelna

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Mini Stories :: SPAM :: Old topics :: Stará témata-
Přejdi na: