Mini Stories
Mini Stories
Mini Stories
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PříjemPortálHledatLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 Jídelna

Goto down 
+21
Akihiro Kazuki
Shimonu
Pietrovič
Effettualita
Nočné mory
Vincent van Geelen
Thaleia Cassiope
Opti-Mystique
SteamTiger
Alfio
Agatha Farewell
Tsunoroi Ryuuji
Phate69
Eserath
Momonika Queer
Neige
Rikke
Will Reinja
Ella Frell
Fantaghira
M. Phoenix
25 posters
Jdi na stránku : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 28 ... 43  Next
AutorZpráva
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
M. Phoenix


Poèet pøíspìvkù : 1102
Reputatce : 8
Join date : 01. 01. 12
Age : 35
Location : Prague

Jídelna - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Jídelna   Jídelna - Stránka 13 EmptyTue Jan 17, 2012 1:52 pm

First topic message reminder :

Jídelna - Stránka 13 Jdelja

Zdálo se, že loď poskytovala svým obyvatelům místnosti přesně podle toho, jak je potřebovali. Proto když měl například snílek hlad, velice snadno ho svými spletitými chodbami navedla přesně tam, kam bylo třeba - do jídelny.

Jídelnou byla nevelká místnost s několika dlouhými stoly vyrovnanými vedle sebe. Zařízena byla velmi prostě, to nejhlavnější v ní bylo veliké magické okno s výhledem, který se měnil podle toho, jaká byla zrovna denní doba. K snídani jste se například mohli dívat na výhled na oceán, nad nímž právě svítá a kde dovádí racci, při večeři vás pak okouzloval pohled na tmou zahalený deštný prales, a byli-li jste dostatečně potichu, mohli jste slyšet i jeho tajemné zvuky, cvrkot cvrčků a pokřikování opic.

Kromě tohoto magického okna tu nebylo moc na co koukat. Bylo tu především hodně zeleně, rostlin v překrásně zdobených květináčích, a na stěnách obrazy, které se často měnily a mnohdy obsahovaly různá vepsaná poučení a rčení.

Na stěně hned vedle okna visel rozměrný, jakýmsi pradávným písmem popsaný pergamen - jídelní lístek. Na něm si snílek mohl zvolit z množství lahodných pokrmů ten, na který měl právě největší chuť, a pro objednávku pak stačilo posadit se ke stolu a pomyslet na svou volbu. Vybraná dobrota se pak objevila přímo před snílkem a ten si mohl dobře pochutnat. Právě tak nádobí se obvykle samo odklízelo poté, co je snílek vyprázdnil. Jen někdy, například chtěla-li vás loď poškádlit nebo potrestat za přestupek proti lodnímu řádu, se nádobí neodklidilo a na stěně se objevil plechový dřez, kde jste se o svůj nepořádek museli postarat klasicky postaru, bez použití magie.

Jídelna často platila za druhou společenskou místnost. Snílci byli sice obvykle natolik zabráni do jídla, že neměli mnoho času u něj mluvit, a židle tu nebyly tak pohodlné, přesto se ale i tady daly řešit různé problémy, občas tu někdo i po jídle zůstal sedět třeba s knihou nebo se omámený postavil k oknu a nechal svou fantazii putovat kdesi po pouštích a oázách nebo po deltách ohromných řek, na jejichž vodopády se právě díval...


Naposledy upravil M. Phoenix dne Mon Jan 23, 2012 2:59 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.phoenixrise.blog.cz

AutorZpráva
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
M. Phoenix


Poèet pøíspìvkù : 1102
Reputatce : 8
Join date : 01. 01. 12
Age : 35
Location : Prague

Jídelna - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 13 EmptySun Jan 29, 2012 1:22 pm

Zdravíčko, ohlásila jsem se při vstupu do jídelny, kam jsem se přišla naobědvat. Zmerčila jsem tady Willa, kterého jsem dlouho neviděla, a tak jsem se na něj povzbudivě usmála. Pak tu byl ten vysoký afro sympaťák a... Tebe ještě neznám. Těší mě, já jsem eM., usmála jsem se na brýlatého hubeného výrostka, který vypadal vysloveně jako kapitán nějaké lodi, a podala mu ruku.
Návrat nahoru Goto down
http://www.phoenixrise.blog.cz
Vincent van Geelen
Vůdce Země Dravců
Vincent van Geelen


Poèet pøíspìvkù : 524
Reputatce : 0
Join date : 26. 01. 12
Age : 33
Location : -

Jídelna - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 13 EmptySun Jan 29, 2012 1:26 pm

"Prehltol som zemiakovú lokšu spoločne s kúskom požutej husacej pečienky a prikývol.
"Taktiež sa mi tento spôsob veľmi pozdáva, avšak, ja som zasa rád kvôli tomu, že môžem denne jesť niečo iné a tak mám možnosť ochutnať vždy niečo nové."
Usmial som sa a napil sa pomarančového džúsu.
"Nie že by sa to týkalo mňa, ale zaujímalo by ma, ako by loď reagovala na prianie nezletilej osoby, ktorá by žiadala nejaký alkoholický nápoj."
Keď som sa zasa chcel venoval jedlu, potom ako som nahlas vyjadril svoju úvahu, do jedálne vstúpila eM.
"Príjemný deň prajem."
Odvetil som na jej pozdrav, keď som sa k nej otočil, aby som vedel, kto prišiel. Napokon som sa otočil k tanieru a pokračoval v jedení.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jídelna - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 13 EmptySun Jan 29, 2012 1:30 pm

Lidí jako smetí zabrumlám v duchu.
Přijmu nabízenou ruku a potřesu si se slečnou "Olaf Skog,původně inženýr a důstojník Norské armády" odpovím.

Rychle dojím chléb s lososem,mírně se rozvalím na židli,sem tam usrknu z šálku kávu.

"Jo to je pravda,příště si dám něco co jsem v životě nejedl" řeknu a posunu si brýle na nosu.
Návrat nahoru Goto down
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
M. Phoenix


Poèet pøíspìvkù : 1102
Reputatce : 8
Join date : 01. 01. 12
Age : 35
Location : Prague

Jídelna - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 13 EmptySun Jan 29, 2012 1:35 pm

Hmmm, důstojník. Nespletla jsem se. Inženýr... to asi budeš mít dost v hlavě. To se nám tu bude hodit, pokývala jsem hlavou a sedla si ke stolu, abych Destiny požádala o pořádný talíř guláše nebo prostě čehokoli s knedlíkem. Byla jsem trochu rozmrzelá, chtělo to něčím zajíst.
Návrat nahoru Goto down
http://www.phoenixrise.blog.cz
Vincent van Geelen
Vůdce Země Dravců
Vincent van Geelen


Poèet pøíspìvkù : 524
Reputatce : 0
Join date : 26. 01. 12
Age : 33
Location : -

Jídelna - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 13 EmptySun Jan 29, 2012 1:38 pm

Dojedol som všetko to, čo som mal na tanieri a zapil to džúsom. Tanier, rovnako ako aj pohár zmizol a stôl predomnou ostal prázdny.
"Ja to väčšinou nechávam na náhodu, Čo loď vyberie, to ochutnám a ak to chutí, zjem to."
Povedal som smerom k Olafovi a jazykom som sa začal špárať v zuboch. Ani som sa nenazdal a objavilo sa predomnou drevné špáradlo.
Super!
Špáradlo som vzal a pomáhal si ním dostať kúsok mäsa spomedzi zubov.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jídelna - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 13 EmptySun Jan 29, 2012 1:40 pm

"V hlavě asi něco mám" mírně se usměji.
"A snad budu i nějak platný i když jsem většinou dělal na vývoji" poznamenám.

"Pancíř proti reaktivním střelám,stínění radarového signálu a mnoho dalších nezajímavých věcí" mírně se ušklíbnu.

"I když kdo ví." řeknu spíše pro sebe.
Dopiji kávu a pozoruji sedlinu na dně šálku.
Návrat nahoru Goto down
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
M. Phoenix


Poèet pøíspìvkù : 1102
Reputatce : 8
Join date : 01. 01. 12
Age : 35
Location : Prague

Jídelna - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 13 EmptySun Jan 29, 2012 1:41 pm

Páni, pokývala jsem uznale. Ten člověk opravdu měl něco za sebou. Tak to respekt. Já propadla z matiky i fyziky, takže tohle dokážu ocenit., nacpala jsem si pusu knedlíkem omočeným ve svíčkové.
Návrat nahoru Goto down
http://www.phoenixrise.blog.cz
Vincent van Geelen
Vůdce Země Dravců
Vincent van Geelen


Poèet pøíspìvkù : 524
Reputatce : 0
Join date : 26. 01. 12
Age : 33
Location : -

Jídelna - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 13 EmptySun Jan 29, 2012 1:45 pm

Nemôžem sa pýšiť tým, že by som nejak veľmi rozumel veciam, ktoré Olaf rozprával, tak som radšej mlčal, než aby som povedal nejakú hlúposť. Keď som odložil špáradlo, začal som sa mierne obzerať po miestnosti.
"Ja by som povedal, že každý kto sa nejako rozumie do techniky bude užitočný."
Skonštatoval som niečo, čo bolo však asi každému jasné.
"Zo mňa by ste nemali dobrého konštruktéra. Ja som skôr zameraný na umenie tela a meča."
Usmial som sa na tu prítomných.
"No, snáď to bude nápomocné."
Návrat nahoru Goto down
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
M. Phoenix


Poèet pøíspìvkù : 1102
Reputatce : 8
Join date : 01. 01. 12
Age : 35
Location : Prague

Jídelna - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 13 EmptySun Jan 29, 2012 1:50 pm

Když mluvíš o tom těle, polkla jsem příliš velké sousto, jak jsem si vzpomněla na něco, co jsem vlastně chtěla udělat. Napadlo mě, že kromě toho, co umím... no, s ohněm, tak jsem vlastně úplně k ničemu. Přitom vás je tu hned několik, co se umíte určitě dost dobře prát. Nechtěli byste třeba založit nějaký kroužek sebeobrany nebo tak něco a dát nám ostatním pár základů?, navrhla jsem. Zas mi na mysl přišlo těch několik členů, respektive členek posádky, co neměly žádné zvláštní schopnosti a vypadaly, jako by je dokázal shodit na zem i větříček. Jistě by se jim to taky hodilo.
Návrat nahoru Goto down
http://www.phoenixrise.blog.cz
Anonymní
Anonymní




Jídelna - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 13 EmptySun Jan 29, 2012 1:51 pm

"Díky za poklonu" zahlaholí na slova chvály slečny.

"Ale nikdo není dokonalý,já musel odejít z gymnázia kvůli chování a šoupli mě na vojenskou střední" zasměji se.
"Takže nikdo není dokonalý a ten kdo říká,že je..tak je vůl nebo blb" uchechtnu se.

"Myslím si,že svaly a umění boje bude důležitější než mé akademické vědomosti" pokývám hlavou a prstem klepu na šálek.
Návrat nahoru Goto down
Phate69
Hráč RPG
Phate69


Poèet pøíspìvkù : 114
Reputatce : 2
Join date : 21. 01. 12

Jídelna - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 13 EmptySun Jan 29, 2012 1:51 pm

Phate

DOšel jsem do jídelny a pozdravil místní. Posadil jsem se před stůl a soustředil se na pečený bok s knedlíkem. Nooo, to vypadá lákavě. usmál jsem se a kousl do masa. To představovvání mi už očividně jde. zaradoval jsem se a pak začal poslouchat. Fyzika fyzika fyzika. Pane... podíval jsem se na uniformu. Věříte v boha?
Návrat nahoru Goto down
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
M. Phoenix


Poèet pøíspìvkù : 1102
Reputatce : 8
Join date : 01. 01. 12
Age : 35
Location : Prague

Jídelna - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 13 EmptySun Jan 29, 2012 1:56 pm

Já myslím, že mozek je víc než prázdné svaly. Ale úplně nejlepší samozřejmě je, když je to všechno v rovnováze. Jsem ráda, když na lodi potkávám tak rozličné lidi, dává mi to naději, že ať nás potká cokoli, vždycky budeme mít někoho přesně na to dělaného, usmála jsem se na Olafa.

Pak jsem pokývala na Phatea, který se k nám mezitím přidal. Zkoumavě jsem si ho prohlížela. Už od našeho prvního setkání mi na něm něco nesedělo a nemohla jsem přijít na to, co to je. A teď zase. Ta otázka o bohu. Co to mělo za smysl? O co mu šlo?
Návrat nahoru Goto down
http://www.phoenixrise.blog.cz
Vincent van Geelen
Vůdce Země Dravců
Vincent van Geelen


Poèet pøíspìvkù : 524
Reputatce : 0
Join date : 26. 01. 12
Age : 33
Location : -

Jídelna - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 13 EmptySun Jan 29, 2012 1:59 pm

Otočil som svoju tvár na eM, keď začala rozprávať a ako som ju počúval, priložil som s dva prsty k brade a mierne nimi pohyboval.
"Povedal by som, že za zamyslenie sa, to stojí, len neviem ako by to bolo. Viete, ja som nebol nikdy ten typ človeka, ktorý by niekoho dokázal učiť. Možno aj to je moja nedokonalosť."
Pousmial som sa.
"Ale je pravda, že čím viac schopnejších členov je v spoločnosti, tým je spoločnosť silnejšia."
Dodal som.
Čo by na niečo takéto asi povedal môj majster...
V momente, keď som chcel reagovať na Olafa, vošiel do miestnosti Phate, ktorý po chvíľke položil otázku, na ktorú som po pravde nemal odpoveď.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jídelna - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 13 EmptySun Jan 29, 2012 2:00 pm

"V boha?" řeknu zmateně a podrbu se na bradě.

"Máte na mysli nějakého konkrétního?" řeknu s mírným úsměvem na tváři.
"Kroužek na sebeobranu by nebyl špatný" pokývám hlavou.

"Sice jsem měl sebeobranu povinně na škole,ale pamatuji si prd" zasměji se.

Návrat nahoru Goto down
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
M. Phoenix


Poèet pøíspìvkù : 1102
Reputatce : 8
Join date : 01. 01. 12
Age : 35
Location : Prague

Jídelna - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 13 EmptySun Jan 29, 2012 2:13 pm

Věř mi, řekla jsem Mattovi, někdy si člověk myslí, že na něco nemá geny, a pak když ho do té pozice někdo naverbuje, sám sebe překvapí. To byla jedna z největších pravd, které jsem se za svůj život naučila sama o sobě. Neustále jsem si nevěřila a podceňovala se, ale když na to přišlo, musela jsem vždycky zpětně uznat, že jsem se s danou situací vyrovnala lépe, než bych čekala. Samozřejmě až na malé výjimky. Vzpomněla jsem si na incident v jídelně a Bereničiny ruce a polila mě horkost.

Sebeobranu povinně? To ale musela být škola. My měli akorát samé nudné předměty. Vždycky jsem toužila se něco takového naučit. Samozřejmě tam na Zemi jsem to nijak zvlášť nepotřebovala, ale mám za to, že tady by se mohlo takové umění dobře vyplatit. Což bylo ještě slabě řečeno. Vždyť na tom mohl záviset i můj život. Byla jsem odhodlána udělat všechno, co bylo možné, pro to, abych příště byla lépe připravená.
Návrat nahoru Goto down
http://www.phoenixrise.blog.cz
Vincent van Geelen
Vůdce Země Dravců
Vincent van Geelen


Poèet pøíspìvkù : 524
Reputatce : 0
Join date : 26. 01. 12
Age : 33
Location : -

Jídelna - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 13 EmptySun Jan 29, 2012 2:19 pm

Keďže som na otázky ohľadom stále nemal odpoveď, rozhodol som sa, že odpovedať nebudem. Zameral som sa preto skôr na eM a Olafa.
"Myslím, že bojové umenie treba trénovať pravidelne a dlho, aby sa človekovi vrylo do tela a vykonával ho reflexívne. Inak je to dosť zbytočné."
Otočil som sa na eM.
"Ja som skúšal pár krát niekoho učiť, ale vždy to dopadlo tak, že z toho nič nebolo."
Zasmial som sa na sebe a potom v tichosti vyčkával, kam sa naša konverzácia poberie.
Návrat nahoru Goto down
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
M. Phoenix


Poèet pøíspìvkù : 1102
Reputatce : 8
Join date : 01. 01. 12
Age : 35
Location : Prague

Jídelna - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 13 EmptySun Jan 29, 2012 2:25 pm

Tak nemusíš mi vysvětlovat nejtajnější techniky svého umění, mně by stačilo pár základních chvatů, třeba bys mi mohl říct, na co si dát pozor, já nevím, abych neměla nekrytá záda nebo nenastavovala krk nebo tak něco. S tím krkem jsem si vzpomněla na Eseratha a neubránila se úsměšku. Jen nějaké úplné základy, abych nebyla tak směšně bezbranná. A neboj, já se rychle učím a nemám trpělivost s tím, když mi něco nejde, takže tě nebudu dlouho otravovat - buď se to naučím rychle nebo se na to vykašlu, zasmála jsem se nahlas. Pak mě napadlo, že by možná nebylo od věci zastavit se zase v archivu/posilovně a protáhnout svaly. Když pravidelně, tak pravidelně.
Návrat nahoru Goto down
http://www.phoenixrise.blog.cz
Will Reinja
Země Pouští
Will Reinja


Poèet pøíspìvkù : 138
Reputatce : 0
Join date : 21. 01. 12
Age : 31

Jídelna - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 13 EmptySun Jan 29, 2012 2:26 pm

Wll jedl svůj chleba s máslem a poslouchal okolní dění, když přišel Bushido, tak na něj pokyvl a jedl dál. Když přišla eM tak měl konečně možnost se usmát, vypadalo to, že vše je v pořádku. Pak se začali bavit o jídle a nakonec o sebeobraně. To se Will narovnal a dodal "co se týče jídla nebuďte vybíraví a skromní, tato loď nemá neomezené zásoby a zatím nemáme jiné zdroje" řekl a pak ještě dodal "a co se týče tréninku sebeobrany, tak má BUshido pravdu, trénink musí být pravidelný a člověk se mu musí neustále věnovat, já bych vás mohl naučit lukostřelbě, ale je to hodně namáhavý a těžký trénink jako se naučit zacházet s mečem, ale co jsme zatím zjistil je lepší zde rozvíjet své dovednosti, protože ty nám mohou pomoci proti stínům" řekl Will a čekal co bude dál.
Návrat nahoru Goto down
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
M. Phoenix


Poèet pøíspìvkù : 1102
Reputatce : 8
Join date : 01. 01. 12
Age : 35
Location : Prague

Jídelna - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 13 EmptySun Jan 29, 2012 2:33 pm

Já bych chtěla rozvíjet tak nějak všechno, vysvětlovala jsem. Lukostřelba je úžasná, ale myslím, že to je zase až moc, dodala jsem omluvně. Spíš bych potřebovala tak nějak celkově zlepšit kondičku a soustředění a třeba i balanc, protože jsem příšerné nemehlo. A jak se znám, s trenérem - nebo trenéry, mrkla jsem na Willa, neboť původně jsem o to učení skutečně chtěla požádat především jeho,by to bylo úplně o něčem jiném, protože k té pravidelnosti mi chybí vůle
Návrat nahoru Goto down
http://www.phoenixrise.blog.cz
Phate69
Hráč RPG
Phate69


Poèet pøíspìvkù : 114
Reputatce : 2
Join date : 21. 01. 12

Jídelna - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 13 EmptySun Jan 29, 2012 2:38 pm

Phate

Když se na mě všichni podívali jako na blázna, trochu se mě to dotklo, ale Bushido očividně nebude kamarád, a ostatní to nezajímá. Pak se začali bavit o obraně. Viděli jste, co se dělo? Jediné, co tě můžeme naučit, je sebeobrana proti lidem...tohle nebyl člověk. Je jendo, kolik chvatů se naučíš proti dvěma rukám. Ale až bude mít dotyčný ruce čtyři, jsi stejně bez šance. Nauč se používat své schopnosti a on bude vždy někdo nablízku, aby tě ochránil. řekl jsem a napil se piva. Velmi dobrého, tmavého, kvasnicového piva. Pak jsem pokračoval: Já jsem sportovní šermíř. A k čmeu myslíš, že mi to tady na lodi bude? Víš, na co se soustřeď? Reflexy a vyhodnocování situací. A bez urážky, pánové, to tě nejl=pe naučí právě sportovní šerm.
Návrat nahoru Goto down
Will Reinja
Země Pouští
Will Reinja


Poèet pøíspìvkù : 138
Reputatce : 0
Join date : 21. 01. 12
Age : 31

Jídelna - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 13 EmptySun Jan 29, 2012 2:43 pm

Will se pousmál na eM "naučíl bych tě cokoli co bys chtěla a pokud by si chtěl nahonic fyzičku, nebo se naučit dobře pohybovat, klidně tě to naučí, to je hlavní vlastnost hraničáře" pousmál se a pak si vyslechl Phatea "jistě musím uznat, že zacházení s mečem je precizní práce, ale schopnosti a pohyblivost rytíře se nikdy nevyrovná těm mým" řekl Will a mrkl na Phatea.
Návrat nahoru Goto down
Vincent van Geelen
Vůdce Země Dravců
Vincent van Geelen


Poèet pøíspìvkù : 524
Reputatce : 0
Join date : 26. 01. 12
Age : 33
Location : -

Jídelna - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 13 EmptySun Jan 29, 2012 2:45 pm

Takže loď má svoje vlastné zásoby? To, aby som sa začal správať trošku viac šetrne.
"Myslím, že na techniky by bolo v každom prípade priskoro. Techniky s mečom prídu až časom, keď by si zvládla isté postoje, držanie tela, meča a podobne."
Povedal som smerom k eM, keď som sa otočil na Willa.
"Je pravda, že tieto schopnosti by mali byť účinnejšie proti tým tieňom. Ak by meče a šípy nemali efekt, bola by strata času sa učiť narábať s nimi. Myslím, že to čo posádka potrebuje je skôr dobrá fyzická kondícia."
Úsmevne som poznamenal.
"Ale myslím, že ak by niekto naozaj veľmi chcel, mohol by som sa odhodlať k nejakým lekciám."
To už som pozoroval eM.
"A k tej pravidelnosti. Prvých pár dní, možno týždňov je to o silnej vôly, ale ak to prekonáš, potom budeš tréning brať ako samozrejmosť a už sa nebudeš musieť vôbec premáhať."
Hovoril som z vlastnej skúsenosti, pretože keď som začínal kedysi behávať, tiež to bolo spočiatku len o odhodlaní a myslení na to, kam sa dostanem ak sa nevzdám. Potom, ako som dopovedal svoje, začal rozprávať Phate, ktorého som si vypočul.
"Proti športovému šermu ja nemám nič..."
Usmial som sa.
"... no myslím si, že šport a bojové umenie sú dve veci. A ak si myslíš, že bojovník nemá dobré reflexy a nedokáže vyhodnocovať situáciu, asi si bojovníka v akcii ešte nevidel.... samozrejme bez urážky."


Naposledy upravil Matthieu Dubois dne Sun Jan 29, 2012 2:46 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
M. Phoenix


Poèet pøíspìvkù : 1102
Reputatce : 8
Join date : 01. 01. 12
Age : 35
Location : Prague

Jídelna - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 13 EmptySun Jan 29, 2012 2:45 pm

Hele, napřímila jsem se a otočila k Phateovi. Jo. Vim, co se tu stalo. Byla jsem u toho. A viděla jsem, že ta aristokratická mrcha má fyzické tělo, které je možné spálit nebo napadnout nějakým fyzickým způsobem. Pokud mi jen o něco rychlejší reflex pomůže skočit po ní a podříznout jí, tak se hodlám zlepšit ve svých reflexech. Krom toho, jak můžeme vědět, že nám ty schopnosti zůstanou? Nevíme nic. Může se klidně stát, že se jednoho dne probudíme a budou pryč. A k čemu pak bude, že jsme je tak dlouho pilovali? Fajn, ty jsi šermíř. Ale v boji nebudeš mít čas na to, abys stál přede mnou a dalšími deseti lidmi, kteří se neumí sami bránit, a bojoval za nás. Navíc by to po tobě nikdo nechtěl. Nemůžu mluvit za ostatní, ale já se prostě chci umět bránit. Ty schopnosti... nejsou spolehlivé, dodala jsem a zadívala se do stolu. To, co se se mnou v posledních dnech dělo, mě vůbec netěšilo. Nebylo to ani trochu vhodné, aby moje schopnosti takhle explodovaly. Těšila mě myšlenka, že až se příště naštvu, může to ta mrcha dobře odnést. Ale co když to schytá i někdo z našich? Tu myšlenku jsem se snažila zaplašit. Kdepak. Musím se naučit lepší sebekontrole. A jak naznačil Phate, tyhle věci se nejlépe učí právě při sportu. Bojový výcvik ze mě něudělá válečnici, s tím bych při své fyzické zdatnosti ani nepočítala. Ale dá mi šanci. Dá mi možnost udělat víc než jen tupě stát a dívat se, jak ostatní švihají mečem, zatímco já stojím přimraženě k zemi.
Návrat nahoru Goto down
http://www.phoenixrise.blog.cz
Phate69
Hráč RPG
Phate69


Poèet pøíspìvkù : 114
Reputatce : 2
Join date : 21. 01. 12

Jídelna - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 13 EmptySun Jan 29, 2012 2:48 pm

Phate

To vám nikdo nebere, ctěný rytíři. pousmál jsem se a myslel si svoje. Takže jak jsem pochopil, vy střílíte lukem? zeptal jsem se pak a v hlavě jsem přemýšlel, jak velký smysl pro humor má Artemis. Pak začal eMin proslov, který končil slovy "nejsou spolehlivé".
Podíval jsem se na ni a pousmál se: Jo, to mi povídej, já musím schopnosti smlouvat, obchodovat a nikdy není jasné, jak budou drahé, na jak dlouho mě ochrání a jestli jsou správné. odpověděl jsem jí s klidem.
Návrat nahoru Goto down
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
M. Phoenix


Poèet pøíspìvkù : 1102
Reputatce : 8
Join date : 01. 01. 12
Age : 35
Location : Prague

Jídelna - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 13 EmptySun Jan 29, 2012 2:50 pm

Hlavně se nehádejte o tom, kdo umí líp bojovat, dodala jsem směrem k Willovi, Phateovi a Mattovi. Podobné diskuse tu teď opravdu nebyly zapotřebí. Budu ráda, když mi pomůžeš pro začátek třeba jen s tou fyzičkou. Potřebuju se k tomu dokopat, usmála jsem se na Willa. Čím víc se toho od těchle lidí naučím, tím líp. Svoje schopnosti přitom zanedbávat nebudu, ale musím se naučit i něco jiného, na co se mohu spolehnout. Protože tohle to prostě není. Vzpomněla jsem si, jak mi vzplála kapsa. A na Eserathovo povlečení. Začínala jsem mít pocit, že tudy cesta nepovede.

Pak jsem se opět otočila na Phatea, jelikož jeho odpověď mě zaujala. Smlouvat o schopnostech? A s kým o nich smlouváš, jestli se můžu zeptat?. Vlastně jsem vůbec nevěděla, jakou schopnost že to má. Obecně jsem měla přehled jen o málo lidech z téhle lodi, jejichž schopnosti se už projevily. A většina z nich za moc nestála, aspoň pokud šlo o jejich užitečnost v boji.
Návrat nahoru Goto down
http://www.phoenixrise.blog.cz
Sponsored content





Jídelna - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 13 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Jídelna
Návrat nahoru 
Strana 13 z 43Jdi na stránku : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 28 ... 43  Next
 Similar topics
-
» Jídelna
» Jídelna a kavárna
» Přidaná místnost - jídelna

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Mini Stories :: SPAM :: Old topics :: Stará témata-
Přejdi na: