Mini Stories
Mini Stories
Mini Stories
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PříjemPortálHledatLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 Jídelna

Goto down 
5 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4
AutorZpráva
Agatha Farewell

Agatha Farewell


Poèet pøíspìvkù : 1026
Reputatce : 34
Join date : 09. 06. 11
Age : 27
Location : Hradec Králové, Brno

Jídelna - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Jídelna   Jídelna - Stránka 4 EmptySun Jun 03, 2012 7:05 pm

First topic message reminder :

Jídelna - Stránka 4 Dining_Room_by_JadaFitch
Zdálo se, že loď poskytovala svým obyvatelům místnosti přesně podle toho, jak je potřebovali. Proto když měl například snílek hlad, velice snadno ho svými spletitými chodbami navedla přesně tam, kam bylo třeba - do jídelny.

Jídelnou byla nevelká místnost s několika dlouhými stoly vyrovnanými vedle sebe. Zařízena byla velmi prostě, to nejhlavnější v ní bylo veliké magické okno s výhledem, který se měnil podle toho, jaká byla zrovna denní doba. K snídani jste se například mohli dívat na výhled na oceán, nad nímž právě svítá a kde dovádí racci, při večeři vás pak okouzloval pohled na tmou zahalený deštný prales, a byli-li jste dostatečně potichu, mohli jste slyšet i jeho tajemné zvuky, cvrkot cvrčků a pokřikování opic.

Kromě tohoto magického okna tu nebylo moc na co koukat. Bylo tu především hodně zeleně, rostlin v překrásně zdobených květináčích, a na stěnách obrazy, které se často měnily a mnohdy obsahovaly různá vepsaná poučení a rčení.

Na stěně hned vedle okna visel rozměrný, jakýmsi pradávným písmem popsaný pergamen - jídelní lístek. Na něm si snílek mohl zvolit z množství lahodných pokrmů ten, na který měl právě největší chuť, a pro objednávku pak stačilo posadit se ke stolu a pomyslet na svou volbu. Vybraná dobrota se pak objevila přímo před snílkem a ten si mohl dobře pochutnat. Právě tak nádobí se obvykle samo odklízelo poté, co je snílek vyprázdnil. Jen někdy, například chtěla-li vás loď poškádlit nebo potrestat za přestupek proti lodnímu řádu, se nádobí neodklidilo a na stěně se objevil plechový dřez, kde jste se o svůj nepořádek museli postarat klasicky postaru, bez použití magie.

Jídelna často platila za druhou společenskou místnost. Snílci byli sice obvykle natolik zabráni do jídla, že neměli mnoho času u něj mluvit, a židle tu nebyly tak pohodlné, přesto se ale i tady daly řešit různé problémy, občas tu někdo i po jídle zůstal sedět třeba s knihou nebo se omámený postavil k oknu a nechal svou fantazii putovat kdesi po pouštích a oázách nebo po deltách ohromných řek, na jejichž vodopády se právě díval...

(Text by M.Phoenix)
Návrat nahoru Goto down
Http://poetia.blog.cz

AutorZpráva
Reina Kana
Destiny
Reina Kana


Poèet pøíspìvkù : 139
Reputatce : 0
Join date : 11. 02. 12

Jídelna - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 4 EmptyThu Aug 16, 2012 9:31 pm

Ale jako na potvoru se ti před obličejem objevila právě kotleta.
"No tak před Destiny jak tak koukám svoje myšlenky neukryješ." usměju se a zabořím lžičku do svého poháru s krevetami a rajčaty a vychutnávám si první sousto
Návrat nahoru Goto down
Faito Dansaku
Destiny
Faito Dansaku


Poèet pøíspìvkù : 42
Reputatce : 0
Join date : 05. 08. 12

Jídelna - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 4 EmptyThu Aug 16, 2012 10:13 pm

Faito

No...moc dobrá telepatka tahle loď není. Říkal jsem si, že zrovna nemám hlad, na kotletu si zajdu později...ale budiž... popadl jsem nůž a vidličku a začal jsem ujídat kotletu. Nebyla tak dobrá, jako když ji dělám já, ale ušla...Jak dlouho jsi tady?
Návrat nahoru Goto down
Reina Kana
Destiny
Reina Kana


Poèet pøíspìvkù : 139
Reputatce : 0
Join date : 11. 02. 12

Jídelna - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 4 EmptyFri Aug 17, 2012 6:42 am

"Já ani nevím. Nevím jak tady plyne čas. Možná krátce? Opravdu nevím." vzala jsem si další krevetu, dnes se Destiny opravdu povedli.
"Pamatuješ si co jsi dělal, než ses dostal sem?"
Návrat nahoru Goto down
Faito Dansaku
Destiny
Faito Dansaku


Poèet pøíspìvkù : 42
Reputatce : 0
Join date : 05. 08. 12

Jídelna - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 4 EmptyFri Aug 17, 2012 8:10 am

Faito

Zachraňoval jsem si život... pomyslel jsem si, ale jen jsem odvětil: Ani ne. Naposledy jsem šel spát a pak jsem potřeboval jít do krámu...ty?
Návrat nahoru Goto down
Reina Kana
Destiny
Reina Kana


Poèet pøíspìvkù : 139
Reputatce : 0
Join date : 11. 02. 12

Jídelna - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 4 EmptyFri Aug 17, 2012 8:37 am

"Já byla předtím na plese. Pamatuju si jen že jsem nemohla usnout, protože mě budila odkapávající voda a pokaždý když ukápla kapka tak jako by praskla na tom místě podlaha. Byl to takový divný pocit už jen proto že já v pokoji žádnou vodu neměla. Pak jsem usnula a místo aby se mi zdál sen tak jsem se objevila tady. Je to bláznivý co?" podívala jsem se na něj a dojedla poslední krevetu
Návrat nahoru Goto down
Faito Dansaku
Destiny
Faito Dansaku


Poèet pøíspìvkù : 42
Reputatce : 0
Join date : 05. 08. 12

Jídelna - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 4 EmptyFri Aug 17, 2012 10:18 am

Faito

Ne víc, než cokoli jiného, co se dnes stalo. řekl jsem rozjařeně a ukrojil si další kus kotlety. A kdo je tady na lodi s vámi?
Návrat nahoru Goto down
Reina Kana
Destiny
Reina Kana


Poèet pøíspìvkù : 139
Reputatce : 0
Join date : 11. 02. 12

Jídelna - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 4 EmptyFri Aug 17, 2012 2:41 pm

"Kromě kapitánky, toho kluka co leží na ošetřovně a jedné dívky a tebe jsem tu nikoho neviděla." odvětila jsem. Pohár zmizel a já se podívala na knihu a na Faita. Nechtělo se mi odejít, ale já tak nějak potřebovala být na chvíli sama.
"Faito....nebude ti vadit, když si odskočím?" nezdělila jsem mu raději důvod a už vstávala.
"Jsi příjemný, doufám, že se ještě na Destiny srazíme." mrkla jsem na něj, lehce se mu položila ruku na rameno a s knihou v ruce jsem odcházela ke své kajutě (přesun)
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Jídelna - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 4 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Jídelna
Návrat nahoru 
Strana 4 z 4Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Jídelna
» Jídelna a kavárna
» Přidaná místnost - jídelna

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Mini Stories :: SPAM :: Old topics :: Stará témata :: RPG TEXTOVÁ HRA KS :: MÍSTNOSTI PRO HRU :: Destiny, první vzducholoď-
Přejdi na: