Mini Stories
Mini Stories
Mini Stories
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PříjemPortálHledatLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 Jídelna

Goto down 
+21
Akihiro Kazuki
Shimonu
Pietrovič
Effettualita
Nočné mory
Vincent van Geelen
Thaleia Cassiope
Opti-Mystique
SteamTiger
Alfio
Agatha Farewell
Tsunoroi Ryuuji
Phate69
Eserath
Momonika Queer
Neige
Rikke
Will Reinja
Ella Frell
Fantaghira
M. Phoenix
25 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3 ... 22 ... 43  Next
AutorZpráva
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
M. Phoenix


Poèet pøíspìvkù : 1102
Reputatce : 8
Join date : 01. 01. 12
Age : 35
Location : Prague

Jídelna - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Jídelna   Jídelna - Stránka 2 EmptyTue Jan 17, 2012 1:52 pm

First topic message reminder :

Jídelna - Stránka 2 Jdelja

Zdálo se, že loď poskytovala svým obyvatelům místnosti přesně podle toho, jak je potřebovali. Proto když měl například snílek hlad, velice snadno ho svými spletitými chodbami navedla přesně tam, kam bylo třeba - do jídelny.

Jídelnou byla nevelká místnost s několika dlouhými stoly vyrovnanými vedle sebe. Zařízena byla velmi prostě, to nejhlavnější v ní bylo veliké magické okno s výhledem, který se měnil podle toho, jaká byla zrovna denní doba. K snídani jste se například mohli dívat na výhled na oceán, nad nímž právě svítá a kde dovádí racci, při večeři vás pak okouzloval pohled na tmou zahalený deštný prales, a byli-li jste dostatečně potichu, mohli jste slyšet i jeho tajemné zvuky, cvrkot cvrčků a pokřikování opic.

Kromě tohoto magického okna tu nebylo moc na co koukat. Bylo tu především hodně zeleně, rostlin v překrásně zdobených květináčích, a na stěnách obrazy, které se často měnily a mnohdy obsahovaly různá vepsaná poučení a rčení.

Na stěně hned vedle okna visel rozměrný, jakýmsi pradávným písmem popsaný pergamen - jídelní lístek. Na něm si snílek mohl zvolit z množství lahodných pokrmů ten, na který měl právě největší chuť, a pro objednávku pak stačilo posadit se ke stolu a pomyslet na svou volbu. Vybraná dobrota se pak objevila přímo před snílkem a ten si mohl dobře pochutnat. Právě tak nádobí se obvykle samo odklízelo poté, co je snílek vyprázdnil. Jen někdy, například chtěla-li vás loď poškádlit nebo potrestat za přestupek proti lodnímu řádu, se nádobí neodklidilo a na stěně se objevil plechový dřez, kde jste se o svůj nepořádek museli postarat klasicky postaru, bez použití magie.

Jídelna často platila za druhou společenskou místnost. Snílci byli sice obvykle natolik zabráni do jídla, že neměli mnoho času u něj mluvit, a židle tu nebyly tak pohodlné, přesto se ale i tady daly řešit různé problémy, občas tu někdo i po jídle zůstal sedět třeba s knihou nebo se omámený postavil k oknu a nechal svou fantazii putovat kdesi po pouštích a oázách nebo po deltách ohromných řek, na jejichž vodopády se právě díval...


Naposledy upravil M. Phoenix dne Mon Jan 23, 2012 2:59 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.phoenixrise.blog.cz

AutorZpráva
Momonika Queer
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
Momonika Queer


Poèet pøíspìvkù : 404
Reputatce : 0
Join date : 01. 01. 12
Age : 32
Location : Trnava, Brno

Jídelna - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 2 EmptySun Jan 22, 2012 7:49 pm

Počas jedla som počúvala, o čom sa bavia ostatní. Asi by som nemala, ale zvedavosť ma ako vždy premohla. Dozvedela som sa celkom užitočné veci. Ale čo ma zaujíma je, že či aj ostatní majú schopnosť ako ja a tiež kde je kapitánka, už som ju dlho nevidela.

Dojedla som a už si len vychutnávala pohárik vína s pohľadom upretým do prázdna.
Návrat nahoru Goto down
http://exciting-dream.blog.cz/
Will Reinja
Země Pouští
Will Reinja


Poèet pøíspìvkù : 138
Reputatce : 0
Join date : 21. 01. 12
Age : 31

Jídelna - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 2 EmptySun Jan 22, 2012 7:51 pm

Will se zase pokusil o úsměv "je zvláštní, že jste o nás četli. Hraničářský spolek, byl vždy strašně tajnůstkářský, všechny naše jednání byly tajné a nikdy nevyšly na povrch. Je tedy zřejmé, že ve vaší době, vše vyšlo na povrch" řekl, nadechl se a pak dodal "řekněte existuje ve vašem světe také řád hraničářů" zeptal se docela se zájmem Will.
Návrat nahoru Goto down
Neige
Vůdce Země Moří
Neige


Poèet pøíspìvkù : 229
Reputatce : 3
Join date : 21. 01. 12
Age : 31

Jídelna - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 2 EmptySun Jan 22, 2012 7:51 pm

Zasmála jsem se.
"Ne, nikdy," zavrtěla jsem hlavou a ohřívala si o hrníček ruce, ikdyž se nedal říct, že by mi byla na lodi zima.
"Byla jsem jen párkrát v Řecku s mámou na dovolené. Ale můj táta měl čajovnu," řekla jsem na vysvětlenou, odkud ten nápoj znám. Pak jsem znovu upřela pohled směrem k oknu.
Mohla by to být nějaká moderní obrazovka? Nebo snad promítaný obraz? Jenže na to mi to přijde příliš kvalitní...
"A odkud ty vlastně jsi?" zeptala jsem se po chvíli, když mi došlo, že o ní nevím nic, kromě jména.
Návrat nahoru Goto down
Rikke
Hráč RPG
Rikke


Poèet pøíspìvkù : 29
Reputatce : 0
Join date : 21. 01. 12

Jídelna - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 2 EmptySun Jan 22, 2012 7:56 pm

"Tam musí být hezky..." zasnila jsem se.
"Jsem z Norska," odpověděla jsem na její otázku. "Narodila jsem se v takovém přímořském zapadákově, většinu života jsem ale prožila v hlavním městě."
Snažila jsem se skrýt nejistotu, kterou ve mě vyvolávaly otázky o mojí minulosti. Byla jsem ráda, že jsem si tu našla kamarádku a nechtěla jsem si to hned pokazit.
Návrat nahoru Goto down
Ella Frell
Hráč RPG
Ella Frell


Poèet pøíspìvkù : 464
Reputatce : 0
Join date : 22. 01. 12
Age : 28
Location : Insignia~

Jídelna - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 2 EmptySun Jan 22, 2012 7:59 pm

Nesúhlasne pokrútim hlavou. "Už nie ... ale ak by bol, pridala by som sa k nim ... " Usmejem sa na Willa. "Bolo by to ... slobodné ... celý život by bol jednoduchší a krajší ... " Poviem potom potichu. Odpijem z kakaa.
Návrat nahoru Goto down
Neige
Vůdce Země Moří
Neige


Poèet pøíspìvkù : 229
Reputatce : 3
Join date : 21. 01. 12
Age : 31

Jídelna - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 2 EmptySun Jan 22, 2012 8:00 pm

"Norsko," zamyslela jsem se a chvíli jen tiše koukala do stropu, čas od času usrkujíc masalu.
"Moc toho o něm nevím. Víc jsem si hledala informace o Finsku. Připadalo mi jednu dobu jako země zaslíbená," zasmála jsem se.
"O Švédsku bych taky něco věděla, minimálně to, že od tamtud pochází Ikea. Ale u Norska si ani za nic nevzpomenu na cokoliv jiného, než název hlavního města," rozpačitě jsem se podrbala ve vlasech.
"Asi bych se měla stydět."
Návrat nahoru Goto down
Will Reinja
Země Pouští
Will Reinja


Poèet pøíspìvkù : 138
Reputatce : 0
Join date : 21. 01. 12
Age : 31

Jídelna - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 2 EmptySun Jan 22, 2012 8:02 pm

Will se jen pousmál "kéž by jsi měla pravdu, život v naší době, nebyl zrovna med a práce hraničáře už vůbec, naší prací bylo se starat o celé léno možná proto jsem se objevil zde, měl jsem totiž jedno takové léno dostat a no jak to jen říci..." odmlčel se a pak řekl "asi jsem dostal strach" řekl a jen se ušklíbl.
Návrat nahoru Goto down
Rikke
Hráč RPG
Rikke


Poèet pøíspìvkù : 29
Reputatce : 0
Join date : 21. 01. 12

Jídelna - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 2 EmptySun Jan 22, 2012 8:03 pm

"Ani ne," pokrčila jsem rameny a napila se z nového hrnku, který mi právě přiletěl. "Není ničím zajímavé. Jenom samé hory, lesy a zima... stydět by ses rozhodně neměla. Já nevím skoro nic ani o Švédsku, ani o Finsku a to s nima sousedím. Odkud vlastně pocházíš ty?"
Návrat nahoru Goto down
Ella Frell
Hráč RPG
Ella Frell


Poèet pøíspìvkù : 464
Reputatce : 0
Join date : 22. 01. 12
Age : 28
Location : Insignia~

Jídelna - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 2 EmptySun Jan 22, 2012 8:07 pm

"Chcela by som to zažiť ... chcela by som sa dostať ešte ďalej ... niekde do doby kedy po oblohách lietali draci a možno aj do dôb kedy princovia zachraňovali princezné ... chcela by som žiť v tej dobe a nie v tejto ... uponáhľanej. " Poviem potom. "Mala by som konečne pocit že som aspoň na niečo dobrá ... a strach. Strach je len ďalšia forma odvahy! Pretože strach sa dá prekonať len tým že sa mu bude čeliť ... vy ste teraz tu to znamená že ste sa rozhodol svojmu strachu postaviť ... aj keď trochu inak než je zvykom." Prehrábnem si vlasy a vypijem kakao. Znovu sa tam objaví ďalšie. Bude ma bolieť brucho ... Povzdychnem si.
Návrat nahoru Goto down
Neige
Vůdce Země Moří
Neige


Poèet pøíspìvkù : 229
Reputatce : 3
Join date : 21. 01. 12
Age : 31

Jídelna - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 2 EmptySun Jan 22, 2012 8:10 pm

"Ale jdi. Každá země má něco, čím je zajímavá," usmála jsem se na ní. Pak jsem uslyšela její otázku. Nedalo se říct, že by byla nečekaná, ale stejně mě zase rozesmála. Možná to bylo tou snovou atmosférou všude kolem a nebo tím, že když člověk řekne "Norsko" každý ví, kde leží na mapě. Což se o České republice rozhodně říct nedalo.
"Ále. Pocházím z jedné malé zemičky uprostřed Evropy. Vsadím se s tebou, že ikdybych ti řekla její název, nic moc ti to neřekne. Kromě toho není nijak výjimečná. Jediné, čím jsme ve světě proslavení je pivo a nějaké ty věděcké objevy," pousmála jsem se. Vědce jsme měli vždycky dobré, to ano. Jenže byly také vždycky málo vidět. Pokud tedy svůj vynález rovnou neprodali Američanům.
Návrat nahoru Goto down
Will Reinja
Země Pouští
Will Reinja


Poèet pøíspìvkù : 138
Reputatce : 0
Join date : 21. 01. 12
Age : 31

Jídelna - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 2 EmptySun Jan 22, 2012 8:12 pm

Will se podíval na Ellu "nebojte každý je v něčem dobrý, já jako malý se chtěl stát rytířem, ale nebylo mi to souzeno a tak jsem se tal hraničářským učněm u mého strýčka a poznal jsem to v čem vynikám nebojte i na vás dojde" řekl a když se zmínila o strachu, tak ji dal za pravdu "ano, tohle asi bude zkouška, kde se budu muset svému strachu postavit, ale této výzvy se nebojím, ba naopak ji přijímám" řekl, ale v tom se mu přitížilo "promiňte dámy, ale zrovna tohle zlo mě zatím sužuje nejvíce, prosíme omluvte mne, raději si půjdu najít kajutu" řekl a odešel z místnosti.
(přesun)
Návrat nahoru Goto down
Ella Frell
Hráč RPG
Ella Frell


Poèet pøíspìvkù : 464
Reputatce : 0
Join date : 22. 01. 12
Age : 28
Location : Insignia~

Jídelna - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 2 EmptySun Jan 22, 2012 8:16 pm

Prikývnem a zamávam mu. Potom sa zadívam na eM a usmejem sa. Toto je prvý krát čo som ... hovorila tak dlho ... cítim sa akoby som bola .. doma. Vedľa mňa sa objavil perník a ja som sa doň z radosťou pustila. Potom som sa ale zdvihla a zamávala som eM.
Zmizla som.
(presun)
Návrat nahoru Goto down
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
M. Phoenix


Poèet pøíspìvkù : 1102
Reputatce : 8
Join date : 01. 01. 12
Age : 35
Location : Prague

Jídelna - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 2 EmptySun Jan 22, 2012 8:29 pm

"No nic, přátelé. Je čas", pravila jsem nad dopitým hrnkem a ten, jako by má slova chtěl potvrdit, se rozplynul v prázdnu. Zvedla jsem se od stolu, to naše malé dobrodružství jako by bylo nekonečné a mně se chtělo už hrozně spát. S přítomnou společností jsem se tedy rozloučila a šla se odklidit. Už se mi po tom mém pelíšku vážně stýskalo.

[b]"Dobrou a zase zítra"[b]

(přesun)
Návrat nahoru Goto down
http://www.phoenixrise.blog.cz
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
M. Phoenix


Poèet pøíspìvkù : 1102
Reputatce : 8
Join date : 01. 01. 12
Age : 35
Location : Prague

Jídelna - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 2 EmptySun Jan 22, 2012 8:30 pm

((áá, cože? já tu hodinu klikám na refresh a furt nic. a teď postnu příspěvek a takovejch věcí jsem prošvihla? nesnáším tohle forum Very Happy))
Návrat nahoru Goto down
http://www.phoenixrise.blog.cz
Momonika Queer
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
Momonika Queer


Poèet pøíspìvkù : 404
Reputatce : 0
Join date : 01. 01. 12
Age : 32
Location : Trnava, Brno

Jídelna - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 2 EmptySun Jan 22, 2012 8:37 pm

Vstala som.
Použitý riad zmizol. Bola som rada, že ho nemusím umývať. Začínam toto miesto milovať. Je to pre mňa ako raj.
Popreťahovala som si ztuhnuté svalstvo, no potom som si uvedomila, že tu nie som sama, tak som rýchlo prestala.
Zavelila som Cherryl na odchod. Musíme rýchlo nájsť našu kajutu, nech môžem zaľahnúť. Bola som vážne hrozne unavená.
(presun)
Návrat nahoru Goto down
http://exciting-dream.blog.cz/
Neige
Vůdce Země Moří
Neige


Poèet pøíspìvkù : 229
Reputatce : 3
Join date : 21. 01. 12
Age : 31

Jídelna - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 2 EmptySun Jan 22, 2012 8:47 pm

(chyba v matrixu? Laughing ... a nezapoměla jsi třeba zkontrolovat, jestli nepřibyla další stránka? To mě se občas stává, proto radši používám portál - ten mě na nové příspěvky vždy upozorní Laughing)
Po chvíli přemýšlení jsem zjistila, že je můj hrnek s masalou prázdný. Překvapeně jsem se do něj zadívala a začala hloubat, zda si objednat další. Nakonec jsem se rozhodla, že mi to pro dnešek stačilo. Položila jsem hrnek na stůl a ten rázem zmizel. Překvapeně jsem zamrkala.
Hmm. Vážně rafinované. Musím přijít na to, jak to funguje.
Obrátila jsem svůj pohled z okna, které rozhodně nebylo oknem. Tedy za předpokladu, že loď neměla nějaký utajený sektor, ve kterém by se nacházel deštný prales. Chvíli jsem přemýšlela, co by se stalo, kdyby jsem se tím falešným oknem rozhodla prostkočit, brzy mi ale myšlenky utekly zase jinam. Začala jsem zývat a pomžourkávat, jestli jsou tu někde hodiny. Všichni už dávno odešli spát a zbyla jsem tu jen já a Rikke. Po chvíli sebezapírání jsem se také zvedla a unaveně se na ní usmála.
"Pro dnešek toho mám už dost, půjdu najít svojí kajutu."
Protáhla jsem se a vydala se k východu. U dveří jsem se však ještě zastavila.
"Uvidíme se zítra ráno. A kdyby ne a tohle přece jen nebylo skutečné, tak věz, že jsi byla jeden z mých nejsympatičtějších snů."
(přesun)
Návrat nahoru Goto down
Ella Frell
Hráč RPG
Ella Frell


Poèet pøíspìvkù : 464
Reputatce : 0
Join date : 22. 01. 12
Age : 28
Location : Insignia~

Jídelna - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 2 EmptyMon Jan 23, 2012 2:29 pm

Našla som jedáleň a sadla som si k stolu neďaleko okna. Kde sú všetci ... ? Podivila som sa, predo mnou sa zjavilo kakao a kúsok vianočky z džemom. Pustila som sa do toho a premýšľala som. Mala by som nájsť Bereniku ... a musím sa jej ospravedlniť ... Povzdychnem si. Z ťažkým rozjímaním skončím behom sekundy, rýchlo zjem a vypijem to čo som mala nachystané a vyparím sa preč. Najlepšie by bolo nájsť palubu ...
(Presun)
Návrat nahoru Goto down
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
M. Phoenix


Poèet pøíspìvkù : 1102
Reputatce : 8
Join date : 01. 01. 12
Age : 35
Location : Prague

Jídelna - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 2 EmptyMon Jan 23, 2012 2:38 pm

"Tak, tohle je jídelna", pravila jsem honosně, když jsme vešli, a nechala Willa, ať se tu porozhlédne a vstřebá nové vjemy.
Návrat nahoru Goto down
http://www.phoenixrise.blog.cz
Will Reinja
Země Pouští
Will Reinja


Poèet pøíspìvkù : 138
Reputatce : 0
Join date : 21. 01. 12
Age : 31

Jídelna - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 2 EmptyMon Jan 23, 2012 2:44 pm

Když pomalu došli do jídelny, tak se Will konečně podíval na zrcadlo "páni tohohle jsem si včera nevšiml" řekl a chvíli se na zrcadlo díval, ale pak odvrátil pohled a porozhlédl se po místnosti. Něco mu v oné místnosti chybělo, vypadalo to jako jídelna, kde se hoduje, ale nikde neviděl, žádně podnosy, ani vchod do kuchyně, ani žádná pážata co by roznášela jídlo "nevím jestli už z té nemoci a mála spánku špatně vidím, ale kdo zde vyhotovuje jídlo, nevidím zde žádné kuchaře, dokonce ani kuchyň a ani pážata co jídlo roznášejí po stolech, tak kdo mi zde tedy uvaří ten bylinkový nápoj" zeptal se a byl zvědav s čím přijde, ale už pomalu tušil, že v tom bude zase něco nadpřirozeného.
Návrat nahoru Goto down
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
M. Phoenix


Poèet pøíspìvkù : 1102
Reputatce : 8
Join date : 01. 01. 12
Age : 35
Location : Prague

Jídelna - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 2 EmptyMon Jan 23, 2012 2:54 pm

Bystrý chlapec, pomyslela jsem si a záhadně se usmála. "Na to přijdeš, pojď", a už jsem ho táhla k velké ceduli, plné nejrůznějších pokrmů a nápojů. Když jsem nad tím tak přemýšlela, ještě jsem nesnídala... ale teď jsem hledala něco důležitějšího. A ne že by mě příliš překvapilo, když jsem to našla.

"Tady. Žaludeční čaj. To by mohlo být ono", pravila jsem. Pak už jsem zmateného Willa usadila ke stolu, sama si sedla vedle něj a v duchu si poručila sýrové tousty a pro nemocného dávku neslazeného čaje.

Ten se před námi velice rychle objevil a ještě se z něj kouřilo. O lahodně vonících toustech ani nemluvě.
Návrat nahoru Goto down
http://www.phoenixrise.blog.cz
Will Reinja
Země Pouští
Will Reinja


Poèet pøíspìvkù : 138
Reputatce : 0
Join date : 21. 01. 12
Age : 31

Jídelna - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 2 EmptyMon Jan 23, 2012 3:16 pm

Will se nechal zatáhnout k nějakému lístku a tam si přečetl různé pokrmy "tolik jídla a kde se to všechno vezme" zeptal se znovu, ale to už ho Em táhla ke stolu, usadila ho a sedla si vedle něj. Will byl docela zmatený, ale když se předním z ničeho nic zjevilo jídlo, tak byl hodně překvapen "tak nyní už chápu, jak je to zde s pokrmy, tohle je na mou hlavu až moc složité, to nejsou jen nějaké kejklířské triky" řekl a když viděl, že Em v klidu jí nějaké divné chleby se sýrem, tak si vzal čaj, pofoukal a pak se napil, polkl a zašklebil se "teda já hořké moc nemohu, raději bych si dal kafe" řekl a při tom pomyšlení začínal dostávat absťák, ale zatím musel napravit žaludek, pak si mohl dopřát kávy kolik chtěl a tak usrkával ze svého sice ne moc chutného, ale léčivého čaje. Cítil jako ho tekutina uvnitř těla zahřívá a také, že bolest lehce polevila, tak pil dál "řekni Em, jak jsi se zde vlastně objevila, co jsem pochopil, tak se zde lidi objeví, tak že chtějí ze svého světa utéci, před nějakou zodpovědností, ta proč tu jsi ty" zeptal se zvědavě a dál upíjel čaj.
Návrat nahoru Goto down
Eserath
Země Pouští
Eserath


Poèet pøíspìvkù : 427
Reputatce : 4
Join date : 21. 01. 12
Age : 31
Location : Frýdek-Místek

Jídelna - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 2 EmptyMon Jan 23, 2012 3:29 pm

Opatrně jsem pootevřel oči, a jakmile jsem zjistil, že jsem našel jídelnu, potichu jsem vstoupil. Navíc tady byli přítomni další lidé.
"Dobrý..."
Pozdravil jsem tiše. Okamžitě jsem tedy sklopil pohled a pomalu, tak pomalu, jak se s dunivými podpatky dalo jít, jsem zamířil do rohu stolu, který byl nejblíže k oknu.
Usadil jsem se a začal jsem uvažovat nad tím, jak se tady asi připravuje jídlo?
Dostal jsem chuť na vafle s medem, snídani, kterou jsem dostával jen při zvláštních příležitostech a najednou, dřív než jsem si stačil vybavit tu známou vůni, se přede mnou pár takovýchto vaflí objevily. Okamžitě jsem nasál sladkou vůni a jemně do nich šťouchnul prstem, jestlipak jsou opravdové. Prst se mi zabořil do křehounké vafle a já neodolal. Ač mi vlasy tančily kolem talíře, uchopil jsem vafli a s chutí se do ni zakousnul. Jelikož jsem nechtěl šmírovat ostatní, zadíval jsem se do velkého okna a pozoroval právě vybranou scenérii.
Návrat nahoru Goto down
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
M. Phoenix


Poèet pøíspìvkù : 1102
Reputatce : 8
Join date : 01. 01. 12
Age : 35
Location : Prague

Jídelna - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 2 EmptyMon Jan 23, 2012 3:40 pm

"Nevím, jestli to byl přímo útěk před nějakou konkrétní zodpovědností... spíš obecně před povinnostmi dospělého člověka. Už jako malá jsem prostě nezapadala, všechno jsem hrozně řešila, což nikdo nedělal - všem bylo všechno jedno - a tím jsem zjišťovala, že věci fungují vlastně úplně špatně. A to jsem nějak nedokázala skousnout.", zadívala jsem se kamsi dovnitř stolu. "Říkali mi, že jsem neschopná nebo naivní, pitomá, ale mně přišlo, že to právě oni to všechno mají hrozně špatně, víš, že se všichni jako lidstvo chováme hrozně špatně a že bychom měli všichni udělat obří krok zpátky a začít konečně používat mozek a všechnu tu ohromnou kapacitu, která nám byla dána do vínku". Ukousla jsem si křupavého toustíčku a s plnou pusou pokračovala.

"Kdekdo mi říkal, že tenhle přístup, to že ty věci řeším a že nad nimi přemýšlím, mě zničí. A měli pravdu. A jednou jsem prostě zase nemohla usnout a najednou mě něco táhlo pryč od toho všeho děsu a já byla tady. Nemůžu říct, že bych si stěžovala, ale... má to své mouchy", pokusila jsem se zamluvit své noční běsy a fakt, že jsem se ještě stále nevyrovnala se ztrátou svého minulého života, zejména pak některých lidí, kteří pro mě byli tak důležití.
Návrat nahoru Goto down
http://www.phoenixrise.blog.cz
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
M. Phoenix


Poèet pøíspìvkù : 1102
Reputatce : 8
Join date : 01. 01. 12
Age : 35
Location : Prague

Jídelna - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 2 EmptyMon Jan 23, 2012 3:43 pm

"Dobré ráno", popřála jsem Eserathovi s vlažným úsměvem a pokusila se rozptýlit od ne právě příjemné konverzace s Willem. Mluvit s ním bylo příjemné, o to nic, ale bylo to téma, které mě pálilo v srdci jako žhavá dýka. Bylo to prostě ještě příliš čerstvé, než abych o tom dokázala opravdu upřímně mluvit. Kdybych začala na světlo vytahovat detaily mého trápení, věděla jsem, že bych to neustála. A jsou věci, které prostě není dobré vytahovat u nezávazné konverzace.

Všimla jsem si, že Willovi čaj zřejmě nechutná. Nedivila jsem se mu, ale potřeboval to. "Jen pij. Ta loď ví, co dělá, udělá se ti líp", prohlásila jsem, jako bych snad byla nějaký věštec nebo léčitel. Proč ne, věřila jsem tomu.
Návrat nahoru Goto down
http://www.phoenixrise.blog.cz
Will Reinja
Země Pouští
Will Reinja


Poèet pøíspìvkù : 138
Reputatce : 0
Join date : 21. 01. 12
Age : 31

Jídelna - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 2 EmptyMon Jan 23, 2012 4:00 pm

Will se jen pousmál "chápu každý to nemá lehké" řekl a pak když přišel Eserath, tak se na něj otočil "dobré ráno" popřál a zase se vrátil ke svému čaji. Pak se podíval na Em a zjistil, že ji zrovna tahle otázka nebyla moc příjemná "promiň, pokud jsem se ptal až moc, nejsme moc zvyklý s lidmi mluvit, většinou jsem byl já ten co poslouchal a jiní konali a teď se to mělo změnit a já asi nebyl připraven" řekl, ale pousmál se "ale otočme list jak říkal můj strýc co bylo bylo, důležitější je dívat se do dopředu" řekl a usrkl čaje "jistě ví co je pro mě nejlepší, ale chuť to má odpornou" dořekl a zase pocítil menší úlevu od bolesti "aspoň 2 takové čaje a měl bych být Fit" řekl a pousmál se.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Jídelna - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 2 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Jídelna
Návrat nahoru 
Strana 2 z 43Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3 ... 22 ... 43  Next
 Similar topics
-
» Jídelna
» Jídelna a kavárna
» Přidaná místnost - jídelna

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Mini Stories :: SPAM :: Old topics :: Stará témata-
Přejdi na: