Mini Stories
Mini Stories
Mini Stories
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PříjemPortálHledatLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 Jídelna

Goto down 
+21
Akihiro Kazuki
Shimonu
Pietrovič
Effettualita
Nočné mory
Vincent van Geelen
Thaleia Cassiope
Opti-Mystique
SteamTiger
Alfio
Agatha Farewell
Tsunoroi Ryuuji
Phate69
Eserath
Momonika Queer
Neige
Rikke
Will Reinja
Ella Frell
Fantaghira
M. Phoenix
25 posters
Jdi na stránku : Previous  1 ... 23 ... 41, 42, 43
AutorZpráva
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
M. Phoenix


Poèet pøíspìvkù : 1102
Reputatce : 8
Join date : 01. 01. 12
Age : 35
Location : Prague

Jídelna - Stránka 43 Empty
PříspěvekPředmět: Jídelna   Jídelna - Stránka 43 EmptyTue Jan 17, 2012 1:52 pm

First topic message reminder :

Jídelna - Stránka 43 Jdelja

Zdálo se, že loď poskytovala svým obyvatelům místnosti přesně podle toho, jak je potřebovali. Proto když měl například snílek hlad, velice snadno ho svými spletitými chodbami navedla přesně tam, kam bylo třeba - do jídelny.

Jídelnou byla nevelká místnost s několika dlouhými stoly vyrovnanými vedle sebe. Zařízena byla velmi prostě, to nejhlavnější v ní bylo veliké magické okno s výhledem, který se měnil podle toho, jaká byla zrovna denní doba. K snídani jste se například mohli dívat na výhled na oceán, nad nímž právě svítá a kde dovádí racci, při večeři vás pak okouzloval pohled na tmou zahalený deštný prales, a byli-li jste dostatečně potichu, mohli jste slyšet i jeho tajemné zvuky, cvrkot cvrčků a pokřikování opic.

Kromě tohoto magického okna tu nebylo moc na co koukat. Bylo tu především hodně zeleně, rostlin v překrásně zdobených květináčích, a na stěnách obrazy, které se často měnily a mnohdy obsahovaly různá vepsaná poučení a rčení.

Na stěně hned vedle okna visel rozměrný, jakýmsi pradávným písmem popsaný pergamen - jídelní lístek. Na něm si snílek mohl zvolit z množství lahodných pokrmů ten, na který měl právě největší chuť, a pro objednávku pak stačilo posadit se ke stolu a pomyslet na svou volbu. Vybraná dobrota se pak objevila přímo před snílkem a ten si mohl dobře pochutnat. Právě tak nádobí se obvykle samo odklízelo poté, co je snílek vyprázdnil. Jen někdy, například chtěla-li vás loď poškádlit nebo potrestat za přestupek proti lodnímu řádu, se nádobí neodklidilo a na stěně se objevil plechový dřez, kde jste se o svůj nepořádek museli postarat klasicky postaru, bez použití magie.

Jídelna často platila za druhou společenskou místnost. Snílci byli sice obvykle natolik zabráni do jídla, že neměli mnoho času u něj mluvit, a židle tu nebyly tak pohodlné, přesto se ale i tady daly řešit různé problémy, občas tu někdo i po jídle zůstal sedět třeba s knihou nebo se omámený postavil k oknu a nechal svou fantazii putovat kdesi po pouštích a oázách nebo po deltách ohromných řek, na jejichž vodopády se právě díval...


Naposledy upravil M. Phoenix dne Mon Jan 23, 2012 2:59 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.phoenixrise.blog.cz

AutorZpráva
Reina Kana
Destiny
Reina Kana


Poèet pøíspìvkù : 139
Reputatce : 0
Join date : 11. 02. 12

Jídelna - Stránka 43 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 43 EmptyMon Mar 05, 2012 6:06 am

"Umím tančit." řekla jsem trochu tiše a nesměle.
Návrat nahoru Goto down
Phate69
Hráč RPG
Phate69


Poèet pøíspìvkù : 114
Reputatce : 2
Join date : 21. 01. 12

Jídelna - Stránka 43 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 43 EmptyMon Mar 05, 2012 3:59 pm

Phate

A proč jste se tedy nepřidala, když jsem hrál? usmál jsem se šibalsky.
Návrat nahoru Goto down
Reina Kana
Destiny
Reina Kana


Poèet pøíspìvkù : 139
Reputatce : 0
Join date : 11. 02. 12

Jídelna - Stránka 43 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 43 EmptyMon Mar 05, 2012 7:02 pm

"stydím se. Před publikem moc netančím." vyskočil mi ruměnec
Návrat nahoru Goto down
Phate69
Hráč RPG
Phate69


Poèet pøíspìvkù : 114
Reputatce : 2
Join date : 21. 01. 12

Jídelna - Stránka 43 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 43 EmptyMon Mar 05, 2012 10:06 pm

Phate

No...nebudu vás nutit. usmál jsem se jako by se nic nedělo. Až budete chtít, zatančíte mi...
Návrat nahoru Goto down
Reina Kana
Destiny
Reina Kana


Poèet pøíspìvkù : 139
Reputatce : 0
Join date : 11. 02. 12

Jídelna - Stránka 43 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 43 EmptyTue Mar 06, 2012 6:00 am

"někdy možná." usmála jsem se "máte něco v plánu?" rozhlížela jsem se kolem
Návrat nahoru Goto down
Phate69
Hráč RPG
Phate69


Poèet pøíspìvkù : 114
Reputatce : 2
Join date : 21. 01. 12

Jídelna - Stránka 43 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 43 EmptyTue Mar 06, 2012 10:45 am

Phate

No...jelikož medovina už mi zkysla... řekl jsem a korbel zmizel ze stolu. Tak asi ani ne. Tedy...nějakou ranní modlitbičku nebo tak něco... zašklebil jsem se.
Návrat nahoru Goto down
Reina Kana
Destiny
Reina Kana


Poèet pøíspìvkù : 139
Reputatce : 0
Join date : 11. 02. 12

Jídelna - Stránka 43 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 43 EmptyTue Mar 06, 2012 12:21 pm

"aha tak se pomodlete, a pak by jsme se mohli jít podívat po lodi, co ?" zamrkala jsem a udělala psí očka
Návrat nahoru Goto down
Phate69
Hráč RPG
Phate69


Poèet pøíspìvkù : 114
Reputatce : 2
Join date : 21. 01. 12

Jídelna - Stránka 43 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 43 EmptyTue Mar 06, 2012 1:43 pm

Phate

Hmm...modlitba se odkládá. usmál jsem se a vyšel ven z jídelny.
Návrat nahoru Goto down
Reina Kana
Destiny
Reina Kana


Poèet pøíspìvkù : 139
Reputatce : 0
Join date : 11. 02. 12

Jídelna - Stránka 43 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 43 EmptyTue Mar 06, 2012 4:38 pm

usmála jsem se a šla za ním (přesun)
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Jídelna - Stránka 43 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 43 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Jídelna
Návrat nahoru 
Strana 43 z 43Jdi na stránku : Previous  1 ... 23 ... 41, 42, 43
 Similar topics
-
» Jídelna
» Jídelna a kavárna
» Přidaná místnost - jídelna

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Mini Stories :: SPAM :: Old topics :: Stará témata-
Přejdi na: