Mini Stories
Mini Stories
Mini Stories
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PříjemPortálHledatLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 Jídelna

Goto down 
+21
Akihiro Kazuki
Shimonu
Pietrovič
Effettualita
Nočné mory
Vincent van Geelen
Thaleia Cassiope
Opti-Mystique
SteamTiger
Alfio
Agatha Farewell
Tsunoroi Ryuuji
Phate69
Eserath
Momonika Queer
Neige
Rikke
Will Reinja
Ella Frell
Fantaghira
M. Phoenix
25 posters
Jdi na stránku : Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 38 ... 43  Next
AutorZpráva
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
M. Phoenix


Poèet pøíspìvkù : 1102
Reputatce : 8
Join date : 01. 01. 12
Age : 35
Location : Prague

Jídelna - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Jídelna   Jídelna - Stránka 34 EmptyTue Jan 17, 2012 1:52 pm

First topic message reminder :

Jídelna - Stránka 34 Jdelja

Zdálo se, že loď poskytovala svým obyvatelům místnosti přesně podle toho, jak je potřebovali. Proto když měl například snílek hlad, velice snadno ho svými spletitými chodbami navedla přesně tam, kam bylo třeba - do jídelny.

Jídelnou byla nevelká místnost s několika dlouhými stoly vyrovnanými vedle sebe. Zařízena byla velmi prostě, to nejhlavnější v ní bylo veliké magické okno s výhledem, který se měnil podle toho, jaká byla zrovna denní doba. K snídani jste se například mohli dívat na výhled na oceán, nad nímž právě svítá a kde dovádí racci, při večeři vás pak okouzloval pohled na tmou zahalený deštný prales, a byli-li jste dostatečně potichu, mohli jste slyšet i jeho tajemné zvuky, cvrkot cvrčků a pokřikování opic.

Kromě tohoto magického okna tu nebylo moc na co koukat. Bylo tu především hodně zeleně, rostlin v překrásně zdobených květináčích, a na stěnách obrazy, které se často měnily a mnohdy obsahovaly různá vepsaná poučení a rčení.

Na stěně hned vedle okna visel rozměrný, jakýmsi pradávným písmem popsaný pergamen - jídelní lístek. Na něm si snílek mohl zvolit z množství lahodných pokrmů ten, na který měl právě největší chuť, a pro objednávku pak stačilo posadit se ke stolu a pomyslet na svou volbu. Vybraná dobrota se pak objevila přímo před snílkem a ten si mohl dobře pochutnat. Právě tak nádobí se obvykle samo odklízelo poté, co je snílek vyprázdnil. Jen někdy, například chtěla-li vás loď poškádlit nebo potrestat za přestupek proti lodnímu řádu, se nádobí neodklidilo a na stěně se objevil plechový dřez, kde jste se o svůj nepořádek museli postarat klasicky postaru, bez použití magie.

Jídelna často platila za druhou společenskou místnost. Snílci byli sice obvykle natolik zabráni do jídla, že neměli mnoho času u něj mluvit, a židle tu nebyly tak pohodlné, přesto se ale i tady daly řešit různé problémy, občas tu někdo i po jídle zůstal sedět třeba s knihou nebo se omámený postavil k oknu a nechal svou fantazii putovat kdesi po pouštích a oázách nebo po deltách ohromných řek, na jejichž vodopády se právě díval...


Naposledy upravil M. Phoenix dne Mon Jan 23, 2012 2:59 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.phoenixrise.blog.cz

AutorZpráva
Effettualita
NPC pro adminy
Effettualita


Poèet pøíspìvkù : 94
Reputatce : 0
Join date : 22. 01. 12

Jídelna - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 34 EmptySat Feb 11, 2012 12:21 am

"Nezrovnávaj ma s ostatnými, ja taká nie som," odbila som jeho snahu.
"Nikdy som nepovedala, že to robím proti svojej vôli. Vo svojej funkcii by som mohla byť pokojne obklopovaná priateľmi. Problém je skrátka v tom, že to nemám zapotreby. Všetci žijeme v tom, do čoho sme sa narodili. Nemá zmysel riešiť, či sme s našimi životmi spokojní, alebo nie. Nemá zmysel sa hádať o tom, či je daný život šťastný, alebo naopak zlý. Existuje len jedna možnosť výberu, ktorá prichádza do úvahy - žiť, alebo umrieť. Ja žijem. Žijem, pretože chcem, nič viac v tom nehľadám," podelila som sa s ním o svoj postoj.
Návrat nahoru Goto down
Paul Adrian Zima
Psycholog v záučbe
Psycholog v záučbe
Paul Adrian Zima


Poèet pøíspìvkù : 91
Reputatce : 2
Join date : 03. 01. 12
Age : 28
Location : Kopčany

Jídelna - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 34 EmptySat Feb 11, 2012 12:25 am

"Ehm ale zas zober si to aký je tvoj život ? Predstav si že by mohol byť úplne iný mohla by si byť úplne v pokoji nájsť si niekoho , proste bolo by to úplne iné a je hlúpe podľa mňa to brať takto , viem je to tvoje neberiem ti to ale podľa mňa má cenu riešiť to či sme alebo niesme v živote spokojný lebo ak nie tým pádom si ho potom môžeš skúsiť zlepšiť nie ? A ja to vidím tak že toto je tvoj spôsob toho ako ho chceš zlepšiť len si to ani sama neuvedomuješ a skrývať to v sebe , len keby si všetko to čo máš úplne vo vnútri pustila na povrch určite by si to videla inak ... "Aj ja som vlastne teraz hovori tak trocha dlhšie no chcel som to stále uviesť na inú mieru .
Návrat nahoru Goto down
Effettualita
NPC pro adminy
Effettualita


Poèet pøíspìvkù : 94
Reputatce : 0
Join date : 22. 01. 12

Jídelna - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 34 EmptySat Feb 11, 2012 12:30 am

Nebola som si celkom istá, ako inak mu to už vysvetliť. Napokon som už iba rezignovane poznamenala.
"Ak to vidíš tak, potom to poviem jednoducho. Môj brat je ten, kto má ciele, kto sníva. Ja som tu od toho, aby som mu ich pomohla naplniť. Takýto život som si sama zvolila, s takýmto životom som vždy bola a aj budem spokojná. Nič iné nepotrebujem," pokúsila som sa o čo najzrozumiteľnejšie objasnenie situácie. Úprimne, až teraz som si uvedomila, že som toho za dnešný deň narozprávala viac ako za minulý mesiac. Prečo vlastne odpovedám na jeho otázky? Nie je to tak, že by som mala konkrétny dôvod na ne odpovedať, akurát som nemala dôvod neodpovedať. Nevedno prečo, no zaujímal sa o mňa a ja som v tom nevidela problém. Keby mi bolo nepríjemné niečo z prejednávaných vecí rozoberať, jednoducho by som to nerozoberala.
Návrat nahoru Goto down
Paul Adrian Zima
Psycholog v záučbe
Psycholog v záučbe
Paul Adrian Zima


Poèet pøíspìvkù : 91
Reputatce : 2
Join date : 03. 01. 12
Age : 28
Location : Kopčany

Jídelna - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 34 EmptySat Feb 11, 2012 12:33 am

"Aha tak .. takže ty sa vlastne obetuješ pre dobro iného ?"Napokon som sa ale milo usmial a dodal ."Vieš ak máš niekoho takto rada že preňho chceš len to najlepšie aby si on splnil sen tak toto je vlastne taká tvoja dá sa povedať sesterská láska nemyslíš ? Takto si to mala ale vlastne povedať hneď ... a keď sa smiem opýtať aký je vlastne teda jeho sen čo podporuješ ?"
Návrat nahoru Goto down
Effettualita
NPC pro adminy
Effettualita


Poèet pøíspìvkù : 94
Reputatce : 0
Join date : 22. 01. 12

Jídelna - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 34 EmptySat Feb 11, 2012 12:38 am

"Nutnosť, povinnosť, snaha niečo dokázať, či už ona spomínaná sesterská láska. Nie je to jedno? Nikdy nebol a ani nebude dôležitý dôvod nášho konania, ale jeho výsledky," vniesla som do rozhovoru neplánovane i trochu filozófie.
"Ako si už naznačil, skutočne sa u nás nežije práve najlepšie. To chce- nie, to chceme zmeniť. Mnoho ľudí, dokonca aj snílkov z tejto paluby, s jeho metódami nesúhlasí. To však nič nemení na tom, že to nie je zlý človek. Prešiel si mnohým, je len pochopiteľné, že žiada vykúpenie za každú cenu. Odkedy bola hranica medzi realitou a snami narušená, iba niektorí skutočne snívajú. Iní sa stali súčasťou neprerušiteľnej, nočnej mory. Chceme naspäť našu realitu, nič viac, nič menej," objasnila som zámer Effettuality.
Návrat nahoru Goto down
Paul Adrian Zima
Psycholog v záučbe
Psycholog v záučbe
Paul Adrian Zima


Poèet pøíspìvkù : 91
Reputatce : 2
Join date : 03. 01. 12
Age : 28
Location : Kopčany

Jídelna - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 34 EmptySat Feb 11, 2012 12:41 am

"No ale v tom prípade ale úplne vymizne snenie ne ? A je zas ďalších veľa ľudí čo toto dopusiť nebude chcieť ... "A ja som vlastne teraz jeden z nich predsa len som hovoril že im pomôžem .... ale kto vie možno sa dá nájsť aj kompromis ... "A čo ak to vlastne nieje vina tohoto snenia ale niečoho úplne iného a vôbec sa to nezmení ?"
Návrat nahoru Goto down
Effettualita
NPC pro adminy
Effettualita


Poèet pøíspìvkù : 94
Reputatce : 0
Join date : 22. 01. 12

Jídelna - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 34 EmptySat Feb 11, 2012 12:44 am

"Ako som už naznačila, momentálne sme v spojenectve. Vaši snílci majú totiž pocit, že je možné snívať i bez toho, aby na inom mieste iní zažívali naopak nočné mory. Veria, že ak zlikvidujú pôvodcov tohoto problému, nočné mory zaniknú a všetko sa vráti do normálu. Môj brat tak naivný nie je. I napriek tomu však súhlasil," vysvetlila som, ako to vlastne momentálne medzi našimi skupinami je.
"Úprimne, môj názor je nasledovný. Ak chceme mať svetlo, niekde musí byť tma. Neverím, že by sa likvidáciou pôvodcov nočných mor mohlo niečo zmeniť. Každopádne sa však budem riadiť príkazmi nadriadených."
Návrat nahoru Goto down
Paul Adrian Zima
Psycholog v záučbe
Psycholog v záučbe
Paul Adrian Zima


Poèet pøíspìvkù : 91
Reputatce : 2
Join date : 03. 01. 12
Age : 28
Location : Kopčany

Jídelna - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 34 EmptySat Feb 11, 2012 12:48 am

"Ja to vidím teraz tak že aj tak bez toho že než počkáme sa toho teraz tak nevyrieši kto vie možno to nevyrieši ani jedno z tohoto čo tu bolo spomenuté ale napríklad niečo úplne iné ... to ale ukáže vlastne čas nie ? " Bol som naozaj rád že som sa od nej teraz dozvedel až toľko vecí . "Umm keď ti nebude vadiť ak trocha odbočím ty si tu asi tak vysnívať nič nemôžeš ale čo ak by si niečo ty chcela napríklad nejaké jedlo alebo niečo iné čo si chcela niekedy vyskúšať a nemohla si to mať je niečo také mohol by som skúsiť aby sa ti to tu zjavilo "
Návrat nahoru Goto down
Effettualita
NPC pro adminy
Effettualita


Poèet pøíspìvkù : 94
Reputatce : 0
Join date : 22. 01. 12

Jídelna - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 34 EmptySat Feb 11, 2012 12:52 am

Pokúsila som sa si svoju odpoveď dobre premyslieť. Ako by som mohla vôbec reagovať na takýto návrh? Pokúšať sa mi pomôcť v niečom, s čím si snáď nie som schopná pomôcť ani ja sama. Celkom bláznivá predstava. Pokývala som hlavou do oboch strán.
"O ničom neviem," doplnila som už len slovne, otvoriac následne ústa vzhľadom na zívanie, ktoré ma z ničoho nič pochytilo.
"Je mi ľúto, že našu debatu takto bezočivo prerušujem, ale obávam sa, že som hore už pridlho. Potrebujem sa vyspať," oznámila som stroho, zavriac ihneď potom obe svoje viečka s úmyslom čo najrýchlejšie zaspať, čo vzhľadom na moju únavu nebol najmenší problém.
Návrat nahoru Goto down
Paul Adrian Zima
Psycholog v záučbe
Psycholog v záučbe
Paul Adrian Zima


Poèet pøíspìvkù : 91
Reputatce : 2
Join date : 03. 01. 12
Age : 28
Location : Kopčany

Jídelna - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 34 EmptySat Feb 11, 2012 12:55 am

"No tak teda dobrúú ! "Poprial som jej teda a ja som podišiel teda ďalej než som ale vyšiel ma tak zrazu napadlo .Keď už som tu čo nenašiel by sa tu nejaký koláčik ?Pomyslel som si a predomnou sa zjavil menší koláčik ktorý bol po mojej ochutnávke čokoládový ! Ďakujem G... ehm Destiny ! Pomyslel som si teraz trocha rozpačito a radšej som sa teda pobral preč .
(presun)
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jídelna - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 34 EmptySat Feb 11, 2012 8:28 am

Vesel a oděn jen v trenky,triko a pantofle dorazím do jídelny.

Usednu na židli a promýšlím co si dát Jedno vím jistě dvakrát kakao,a dám si bábovku,kdyby byla možnost na půl rozdělenou,díky Destiny vyšlu svou objednávku jak,už se stalo mým zvykem.
Loď splní vše jak jsem si přál,než se pustím do jídla,vezmu jednu půlku bábovky plus jeden hrnek kakaa a donese tu k asi ještě spící tiché dívce,položím,zpět na své místo.

Zakousnu se do bábovky,zapíjím to dobrým kakaem,přemýšlím co dělat.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jídelna - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 34 EmptySat Feb 11, 2012 8:52 am

Dožvýkám poslední sousto bábovky které spláchnu posledními kapkami kakaa.
Spokojeně si odfrknu,poplácám si po břichu.
Postavím se,zasunu židli.
Lehce se protáhnu,ještě jednou zrakem přejedu jídelnu,načež se vydám k jejímu východu,ve kterém po chvilce zmizím.

(přesun)
Návrat nahoru Goto down
Effettualita
NPC pro adminy
Effettualita


Poèet pøíspìvkù : 94
Reputatce : 0
Join date : 22. 01. 12

Jídelna - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 34 EmptySat Feb 11, 2012 10:06 am

Nebolo to ani tak dlho od Olafovho odchodu, čo som sa prebudila. Moju pozornosť prv zaujal hrnček s kakaom a pochopiteľne polka bábovky. Hneď som si uvedomila, koho to s najvyššou pravdepodobnosťou bude robota. Prikývla som, hoc sa v danej miestnosti už nenachádzal, na znak vďaky a nesmelo sa pustila do bábovky, hoc nemožno nespomenúť, že som jedla skutočne veľmi pomaly vzhľadom na to, že som v minulosti nemala vo zvyku jedávať "tak často" a už vôbec nie hneď tak zhurta po prebudení. Môj zrak ako obvykle patril kufríku na stole, uvažujúc popritom však nad tromi osobami. Nad mojim bratom, mužom, o ktorom sa zdá, že mi sem pravidelne nosieva jedlo a v neposlednom rade i nad chlapcom s chvostom, s ktorým som včera zviedla dlhý a zaujímavý rozhovor.
Návrat nahoru Goto down
Pietrovič
Země Moří
Pietrovič


Poèet pøíspìvkù : 516
Reputatce : 1
Join date : 31. 01. 12

Jídelna - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 34 EmptySat Feb 11, 2012 2:37 pm

Dorazil som sem. Vošiel som do miestnosti a uvedomil si, že tu niekto je. Niekto nový. Tak som podišiel k nej. Usmial som sa a sadol si vedľa nej."Zdravím." poviem a ešte viac sa pousmejem. Pomyslel som si na čokoládový puding a hneď sa predomnou objavil. S chuťou som sa doňho pustil. Stále som však pozoroval danú osobu. No nepýtal som sa nič. Nechcel som do rozhovoru nikoho nútiť. Vedel som, že ak bude chcieť niečo povedať, tak sa ozve. Vždy to tak bolo a vždy to tak bude. Tak som si s chuťou dojedal puding a pohľadom búdil ako po nej tak po miestnosti.
Návrat nahoru Goto down
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
M. Phoenix


Poèet pøíspìvkù : 1102
Reputatce : 8
Join date : 01. 01. 12
Age : 35
Location : Prague

Jídelna - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 34 EmptySat Feb 11, 2012 2:40 pm

Dobré jitro, pozdravila jsem Bělku, stále se nacházející v jídelně. Snažila jsem se přitom nezívat a nevypadat moc ospale, abych nepobuřovala svým "spáčstvím". Pakliže Effettualita měla zato, že naše snění může za všechno špatné, ačkoli můj názor na to byl jiný, nepřišlo mi vhodné vytahovat na světlo mou schopnost prospat celý den.

Posadila jsem se ke stolu a požádala Destiny o míchaná vajíčka s kusem pečiva. Destiny mi tentokrát vyhověla a porce se zdála být naprosto v pořádku. Stejně tak výborný malinový čaj. Destiny, zdá se, uměla odhadnout, kdy máme opravdu hlad a kdy jsou to jen chutě, a podle toho porce dávkovala. Nebo to včera byl jen výpadek, to bylo taky možné. S chutí jsem se pustila do jídla. Přemýšlela jsem přitom o včerejším dni a věcech, které jsem se dozvěděla. Přepadal mě vztek na tu podivnou bledou osobu, která si tu jen tak sedí, zatímco nad našimi přáteli a vůbec nad námi všemi visí Damoklův meč, který tam ona a jí podobní zavěsili. Snažila jsem se na ni nedívat a myšlenky na vztek zaplašit. Nechtěla jsem tu znova vybuchnout.

Dobré, pozdravila jsem právě příchozího neznámého snílka a začala jsem si ho prohlížet a odhadovat.
Návrat nahoru Goto down
http://www.phoenixrise.blog.cz
Anonymní
Anonymní




Jídelna - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 34 EmptySat Feb 11, 2012 2:43 pm

Začten do svých nákresu,poznámek,vzorců přijdu do jídelny,aniž bych odpoutal zrak od papírů "Zdravím" řeknu,pokračuji v chůzi,nějakým zázrakem se vyhnu pádu,zakopnutí,vyhnu se dokonce i nezasunuté židli.

Posadím se,stále čtu Silnou kávu,bez cukru a ostatních přísad,díky objednám si.
Hrnek se objeví kousek ode mne na desce stolu,jednou rukou jej uchopím,napiji se,mezitím co čtu.
Návrat nahoru Goto down
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
M. Phoenix


Poèet pøíspìvkù : 1102
Reputatce : 8
Join date : 01. 01. 12
Age : 35
Location : Prague

Jídelna - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 34 EmptySat Feb 11, 2012 2:46 pm

Zdravím, usmála jsem se na Olafa (Há, už sis vzpomněla?). Prosímtě, co ty to pořád čteš? Já tě nevidím jinak než zabořeného nosem v papírech, podivila jsem se a hřála si ruce o svůj hrnek.
Návrat nahoru Goto down
http://www.phoenixrise.blog.cz
Pietrovič
Země Moří
Pietrovič


Poèet pøíspìvkù : 516
Reputatce : 1
Join date : 31. 01. 12

Jídelna - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 34 EmptySat Feb 11, 2012 2:46 pm

"Dobré ráno. Vyspatá?" poviem a pomaly dojedám puding. Potom sa len pousmejem a položím ho na stôl. Bol úplne prázdny. Trochu som si poutieral kútiky úst. No potom som sledoval eM. Oprel som hlavu o ruku a zablúdil na ňu pohľadom. Potom som spozoroval Olafa. Pozrel som naňho."Zdravím, stále práca?" spýtam sa zvedavo a pozriem sa naňho.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jídelna - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 34 EmptySat Feb 11, 2012 2:54 pm

"Jo práce" odvětím stručně,usrknu kávy a chystám se odpovědět slečně.
"Většinou nečtu,jen opravuji to co jsem nakreslil,navrhl,spočítal" vysvětlím.
"Navíc se u mě neprojevila zatím žádná schopnost,tak se budu muset bránit jinak" řeknu,vykouknu zpoza papíru a zas se za nimi ztratím.


Návrat nahoru Goto down
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
M. Phoenix


Poèet pøíspìvkù : 1102
Reputatce : 8
Join date : 01. 01. 12
Age : 35
Location : Prague

Jídelna - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 34 EmptySat Feb 11, 2012 2:57 pm

Já bych teda řekla, že tohle, co děláš, je schopnost víc než dostatečná. A na čem pracuješ, jestli se můžu zeptat?, usmála jsem se. Chtělo by to vysílačky...,zapřemýšlela jsem a zazírala do stolu. Tolik by se toho usnadnilo...
Návrat nahoru Goto down
http://www.phoenixrise.blog.cz
Pietrovič
Země Moří
Pietrovič


Poèet pøíspìvkù : 516
Reputatce : 1
Join date : 31. 01. 12

Jídelna - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 34 EmptySat Feb 11, 2012 2:57 pm

Nenašiel schopnosť? No čo už. Je dosť dobrý aj bez toho. Ale stále nechápem. Verím, že ja som tu kratšie a mám už ten spomínaný druhý stupeň. Každopádne je veľmi inteligentný, takže skôr či neskôr to nájde. pomyslím si a pozerám na neho ako študuje, opravuje, číta."Ty ani schopnosti nepotrebuješ. Vystačíš si aj bez toho. Tomu verím." poviem a pousmejem sa. Potom som sa pozrel na eM. Trochu si ju prezeral.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jídelna - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 34 EmptySat Feb 11, 2012 3:02 pm

"Všechno bude,jen čekám na slečnu Neige,která se mnou bude spolupracovat,plány na krátkovlnné vysílačky jsou hotovy" oznámím.

"Schopnost,spíš to byla moje práce" řeknu s úsměvem,položím papíry na stůl.
"Teď právě navrhuji něco do dílny,navíc chci pak automatizovat některé stroje v dílně.." mluvím,mluvím.
"Ale to je nezajímavé a nudné" zazubím se.
Návrat nahoru Goto down
Pietrovič
Země Moří
Pietrovič


Poèet pøíspìvkù : 516
Reputatce : 1
Join date : 31. 01. 12

Jídelna - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 34 EmptySat Feb 11, 2012 3:03 pm

"Pravé naopak. Prečo to myslíš?" zasmejem sa."Je to ešte lepšie...máš to skoro ako prácu, hobby, schopnosť. Všetko v jednom. Dokonalé." znovu sa pousmejem a pozriem sa naňho. Potom len pohľadom prechádzam od eM ku Olafovi.
Návrat nahoru Goto down
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
M. Phoenix


Poèet pøíspìvkù : 1102
Reputatce : 8
Join date : 01. 01. 12
Age : 35
Location : Prague

Jídelna - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 34 EmptySat Feb 11, 2012 3:07 pm

Vážně?, rozsvítily se mi oči a zvedla jsem je od stolu. No to je paráda, zacukaly mi koutky. Svět se vždy zdál být o něco krásnější, když člověku svitla nová naděje. Třeba naděje, že se dokáže spojit se svými přáteli z Insignie.

Destiny má dílnu?, zeptala jsem se zvědavě. Tu jsem ještě neviděla. Ale ono se vůbec zdá, že se neustále mění, posledně jsem taky nevěděla nic o zimní zahradě, a to jsem se tu potulovala dost dlouho, zazubila jsem se. Mně to přijde leccos, jen ne nezajímavé. Problém je akorát v tom, že těm věcem nerozumím, takže si připadám hloupě, že nechápu, o co jde, a pak se tomu radši přestanu věnovat, abych se neztrapňovala, zasmála jsem se. Ale dílnu bych viděla ráda, vždycky mě bavilo sledovat tátu nebo dědu, jak pracovali..., zasnila jsem se. To bylo poprvé, co jsem si dokázala vzpomenout na svou rodinu bez zapíchnutí bolestivého hřebíku do srdce.

Všimla jsem si, že si mě ten neznámý týpek prohlíží. Snažila jsem se přijít na to, co na mně asi hledá. Pokud mi bylo známo, žádné drobky jsem na obličeji neměla, vlasy jsem si taky jakžtakž rozčesala, tak co ho mohlo tak zaujmout? Ehm... my se asi ještě neznáme, já jsem eM. Jsem tu jen na návštěvě, patřím na Insignii, vysvětlila jsem možná trochu stroze, jak jsem se chopila příležitosti k seznámení.
Návrat nahoru Goto down
http://www.phoenixrise.blog.cz
Pietrovič
Země Moří
Pietrovič


Poèet pøíspìvkù : 516
Reputatce : 1
Join date : 31. 01. 12

Jídelna - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 34 EmptySat Feb 11, 2012 3:11 pm

"Zdravím, ja som Pietrovič." pousmial som sa, keď som počul hlas. Odlepil som zrak od Olafa a pozrel sa na eM. Podal som jej ruku cez stôl. Trochu som sa zasmial.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Jídelna - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 34 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Jídelna
Návrat nahoru 
Strana 34 z 43Jdi na stránku : Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 38 ... 43  Next
 Similar topics
-
» Jídelna
» Jídelna a kavárna
» Přidaná místnost - jídelna

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Mini Stories :: SPAM :: Old topics :: Stará témata-
Přejdi na: