Mini Stories
Mini Stories
Mini Stories
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PříjemPortálHledatLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 Jídelna

Goto down 
+21
Akihiro Kazuki
Shimonu
Pietrovič
Effettualita
Nočné mory
Vincent van Geelen
Thaleia Cassiope
Opti-Mystique
SteamTiger
Alfio
Agatha Farewell
Tsunoroi Ryuuji
Phate69
Eserath
Momonika Queer
Neige
Rikke
Will Reinja
Ella Frell
Fantaghira
M. Phoenix
25 posters
Jdi na stránku : Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 35 ... 43  Next
AutorZpráva
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
M. Phoenix


Poèet pøíspìvkù : 1102
Reputatce : 8
Join date : 01. 01. 12
Age : 35
Location : Prague

Jídelna - Stránka 27 Empty
PříspěvekPředmět: Jídelna   Jídelna - Stránka 27 EmptyTue Jan 17, 2012 1:52 pm

First topic message reminder :

Jídelna - Stránka 27 Jdelja

Zdálo se, že loď poskytovala svým obyvatelům místnosti přesně podle toho, jak je potřebovali. Proto když měl například snílek hlad, velice snadno ho svými spletitými chodbami navedla přesně tam, kam bylo třeba - do jídelny.

Jídelnou byla nevelká místnost s několika dlouhými stoly vyrovnanými vedle sebe. Zařízena byla velmi prostě, to nejhlavnější v ní bylo veliké magické okno s výhledem, který se měnil podle toho, jaká byla zrovna denní doba. K snídani jste se například mohli dívat na výhled na oceán, nad nímž právě svítá a kde dovádí racci, při večeři vás pak okouzloval pohled na tmou zahalený deštný prales, a byli-li jste dostatečně potichu, mohli jste slyšet i jeho tajemné zvuky, cvrkot cvrčků a pokřikování opic.

Kromě tohoto magického okna tu nebylo moc na co koukat. Bylo tu především hodně zeleně, rostlin v překrásně zdobených květináčích, a na stěnách obrazy, které se často měnily a mnohdy obsahovaly různá vepsaná poučení a rčení.

Na stěně hned vedle okna visel rozměrný, jakýmsi pradávným písmem popsaný pergamen - jídelní lístek. Na něm si snílek mohl zvolit z množství lahodných pokrmů ten, na který měl právě největší chuť, a pro objednávku pak stačilo posadit se ke stolu a pomyslet na svou volbu. Vybraná dobrota se pak objevila přímo před snílkem a ten si mohl dobře pochutnat. Právě tak nádobí se obvykle samo odklízelo poté, co je snílek vyprázdnil. Jen někdy, například chtěla-li vás loď poškádlit nebo potrestat za přestupek proti lodnímu řádu, se nádobí neodklidilo a na stěně se objevil plechový dřez, kde jste se o svůj nepořádek museli postarat klasicky postaru, bez použití magie.

Jídelna často platila za druhou společenskou místnost. Snílci byli sice obvykle natolik zabráni do jídla, že neměli mnoho času u něj mluvit, a židle tu nebyly tak pohodlné, přesto se ale i tady daly řešit různé problémy, občas tu někdo i po jídle zůstal sedět třeba s knihou nebo se omámený postavil k oknu a nechal svou fantazii putovat kdesi po pouštích a oázách nebo po deltách ohromných řek, na jejichž vodopády se právě díval...


Naposledy upravil M. Phoenix dne Mon Jan 23, 2012 2:59 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.phoenixrise.blog.cz

AutorZpráva
Anonymní
Anonymní




Jídelna - Stránka 27 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 27 EmptyMon Feb 06, 2012 9:20 pm

"Jo deprese krůček k šílenství" zasměju se nahlas.
Vstanu,seberu si své papíry.
Zasalutuji "Tady máš kompletní dokumentaci k těm vysílačkám..i s návodem jak udělat elektroniku" řeknu.
"Kdyby jsi se nudila,můžeš si to zkusit,teda pokud najdeš zásuvku...je třeba totiž pájet" poškrábu se na hlavě,položím před asi dvacet listů popsaného papíru.
"Kdyby něco dneska spím u strojovny" řeknu,zasalutuji a pomalu odkráčím.

"A dejte si konečně tu bitvu" zazní se smíchem a zmizím na chodbě.

(přesun)
Návrat nahoru Goto down
Neige
Vůdce Země Moří
Neige


Poèet pøíspìvkù : 229
Reputatce : 3
Join date : 21. 01. 12
Age : 31

Jídelna - Stránka 27 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 27 EmptyTue Feb 07, 2012 10:19 am

Ještě chvíli jsem zůstala nepřítomně sedět, ale když se mi začali opět klížit oči, usoudila jsem, že je čas jít. Pomalu jsem se zvedla a vzala do ruky papíry, které mi Olaf za vojenského salutování předal. Zachmuřeně jsem se na ně zadívala.
Zásuvka, prolétlo mi hlavou. Povzdechla jsem si a obrátila se na Pietroviče.
"Promiň, jsem unavená. Půjdu do své kajuty," pokusila jsem se o úsměv, ale byl to pokus dosti chabý. Byla jsem ztracená ve svých myšlenkách, které se točili především okolo depresivního Olafa. Pomalím krokem jsem se vydala pryč z jídelny.
(přesun)
Návrat nahoru Goto down
Pietrovič
Země Moří
Pietrovič


Poèet pøíspìvkù : 516
Reputatce : 1
Join date : 31. 01. 12

Jídelna - Stránka 27 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 27 EmptyTue Feb 07, 2012 4:57 pm

"Jasné." usmial som sa a dával si dole koláč z tváre. Vážne výborný. pomyslím si. Potom som si uvedomil, že som tu sám. Bol som v celku unavený. Tak som sa postavil, zobral svoj notes, ktorý chvalabohu nebol od koláča. Akonáhle som ukončil "pleťový zábal v čokoládovom koláči" tak som všetko poupratoval aby sa nehovorilo a odišiel som tiež preč. No potom som sa ešte obzrel, či je všetko ako má byť a odišiel.
/presun/
Návrat nahoru Goto down
Agatha Farewell

Agatha Farewell


Poèet pøíspìvkù : 1026
Reputatce : 34
Join date : 09. 06. 11
Age : 27
Location : Hradec Králové, Brno

Jídelna - Stránka 27 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 27 EmptyTue Feb 07, 2012 6:27 pm

Uprostřed prázdné jídelny se rozevřel portál.
Sotva jsem jím vystoupila měla jsem pocit jako kdyby mi srdce vynechalo nejméně dva údery. Destiny jako kdyby jej silou objala a nepustila. Tak se stává, když kapitán zmizí na příliš dlouho. Zhluboka jsem se nadechla a byla ráda, že mé zakolísání nikdo neviděl.
"Kde je místnost s bránou víte," prohodila jsem, když dorazili ostatní.
"Omluvte mě, že vás nedoprovodím. Stačí jí projít a před uzavřením, jak jsem řekla, poslat na Destiny někoho odpočatého. Pak ji já uzavřu odtud. Loučit se nemá cenu, uvidíme se a už se na to zase těším. Prozatím tedy pouze na viděnou."
S tím a i s mírným úsměvem jsem se vydala pátrat po své posádce.

(Přesun)
Návrat nahoru Goto down
Http://poetia.blog.cz
Eserath
Země Pouští
Eserath


Poèet pøíspìvkù : 427
Reputatce : 4
Join date : 21. 01. 12
Age : 31
Location : Frýdek-Místek

Jídelna - Stránka 27 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 27 EmptyTue Feb 07, 2012 6:32 pm

Objevil jsem se v jídelně Destiny. Když jsem zjistil, že zde vypadá přesně tak, jak jsem si pamatoval, usmál jsem se. Tady jsme se totiž prvně setkali s Isabel. Ale po pár nanosekundách se objevila další bolest hlavy.
Vypadalo to, že mě tady Destiny už moc nechce, jelikož ze mě asi cítila Insignii.
Chytl jsem se za hlavu a trochu se zamračil.
"Pachatel se vrací na místo činu, což?"
Musel jsem si alespoň vzpomenout a tímhle to naznačit.
"Domluveno, pošlu tu někoho hned, jak dorazíme, a já na někoho natrefím. Takže brzy nashle..."
Kývnul jsem kapitánce a vydal se do místnosti s bránou.(Přesun)

(Sry, dneska už je nepošlu, ale zítra budu brzo doma, tak hned napíšu, dneska opět zase nic nestíhám.)
Návrat nahoru Goto down
Momonika Queer
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
Momonika Queer


Poèet pøíspìvkù : 404
Reputatce : 0
Join date : 01. 01. 12
Age : 32
Location : Trnava, Brno

Jídelna - Stránka 27 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 27 EmptyTue Feb 07, 2012 6:34 pm

Vystúpila som z portálu a ocitla som sa v známom prostredí jedálne Destiny. Na chvíľu ma zaplavil pocit nostalgie, no rýchlo som sa oklepala a venovala pozornosť Berenikiným slovám.
Počkala som na Matta a kapitána a potom s nimi šla k bráne.

(presun)
Návrat nahoru Goto down
http://exciting-dream.blog.cz/
Vincent van Geelen
Vůdce Země Dravců
Vincent van Geelen


Poèet pøíspìvkù : 524
Reputatce : 0
Join date : 26. 01. 12
Age : 33
Location : -

Jídelna - Stránka 27 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 27 EmptyTue Feb 07, 2012 6:36 pm

Potom, ako som sa taktiež objavil v jedálni, mal som chuť niečo zjesť, no to som si rozmyslel. Predsa len sme ešte neboli na Insignii, a vyjedať iných nebolo moje.
"Dovidenia!"
Pozdravil som kapitánku, než odišla a taktiež som sa vydal k bráne. Keďže som ňou už raz šiel, mal som predstavu, ako to bude prebiehať.

(presun)
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jídelna - Stránka 27 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 27 EmptyTue Feb 07, 2012 8:02 pm

Přilezu do prázdné jídelny,což mi absolutně nevadí.
Sednu si na židli pětkrát sandwich,rovnou dva šálky kávy,díky vyšlu přání vstříc lodi.
Ta mě vyslechne,pustím se s chutí do kávy a jídla.
Rychlosti neuvěřitelnou do sebe nasoukám všechno jídlo a šálek kávy.

Následně se rozvalím na židli,přisunu před sebe druhý šálek kávy a přemýšlím o zakřivenosti časoprostoru.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jídelna - Stránka 27 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 27 EmptyTue Feb 07, 2012 8:10 pm

Dopiji druhý šálek kávy....
Znuděně se škrábu na bradě....Mám z nudy co?Postavit pyramidu? ptám se sám sebe.
Nakonec vstanu a loudám se pryč z jídelny.

(přesun)
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jídelna - Stránka 27 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 27 EmptyTue Feb 07, 2012 8:23 pm

Sotva dojdu zpět do jídelny,bednu dotáhnu ke svému obvyklému místu.
Unaveně si kecnu na zadek.
Není čas sedět řeknu si,odklopím víko bedny,,začnu si na stůl před sebe pokládat nářadí jako kleště,ruční vrták,pilku na železo,dva kusy trubek a další harampádí.
Upřeně sleduji co jsem vytáhl a z mého obličeje lze usuzovat,že přemýšlím.

Otázka dne jednorázovou primitivní trubkovou zbraň,nebo elegantní na píst...ale s dostřelem prd na entou? ptám se sám sebe.
Návrat nahoru Goto down
Neige
Vůdce Země Moří
Neige


Poèet pøíspìvkù : 229
Reputatce : 3
Join date : 21. 01. 12
Age : 31

Jídelna - Stránka 27 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 27 EmptyTue Feb 07, 2012 8:31 pm

S ne právě nejlepší náladou jsem došla do jídelny. K mému údivu jsem v ní našla Olafa. S povzdechem jsem zamířila směrem k němu. Ani jsem nevěděla proč jsem si objednala celou tabulku čokolády začala do ní zuřivě hryzat, zatím co jsem si měřila brýlatého inženýra za stolem. Zdravit jsem očividně dnes nehodlala.
"Čekala bych, že budeš někde pracovat na vysílačkách, když se ti podařilo vyřešit i ten poslední problém," zabručela jsem po chvíli.
Mezitím se mi podařilo do sebe nacpat půlku tabulky a začali mě přepadávat myšlenky na to, že budu tlustá.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jídelna - Stránka 27 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 27 EmptyTue Feb 07, 2012 8:34 pm

Zmateně zamrkám a otočím hlavu směrem k Neige "E?Nějak nechápu" řeknu a můj obličej dává najevo mou velkou zmatenost.

"Já něco vyřešil?" poškrábu se nervozně za uchem.
"A vysílačky nemůžu dělat,nemám kde,kapitánku jsem nezastihl...takže nám pořád neukázala prostory" vysvětlím.
Raději se otočím zpět ke svým krámům...pořád se stydím za včerejšek jak jsem vyšiloval.
Návrat nahoru Goto down
Neige
Vůdce Země Moří
Neige


Poèet pøíspìvkù : 229
Reputatce : 3
Join date : 21. 01. 12
Age : 31

Jídelna - Stránka 27 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 27 EmptyTue Feb 07, 2012 8:40 pm

Zatvářila jsem se rozmrzele.
"Nemusíš dělat blbce. Byla jsem dole u strojovny a viděla tu zapojenou svářečku."
Odmlčela jsem se právě na takovou dobu, jaká byla potřebná ke zkonzumování další čtvrtky čokolády.
"Ale pokud ti jde o to, že to chceš dělat někde, kde na to budeš mít vyhrazené prostory, tak to chápu," zabručela jsem nakonec a objednala si černý čaj, za jehož pomoci ve mě zmizela poslední čtvrtina čokolády.
Bože, proč já to dělám. Vážně budu tlustá, prolétlo mi hlavou a na náladě právě nepřidalo.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jídelna - Stránka 27 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 27 EmptyTue Feb 07, 2012 8:47 pm

"Já a zapojil co do čeho?" zahuhlám.
"Já chtěl svařovat plamenem....na to nemusím nic nikam zapojovat...jen dotáhnout lahve s kyslíkem,acetylénem.." mluvím a jsem hodně zmatený.

"Pokud je něco zapojené,tak to by šlo asi o obloukové svařovaní" vrtá mi hlavou.
"Takže jsem mimo" pokrčím rameny.
Návrat nahoru Goto down
Neige
Vůdce Země Moří
Neige


Poèet pøíspìvkù : 229
Reputatce : 3
Join date : 21. 01. 12
Age : 31

Jídelna - Stránka 27 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 27 EmptyTue Feb 07, 2012 8:51 pm

Podívala jsem se na něj nechápavým pohledem.
Huh... dobře, dobře. Nebudu to řešit.
Zdálo se, že čokoláda začínala působit.
"Mhh, tak fajn. Dobře. Eh..." chvíli jsem se nepřítomně dívala na věci, co měl rozložené na stole.
"A co má být z tohohle?" zamumlala jsem po chvíli.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jídelna - Stránka 27 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 27 EmptyTue Feb 07, 2012 8:55 pm


"Taky ještě moc nevím..." usmívám se.
"Chtěl jsem vyrobit nějakou jednoduchou střelnou zbraň...ale nevím....moc se mi nechce" říkám.

"Nějaký nápad co vyrobit?" zeptám se Neige s úsměvem.
Návrat nahoru Goto down
Neige
Vůdce Země Moří
Neige


Poèet pøíspìvkù : 229
Reputatce : 3
Join date : 21. 01. 12
Age : 31

Jídelna - Stránka 27 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 27 EmptyTue Feb 07, 2012 9:04 pm

Podívala jsem se na trubky a všechny věci okolo nich. V hlavě jsem dnes měla jako vymeteno. Připadala jsem si, jako bych provedla nějaký obzvláště těžký výkon a přitom jsem o žádném nevěděla, což mě stále mírně řečeno deprimovalo.
"Mhh..." dál jsem hleděla na trubky. Kolem nich se povalovala spusta šroubků.
"Chrastítko?" zkusila jsem nakonec s omluvným úsměvem.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jídelna - Stránka 27 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 27 EmptyTue Feb 07, 2012 9:09 pm

Začnu se smát "No pokud chceš klidně ho vyrobím" odvětím vesele.

"Nějaká unavená né?" prohlásím při pohledu na její tvář.
"Jen dotaz na co,že je zapojeno to svařovací náčiní ve strojovně?" zeptám se zvědavě.

"Zas moc melu...jo a za včerejšek se omlouvám" mírně zrudnu a otočím se,snažím se dělat,že něco dělám s materiálem na stole.
Návrat nahoru Goto down
Neige
Vůdce Země Moří
Neige


Poèet pøíspìvkù : 229
Reputatce : 3
Join date : 21. 01. 12
Age : 31

Jídelna - Stránka 27 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 27 EmptyTue Feb 07, 2012 9:14 pm

Zavrtěla jsem mírně hlavou.
"Připadám si, jako by mě přejel tyrák a přitom si nepamatuju, že bych dělala něco extra náročného. Jen jsem se snažila přijít na to, jak ti pomoct, přišla jsem na způsob, jak by to šlo a -" zmlkla jsem.
"Jak říkám, nepamatuju si to, ale nějak jsem se dostala před strojovnu a něco tam už bylo zapojené. Nestudovala jsem to, myslela jsem, že už jsi na to přšel sám..." můj hlas se začal pomalu vytrácet.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jídelna - Stránka 27 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 27 EmptyTue Feb 07, 2012 9:19 pm


"Nebyla jsi náhodou v archívu?" zeptám se a zdvihnu obočí.
"Není Ti špatně,nemám Tě doprovodit do kajuty,ošetřovny?" ptám se a vypadám velmi rozrušeně,málem vyskakuji starostí ze židle.

"S tou svářečkou to neřeš" dodám a již nevím jak sedět.
Návrat nahoru Goto down
Neige
Vůdce Země Moří
Neige


Poèet pøíspìvkù : 229
Reputatce : 3
Join date : 21. 01. 12
Age : 31

Jídelna - Stránka 27 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 27 EmptyTue Feb 07, 2012 9:26 pm

Unaveně jsem se na něj podívala.
"V Archívu?" měla jsem pocit, jako by se v hlouby mé paměti něco zalesklo, ale když jsem se přiblížila blíž, zjistila jsem, že si nejspíš jen voda hrála s pískem. Asi jsem začínala být paranoidní.
"Je pravda, že jsem na tu podivnou místnost v poslední době často myslela, ale něco takového by jsem si určitě pamatovala," zavrtěla jsem mírně hlavou.
"Kromě toho by jsem si určitě o něm udělala nějaké pozná -"
tok mé řeči se zastavil, když mi pohled padnul na blok, který jsem mu chtěla ukázat. Celá jedna stránka byla věnovaná poznámkám o archívu, vyvedeným pochopitelně v zrcadlovém písmu.
"Huh!" víc jsem ze sebe nedostala.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jídelna - Stránka 27 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 27 EmptyTue Feb 07, 2012 9:32 pm


Zatvářím se velice zmateně "Děje se něco?" ptám se.
"Neměla by jsi si jít odpočinout" zeptám se.
"Klidně Tě doprovodím....nebo zkus kafe" zabrblám.

"Co budu dělat...jsem zmaten...mimo jsem mumlám si v mysli a tvářím se jak kakabus.
Návrat nahoru Goto down
Neige
Vůdce Země Moří
Neige


Poèet pøíspìvkù : 229
Reputatce : 3
Join date : 21. 01. 12
Age : 31

Jídelna - Stránka 27 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 27 EmptyTue Feb 07, 2012 9:36 pm

Tvářila jsem se velmi zmateně.
To přece není možné!
Skoro jsem ani nevnímala Olafa, ale když mi došlo co říkal, opatrně jsem k němu přisunula notes.
"Podívej!" ukázala jsem na stránku plnou da Vinciho zrcadlového písma, aniž by mi v mém zmatení došlo, že by mu mohlo dělat problém ho přečíst.
"Ale já si na nic nepamatuju!" řeknu opravdu zoufale.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jídelna - Stránka 27 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 27 EmptyTue Feb 07, 2012 9:41 pm

"Co to?" koukám do notesu....přemýšlím.
"To je zrcadlové písmo?" ptám se Neige,která vypadá zmateněji než já...vytáhnu z bedýnky zrcátko.
Zkouším se to přečíst.
"Opravdu si raději budeš muset odpočinout?" řeknu ustaraně.

"Je tu něco o archívu" poznamenám a kroutím zrcátkem u notesu.
Návrat nahoru Goto down
Neige
Vůdce Země Moří
Neige


Poèet pøíspìvkù : 229
Reputatce : 3
Join date : 21. 01. 12
Age : 31

Jídelna - Stránka 27 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 27 EmptyTue Feb 07, 2012 9:48 pm

Na jeho otázku ohledně zrcadlového písma jsem jen pokývala hlavou. Když jsem ale viděla, jak tam šteluje zrcátko, došlo mi, že s tím má problém. Dneska mi to zkrátka pálilo extrémě rychle.
"Asi máš pravdu, třeba se z toho vyspím," mumlala jsem zmateně, zatím co on se snažil něco přečíst z mých poznámek.
"Celá ta stránka je o archívu. O tom, jak ho najít, jak s ním zacházet, co umožňuje," zakroutila jsem hlavou.
"Vůbec nevím, kdy jsem to psala."
Začínala jsem si čím dál tím víc myslet, že se vážně potřebuju pořádně vyspat. Ano, odpočinek, to je to pravé.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Jídelna - Stránka 27 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 27 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Jídelna
Návrat nahoru 
Strana 27 z 43Jdi na stránku : Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 35 ... 43  Next
 Similar topics
-
» Jídelna
» Jídelna a kavárna
» Přidaná místnost - jídelna

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Mini Stories :: SPAM :: Old topics :: Stará témata-
Přejdi na: