Mini Stories
Mini Stories
Mini Stories
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PříjemPortálHledatLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 Jídelna

Goto down 
+21
Akihiro Kazuki
Shimonu
Pietrovič
Effettualita
Nočné mory
Vincent van Geelen
Thaleia Cassiope
Opti-Mystique
SteamTiger
Alfio
Agatha Farewell
Tsunoroi Ryuuji
Phate69
Eserath
Momonika Queer
Neige
Rikke
Will Reinja
Ella Frell
Fantaghira
M. Phoenix
25 posters
Jdi na stránku : Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 33 ... 43  Next
AutorZpráva
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
M. Phoenix


Poèet pøíspìvkù : 1102
Reputatce : 8
Join date : 01. 01. 12
Age : 35
Location : Prague

Jídelna - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Jídelna   Jídelna - Stránka 23 EmptyTue Jan 17, 2012 1:52 pm

First topic message reminder :

Jídelna - Stránka 23 Jdelja

Zdálo se, že loď poskytovala svým obyvatelům místnosti přesně podle toho, jak je potřebovali. Proto když měl například snílek hlad, velice snadno ho svými spletitými chodbami navedla přesně tam, kam bylo třeba - do jídelny.

Jídelnou byla nevelká místnost s několika dlouhými stoly vyrovnanými vedle sebe. Zařízena byla velmi prostě, to nejhlavnější v ní bylo veliké magické okno s výhledem, který se měnil podle toho, jaká byla zrovna denní doba. K snídani jste se například mohli dívat na výhled na oceán, nad nímž právě svítá a kde dovádí racci, při večeři vás pak okouzloval pohled na tmou zahalený deštný prales, a byli-li jste dostatečně potichu, mohli jste slyšet i jeho tajemné zvuky, cvrkot cvrčků a pokřikování opic.

Kromě tohoto magického okna tu nebylo moc na co koukat. Bylo tu především hodně zeleně, rostlin v překrásně zdobených květináčích, a na stěnách obrazy, které se často měnily a mnohdy obsahovaly různá vepsaná poučení a rčení.

Na stěně hned vedle okna visel rozměrný, jakýmsi pradávným písmem popsaný pergamen - jídelní lístek. Na něm si snílek mohl zvolit z množství lahodných pokrmů ten, na který měl právě největší chuť, a pro objednávku pak stačilo posadit se ke stolu a pomyslet na svou volbu. Vybraná dobrota se pak objevila přímo před snílkem a ten si mohl dobře pochutnat. Právě tak nádobí se obvykle samo odklízelo poté, co je snílek vyprázdnil. Jen někdy, například chtěla-li vás loď poškádlit nebo potrestat za přestupek proti lodnímu řádu, se nádobí neodklidilo a na stěně se objevil plechový dřez, kde jste se o svůj nepořádek museli postarat klasicky postaru, bez použití magie.

Jídelna často platila za druhou společenskou místnost. Snílci byli sice obvykle natolik zabráni do jídla, že neměli mnoho času u něj mluvit, a židle tu nebyly tak pohodlné, přesto se ale i tady daly řešit různé problémy, občas tu někdo i po jídle zůstal sedět třeba s knihou nebo se omámený postavil k oknu a nechal svou fantazii putovat kdesi po pouštích a oázách nebo po deltách ohromných řek, na jejichž vodopády se právě díval...


Naposledy upravil M. Phoenix dne Mon Jan 23, 2012 2:59 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.phoenixrise.blog.cz

AutorZpráva
Thaleia Cassiope
Destiny
Thaleia Cassiope


Poèet pøíspìvkù : 219
Reputatce : 0
Join date : 22. 01. 12

Jídelna - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 23 EmptySat Feb 04, 2012 11:22 am

"Krátkovlnné vysílačky? Zní to zajímavě.." Jen jsem tak mimoděk prohodila. A pak se zamyslela.
"Hmm, myslím, že ne, ale děkuju, na Destiny mám dá se říct všechno, co potřebuji.." Podotkla jsem, hodila do sebe poslední lžíci a pak vstala.
"Tak já se jdu zase porozhlédnout po lodi, zatím se měj.." Podotkla jsem s menším úsměvem na rtech a rozešla se uklidit nádobí. Pak jsem se z jídelny vypařila.
(Přesun.)
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jídelna - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 23 EmptySat Feb 04, 2012 11:26 am



"Zatím" odpovím s nosem vnořeným do bedny.
Po drahné době přehrabování se normálně usadím na židli,uzavřu víkem bednu a sedím,čumím do zdi.

Destiny ještě jedno kafe s rumem,díky vyšlu svojí objednávku směrem k lodi.
Další šálek kávy je tu,uchopím,napiji,polknu,usměji se.
V klidu si vychutnávám kávu a nic mě netrápí.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jídelna - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 23 EmptySat Feb 04, 2012 12:09 pm

Dopiji dnes již druhou kávu s rumem,mlasknu a položím šálek na stůl,protáhnu se,až to lupne.
Dost bylo válení ještě je dost práce přede mnou zazní mi v hlavě a je nemůžu než nesouhlasit.
Zvednu se,popadnu bednu.
Zatím to mrsknu před strojovnu přemýšlím kam umístit bednu.

(Přesun)
Návrat nahoru Goto down
Neige
Vůdce Země Moří
Neige


Poèet pøíspìvkù : 229
Reputatce : 3
Join date : 21. 01. 12
Age : 31

Jídelna - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 23 EmptySat Feb 04, 2012 4:25 pm

Zapadla jsem celá rudá z předchozího cvičení do jídelny, kde jsem si úlevně vydechla, protože se v ní nikdo nenacházel. Pak jsem ale ztuhla. Přece jen tu někdo byl. Phate.
Sakra, jestli mě takhle uvidí ještě někdo další, tak se propadnu.
Zkusila jsem našlapovat velmi potichu, abych na sebe neupozornila ale s nohami unavenými od skákání přes švihadlo to moc nešlo. Stoupla jsem si čelem ke stěně, k jednomu ze stolů tak, aby mi nebylo vidět do mého rudého obličeje.
Vodu s citrónem prosím.
Objednala jsem si a šáhnula po sklenici, která se objevila na stole. Napila jsem se a následně vyprskla tak, že jsem pokropila pořádný kus zdi přede mnou.
"Destiny?!" nevydržela jsem to a vykřikla jsem nahlas. V té vodě bylo mnohem více citrónu, než by bylo zdrávo.
Návrat nahoru Goto down
Neige
Vůdce Země Moří
Neige


Poèet pøíspìvkù : 229
Reputatce : 3
Join date : 21. 01. 12
Age : 31

Jídelna - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 23 EmptySat Feb 04, 2012 7:00 pm

Položila jsem sklenici na stůl a ta zmizela. Po chvíli se tam objevila jiná. Tentokrát jsem byla o něco opatrnější, ale voda byla zdá se naprosto v pořádku.
Loď která dělá zlomyslné vtipy, to mi tak ještě chybělo, zakroutila jsem hlavou, ale nemohla jsem se nepousmát. Nakonec jsem se - již trochu bledší, než - li když jsem vešla do jídelny - posadila za stůl. kde jsem hodlala nějaký čas vydržet s prostým vědomím, že tohle je místo, kde se prostě Olaf musí někdy objevit.
Nevzala jsem tu prospěšnost z trochu nesprávného konce? dumala jsem nad svým sebedestrukčním skákáním přes švihadlo.


Naposledy upravil Neige dne Sat Feb 04, 2012 7:34 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Pietrovič
Země Moří
Pietrovič


Poèet pøíspìvkù : 516
Reputatce : 1
Join date : 31. 01. 12

Jídelna - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 23 EmptySat Feb 04, 2012 7:25 pm

Pomalým krokom som došiel sem. Nahodil som úsmev a vošiel do miestnosti. Usmial som sa ešte viac a podišiel ku Neige."Zdravím, ako prežívaš dnešný deň?" zasmial som sa. Sadol som si vedľa nej.
Návrat nahoru Goto down
Neige
Vůdce Země Moří
Neige


Poèet pøíspìvkù : 229
Reputatce : 3
Join date : 21. 01. 12
Age : 31

Jídelna - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 23 EmptySat Feb 04, 2012 7:30 pm

Moje tváře opět nabyli lehce rudé barvy, ale rychle jsem se snažila zatvářit neutrálně a doufala jsem, že si nevšimnul té mokré skvrny na stěně za mnou.
"Ale jde to," pokrčila jsem více méně nenuceně rameny.
Jen jsem se zdá se z nedostatku činosti rozhodla pro sebedestrukci.
"Ehm," odkašlala jsem si, abych zahnala své vlastní myšlenky.
"A co ty?"
Návrat nahoru Goto down
Pietrovič
Země Moří
Pietrovič


Poèet pøíspìvkù : 516
Reputatce : 1
Join date : 31. 01. 12

Jídelna - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 23 EmptySat Feb 04, 2012 7:37 pm

"Tak fajn...teraz už fajn." usmial som sa a zaspomínal ako bral sedatíva. Mal som vyhrnuté rukávy no nie natoľko, žeby videla môj vpich od ihly. Usmial som sa a povedal:"Ešte si nebola s Olafom? Si nejaká vystresovaná. Chcel by som sa spýtať kapitánky, či nemôžem robiť lekára. Mám rád medicínu." zasmial som sa, popravde som chcel strašne liečiť ľudí. Bol to jeden z mojich cieľov života, a keď som to nedokázal na zemi tak som to chcel skúsiť tu.
Návrat nahoru Goto down
Neige
Vůdce Země Moří
Neige


Poèet pøíspìvkù : 229
Reputatce : 3
Join date : 21. 01. 12
Age : 31

Jídelna - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 23 EmptySat Feb 04, 2012 7:42 pm

Zamyšleně jsem se podrbala na hlavě.
"No... ne no. To je vlastně důvod proč tu sedím jen s tímhle -" pozvedla jsem skleničku s vodou a trochu s ní zakvedlala "- logika mi totiž pravý, že tady se určitě dříve nebo později objeví."
Ještě bych mohla jít čekat k jeho kajutě. Haha, už se vidím.
"Lékaře říkáš?" malinko jsem se pousmála a opřela se do židle.
"A umíš to?" zeptala jsem se zvědavě.
Návrat nahoru Goto down
Pietrovič
Země Moří
Pietrovič


Poèet pøíspìvkù : 516
Reputatce : 1
Join date : 31. 01. 12

Jídelna - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 23 EmptySat Feb 04, 2012 7:55 pm

"Áno lekár. Je to môj sen. No rád by som sa tomu priučil. Páru dní by to trvalo ale stálo by to za to." povedal som. Strašne som chcel byť lekárom. Bol som ochotný do toho obetovať všetko. Veľmi som chcel sa začať priučovať. Hoc ako pomocník, no chcel som do toho ísť na plnú päsť.
Návrat nahoru Goto down
Neige
Vůdce Země Moří
Neige


Poèet pøíspìvkù : 229
Reputatce : 3
Join date : 21. 01. 12
Age : 31

Jídelna - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 23 EmptySat Feb 04, 2012 7:59 pm

Zamyšleně jsem se na něj podívala.
"No, ale to by muselo být od koho. Zatím jsem nezaregistrovala, že by na palubě byl nějaký lékař."
S Olafem jsem měla vlastně strašné štěstí. Jaká je asi tak pravděpodobnost, že se nějaký vojenský inženýr dostane na palubu lodě, kde je podmínkou pro vstup hlava v oblacích? Na druhou stranu, k učení přece vždycky není potřeba člověk, na trochu delší chvli jsem se zamyslela a zmkla.
"Už jsi byl v knihovně?" vypadlo ze mě nakonec. Tam by něco o medicíně mohlo být.
Návrat nahoru Goto down
Pietrovič
Země Moří
Pietrovič


Poèet pøíspìvkù : 516
Reputatce : 1
Join date : 31. 01. 12

Jídelna - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 23 EmptySat Feb 04, 2012 8:02 pm

"V knihovni? Ešte ma tam Destiny nezaviedla." zasmial som sa. Každopádne v knihovni musia byť veci o medicíne, anatómií atď. Keď som rozmýšľal, dosť na zemi som sa učil o ľudskom tele ale liečiť ho bude iný oriešok.
Návrat nahoru Goto down
Neige
Vůdce Země Moří
Neige


Poèet pøíspìvkù : 229
Reputatce : 3
Join date : 21. 01. 12
Age : 31

Jídelna - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 23 EmptySat Feb 04, 2012 8:06 pm

Pousmála jsem se.
"No tak v mém případě to byla v podstatě první místnost, do které jsem vtrhla, když jsem se tu objevila. Když nebudu počítat to šílené běhání po chodbách před tím," malinko jsem se zasmála.
"Ale řekla, bych, že by tam mohlo být něco o medicíně. Když tam byli Leonardovy deníky, proč by tam nemohlo být to, že?" pokrčila jsem rameny a pousmála se.
To mi připomíná můj létající stroj na klíček. Už jsem ho opravila ale co s ním? Mohla bych ho třeba přivázat na palubě a pravidelně chodit natahovat. Hmm...
Návrat nahoru Goto down
Pietrovič
Země Moří
Pietrovič


Poèet pøíspìvkù : 516
Reputatce : 1
Join date : 31. 01. 12

Jídelna - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 23 EmptySat Feb 04, 2012 8:11 pm

"Hej, pravda. Mohlo by to tam byť. Každopádne najprv sa budem musieť spýtať kapitánky, či budem mať povolenie. Ak áno tak ma tu dlho neuvidíte...Budem usilovne študovať. Študovať, študovať. Až budem dobrý. Ak tu budem jediný, tak musím byť najlepší." zasmejem sa a pozriem na Neige."Inak, čo máš dnes na práci?" pousmejem sa. Trochu si posuniem a natiahnem sa.
Návrat nahoru Goto down
Neige
Vůdce Země Moří
Neige


Poèet pøíspìvkù : 229
Reputatce : 3
Join date : 21. 01. 12
Age : 31

Jídelna - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 23 EmptySat Feb 04, 2012 8:15 pm

"K čemu potřebuješ povolení? Nejprve začni studovat. I kdyby ti to kapitánka nakrásně nepovolila a ty by jsi to uměl, lidé by za tebou začali chodit sami," pousmála jsem se a pak svůj pohled upřela do stropu.
"To záleží na tom, jak to vezmeš. Pokud najdu Olafa, pak konstruování vysílaček. Pokud ho nenajdu, pak čekání na něj, nebo... nějaký alternativní plán, kdybych to nevydržela," zazubila jsem se a vrátila se pohledem k němu.
Návrat nahoru Goto down
Pietrovič
Země Moří
Pietrovič


Poèet pøíspìvkù : 516
Reputatce : 1
Join date : 31. 01. 12

Jídelna - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 23 EmptySat Feb 04, 2012 8:21 pm

"Ách ďakujem. Prajem ti aby prišiel Olaf, čo najskôr aby si sa tu nenudila. Ja pôjdem asi do tej knihovni. Dúfam, že ma Destiny zavedie správne." zasmejem sa."Každopádne, ak tu bude kapitánka, buď príď za mnou alebo jej povedz, že by som sa rád stal lekárom alebo ošetrovateľom." pousmejem sa a pomaly sa postavím. Pozriem sa jej ešte raz do očí. Pomaly odchádzam preč a ešte rukou stihnem zamávať."Ahoj, zatiaľ!" poviem a zmiznem v tieni. Namierim si to do knihovne s istotou, že ma Destiny zavedie správne.
/Presun/
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jídelna - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 23 EmptySat Feb 04, 2012 8:25 pm

Přiběhnu sotva popadajíc dech do jídelny,málem se přerazím o stůl.
"Heh..." vyleze ze mě při brzdném manévru před stolem,položím na stůl bednu,rychle se začnu oprašovat.

"Zdravím" řeknu ani pomalu nevím komu,plácnu sebou na židli a jediné na co myslím je Dvojité silné kafe...díky jakmile to v mysli vyřknu objeví se velký šálek přede mnou a já se s chutí napiju.
Návrat nahoru Goto down
Neige
Vůdce Země Moří
Neige


Poèet pøíspìvkù : 229
Reputatce : 3
Join date : 21. 01. 12
Age : 31

Jídelna - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 23 EmptySat Feb 04, 2012 8:32 pm

"Hodně úspěchu při studiu," zamávala jsem Pierovičovi na oplátku, ale ani jsem se pořádně nestačila začít nudit a do jídelny vlétnul Olaf. Nesl sebou nějakou bednu a málem zažil poněkud bližší seznámení s jedním stolem. Trochu mi připoměl mě, když jsem se do jídelny vřítila pro svou sklenici vody.
"Ehm... taky zdravím. Cítíte se v pořádku? zamžourala jsem na něj. Vypadal tak nějak... velmi nekoncentrovaně. Nebo možná až příliš na jednu věc.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jídelna - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 23 EmptySat Feb 04, 2012 8:35 pm

Chtěl jsem zároveň pít i mluvit...trochu jsem se zakašlal,ale nakonec jsem chytil dech.
"Uff...Jo cítím se dobře" odvětím a hluboce se nadechnu.
"Začínám shromažďovat věci do dílny...to je teprve druhá bedna" osvětlím problém a napiji se kávy.

"Ještě párkrát si zaběhám a bude toho vcelku dosti" dodám bryskně,rozvalím se na židli a vychutnávám chvilku klidu.
Návrat nahoru Goto down
Neige
Vůdce Země Moří
Neige


Poèet pøíspìvkù : 229
Reputatce : 3
Join date : 21. 01. 12
Age : 31

Jídelna - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 23 EmptySat Feb 04, 2012 8:40 pm

Zadívám se zamyšleně na bednu.
"Aha. A odkud to vlastně nosíte?" zeptám se na otázku, která mi celkem dost vrtá hlavou.
A proč při tom běháte? - byla druhá, ale tu jsem si nechávala zatím v záloze. První odpověď mohla vysvětlovat i druhou otázku.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jídelna - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 23 EmptySat Feb 04, 2012 8:44 pm

Narovnám se na židli a posunu si brýle výše.
"Archív,tam je všechno...úplně všechno" odpovím střelhbitě.

"Jen,aby se daly vynášet,musíte podstoupit zkoušku...pokud obstojíte můžete odnášet co chcete" vysvětluji a usmívám se.
"No a nosím to zatím před strojovnu,nevím jakou část dostaneme pro dílnu,tak to peru zatím tam" dovysvětlím zbytek.
Utřu si hřbetem ruky čelo,zbytek obsahu šálku vypiju jako ranní slunce rosu.
Návrat nahoru Goto down
Neige
Vůdce Země Moří
Neige


Poèet pøíspìvkù : 229
Reputatce : 3
Join date : 21. 01. 12
Age : 31

Jídelna - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 23 EmptySat Feb 04, 2012 8:48 pm

Překvapeně jsem zamrkala.
Archív? Tak o tom jsem ještě neslyšela. Zní to zajímavě.
"Jakou zkoušku přesně?" zeptala jsem se zvědavě.
Podle toho, jak do sebe hází tu kávu to asi nebude žádná brnkačka. Že by to byl ten důvod proč běžel? Ehm... doufám, že ta zkouška nemá nic společného se běháním.
Po dnešním skákání se mi při představě, že by existovala nějaká místnost, která by po mě požadovala běhání, zatmělo před očima.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jídelna - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 23 EmptySat Feb 04, 2012 8:52 pm

Zamrkám "Jo zkoušku" poškrábu se na tváři.
"U každého to bude něco jiného,ale myslím,že jde o to překonat svůj strach...." odpovím.
Prosím Destiny ještě tmavý chléb a na něj plátek sýru brunost,díky zahlaholím v mysli a jak jsem si přál tak se stalo,přede mnou na stole se objevil krajíc tmavého chleba na kterém leží plátek hnědého sýru.
S chutí se zakousnu a vychutnávám každé sousto.
Návrat nahoru Goto down
Neige
Vůdce Země Moří
Neige


Poèet pøíspìvkù : 229
Reputatce : 3
Join date : 21. 01. 12
Age : 31

Jídelna - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 23 EmptySat Feb 04, 2012 8:57 pm

Na chvíli jsem se zamyslela.
"Překonat svůj strach, říkáte?" zahuhlala jsem a znovu umlkla. Vlastně jsem si ani nebyla jistá, co přesně by se tam v mém případě objevilo. Podrbala jsem se na hlavě a pak jsem se myšlenkami přesunula jinam.
"A ten archív. Říkal jste, že je tam všechno?" zeptala jsem se ho. Znělo to jako z nějakého snu. Což, vzhledem k tomu, že jsem stále napůl snila, na této lodi nebyl zas tak neobvyklý jev.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jídelna - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 23 EmptySat Feb 04, 2012 9:01 pm

"Nevím jestli úplně všechno...ale tuny věcí určitě" řeknu mezi polykáním soust chleba.

"Hadry,oblečení,nářadí,brýle,přístroje...prostě moc věcí" mluvím a zároveň jím.
"Třeba vidět na vlastní oči" dodám a nacpu do sebe zbytek chlebu se sýrem.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Jídelna - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 23 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Jídelna
Návrat nahoru 
Strana 23 z 43Jdi na stránku : Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 33 ... 43  Next
 Similar topics
-
» Jídelna
» Jídelna a kavárna
» Přidaná místnost - jídelna

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Mini Stories :: SPAM :: Old topics :: Stará témata-
Přejdi na: