Mini Stories
Mini Stories
Mini Stories
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PříjemPortálHledatLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 Jídelna

Goto down 
+21
Akihiro Kazuki
Shimonu
Pietrovič
Effettualita
Nočné mory
Vincent van Geelen
Thaleia Cassiope
Opti-Mystique
SteamTiger
Alfio
Agatha Farewell
Tsunoroi Ryuuji
Phate69
Eserath
Momonika Queer
Neige
Rikke
Will Reinja
Ella Frell
Fantaghira
M. Phoenix
25 posters
Jdi na stránku : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 24 ... 43  Next
AutorZpráva
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
M. Phoenix


Poèet pøíspìvkù : 1102
Reputatce : 8
Join date : 01. 01. 12
Age : 35
Location : Prague

Jídelna - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Jídelna   Jídelna - Stránka 6 EmptyTue Jan 17, 2012 1:52 pm

First topic message reminder :

Jídelna - Stránka 6 Jdelja

Zdálo se, že loď poskytovala svým obyvatelům místnosti přesně podle toho, jak je potřebovali. Proto když měl například snílek hlad, velice snadno ho svými spletitými chodbami navedla přesně tam, kam bylo třeba - do jídelny.

Jídelnou byla nevelká místnost s několika dlouhými stoly vyrovnanými vedle sebe. Zařízena byla velmi prostě, to nejhlavnější v ní bylo veliké magické okno s výhledem, který se měnil podle toho, jaká byla zrovna denní doba. K snídani jste se například mohli dívat na výhled na oceán, nad nímž právě svítá a kde dovádí racci, při večeři vás pak okouzloval pohled na tmou zahalený deštný prales, a byli-li jste dostatečně potichu, mohli jste slyšet i jeho tajemné zvuky, cvrkot cvrčků a pokřikování opic.

Kromě tohoto magického okna tu nebylo moc na co koukat. Bylo tu především hodně zeleně, rostlin v překrásně zdobených květináčích, a na stěnách obrazy, které se často měnily a mnohdy obsahovaly různá vepsaná poučení a rčení.

Na stěně hned vedle okna visel rozměrný, jakýmsi pradávným písmem popsaný pergamen - jídelní lístek. Na něm si snílek mohl zvolit z množství lahodných pokrmů ten, na který měl právě největší chuť, a pro objednávku pak stačilo posadit se ke stolu a pomyslet na svou volbu. Vybraná dobrota se pak objevila přímo před snílkem a ten si mohl dobře pochutnat. Právě tak nádobí se obvykle samo odklízelo poté, co je snílek vyprázdnil. Jen někdy, například chtěla-li vás loď poškádlit nebo potrestat za přestupek proti lodnímu řádu, se nádobí neodklidilo a na stěně se objevil plechový dřez, kde jste se o svůj nepořádek museli postarat klasicky postaru, bez použití magie.

Jídelna často platila za druhou společenskou místnost. Snílci byli sice obvykle natolik zabráni do jídla, že neměli mnoho času u něj mluvit, a židle tu nebyly tak pohodlné, přesto se ale i tady daly řešit různé problémy, občas tu někdo i po jídle zůstal sedět třeba s knihou nebo se omámený postavil k oknu a nechal svou fantazii putovat kdesi po pouštích a oázách nebo po deltách ohromných řek, na jejichž vodopády se právě díval...


Naposledy upravil M. Phoenix dne Mon Jan 23, 2012 2:59 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.phoenixrise.blog.cz

AutorZpráva
Neige
Vůdce Země Moří
Neige


Poèet pøíspìvkù : 229
Reputatce : 3
Join date : 21. 01. 12
Age : 31

Jídelna - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 6 EmptyTue Jan 24, 2012 4:01 pm

"Ehm, děkuji," malinko jse zrudla, stejně jako vždy, když jsem se styděla, byla naštvaná, přišla ze zimi do tepla, nebo se potila. Když jsem si to vzala kol a kolem, vlastně jsem celou dobu nedělala nic jiného, než rudla.
"Ale stejně..." chtěla jsem pokračovat v řeči, ale přesně v tu chvíli mi na hlavu spadl můj létající stroječek. Dost mě to srazilo k Zemi, ale ihned jsem se začala sbírat první o co jsem se zajímala bylo kupodivu to, jestli se nepolámal právě již zméněný předmět, co mi spadl na hlavu.
"To je divné," mumlala jsem si, zatímco jsem prováděla kontrolu z venku.
"Byla jsem si jistá, že jsem ho natáhla aspoň na dvě hodiny," tvářila jsem se zamyšleně a dál upírala pohled na stroječek, zatímco kolem mě se váleli nákresy, které mi při té malé nehodě popadali všude kolem.
Návrat nahoru Goto down
Eserath
Země Pouští
Eserath


Poèet pøíspìvkù : 427
Reputatce : 4
Join date : 21. 01. 12
Age : 31
Location : Frýdek-Místek

Jídelna - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 6 EmptyTue Jan 24, 2012 4:02 pm

Tiše jsem vešel a všiml si hloučku lidí. To mě opravdu nepotěšilo.
Všiml jsem si, že je tu konečně i kapitánka, což mě velmi uklidnilo. Tiše jsem prošel kolem hloučku snílků a lehce jsem přitom kývnul jejich směrem, ale snažil jsem se při tom být tak nenápadný, jak jen to bylo možné. I když ... S mým zevnějškem to byl opravdový oříšek, viděl jsem tam i eM a té jsem také kývl, opět jsem si sedl do rohu jídelny, co nejblíže k oknu a otevřel si knihu.
Ještě než jsem začal číst, pomyslel jsem na česnekové tousty. A světe div se!
Opět se objevily přímo přede mnou, jednou rukou jsem tedy chytil toust a přikusoval jsem při četbě knihy. Zároveň jsem se jedním uchem snažil poslouchat ruch kolem. No nejsem já dokonalý? Zvládat 3 věci najednou.
Návrat nahoru Goto down
Phate69
Hráč RPG
Phate69


Poèet pøíspìvkù : 114
Reputatce : 2
Join date : 21. 01. 12

Jídelna - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 6 EmptyTue Jan 24, 2012 4:07 pm

Phate

Zadumaně jsem odešel, pohroužen do myšlenek o tom, že žádné schopnosti nemám. (přesun)
Návrat nahoru Goto down
Agatha Farewell

Agatha Farewell


Poèet pøíspìvkù : 1026
Reputatce : 34
Join date : 09. 06. 11
Age : 27
Location : Hradec Králové, Brno

Jídelna - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 6 EmptyTue Jan 24, 2012 4:09 pm

"Nu nic. Já se půjdu podívat na stav lodi, zkontrolovat ji.. A postarat se, že jí nic nechybí," s jemným úsměvem jsem se chystala vytratit. Na jídlo jsem neměla ani pomyšlení a pokračovat v diskuzi se mi při tomto tématu také nechtělo. Navíc už zřejmě bylo na čase nechat Snílkům i trochu prostoru pro vstřebání nových informací. A že jich bylo dost.

Kývla jsem na znamení rozloučení a zamířila jsem ke dveřím.

(Přesun)
Návrat nahoru Goto down
Http://poetia.blog.cz
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
M. Phoenix


Poèet pøíspìvkù : 1102
Reputatce : 8
Join date : 01. 01. 12
Age : 35
Location : Prague

Jídelna - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 6 EmptyTue Jan 24, 2012 4:10 pm

"Eserathe!", vytrhla jsem se z konverzace, která vyznívala doztracena. Popadla jsem ze stolu bichli z knihovny a přisedla si k němu. Málem jsem mu tu bichli hodila do jídla. Netvářil se nadšeně. Zatvářila jsem se omluvně. "Promiň, že tě ruším při jídle, ale tohle bys měl vidět. Našla jsem to v knihovně, když jsem hledala... no, něco o sobě. Vždyť víš." Rozložila jsem před ním Bájné tvory, nalistovala kapitolu o dracích a čekala, co tomu řekne. Před jeho nechápavým obličejem se zjevila kresba, která mě při listování knihou zprvu neupoutala, ale později mi došlo, že jsem to už někde viděla...
"Tohle. Tohle jsem včera viděla. Na tobě", poklepala jsem na obrázek.

Jídelna - Stránka 6 Images?q=tbn:ANd9GcToRpEq-GOlhUQnb7jb3y_FonzO8Op13lmogUa8By6m5GrGadkrBDYEd4Wc
Návrat nahoru Goto down
http://www.phoenixrise.blog.cz
Neige
Vůdce Země Moří
Neige


Poèet pøíspìvkù : 229
Reputatce : 3
Join date : 21. 01. 12
Age : 31

Jídelna - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 6 EmptyTue Jan 24, 2012 4:15 pm

Zamumlala jsem něco na pozdrav té černovlasé dívce a ona vzápětí zmizela pryč, stejně jako eM, která odběhla zase k někomu jinému. stejně jsem teď měla plno starostí s miniaturou a tak mi to ani nevadilo. Akorát jsem se zase nic nedozvěděla. Pomalu jsem začala stroječek zase natahovat, abych se přesvědčovila, že je v pořádku i co se vnitřních částí týče. Tak nějak podivně chrčel a nefungoval. Moje obavy se naplnili.
"No sakra!" zanadávala jsem, rychle jsem posbírala všechny nákresy a rozhodla se vydat někam, kde budu mít klid, abych ho opravila.
(přesun)
Návrat nahoru Goto down
Eserath
Země Pouští
Eserath


Poèet pøíspìvkù : 427
Reputatce : 4
Join date : 21. 01. 12
Age : 31
Location : Frýdek-Místek

Jídelna - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 6 EmptyTue Jan 24, 2012 4:17 pm

Jakmile ke mně eM přišla, trošku jsem sebou trhnul. Nebyl jsem zvyklý, že by se ke mně někdo tak hlásil. Rychle jsem odklidil knihu stranou a trošku jsem hodil hlavou, abych na eM viděl.
"A.. Ahoj eM. Já... Ne to je v pořádku."
Poté na mě eM vybalila jakousi knihu a v ni jsem spatřil podivné, až hrůzu nahánějící modré oko s protáhlou panenkou. Jakmile pronesla, že to včera viděla u mne, málem jsem omdlel.
"Tohle že jsi viděla na mě?"
Optal jsem se zděšeně a podíval jsem se na název kapitoly, pod kterou tento obrázek patřil. Draci.
"Co? Co to znamená? Ta kapitola se týká draků? To jako, že mám dračí oči?!"
Polekal jsem se, jelikož takto by se vyplnilo přesně to, co jsem si myslel. Byl jsem zrůda.
Návrat nahoru Goto down
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
M. Phoenix


Poèet pøíspìvkù : 1102
Reputatce : 8
Join date : 01. 01. 12
Age : 35
Location : Prague

Jídelna - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 6 EmptyTue Jan 24, 2012 4:20 pm

Ok, to nebyla přesně reakce, kterou jsem očekávala. Zatvářila jsem se zklamaně. "Ale to je přece skvělý, ne? Draci? To jsou úžasná stvoření". Oči se mi rozzářily jako vždy, když přišlo na řadu něco, co jsem měla ráda a co mě bavilo. A to draci rozhodně byli. Moje fascinace všemi ohnivými stvořeními byla až chorobná a já v tu ránu pochopila, co mě to na něm tak zajímalo.

"Možná že nemáš nic společného s drakem, jenom mě napadlo, že bys měl vědět... že prostě existuje nějaký záznam něčeho podobného... třeba je tvoje schopnost o něčem úplně jiném", zaklapla jsem knihu, když jsem viděla jeho výraz. Nebudu mu to přece vnucovat. I když uvnitř jsem jásala. Ten potenciál! Co by všechno mohl umět. Už jen ten zrak na dálku byl úžasný
Návrat nahoru Goto down
http://www.phoenixrise.blog.cz
Eserath
Země Pouští
Eserath


Poèet pøíspìvkù : 427
Reputatce : 4
Join date : 21. 01. 12
Age : 31
Location : Frýdek-Místek

Jídelna - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 6 EmptyTue Jan 24, 2012 4:33 pm

Trošku jsem za sebe zastyděl. eM to brala s takovým nadšením a já se toho spíše bál. Nevěděl jsem, co od toho čekat. Co když měla pravdu a já mám něco s draky společného? Znamená to, že se snad v nějakou potvoru jednou proměním a pak někomu ublížím?
"Já promiň... Nevím co od toho čekat. Popravdě z toho mám strach... Když už to začíná takhle..."
Zadíval jsem se do stolu a pak si uvědomil, co pro mě udělala.
"Já, chtěl bych ti alespoň poděkovat, že se o to vůbec zajímáš. Sám jsem si něco našel, ale je to spíše takové obecné."
Ukázal jsem na knihu a pokusil se o úsměv.
Návrat nahoru Goto down
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
M. Phoenix


Poèet pøíspìvkù : 1102
Reputatce : 8
Join date : 01. 01. 12
Age : 35
Location : Prague

Jídelna - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 6 EmptyTue Jan 24, 2012 4:40 pm

"Chápu", zadumala jsem se. Představa proměnit se v obrovskou oheň chrlící příšeru ho musela děsit. Mně teda neděsí! Draci! C'mooon, dracciiii! <3

"No, nemáš za co děkovat", zazubila jsem se. "Nehledala jsem to, spíš to na mě samo vyskočilo. Možná bysis to mohl přečíst a třeba se tam dozvíš něco, co by ti mohlo pomoct. Nevím, nečetla jsem to. Zaujalo mě jen to oko. Ale jak říkám, třeba to s tebou vůbec nesouvisí. Nicméně jestli chceš znát můj názor", spiklenecky jsem se naklonila blíž, "draci jsou děsně skvělí"
Návrat nahoru Goto down
http://www.phoenixrise.blog.cz
Eserath
Země Pouští
Eserath


Poèet pøíspìvkù : 427
Reputatce : 4
Join date : 21. 01. 12
Age : 31
Location : Frýdek-Místek

Jídelna - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 6 EmptyTue Jan 24, 2012 4:47 pm

"Draci možná, ale podivní hybridi, kteří se bojí sami sebe asi tak skvělí nebudou. Ale tak to se časem podá..."
Zavtipkoval jsem.
"Pokud můžu, rád bych si to přečetl."

Naklonil jsem hlavu, abych viděl text v knize a mé oči jely opět tak rychle, jak jen mohly.
Draci, legendární zvířata, obestřena mnoha tajemstvími. Jejich hlavní charakteristikou bylo tajemství, sklony k tajemnosti a rádi si hrabali majetek. Poslední zmínky o dracích jsou velmi staré, dlouhou dobu tyto tvory nikdo neviděl a je dost možné, že už ani neexistují...
To sedí! Sklony hrabat si majetek. Já mám slabosti pro šperky... Sklony k tajemnosti. Ten můj kožený kabát! U svaté makrely... To sedí slovo od slova!
"Ani nevíš, jak moc je ten popis strašidelný."
Vyvalil jsem oči a raději jsem přestal číst a opět si sedl.
Návrat nahoru Goto down
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
M. Phoenix


Poèet pøíspìvkù : 1102
Reputatce : 8
Join date : 01. 01. 12
Age : 35
Location : Prague

Jídelna - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 6 EmptyTue Jan 24, 2012 4:50 pm

"Nejsi hybrid.", plácla jsem ho v hrané nazlobenosti po rameni. "Jsi prostě jen trochu zvláštní. Jsi unikát. A jsi tu mezi dalšími, kdo jsou na tom podobně. Ať se stane cokoli, nebudeš na to sám, pokud nebudeš chtít, kapišto?"
"Tvůj popis, že je strašidelný?", pozvedla jsem pobaveně obočí. "Podívej se na ten můj a pak si pokecáme", odfoukla jsem si spadlý pramen vlasů z nosu a opřela se do židle.

Pravda byla, že o fénixech se toho psalo tolik, že pokud by jen polovina z toho byla pravda, stálo by to za pořádný díl vyděšení se.
Návrat nahoru Goto down
http://www.phoenixrise.blog.cz
Eserath
Země Pouští
Eserath


Poèet pøíspìvkù : 427
Reputatce : 4
Join date : 21. 01. 12
Age : 31
Location : Frýdek-Místek

Jídelna - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 6 EmptyTue Jan 24, 2012 4:57 pm

"No, děkuji, budu raději v nevědomosti. Protože až zjistím, co vše se po lodi prochází, myslím, že stěny pokoje budou sakra málo k tomu, abych se cítil bezpečně, takže děkuji, ale raději si přečtu jen tady tohle obecné info a pak to nějak vyzkouším v praxi."
Usmál jsem se a ukázal vztyčený palec nahoru, protože se rozhodl tohle podivné vidění prozkoumat. Navíc jsem si ještě kousnul toustu, žaludek si říkal o své a ten zvuk nebyl nějak moc lichotivý.
"Takže, až budeš šlehat plameny, tak prosím dál od mé kajuty."
Mrknul jsem na ni.
Návrat nahoru Goto down
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
M. Phoenix


Poèet pøíspìvkù : 1102
Reputatce : 8
Join date : 01. 01. 12
Age : 35
Location : Prague

Jídelna - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 6 EmptyTue Jan 24, 2012 4:59 pm

"Ok", řekla jsem na to. "Už tě nebudu rušit. Dobrou chuť, ty potvoro šupinatá", zakřenila jsem se a zvedla se k odchodu. Už jsem tu otravovala dost dlouho.

(přesun)
Návrat nahoru Goto down
http://www.phoenixrise.blog.cz
Will Reinja
Země Pouští
Will Reinja


Poèet pøíspìvkù : 138
Reputatce : 0
Join date : 21. 01. 12
Age : 31

Jídelna - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 6 EmptyTue Jan 24, 2012 5:26 pm

Will si vše vyslechl "no takže zatím budeme hold trénovat" řekl si Will, ale věděl, že zatím to bude nejlepší a tyhle věci by se měly řešit až jak to bude nejnutnější. Když se tedy všichni rozešli, tak Will přešel ke stolu co nejblíže k oknu, luk si opřel o stěnu a vedle položil i Toulec s šípy sedl si na židli a zamyslel se nad jídlem, které by si dal. Najednou se před nim objevily 2 krajíce chleba, máslo, kus uzeného a šálek kafe. Vše pojedl, vypil kafe a mohl jít konečně trénovat, takže se zvedl a odešel.
Návrat nahoru Goto down
Rikke
Hráč RPG
Rikke


Poèet pøíspìvkù : 29
Reputatce : 0
Join date : 21. 01. 12

Jídelna - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 6 EmptyTue Jan 24, 2012 5:42 pm

První hrnek se mi povedl, tak jsem si objednala další, pouze s horkou vodou. musíme přece šetřit, ne? Zkusila jsem to znovu, abych se ujistila, že jsem to opravdu udělala já. Když jsem zjistila že jo, musela jsem to zkusit znovu. Blbla jsem s tím celý den, až do večera.
Unavená jsem nebyla ani trošku. Klidně bych to zkoušela i dál, ale to by asi postrádalo smysl. Nakonec jsem se rozhodla kouknout se do knihovny. Předtím jsem tam viděla nějaké knížky o schopnostech, ale to jsem tomu ještě nerozuměla. Chtěla jsem se dovědět něco víc, abych zvládla boj proti stínům. Nechtělo se mi ani utíkat, ani přidat se ke stínům. Byla jsem ráda, že jsem dostala druhou šanci a byla jsem ochotna bránit si jí za každou cenu.
(přesun)
Návrat nahoru Goto down
Eserath
Země Pouští
Eserath


Poèet pøíspìvkù : 427
Reputatce : 4
Join date : 21. 01. 12
Age : 31
Location : Frýdek-Místek

Jídelna - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 6 EmptyTue Jan 24, 2012 6:01 pm

Probodl jsem eM zlým pohledem, ale dál jsem tu přezdívku raději nerozebíral. Soustředil jsem se na to, proč jsem tady přišel, můj primárním účelem bylo jídlo. Takže jsem knihu ještě chvíli nechal stranou a dojedl jsem nyní už studený pokrm. Jakmile jsem dochroupal, objevily se mi pod rukama bílé ubrousky, otřel jsem si mastná ústa i ruce a talířek i s ubrousky opět zmizel.
Tohle bylo opravdu kouzelné a snad i nejlepší na celé lodi, spolu s přepychovým pokojem.
Hodila by se sklenka pití. V tu ránu přede mnou stál kalich s podivnou červenou kapalinou. Že by víno?! Vzal jsem kalich a přiložil jej k nosu, nevonělo to jako víno... Asi to bylo něco jiného. Opatrně jsem usrknul tekutiny a lehce ji poválel na jazyku, chutnalo to sladce, asi nějaká sladká šťáva. I to přišlo vhod.
Konečně jsem se dostal zpět ke knize a pokračoval jsem tam, kde jsem přestal.
Tyto schopnosti jsou zvláštního charakteru, dají se pěstovat, tak jako jiné dovednosti. Největší problém je však to, přijít na jejich spouštěč, je to jakýsi prvek, který vám pomůže tuto schopnost odemknout k pozdějšímu snadnému ovládání. Jinými slovy, nejdůležitější je přijít na to, jak schopnost ze začátku ovládat. Někomu může pomáhat meditace, někomu frustrace, jinému zase soustředění...
Jakmile jsem tohle dočetl, bylo jasné, co budu dál dělat. Zabouchnul jsem knihu a pomalu se zvednul. Sklenice byla rázem ta tam. Při cestě ven jsem si uvědomil, že by se mi hodilo něco, v čem bych mohl vidět svůj odraz. Něco jako zrcadlo, ve kterém by se odrazily mé zvláštní oči...
Snad to byla náhoda, dohadovat se o tom nebylo třeba. Na zemi jsem uviděl lesklý předmět, byla to stříbrná lžíce, která odrážela téměř vše, takže jsem se v ní viděl i já.
Dokonalé... Pomyslel jsem si, v duchu jsem lodi poděkoval a poté šel na palubu. (Přesun)
Návrat nahoru Goto down
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
M. Phoenix


Poèet pøíspìvkù : 1102
Reputatce : 8
Join date : 01. 01. 12
Age : 35
Location : Prague

Jídelna - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 6 EmptyWed Jan 25, 2012 4:21 pm

Do jídelny jsem vstoupila tiše a s očima zahleděnýma kamsi do prázdna. Bylo to hodně na absorbování, tolik, že bych si nejspíš ani nevšimla, kdyby v té jídelně někdo byl. Nicméně byla prázdná, což jsem přijala s povděkem, a okamžitě jsem se posadila ke stolu. Neměla jsem hlad, ale byly momenty a události, kdy to prostě chtělo kafe. A tak jsem si objednala stálici na menu - pořádné kapučíno s našlehanou pěnou a skořicovou čepičkou. V tom okamžiku jsem ho měla, stejně jako pěkně zdobenou cukřenku s malými stříbrnými kleštičkami, jimiž jsem okamžitě nabrala tři, čtyři kostky cukru. Možná jsem tam hodila i pátou, těžko říct, nedávala jsem pozor. Ani sloni, procházející se savanou, jež se rozléhala za magickým oknem, mě nedokázali rozhodit. Mé myšlenky byly zkrátka někde úplně jinde.
Návrat nahoru Goto down
http://www.phoenixrise.blog.cz
SteamTiger
Hráč RPG
SteamTiger


Poèet pøíspìvkù : 79
Reputatce : 0
Join date : 25. 01. 12

Jídelna - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 6 EmptyWed Jan 25, 2012 4:43 pm

Vešel sem do jídelny, trochu udivený, možná trochu vykulený, v úplně neznámém prostředí. Nejistě sem se rozhlížel všude kolem sebe. Pořád sem někde hledal potencionální nebezpečí, začínal sem být paranoidní. Už mi to nepřišlo jako sen, spíš jako noční můra, ze které se nemůžu probudit. Všichni lidi na týdle vzducholodi byli zvláštní, ale mnohem zvláštnější byli ty věci za oknama a skrátka všude kolem. Většinou sem byl zalezlej ve svý kajutě, k cizím lidem sem totiž nikdy neměl důvěru a trvalo mi dlouho s někým navázat kontakt.
Došel sem až k místu, kde se vydávalo jídlo. Měl sem hlad a to jediný mě vytáhlo ven z kajuty.
Došel sem až k jídelnímu lístku. Našel sem tam nějaký hovězí maso, což mi přišlo jako dobrá volba, ale vůbec sem netušil, jak a kde si ho mám vyzvednout a už vůbec sem nevěděl, čím zaplatím. Koukal sem se na lístek a rozhlížel sem se všude možně.
Kde se tady sakra vydává jídlo?...
Návrat nahoru Goto down
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
M. Phoenix


Poèet pøíspìvkù : 1102
Reputatce : 8
Join date : 01. 01. 12
Age : 35
Location : Prague

Jídelna - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 6 EmptyWed Jan 25, 2012 4:48 pm

Netrvalo to dlouho a mé myšlenky se vrátily zpět k realitě. Někdo kolem mě právě prosupěl k jídelnímu lístku a zřejmě si mě vůbec nevšiml. Což, na to, jak malá místnost to byla, muselo dát docela fušku.

Holobrádek, co měl skoro dva metry, se nasupeně rozhlížel po místnosti. Nebyla jsem si jistá, jestli ho mám vůbec zdravit. Ale slušnost mě přemohla. "Zdravím", pronesla jsem neutrálním tónem, v němž se mísila zdvořilost, milost a zároveň jistá výtka k tomu, jakým způsobem mě přešel.
Návrat nahoru Goto down
http://www.phoenixrise.blog.cz
Opti-Mystique
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
Opti-Mystique


Poèet pøíspìvkù : 55
Reputatce : 5
Join date : 02. 01. 12
Age : 29
Location : Jihomoravský kraj

Jídelna - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 6 EmptyWed Jan 25, 2012 5:02 pm

Po dlouhých dnech bloumání po lodi, samozřejmě bez úspěchu, jsem se dostala zase na nové místo. Tady mě to snad bude pořád překvapovat. Čert aby se tu vyznal... Stojím před velkými dveřmi. Vejít nebo ne? Nakonec dveře otevřu a od prahu nakouknu dovnitř. Trochu se leknu při pohledu na dvě osoby, ale mnohem víc mě zaujme místnost sama o sobě. ,,Páááni..." Vydechnu, vejdu dovnitř a hezky za sebou zavřu dveře. Zůstanu stát u vchodu a nepřestávám se rozhlížet kolem. Kdo to tu takhle vymyslel? Nebo to byla ta místnost sama? Ani bych se nedivila... Po pár vteřinách absolutního obdivu mé oči sklouznou k těm dvěma. ,,Ehm. Zdravíčko?" Nesměle pozdravím, nevím, co mám dělat. Jsou to vlastně teprve druzí obyvatelé (?), které tu potkávám. Nakonec se posadím k nejbližšímu stolu a rozhlížím se kolem, jako bych na něco čekala.


Naposledy upravil Opti-Mystique dne Wed Jan 25, 2012 5:03 pm, celkově upraveno 1 krát (Reason for editing : špatně zvolený typ písma (perkele! :D))
Návrat nahoru Goto down
http://opti-mystique.blog.cz/
SteamTiger
Hráč RPG
SteamTiger


Poèet pøíspìvkù : 79
Reputatce : 0
Join date : 25. 01. 12

Jídelna - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 6 EmptyWed Jan 25, 2012 5:26 pm

//Jestli to z toho postu vypadalo, že je naštvanej, tak se omlouvám. Je spíš takovej vykulenej, nejistej a nervózní.

Ehm... Ahoj. Promiň... sem trochu mimo, není to tak, že bych tě přehlídnul. Bylo tak, že sem nikdy nezdravil lidi v jídelně, až na kuchařky a obsluhu. Mě by totiž taky štvalo, kdyby mě každý, kdo kolem mě projde zdravil, když ho ani neznám a nenechal mě v klidu se najíst. Ale tady to zřejmě chodí jinak...
Víš... já... Je mi to trapný, ale sem tu teprv pár hodin, vubec nevim co se tady děje, ale hlavně mám hroznej hlad a nevim, kde se tu vydává jídlo. Můžeš mi prosím nějak poradit? Sem už vážně bezradnej.
Řekl sem a pak přišel někdo další do místnosti. Asi bych měl pozdravit...
Zdravim. Řekl sem směrem k nově příchozí.
Návrat nahoru Goto down
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
M. Phoenix


Poèet pøíspìvkù : 1102
Reputatce : 8
Join date : 01. 01. 12
Age : 35
Location : Prague

Jídelna - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 6 EmptyWed Jan 25, 2012 5:29 pm

"V pohodě, já nic neříkám", uculila jsem se a to byla pravda. "Kdybych dostala cent pokaždý, když tohle slyším...", rozvalila jsem se s úsměvem v židli a dala si ruce za hlavu. "Jídlo si prostě vyber, pak si sedni ke stolu a mysli na to. Loď už se o to postará", mrkla jsem na něj.

"Zdravíčko nazpět", pozdravila jsem nesměle se tvářící děvče přišedší do dveří.
Návrat nahoru Goto down
http://www.phoenixrise.blog.cz
Opti-Mystique
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
Opti-Mystique


Poèet pøíspìvkù : 55
Reputatce : 5
Join date : 02. 01. 12
Age : 29
Location : Jihomoravský kraj

Jídelna - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 6 EmptyWed Jan 25, 2012 5:39 pm

Zatímco sedím na židli, tak poslouchám rozhovor těch dvou. To se nedělááá... Blá blá blá. Snažím se ještě víc nastražit uši. Takže jenom se posadit a myslet na to? Co je to za hloupost? Nedůvěřivě hypnotizuji desku stolu, ale nakonec oči zavřu a snažím se co nejvíce soustředit. Snažím se vyhnat z hlavy všechny myšlenky, jenom horký kuřecí vývar v ní nechám. Jo tak Lucinka by si dala polívčičku? Snažím se i všetečný hlas vyhnat a soustředím se ještě víc. Po chvilce netrpělivě otevřu oči a ... přede mnou opravdu leží velký talíř s polévkou, která voní více než lákavě a příbor. V návalu nadšení prudce stoupnu. ,,Huráááá. Ono to funguje!" Uprostřed jásání se zarazím. Och. Já tu vlastně nejsem sama. Celá červená se otočím k těma dvěma. ,,Ehm. Omlouvám se." Rychle si sednu. ,,Jenom jsem nečekala, že by se to opravdu stalo." Že by se stalo cokoliv, co se opravdu událo za posledních pár týdnů. S nadšením a hladem se pustím do jídla.
Návrat nahoru Goto down
http://opti-mystique.blog.cz/
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
M. Phoenix


Poèet pøíspìvkù : 1102
Reputatce : 8
Join date : 01. 01. 12
Age : 35
Location : Prague

Jídelna - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 6 EmptyWed Jan 25, 2012 5:44 pm

"V pohodě", rozesmála jsem se upřímně. Nebyla první ani poslední.

Najednou se mi udělalo příšerně zle, a tak jsem se nerozhlížela nalevo ani napravo, zacpala jsem si pusu a vyběhla z jídelny.

((originální, já vím Very Happy omlouvám se, ale musím narychlo odejít))
Návrat nahoru Goto down
http://www.phoenixrise.blog.cz
Sponsored content





Jídelna - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 6 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Jídelna
Návrat nahoru 
Strana 6 z 43Jdi na stránku : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 24 ... 43  Next
 Similar topics
-
» Jídelna
» Jídelna a kavárna
» Přidaná místnost - jídelna

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Mini Stories :: SPAM :: Old topics :: Stará témata-
Přejdi na: