Mini Stories
Mini Stories
Mini Stories
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PříjemPortálHledatLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 Strojovna

Goto down 
3 posters
AutorZpráva
Eserath
Země Pouští
Eserath


Poèet pøíspìvkù : 427
Reputatce : 4
Join date : 21. 01. 12
Age : 31
Location : Frýdek-Místek

Strojovna Empty
PříspěvekPředmět: Strojovna   Strojovna EmptySun Jan 29, 2012 11:17 am

Nejníže položená místnost na celé lodi. Ještě níže než samotné sklepy. Ač by se to neočekávalo, je zde mnoho světla, jelikož zde svítí světlo z vyšších pater. Všechno tu vydává nějaký zvuk. Ať už to hučí, píská, ťuká, klepe. Tady to prostě žije. Je to spíše bludiště složené z trubek, rour, kohoutů a kontrolních budíků. Centrum strojovny tvoří velká pec, která má za úkol vytápět celou Insignii a hned vedle ní se nachází hlavní kontrolní panel. Je to velká kovová krabice složená z několika pák a kontrolních budíků, podle kterých lze poznat, že je vše tak, jak má být.
Pokud chcete skrze tuto místnost jít do řídící místnosti, musíte jet výtahem, který je kousek od velké pece. Zvídavé čmuchaly však tato místnost nepotěší, na vstupních dveřích je totiž cedulka s nápisem: Vstup zakázán!

Strojovna Engine_Room_by_SBigham
Návrat nahoru Goto down
Kapitánka Nemo
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
Kapitánka Nemo


Poèet pøíspìvkù : 93
Reputatce : 6
Join date : 02. 01. 12
Age : 27
Location : Teplice, ČR

Strojovna Empty
PříspěvekPředmět: Re: Strojovna   Strojovna EmptySat Feb 04, 2012 8:55 pm

Vstoupí do strojovny a okouzleně povzdychne. Všechny ty páčky, kolečka, trubky! Projde až k okýnku, které se však nachází moc vysoko na to, aby z něj dokázala vyhlídnout ven. Pak se pod jedno sedne a opře se o zeď. Zavře oči a zamyslí se nad tím, jak je život nádherný.
Návrat nahoru Goto down
http://rabenwald.blogspot.com
Kapitánka Nemo
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
Kapitánka Nemo


Poèet pøíspìvkù : 93
Reputatce : 6
Join date : 02. 01. 12
Age : 27
Location : Teplice, ČR

Strojovna Empty
PříspěvekPředmět: Re: Strojovna   Strojovna EmptySat Feb 04, 2012 8:59 pm

Chvíli zde posedí, ale pak se uvědomí, že by mohla okouknout svou kajutu. Vstane, přejde ke dveřím, ještě jednou se otočí a s úctou si prohlídne místnost. Povzdychne a rozhodne se, že sem musí zítra zase zajít.

(Přesun)
Návrat nahoru Goto down
http://rabenwald.blogspot.com
Eserath
Země Pouští
Eserath


Poèet pøíspìvkù : 427
Reputatce : 4
Join date : 21. 01. 12
Age : 31
Location : Frýdek-Místek

Strojovna Empty
PříspěvekPředmět: Re: Strojovna   Strojovna EmptySat Feb 11, 2012 11:53 am

Počkal jsem, až Momo s Cherryl vejde dovnitř a poté jsem zavřel dveře. S obrovskou ránou zase zapadly a my nyní byli ve strojovně.
"Dovol mi tě tady přivítat, sem se jen tak někdo nedostane. Ani já tu moc nechodím, tedy upřímně jsem tu prvně..."
Prošel jsem kolem klubka trubek a trochu se sklonil, jelikož to tu na mně bylo příliš nízké a trubky by mě tam mohly trefit, tedy já je.
"Tohle vytápí celou loď, má na starosti teplou vodu a spoustu dalšího."
Vysvětlil jsem a držel se cestičky, která byla vyznačena malým červeným zábradlím. Bylo tu sice pár dalších cest, ale ztratit se tady nedalo, všechny cestičky vedly do centra místnosti s obrovským kotlem a výtahem.
"Každopádně tady na nic nešahej, mohla by ses ještě popálit."
Upozornil jsem a konečně jsme došli na menší místo, které bylo středem strojovny. Okamžitě jsem přiskočil k veliké peci a zkontroloval teplotu.
"Hmm... Vše sedí, teplota odpovídá..."
Podíval jsem se na několik páček hned vedle a přikyvoval si při tom hlavou.
"Tady se nic neděje... Vše je jak má být. Tím pádem musíme až do řídící místnosti."
Přešel jsem ke dveřím od výtahu, které tak vůbec nevypadaly, bylo to proto, že pokud by zde někdo zabloudil, nemusel by najít cestu až do řídící místnosti.
Otevřel jsem dveře do výtahu a vyzval Momo a Cherryl, ať jdou dovnitř.
"Musíme vyjet až úplně nahoru, takže snad se nebojíte výtahů."
Usmál jsem se a neustále jsem jim držel dveře.
Návrat nahoru Goto down
Momonika Queer
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
Momonika Queer


Poèet pøíspìvkù : 404
Reputatce : 0
Join date : 01. 01. 12
Age : 32
Location : Trnava, Brno

Strojovna Empty
PříspěvekPředmět: Re: Strojovna   Strojovna EmptySat Feb 11, 2012 12:06 pm

Keď som vstúpila dovnútra, obzerala som sa naokolo ako divá. Toľko strojov, piestov, trubiek.
Sledovala som Eseratha, ako niečo kontroluje. Keď zistil, že je všetko v poriadku presunul sa k výťahu.
"No, báť sa nebojím, ale že by som im dôverovala, to tiež nemôžem povedať," zasmiala som sa, "Ďakujem," povedala som a vstúpila dovnútra, Cherryl ma nasledovala a potom sa mi usadila pri nohách.
Návrat nahoru Goto down
http://exciting-dream.blog.cz/
Eserath
Země Pouští
Eserath


Poèet pøíspìvkù : 427
Reputatce : 4
Join date : 21. 01. 12
Age : 31
Location : Frýdek-Místek

Strojovna Empty
PříspěvekPředmět: Re: Strojovna   Strojovna EmptySat Feb 11, 2012 12:13 pm

Kývnul jsem při její poznámce, a jakmile obě vešly dovnitř, vešel jsem i já a zavřel za námi dveře.
"Bohužel nám teď nic jiného nezbývá..."
Mrknul jsem na ni a zmáčknul jsem knoflík, díky kterému se dveře uzamkly a najednou se výtah dal do pohybu. To bylo spojeno i s divným pocitem v žaludku při startu a poté už to jen příjemně houpalo.
"Joo... Tohle opravdu nesnáším..."
Zalamentoval jsem a přidržoval jsem se stěny, abych ještě nespadl na zadek. (Přesun)
Návrat nahoru Goto down
Momonika Queer
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
Momonika Queer


Poèet pøíspìvkù : 404
Reputatce : 0
Join date : 01. 01. 12
Age : 32
Location : Trnava, Brno

Strojovna Empty
PříspěvekPředmět: Re: Strojovna   Strojovna EmptySat Feb 11, 2012 12:27 pm

Dvere na výťahu sa zavreli a výťah sa dal do pohybu. Znervóznela som a vybavil sa mi dnešný sen. Striasla som sa a zakázala si na to myslieť.
Uprela som pohľad na Cherryl a čakala, kým výťah zastaví.
(presun)
Návrat nahoru Goto down
http://exciting-dream.blog.cz/
Eserath
Země Pouští
Eserath


Poèet pøíspìvkù : 427
Reputatce : 4
Join date : 21. 01. 12
Age : 31
Location : Frýdek-Místek

Strojovna Empty
PříspěvekPředmět: Re: Strojovna   Strojovna EmptySat Feb 11, 2012 1:20 pm

Jakmile jsme sjeli výtahem opět až dolů, žaludek chvíli levitoval v břiše, ale už jsem si na to začínal pomalu zvykat.
Otevřel jsem dveře a přidržel je, ať může Momo s Cherryl projít ven. Jakmile prošly, zavřel jsem dveře a ty se opět zamkly, aby do řídící místnosti nechodili ti, kteří tam nemají co dělat.
"Dobrá a teď hurá do knihovny. Opět tě poprosím, abyste se držely poblíž, protože hledat vás tady by mohlo být hodně zdlouhavé."
Prohodil jsem jen tak mezi řečí a rozešel se ke dveřím do skladiště. Několikrát jsem zabočil, uhnul trubkám, dokonce jedna přede mnou jedna vypustila obláček páry, tak tak jsem se mu vyhnul. Ale nakonec jsem zase stál u dveří do skladiště a prošel jsem tedy tam. (Přesun)
Návrat nahoru Goto down
Momonika Queer
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
Momonika Queer


Poèet pøíspìvkù : 404
Reputatce : 0
Join date : 01. 01. 12
Age : 32
Location : Trnava, Brno

Strojovna Empty
PříspěvekPředmět: Re: Strojovna   Strojovna EmptySat Feb 11, 2012 1:25 pm

Vyšli sme z výťahu a nasledovali kapitána. Znova sme prešli cez strojovňu až k dverám, ktorými sem predtým vošli, teraz sme nimi prešli späť do skladiska.
Obzrela som sa, či sa Cherryl drží za mnou a pokračovala som ďalej, keď som sa uistila, že áno.
(presun)
Návrat nahoru Goto down
http://exciting-dream.blog.cz/
Eserath
Země Pouští
Eserath


Poèet pøíspìvkù : 427
Reputatce : 4
Join date : 21. 01. 12
Age : 31
Location : Frýdek-Místek

Strojovna Empty
PříspěvekPředmět: Re: Strojovna   Strojovna EmptySat Feb 11, 2012 8:29 pm

Objevil jsem se opět v bludišti trubek, páček a rour.
"Tohle je taky místo za trest. Člověk aby se tu bál vejít, že ho tu něco zabije."
Brblal jsem celou cestu, protože jsem si nemohl pomoct.
Uhnul jsem několika trubkám a rourám a cestou jsem zkontroloval, jestli všechny páčky jsou v takové poloze, v jaké mají být.
Došel jsem až ke středu místnosti a opět otevřel výtah.
"A vzhůru do neznáma a ještě dál..."
Zasmál jsem se svojí vlastní pitomé poznámce, zavřel jsem dveře a zmáčknul knoflík ve výtahu. S tančícím žaludkem jsem se vydal do řídící místnosti. (Přesun)
Návrat nahoru Goto down
Eserath
Země Pouští
Eserath


Poèet pøíspìvkù : 427
Reputatce : 4
Join date : 21. 01. 12
Age : 31
Location : Frýdek-Místek

Strojovna Empty
PříspěvekPředmět: Re: Strojovna   Strojovna EmptySat Feb 11, 2012 8:45 pm

Opět jsem přijel výtahem a málem jsem chytal žaludek, když výtah zastavil.
"Bože... Tohle je opravdu skvělé."
Poznamenal jsem ironicky a zavřel za sebou výtah.
Když už jsem tady byl, překontroloval jsem ještě všechny budíky a páčky, vše bylo tak, jak má být. Pouze jedno jsem změnil, nastavil jsem automatickou teplotu o 3°C navíc, protože se mi zdálo, že poslední dobou je tady příliš chladno.
"Tak, to by bylo... A hurá do knihovny..."

Protočil jsem oči a vydal se opět trubkovým bludištěm do skladiště. Kovové dveře na konci mě už začínaly opravdu štvát. (Přesun)
Návrat nahoru Goto down
Eserath
Země Pouští
Eserath


Poèet pøíspìvkù : 427
Reputatce : 4
Join date : 21. 01. 12
Age : 31
Location : Frýdek-Místek

Strojovna Empty
PříspěvekPředmět: Re: Strojovna   Strojovna EmptyThu Feb 16, 2012 11:31 am

Objevil jsem se opět v bludišti trubek, rour a kohoutů. Nyní jsem však zvolil jinou cestu do středu místnosti, musel jsem si dávat pozor abych se...
V tom jsem narazil do jedné z trubek.
"Sakra! Čert tě vem! Který idiot nechal postavit řídící místnost na takovém místě..."
Zaklel jsem a masírujíc si hlavu jsem proběhl kolem velkého kotle do výtahu a vyjel jsem jím až do řídící místnosti. (Přesun)
Návrat nahoru Goto down
Eserath
Země Pouští
Eserath


Poèet pøíspìvkù : 427
Reputatce : 4
Join date : 21. 01. 12
Age : 31
Location : Frýdek-Místek

Strojovna Empty
PříspěvekPředmět: Re: Strojovna   Strojovna EmptyThu Feb 16, 2012 11:46 am

Sjel jsem výtahem zpět dolů, zkontroloval všechny budíky a vydal se zpět do hlavní obytné části lodi. Tentokrát jsem si dal sakra pozor, abych se do něčeho znova nepraštil. (Přesun)
Návrat nahoru Goto down
Kapitánka Nemo
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
Kapitánka Nemo


Poèet pøíspìvkù : 93
Reputatce : 6
Join date : 02. 01. 12
Age : 27
Location : Teplice, ČR

Strojovna Empty
PříspěvekPředmět: Re: Strojovna   Strojovna EmptySun Mar 04, 2012 8:22 pm

Sjede do strojovny výtahem a porozhlédne se. Usměje se tomu, jak je tu vše nedotčené a pokryté vrstvou prachu. Člověk by řekl, že strojovna je nejrušnější místo na lodi... Avšak sem nikdo nechodí... Mám pocit, že od mé poslední návštěvy tu nikdo ani nebyl.. Před jak dlouhou dobou to bylo? Před týdnem? Před dvěma? Hned po návštěvě strojovny jsem slehla... Že bych se něčím nakazila tady? Blbost! Řekne nahlas, aby přerušela ten špatným směrem tekoucí proud myšlenek. Postupně prochází celou tou strojovnou a rukou provádí po trubkách. Po chvilce se uvědomí, co to vlastně dělá a ruku si prohlédne. Je celá špinavá od strojového oleje a polepená prachem... Tak jsem zase někam vlezla. Tentokrát doslova...

(přesun)
Návrat nahoru Goto down
http://rabenwald.blogspot.com
Sponsored content





Strojovna Empty
PříspěvekPředmět: Re: Strojovna   Strojovna Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Strojovna
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Strojovna
» Strojovna

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Mini Stories :: SPAM :: Old topics :: Stará témata :: Insignia, druhá vzducholoď-
Přejdi na: