Mini Stories
Mini Stories
Mini Stories
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PříjemPortálHledatLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 Ewelyn Dark de Brox

Goto down 
2 posters
AutorZpráva
Ewelyn Dark de Brox
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
Ewelyn Dark de Brox


Poèet pøíspìvkù : 3
Reputatce : 0
Join date : 28. 09. 12

Ewelyn Dark de Brox Empty
PříspěvekPředmět: Ewelyn Dark de Brox   Ewelyn Dark de Brox EmptyFri Sep 28, 2012 9:42 pm

Přezdívka:
Zdravím. Moja prezývka pod ktorou brázdim v blogových vodách už 4 roky je Ewelyn Dark de Brox.

WWW:
http://ewelyn-dark.blog.cz/

Kontakt:
ewelyn.dark@gmail.com

Něco o mně:
Som 20 ročná blogerka pohybujúca sa v týchto vodách päť rokov vystupujúca pod pseudomymom Ewelyn Dark de Brox.

Pochádzam zo slovenska (prekvapivo) ale už nejaký piatok žijem v Prahe, kde aj pracujem. Od mala píšem poviedky, básničky a príbehy. Štýl písania sa mi vycibril na urban fantasy s hororovými prvkami. Píšem dosť temne, ironicky a nebojím sa do príbehov komponovať detektívny žáner s morbídnymi prvkami.

Na gymnáziu som vyštudovala jazyky (angličtina, nemčina, latinčina, maďarčina), náboženstvo (aj tak som ateista), biológiu (pripomeňte mi skade dokážem detailne popísať hodne krvavú vraždu), geografiu (neodpustím si presné geografické polohy a názvy) a literatúru (milujem čítanie). To všetko sa odzrkadlilo v mojom písaní, ktorý učiteľka literatúry dokázala nazvať len veľmi osobitým. :-)


Ukázka z blogové tvorby:

Úryvok:

Ticho starej nemocnice preťal klapot mojich podpätkov. Náhliť sa po kamennej dlažbe v desať centimetrových opätkoch nie je sranda, ale nemala som čas sa prezuť. Zastala som na rázcestí troch chodieb. Bolo tu až neskutočné ticho, ktoré sa takmer dalo krájať. Takýto druh ticha býva iba na troch miestach. V starých opustených nemocniciach, v márnici a na cintoríne za mesačnej noci. Cez chrbát mi prebehol mráz.

Keby som bola poverčivá, ako že nie som, povedala by som, že táto nemocnica je dokonalé miesto pre duchov. Sú rôzne druhy duchov. Obvyklým typom sú duše mŕtvych, ktoré tu zostali, keď mali ísť do neba alebo do pekla. Teológovia sa po storočia dohadujú, čo pre Boha a cirkev znamená existencia duchov. Myslím, že Boha to nijak zvlášť netrápi, ale cirkev áno.
Umrelo tu dosť ľudí na to, aby sa tu hojne vyskytovali skutoční duchovia, ale žiadneho som nikdy nevidela osobne. Dokým okolo mňa duch neovinie svoje studené paže, tak v neho pokojne nebudem veriť.
Ale sú ďalšie druhy duchov. Psychické dojmy, silné emócie, ktoré vsiaknu do stien a podláh budovy. Je to ako citová nahrávka. Niekedy vrátane videozáznamu, inokedy len zvuk, niekedy len zamrazenie v chrbte, keď prejdete cez určité miesto.
Stará nemocnica bola popretkávaná mrazivými miestami. Osobne som nikdy nič nevidela ani nepočula, ale keď som šla chodbou, tak som vedela, že niekde tu, veľmi blízko, niečo je. Niečo čaká tesne z dohľadu, z dopočutia, z dosahu. Dnes v noci to pravdepodobne je upír.
Vošla som do jednej z menších miestností, ktoré sa používali na uskladnenie mŕtvych tiel.
Na stole ležalo telo. Bledé a mŕtve. Už to nebol on, či ona, bolo to iba TO. Vždy som sa na mŕtvolu pokúšala myslieť iba ako na to telo, lebo ako náhle som si predstavila, že to telo malo rodinu, deti, bol to iba ďalší námet na nočné mory. ***


Další možnosti:
Čo napísať? Prečítajte si pár poviedok a ak sa opýtajte sami seba na koľko percent je to asi autobiografické, trafili ste sa. Určíte diagnózu postavy? Možno uhádnete i mňa. Wink
Návrat nahoru Goto down
Anne Eyre
Kapitán lodi
Kapitán lodi
Anne Eyre


Poèet pøíspìvkù : 70
Reputatce : 2
Join date : 02. 01. 12
Age : 26
Location : Hořice

Ewelyn Dark de Brox Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ewelyn Dark de Brox   Ewelyn Dark de Brox EmptySun Sep 30, 2012 11:57 am

Nejdřív bych se chtěla omluvit, že reaguji až teď. Ale stěhování, nová škola... Známe ty běžné výmluvy. Very Happy

Ve chvíli, kdy jsem zmerčila cosi o hororu, vypnula jsem písničky! A uprostřed Dead to the world, ber to jako kompliment.
Jsem hrozně líná, pokud jde o slovenštinu, a jestliže se to zkombinuje s tím, že mám kritizovat a přijmout/odmítnout někoho staršího, než jsem sama. Každopádně každý útěk od úkolu z biologie dobrý.

Část, kde máš napsat něco o sobě, jsi pojala spíše jako životopis, no nevidím na tom nic špatného. Za latinu a maďarštinu máš můj obrovský obdiv. S němčinou se sama dost rvu... Každopádně už z toho na mě proudí osobitost, jelikož mám takový pocit (nechce se mi to ověřovat), že většina lidí (včetně mě) to vzala spíše jako popis sebe, svého charakteru a zájmů.

A teď ke tvému blogu. Máš úžasný design, vážně, první dojem bezvadný. Mimochodem, dělala sis ho sama? Já jen, jestli se někdy nenudíš. Já s grafikou neumím a v notebooku na to ani nemám programy. Very Happy
Návštěvku máš rozhodně plnější než já a musím říct, že ji poctivě hlídáš. To s tím rodem "de Brox" je i docela (docela hodně) zajímavé.
Vlastně netuším, proč jsem ten blog procházela. Tvorbu a rubriky zběžně, jak jinak. Ale hlavně proto, že už jsem měla dávno jasno.
Ale doporučuju si to projít, protože rubrika "Videa" nenalezena. A i pár dalších. Wink

Vítej mezi námi! Hned ti profil přeřadím do členů. A nezapomeň si ve členech zapsat kategorie. Smile
Návrat nahoru Goto down
http://anne-eyre.pise.cz/
Ewelyn Dark de Brox
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
Ewelyn Dark de Brox


Poèet pøíspìvkù : 3
Reputatce : 0
Join date : 28. 09. 12

Ewelyn Dark de Brox Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ewelyn Dark de Brox   Ewelyn Dark de Brox EmptySun Sep 30, 2012 4:18 pm

Veľmi pekne ďakujem.
Design mi robili. Taký pekný nezvládam, autorka má na to hrozný talent, ale viem robiť grafiku. Stačí devinatart, photoshop a ide to i samo. Plus nejaký html editor ako PSPad a podobne. Smile

Rubriky, opravené. Nevšimla som si, že som menila ich názvy. Už sú funkčné.

A vďaka za komplimenty. Btw. keby to vadilo, pokojne môžem písať česky. Čeština mi nerobí problém. sama žijem v Prahe. Smile
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Ewelyn Dark de Brox Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ewelyn Dark de Brox   Ewelyn Dark de Brox Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Ewelyn Dark de Brox
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Dark Knight
» Dark Angel

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Mini Stories :: SPAM :: Old topics :: Stará témata :: RPG TEXTOVÁ HRA KS :: SPAM SEKCE :: Mini Stories :: DATABÁZE SNÍLKŮ :: ČLENSTVO-
Přejdi na: