Mini Stories
Mini Stories
Mini Stories
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PříjemPortálHledatLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 Hlavní pravidla textové hry

Goto down 
+4
M. Phoenix
Opti-Mystique
Kapitánka Nemo
Agatha Farewell
8 posters
AutorZpráva
Agatha Farewell

Agatha Farewell


Poèet pøíspìvkù : 1026
Reputatce : 34
Join date : 09. 06. 11
Age : 27
Location : Hradec Králové, Brno

Hlavní pravidla textové hry Empty
PříspěvekPředmět: Hlavní pravidla textové hry   Hlavní pravidla textové hry EmptyFri Jan 20, 2012 8:19 am

ZÁKLADNÍ

Hlavní pravidla textové hry Rules11
1.) Hrát v RPG může i nečlen Klubu Snílků
2.) Snažte se o gramatiku alespoň v mezích vašich možností.
3.) Můžete mít čtyři postavy, ale v každé Zemi smí být jen jedna, stejně jako jen jedna smí žít na vzducholodi.

VAŠE POSTAVA

1.) Vaše postava ovládá pouze schopnost a techniky, které má v podpisu
2.) Vaše postava udělá pouze to, co napíšete.
3.) K jedné schopnosti smíte mít pouze sedm technik. Vlastníte pouze jednu schopnost.
4.) Počet postav, které si zakládáte se zastavuje u čtyřech. Nudíte-li se, hrajte za NPC.
5.) Jeden příspěvek znamená jednu obranu a jeden útok.
6.) Snažte se nepsat zcela nelogické posty. Nepřehánějte.
7.) Všechny techniky, které ovládáte si zapisujte do podpisu. Může to být obyčejný text nebo kupříkladu formou obrázků. Fantazii se meze nekladou. Především však čitelně.
8.) Nebuďte hrubí. Uvidím-li tu sprosté slovo, začnu uvažovat o týdenním BANU, který by vás ho odnaučil.
9.) Nespamujte nebo spamujte tam, kde je to dovoleno.
10.) Se schopností se inspirujte kdekoli, ale zase platí - Nepřehánějte.

KOLEKTIV

1.) Postavy ostatních se nezabíjí. Při boji postava, která by jinak zemřela, upadá do bezvědomí.
2.) Respektujte Adminy a Moderátory. Jejich názor je tu právě proto. Pokud to tak nebude, dostáváte automaticky BAN i bez udání důvodu.
3.) Úcta nebo respekt, který cítíte ve skutečnosti patří i ke hře. Ostatním hráčům se nevysmíváme a úmyslně je neponižujeme, hrubost nepatří k lidským bytostem, ale k nemyslící zvěři.
(Samozřejmě platí pouze pouze mezi hráči, ne mezi postavami uprostřed hry.)
4.) Postava, která není on-line, automaticky na nějakou dobu vypadává z děje. Neútočíme na ni, neubližujeme jí a nemanipulujeme s ní, aniž by se mohla bránit.

ÚROVEŇ TECHNIK

I. Jednoduché (Učí se 2 dny) - Pro učení je třeba mít více než 0 příspěvků
II. Střední (Učí se 5 dní) - Pro učení je třeba mít více než 100 příspěvků
III. Složité (Učí se 10 dní) - Pro učení je třeba mít více než 300 příspěvků
IV. Velmi složité (Učí se 20 dní) - Pro učení je třeba mít více než 900 příspěvků
V. Unikátní, zakázané, tajné (Učí se 30 dní) - Pro učení je třeba mít více než 2 000 příspěvků

Techniky kategorie I.
- Zde se uživatel teprve učí svou schopnost ovládat.
Tato technika téměř neublíží a nemusí mít žádné nevýhody.
Např: Zapálení svíčky, rychlý růst květiny, iluze záblesku, který na chvíli oslepí nepřítele...

Techniky kategorie II.
- Uživatel se se svou schopností již seznámil, ale zdaleka nezná její a své možnosti.
Technika ublíží, ale nepřítel se z jejího účinku může většinou vzpamatovat
nebo je ještě schopný obvyklých činností. Může mít drobné nevýhody.
Např. Popálení při dotyku, vysušení vodní plochy velikosti velké kaluže, vytvoření zvuku,
který způsobí pětiminutové ohluchnutí...

Techniky kategorie III.
- Uživatel již svoji schopnost velmi dobře ovládá a ví, co od ní má čekat.
Technika velice lehce ublíží a při promyšleném zásahu je možné, že se protivník nějakou chvíli nezvedne.
Nicméně má i větší nevýhody. Kupříkladu spotřebu energie nebo kupříkladu při využití silného úderu
uživateli techniky rozpraskají ruce nebo se po použití ohně cítí dehydratovaný.
Např. Vyvolání prudkého deště, vytvoření koule z ohně velikosti fotbalového míče,
zostření jakéhokoli předmětu nebo změny materiálu po dotyku

Techniky kategorie IV.
- Uživatel mistrně ovládá ovládá svou schopnost.
Technika dokáže ublížit již při nepřímém zásahu, má ale i velké nevýhody.
Kupříkladu po čtení mysli uživatele několik hodin značně bolí hlava. Po útočné technice se uživatel
nemůže několik hodin hnout nebo má problém s dýcháním a chvílemi se dusí.
Např. Čtení mysli, oheň kolem celého těla, Iluze jiného prostoru nebo neviditelnost

Techniky kategorie V.
- Uživatel zcela splynul s technikou.
Technika ublíží, ale toho, kdo ji použije může i zabít. Nevýhody tedy jsou několikadenní bolest hlavy nebo
neschopnost dva dny mluvit a hýbat se.
Např. Vyvolání mohutného výbuchu, zastavení pohybu nepřítele pomocí mysli, nadlidská síla s níž
je člověk schopen zvednout i vzducholoď.

PŘESUNY

1.) Mezi světy = 25 min.
2.) Přesun do Přístavu lebek = 15 min.

SEX A TĚHOTENSTVÍ

1.) Sex ano, ale s mírou a od osmé večerní. Jsme textová hra, ne Hentai fórum.
2.) Objevím-li na fóru jeden jediný Hentai obrázek, video nebo cokoli podobného, co by mohlo doprovázet vaše rozepisování příslušných situací, ustřelím vaší postavě patřičný orgán.
3.) Ano, těhotenství trvá devět měsíců. Tak tomu bylo a kvůli vám se to zkracovat nebude.

NPC POSTAVY

1.) Pokud se rozhodnete hrát za NPC postavy, stvrzujete tím, že váš pravopis bude v pořádku. Pokud není, nehrajte za ně.
2.) Ani NPC nevykouzlí nejsilnější schopnost z rukávu. Nepřehánějte.
3.) Chcete-li si pomocí NPC vyřídit s někým účty, nezkoušejte to. Stejně to bude k ničemu a my uvidíme vaši IP adresu pod příspěvky, které napíšete. Pak by vás čekal BAN.
4.) Pro NPC postavy, kterými chcete zpestřit hru je nutné vytvořit životopis v příslušné sekci, avšak dbejte na to, že tyto postavy jsou odsouzeny k zániku a velmi brzy, nejlépe během jednoho, dvou dní, je někdo zabije.

Pokud bude třeba, pravidla budou doplňována časem...


Naposledy upravil Avalon Tenra dne Sat Jul 21, 2012 9:16 am, celkově upraveno 3 krát
Návrat nahoru Goto down
Http://poetia.blog.cz
Kapitánka Nemo
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
Kapitánka Nemo


Poèet pøíspìvkù : 93
Reputatce : 6
Join date : 02. 01. 12
Age : 27
Location : Teplice, ČR

Hlavní pravidla textové hry Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hlavní pravidla textové hry   Hlavní pravidla textové hry EmptyFri Jan 20, 2012 1:53 pm

Taková otázka k NPC.. To si mám znovu zaregistrovat na fóru, pokud chci nějaké vlastnit?
Návrat nahoru Goto down
http://rabenwald.blogspot.com
Agatha Farewell

Agatha Farewell


Poèet pøíspìvkù : 1026
Reputatce : 34
Join date : 09. 06. 11
Age : 27
Location : Hradec Králové, Brno

Hlavní pravidla textové hry Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hlavní pravidla textové hry   Hlavní pravidla textové hry EmptyFri Jan 20, 2012 1:56 pm

Sekci NPC budu ještě dodělávat.
Až bude hotová, založím veřejný účet NPC a k němu heslo. Do oné sekce pak každý bude smět založit nové téma se stručným životopisem, povahou a obrázkem postavy. Následně se přihlásí za účet NPC a do každého příspěvku pak předně vloží jméno postavy, kterou vytvořil. Pak už s ní může hrát.
Návrat nahoru Goto down
Http://poetia.blog.cz
Opti-Mystique
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
Opti-Mystique


Poèet pøíspìvkù : 55
Reputatce : 5
Join date : 02. 01. 12
Age : 29
Location : Jihomoravský kraj

Hlavní pravidla textové hry Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hlavní pravidla textové hry   Hlavní pravidla textové hry EmptyFri Jan 20, 2012 2:55 pm

Krásně přehledné Smile
Nejvíc mě (a mou postavu) děsí ty útoky a souboje Very Happy Hauuuu Very Happy To bude bolet Very Happy Asi budu stále ležet v bezvědomí, nebo se budu muset naučit rychle běhat Very Happy To je tak, když jsem nekonfliktní typ ^^
Návrat nahoru Goto down
http://opti-mystique.blog.cz/
Agatha Farewell

Agatha Farewell


Poèet pøíspìvkù : 1026
Reputatce : 34
Join date : 09. 06. 11
Age : 27
Location : Hradec Králové, Brno

Hlavní pravidla textové hry Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hlavní pravidla textové hry   Hlavní pravidla textové hry EmptyFri Jan 20, 2012 3:54 pm

To je jen orientační xD Napětí bude, ale k soubojům by nemělo docházet často xD
Návrat nahoru Goto down
Http://poetia.blog.cz
Kapitánka Nemo
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
Kapitánka Nemo


Poèet pøíspìvkù : 93
Reputatce : 6
Join date : 02. 01. 12
Age : 27
Location : Teplice, ČR

Hlavní pravidla textové hry Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hlavní pravidla textové hry   Hlavní pravidla textové hry EmptyFri Jan 20, 2012 5:00 pm

Já se těším Very Happy
Návrat nahoru Goto down
http://rabenwald.blogspot.com
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
M. Phoenix


Poèet pøíspìvkù : 1102
Reputatce : 8
Join date : 01. 01. 12
Age : 35
Location : Prague

Hlavní pravidla textové hry Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hlavní pravidla textové hry   Hlavní pravidla textové hry EmptyFri Jan 20, 2012 5:02 pm

Hohó. Boj, boj, boj! Very Happy
Návrat nahoru Goto down
http://www.phoenixrise.blog.cz
Agatha Farewell

Agatha Farewell


Poèet pøíspìvkù : 1026
Reputatce : 34
Join date : 09. 06. 11
Age : 27
Location : Hradec Králové, Brno

Hlavní pravidla textové hry Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hlavní pravidla textové hry   Hlavní pravidla textové hry EmptyFri Jan 20, 2012 5:07 pm

xD No.. Pro ty nedočkavé snad můžu prozradit, že první padouch už je "ve výrobě" xD Takže nějaké akce se dočkáme.
Návrat nahoru Goto down
Http://poetia.blog.cz
Le fille Ash
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
Le fille Ash


Poèet pøíspìvkù : 74
Reputatce : 4
Join date : 01. 01. 12
Location : Czech Republic

Hlavní pravidla textové hry Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hlavní pravidla textové hry   Hlavní pravidla textové hry EmptyFri Jan 20, 2012 6:14 pm

Ha, tak to už se těším! Wink
Návrat nahoru Goto down
http://ashinin.wordpress.com
Opti-Mystique
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
Opti-Mystique


Poèet pøíspìvkù : 55
Reputatce : 5
Join date : 02. 01. 12
Age : 29
Location : Jihomoravský kraj

Hlavní pravidla textové hry Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hlavní pravidla textové hry   Hlavní pravidla textové hry EmptySat Jan 21, 2012 12:42 pm

Tak to je jasný Very Happy Budu muset být někde zalezlá a jako novou techniku si dát velice rychlou schopnost zmizet Very Happy
Návrat nahoru Goto down
http://opti-mystique.blog.cz/
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
M. Phoenix


Poèet pøíspìvkù : 1102
Reputatce : 8
Join date : 01. 01. 12
Age : 35
Location : Prague

Hlavní pravidla textové hry Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hlavní pravidla textové hry   Hlavní pravidla textové hry EmptySat Jan 21, 2012 1:08 pm

Very Happy
Návrat nahoru Goto down
http://www.phoenixrise.blog.cz
Dee
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
Dee


Poèet pøíspìvkù : 25
Reputatce : 6
Join date : 09. 01. 12

Hlavní pravidla textové hry Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hlavní pravidla textové hry   Hlavní pravidla textové hry EmptySat Jan 21, 2012 6:36 pm

Prosímvás, možná to neprojde jako pravidlo, ale někteří z vás - mohli byste psát něco delšího? A vyhýbat se dvěma příspěvkům za sebou? Zatímco já se plahočím pět minut s příspěvkem, který bude mít alespoň nějakou hodnotu, vy tam mezitím nasekáte dva příspěvky div ne po jedné větě, která vám zabere sotva deset sekund, a pak to pomalu ani neodešlu, protože se mi neustále ukazují výstražné zprávy, že mezitím něco přibylo... Zkuste ubrat na kvantitě a přidat na kvalitě, prosím. Hrajeme na fóru a ne na chatu možná z jistého důvodu, nemyslíte?
Návrat nahoru Goto down
http://porcelanovy.wordpress.com/
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
M. Phoenix


Poèet pøíspìvkù : 1102
Reputatce : 8
Join date : 01. 01. 12
Age : 35
Location : Prague

Hlavní pravidla textové hry Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hlavní pravidla textové hry   Hlavní pravidla textové hry EmptySat Jan 21, 2012 6:51 pm

Já osobně zkrátila příspěvky právě proto, že za poslední hodinu jsem nebyla schopná napsat nic pořádného - pořád mi do toho skákaly výstrahy, že mě někdo předběhl, a tak jsem ten deset minut pečlivě sepisovaný příspěvek mohla rovnou hodit do koše scratch Když je v místnosti deset postav a každá co minutu změní děj, tak se dlouhé příspěvky píšou dost blbě.
Návrat nahoru Goto down
http://www.phoenixrise.blog.cz
Phate69
Hráč RPG
Phate69


Poèet pøíspìvkù : 114
Reputatce : 2
Join date : 21. 01. 12

Hlavní pravidla textové hry Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hlavní pravidla textové hry   Hlavní pravidla textové hry EmptySat Jan 21, 2012 6:53 pm

Promiň, asi je to na mě. Já se opravdu omlouvám, ale opravdu nedokážu psát dlouhé posty (krom toho, že na ně nemám čas).
Návrat nahoru Goto down
Agatha Farewell

Agatha Farewell


Poèet pøíspìvkù : 1026
Reputatce : 34
Join date : 09. 06. 11
Age : 27
Location : Hradec Králové, Brno

Hlavní pravidla textové hry Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hlavní pravidla textové hry   Hlavní pravidla textové hry EmptySat Jan 21, 2012 6:55 pm

Ono to záleží i na tom, kolik lidí je v místnosti.
Mimochodem věř mi, že mi jsme na tom zatím opravdu dobře. Na jiných RPG jsou lidé schopní psát příspěvek o jednom řádku, s deseti chybami a takových pět za sebou. To pak člověka naštve.

Nicméně já mám za to, že třeba příspěvky jako má Phate úplně stačí.
Pokud jsou v místnosti jen dva lidé, jde psát delší. Ale je-li tam deset lidí, opravdu to hodně kvalitně nepůjde.
Návrat nahoru Goto down
Http://poetia.blog.cz
Alfio
Hráč RPG
Alfio


Poèet pøíspìvkù : 51
Reputatce : 0
Join date : 20. 01. 12
Age : 31
Location : Brno

Hlavní pravidla textové hry Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hlavní pravidla textové hry   Hlavní pravidla textové hry EmptySat Jan 21, 2012 7:01 pm

Omlouvám se Smile ale ono to vážně jinak nejde když než dopíšu delší příspěvek tam přibudou další tři a změní úplně děj Smile
Návrat nahoru Goto down
Dee
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
Dee


Poèet pøíspìvkù : 25
Reputatce : 6
Join date : 09. 01. 12

Hlavní pravidla textové hry Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hlavní pravidla textové hry   Hlavní pravidla textové hry EmptySat Jan 21, 2012 7:03 pm

Ne, to bylo mířeno všeobecně. Garantuju, že je lepší napsat aspoň těch pět řádků, ne vždycky, ale aspoň ob každé tři příspěvky, jinak je kvalita hry v tahu, nehledě na to, že brzy docházejí "interní témata" a všechna práce bude na GM (Berenika), který to potáhne jako kůň, zatímco ostatní se jen symbolicky povezou. M, ty neustupuj, raději všechny ostatní přetáhni na nějakou rozumnější míru. Alfio, můžeš se připojit. Nikdo na vás přece nechvátá, tohle není soutěžní a na čas! Nikdo po vás nechce slohové práce, ale to, co je psáno teď, je zoufalé nic, výkřik. Když to dovedeš ve dvou řádcích napsat tak, aby to mělo smysl, nic nenamítám (nevím, jak píše Phile, mám dojem, že jsem po něm ještě nečetla nic, nebo mi to hned vypadlo z hlavy), ale teď se tu semlely snad dvě strany, kdy každý každému zvlášť řekne "ahoj" a "jmenuji se XXX" - to je pak vážně úžasné čtení. Nedostatek času je docela dobrou omluvou, ale i tak by se dalo polemizovat, jestli není lepší si udělat čas jednorázově na pět minut a aby to mělo smysl, nebo to rozkouskovat do ztracena...
Ty příspěvky o jednom a půl řádku jsou jako závod o to, jestli do půlnoci stihneme popsat patnáct stran.
Návrat nahoru Goto down
http://porcelanovy.wordpress.com/
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
M. Phoenix


Poèet pøíspìvkù : 1102
Reputatce : 8
Join date : 01. 01. 12
Age : 35
Location : Prague

Hlavní pravidla textové hry Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hlavní pravidla textové hry   Hlavní pravidla textové hry EmptySat Jan 21, 2012 7:52 pm

Já se rozepíšu až moc, když to jde, ale při té poslední scéně v místnosti s Bránou jsem se na to po čase vykašlala, protože to fakt nemělo smysl. Bylo nás tam prostě moc a vzhledem k tomu, že někteří se vůbec nezapojovali, bylo to vůbec trochu na nic. Ale já to beru jako první pokus o sehrání xy postav dohromady. Nešlo to úplně ideálně, ale šlo to.

Sice nechvátáme, ale pro mě je čas na lodi stejný jako ve skutečnosti, aspoň doteď byl, a když se dvě hodiny bavíme o ničem a přesně jak říkáš, ahoj a bla bla, tak mám možná tendence ten děj nějak urychlit na úkor kvality seznamování a popisu emocí a myšlenek. Chci ten den prostě nějak uzavřít, někam se dostat a tam skončit. Nejde o počet příspěvků, ale já prostě neumím odejít uprostřed děje, aspoň ne když na to mám čas, což třeba zrovna dneska mám. V týdnu to zase bude slabší.
Návrat nahoru Goto down
http://www.phoenixrise.blog.cz
Sponsored content





Hlavní pravidla textové hry Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hlavní pravidla textové hry   Hlavní pravidla textové hry Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Hlavní pravidla textové hry
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Hlavní pravidla
» Jak psát v textové RPG

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Mini Stories :: SPAM :: Old topics :: Stará témata :: RPG TEXTOVÁ HRA KS :: PRAVIDLA A OZNÁMENÍ-
Přejdi na: