Mini Stories 
FAQPříjemPortálHledatRegistracePřihlášení

Share | 
 

 Gwenelyn Feanor [ELF]

Goto down 
AutorZpráva
Agatha Farewell

avatar

Poèet pøíspìvkù : 1026
Reputatce : 34
Join date : 09. 06. 11
Age : 21
Location : Hradec Králové, Brno

PříspěvekPředmět: Gwenelyn Feanor [ELF]   Tue Jul 09, 2013 8:57 pm

CHARAKTER
Především je přesvědčená, že má štěstí.
Ostatně uctívá právě jeho patrona a věří, že ho má a vždy bude mít na své straně. Proto je věčnou optimistkou, kterou na první pohled neotřásla žádná životní zkušenost. Ve skutečnosti samozřejmě má na duši mnoho šrámů, jinak to v době, ve které žije, ani nejde, ale vše si vychutnává naplno a dobré věci ještě víc. Když někoho okrade, pokusí se vzápětí o nějaký dobrý skutek, kterým by mu to splatila. Někdy se tak stává, že někomu sebere měšec a když pak jde okolo, rozdělí se s ním o polovinu koupeného jídla.


Hypnova kněžka nevede střídmý život.
Nejvíce si užívá dobré víno a přítomnost pořádných chlapů. Zbožňuje, když někoho potěší. Ráda tak zpívá a má vcelku pěkný, hlubší hlas. Stejně zbožňuje divoký, ten nejdivočejší tanec. Rozhodně se tak dá říct, že je vše, jen ne přehlédnutelná a přesto se jako každá zlodějka dokáže ztratit v davu. Sama si myslí, že je v tom nejlepší ze všech a tím se vracíme k faktu, že sebevědomí jí nechybí. Vždyť na její straně je samotný Hypnos!

A abychom nezapomněli na její největší slabost - vůně.
Žena se o sebe podle ní musí starat a především musí vonět. Pokud za něco utrácí více než za jídlo, pak jsou to voňavky. A má na ně doopravdy dobrý vkus.

VZHLED
Měří něco přes 160 centimetrů, váží 60 kilo. Klíčovou dírkou by se sice neprotáhla, dalo by se spíš říct, že je to dívka "krev a mléko," za což může jistá příbuznost s lidmi, ale rozhodně není "při těle." Má vlasy dlouhé, rovné, černé jako uhel a oči žluté jako narcisky. Samozřejmě nesmíme zapomenout protáhlá špičatá ouška.

Nosí vždy několik vrstev.
Za oblečení totiž schovává spoustu menších nožů, které jí pomáhají vyklouznout z pout. Samozřejmě má na sobě vždy kůži a to velmi světlou. Dalo by se říct, že kůže vybledla na slunku. Jen vysoké boty díky své vybledlosti občas vypadají hůř, protože se na ně chytá tím více prachu. Lněné šaty různě přepásané kůží tak hezky zdůrazňují plnoštíhlou postavu. Ještě jeden pásek kůže má přes krk. Šaty, mimochodem, mají dlouhý rukáv. I ten je různě přepásaný koženými pásky přes látku, ale i pod ní, protože v rukávu by zbraně či kořist hledal málokdo. Proto se možná zdá, že má rukávy příliš dlouhé. Na nohou má ještě jakési "punčocháče" z velmi jemné, tmavé, ale průsvitné látky, na kterých si zakládá. Poslední kovový proužek se nachází kousek nad kolenem a i za něj se dá zastrčit spousta zajímavých věcí. Například odměna za vkusný tanec před milým obecenstvem.

Zastává-li svou roli kněžky, či je-li příliš zima, obléká si ještě dlouhý plášť ze stejně vybledlé kůže, z jaké jsou pásky na jejích šatech.

Za opaskem má ukrytý měšec a dva ostré nože. Další menší nože se nachází v botě a v rukávech. Stejně dobré jako tyto čepele jsou jehlice, kterými má sepnuté vlasy. Odzbrojit ji je téměř nesplnitelný úkol.

Je jí 19.

ŽIVOTOPIS
Hypnos je bohem štěstí.
A právě jím a jedním z jeho knězů začíná jeden de facto obyčejný příběh. Jen Hypnos ví, odkud přivandroval muž s tmavšími vlasy a světlýma, modrýma očima až do jednoho z malých přístavů. Byl to potulný bard. Zpíval, pil, tančil. Prováděl ženy po pláži a hrál si s jejich city. Jeho bezprostřednost a neustálá víra ve štěstí dokázaly okouzlit dokonce i divukrásné elfky. Obzvláště jednu. Rusovlásku s dokonalou, bledou pletí a zlatýma očima. Jeden večer, když on se příliš opil vínem a ona se ponořila příliš hluboko do jeho očí, se jejich těla spojila. Bard zmizel a nezůstalo po něm víc než vzpomínky. Elka těžko mohla sama vychovávat dítko a jako vzpomínku na vlastní nezávislost bojovnice jej nechala právě v onom přístavu.

A nyní se dostáváme k době narození hlavní postavy příběhu.
Poloviční elfku s jen jemně špičatýma ušima vychovávala rybářská rodina. Bylo tu vždy veselo. Matku si pamatuje dobře, protože ani elfka se nedokázala zcela odpoutat od svého dítěte. Na návštěvě do přístaviště přišla poprvé, když byly malé tři roky. Poté se objevila, když to šlo, alespoň jednou za rok. Dívka se jí dost podobala, ale nutno říct, že byla o něco menší a ač oči zdědila po matce, vlasy měla otcovy. Ač svého otce nikdy nepotkala, viděla v něm vzor. Matka byla stále pryč. Vážná a hrdá. Dívka se ale toužila odvázat. Toužila být jako její otec. A tak po době, ve které ležela v knihách a která je známá jako puberta přišla chuť stát se Hypnovou kněžkou. Díky tomu, že měla pěkný hlas, se rozhodla jít v otcových stopách. Rozloučila se s matkou s tím, že se zcela jistě ještě někdy střetnou a že si v jejím rodném městě budou nechávat vzkazy. A pak se s očekáváním dobrodružství vydala do světa.

Realita byla tvrdší, než jakou trochu zhýčkaná poloviční elfka očekávala. Možná se jen trefila do špatných měst, ale jako bardka si nevydělala dostatek peněz na jídlo. Díky tomu, že byla díky matce zručná v házení nožů, si mohla přivydělávat na poutích. Občas přešla i k zápasům. Časem už ale ani to nestačilo. Možná to bylo tím, že byla zvyklá na dražší věci a nebyla ochotná se spokojit s málem. Optimismus jí však vydržel. Dokonce i když byla nucena začít krást.

Tato životní etapa nebyla ničím skvělým. Zpočátku dostávala jen tvrdé rány a nejednou jí hrozila poprava. Naštěstí s typicky elfskou mrštností a získaným důvtipem vyvázla. Nakonec nebyl v jejím okolí nikdo zručnější. Přes své povolání ale byla stále všude vidět. Pořád přece chtěla najít a poznat otce! Tančila, smála se, pila, hodovala a krásně zpívala. Je přece Hypnovou kněžkou, je to její povinnost!

Bohem, v jehož přízeň věřil její otec věří i dcera. A tak příběh, který štěstím začínal, štěstím pokračuje a zdaleka se neblíží ke konci.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi Http://poetia.blog.cz
 
Gwenelyn Feanor [ELF]
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Mini Stories :: Textové hry :: Charaktery :: DrD-
Přejdi na: