Mini Stories 
FAQPříjemPortálHledatRegistracePřihlášení

Share | 
 

 Fauna Země Pouští

Goto down 
AutorZpráva
Grift Daya
Vůdce Země Pouští
avatar

Poèet pøíspìvkù : 21
Reputatce : 1
Join date : 07. 06. 12

PříspěvekPředmět: Fauna Země Pouští   Sat Jun 16, 2012 4:55 pm

Fauna Země Pouští


V zemi pouští se nenachází jen lidé a stíny, žije tu také spousta dalších bytostí, o kterých si ve zkratce něco řekneme.

Obyčejná zvířata
Sem patří šťíři, surikaty, pouštní lišky, chřestýši, místy i velbloudi a další. S planetou Zemí se Země Pouští v tomto ohledu vyvíjela podobně, takže na obou místech vypadají zmíněná zvířata stejně. Neoplývají žádnými zvláštními schopnostmi.

Kouzelné bytosti, kde je najít, kterým se vyhnout a které vyhledávat


Název: Rarach
Nebezpečí: Malé
Vlastnosti:
Rarach sice nepatří k bytostem nebezpečným, avšak za pomoci svých kouzel a co si budeme povídat, i bez nich dokáže natropit pěknou neplechu. Rarach se umí přemisťovat, avšak má to svá omezení. Magii nemůže používat v noci a přemisťovat se může pouze po otevřených prostranstvích. (př.: Z místnosti do místnosti se může přemístit pouze v případě, že mezi nimi nejsou zavřené dveře. ) Vyžívá se v kradení věcí, tropení různých žertíků a je velmi škodolibý.
Výskyt: V blízkosti obydlí a oáz.

Spoiler:
 

Název: Měnivec
Nebezpečí: Malé
Vlastnosti:
Měnivec, jak už název napovídá, umí měnit svůj vzhled. Stačí mu kohokoliv byť jen zahlédnout a dokáže se k nepoznání proměnit na úplně stejnou osobu. To je jeho magie nedá se jí bránit avšak měnivce může snadno odhalit pohled do zrcadla. V tu chvíli se totiž ukáže jeho pravá tvář. Dejte si pozor měnivec je velmi pomstychtivý a pokud na něj při svých cestách narazíte raději se ho snažte něčím neurazit.
Výskyt: V jeskyních nebo v oázách.

Spoiler:
 

Název: Salamandr
Nebezpečí: Nízké
Vlastnosti:
Salamander svým vzhledem připomíná Varana komodského, avšak s černou až rudou kůží a velmi ostrými zuby. Jeho kůže je naprosto nehořlavá pokud se ocitne v nebezpečí jednoduše se zapálí za pomoci slizu, který zpod kůže vypustí (sliz reaguje s kyslíkem a tím vytvoří oheň) díky nehořlavé kůži se salamandrovi nic nestane. Pokud ani oheň nestačí na zastrašení protivníka, přichází na řadu ostré jedové zuby. Salamandři jsou vůči lidem nedůvěřiví kvůli lovu, který byl dříve oblíbenou zábavou zdejších obyvatel. Kvůli kůži byli a stále jsou ceněným zbožím.
Výskyt: Nejsušší a nejteplejší části pouště.

Spoiler:
 

Název: Drak
Nebezpečí: Vysoké
Vlastnosti:
Draci jsou majestátní tvorové jejich magie se liší (jiný druh=jiná magie) Obecně jejich magie spočívá v chrlení (ohně, kyseliny,…). Pouštní draci chrlí oheň jsou také velmi dobrými letci a je nebezpečné si s nimi zahrávat, protože i na svůj vzhled jsou velmi inteligentní. Jejich moudrost má na svědomí hlavně dlouhověkost. Srdce na rozdíl od jiných bytostí mají na levé straně. Jediný pohled do očí draka vás buď může stát život, nebo si odnesete zážitek, který se už nikdy nemusí opakovat.
Výskyt: Pouštní hory

Spoiler:
 

Název: Sylfa někdy označovaná jako Meluzína
Nebezpečí: Žádné
Vlastnosti:
Tyto bytosti jsou součástí vzduchu samotného. Jsou velmi malé a téměř průsvitné, proto je velmi těžké je vůbec spatřit. Vyznačují se hlavně svým krásným až omamným zpěvem, který slyšíme pokaždé, když fouká vítr. Kdo se víc zaposlouchá, rozpozná v tom zvuku zpěv. Sylfy neznají násilí jsou tu aby pomáhaly. Jejich magií je léčení a zjevují se pouze tomu kdo je právě potřebuje. Až budete zranění vzpomeňte si … nikdy nevíte kdo je nablízku.
Výskyt: Všude

Spoiler:
 

Název: Maguár
Nebezpečí: Žádné
Vlastnosti:
Velká kočkovitá šelma se skvrnitou, puntíkovanou nebo žíhanou kožešinou, přerostlýma ušima a ocasem podobným lvímu. Je nezávislé, inteligentní a občas i agresivní, ale pokud si někoho oblíbí, je skvělým domácím mazlíčkem. Má schopnost odhalit nežádoucí a podezřelá individua a má skvělé orientační schopnosti. Jeho rychlost a vytrvalost je posílena magií, která v jeho žilách koluje.
Výskyt: Poušť

Spoiler:
 

Název: Gryf
Nebezpečí: Vysoké
Vlastnosti:
Přední část těla orla zadní část těla lva. Tak by se dal gryf krátce popsat. Je to velké statné zvíře schopné člověka zabít jediným úderem svého zobáku, proto pokud na něj při svých cestách narazíte raději se mu obloukem vyhněte. Gryfové se zdržují ve smečkách o čtyřech až šesti členech a jejich vůdce poznáte velice jednoduše – je to ten největší a nejsilnější z celé smečky. Používají větrnou magii, kterou si pomáhají při letu k boji ji nepoužívají.
Výskyt: Hory, oázy

Spoiler:
 

Název: Fénix
Nebezpečí: Žádné
Vlastnosti:
Plachý všemožně zbarvený pták, který se kromě vzhledu vyznačuje ještě nádherným zpěvěm a svou magií. Za pomoci svých per léčí. Funguje to jednoduše, pokud chce někoho vyléčit rozzáří se jeho pera a pod jejich světlem se léčí tělo i mysl. Tuto svou schopnost však používá jen když to uzná za vhodné, proto k němu buďte vždy milí jednou se vám jeho pomoc může hodit.
Výskyt: Oázy

Spoiler:
 

Název: Pekelný pes
Nebezpečí: Vysoké
Vlastnosti:
Pekelný pes má jednu až tři hlavy. Počet hlav pak závisí na jeho postavení ve smečce o zhruba dvaceti členech. Pekelní psi se zdržují v blízkosti stínů a také tam kde byla z nějakého důvodu prolita krev. Umí z tlamy/tlam vypouštět oheň, ale na rozdíl od draků je ho velmi málo. K boji využívají hlavně své zuby a početní převahu.
Výskyt: Odlehlá místa

Spoiler:
 

Každá z výše uvedených kouzelných bytostí umí mluvit. Nic přece není nemožné … Takže při vašich toulkách pouští si dejte pozor. Nejen stíny jsou hrozbou.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
 
Fauna Země Pouští
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Mini Stories :: SPAM :: Old topics :: Stará témata :: RPG TEXTOVÁ HRA KS :: MÍSTNOSTI PRO HRU :: Země Pouští :: Hlavní město :: Informace-
Přejdi na: