Mini Stories 
FAQPříjemPortálHledatRegistracePřihlášení

Share | 
 

 Evaporatio (Vypařování)

Goto down 
AutorZpráva
Thaleia-Cassiope
Destiny
avatar

Poèet pøíspìvkù : 4
Reputatce : 1
Join date : 16. 06. 12

PříspěvekPředmět: Evaporatio (Vypařování)   Sat Jun 16, 2012 1:31 pm


Evaporatio (Latinsky) – Vypařování, pára (Česky)


Pro schopnost:

Schopnost Thalei spočívá v tom, že ovládá páru. Dokáže rozpustit mikroskopické částečky vody, či čehokoliv nacházející se ve věcích a ve vzduchu a tím je nechat vypařit, díky obrovské teplotě. Sama dokáže dostat svoji tělesnou teplotu do takového maxima, že při doteku s předměty jí z dlaní jde hustá pára a tím ničí předměty ve svém okolí. A ne jenom předměty, při dotyku s nepřítelem mu způsobí vysoké popáleniny, dokáže rozpustit jeho pokožku na místě, kde se ho dotkne, protože ji tak vysuší, že se začne sama rozpadat. Pokud se nepřítele bude držet po dobu alespoň 30-ti vteřin dokáže mu nechat z těla zmizet veškerou vodu, protože voda tvoří převážnou část našeho těla, a tak ho usmrtí. Stejně tak je její schopnost nebezpečná v tom, že vzduch v místnosti dosáhne takové teploty, že se zformuluje do páry, která vytvoří hustou mlhu, oklopí nepřítele, sebere mu kyslík a udusí ho. Ale mlha nemusí jen člověka udusit, jen mu například omezit zrak, Thalia se v páře dokáže sama schovat a v neposlední řadě dokáže nechat vypařit samu sebe, ale tahle technika sebou nese velká rizika, stejně jako spoustu dalších nevýhod.
Její schopnost ničí i dává, Thaleia dokáže totiž zvrátit proces vypařování, ale to v ojedinělých případech a hlavně sama na sobě, což je nejvyšší stupeň její schopnosti.


Techniky:

Techniky kategorie I.


Název: Evaporatio: Albus nubilus vapor (Vypařování: Bílá oblaka páry)
Popis a účinek: Thaleia svou schopnost ještě ovládat neumí, proto je závislá na změně jejích nálad. Pokud je naštvaná nebo v ohrožení, zformulují se kolem ní oblaka páry, jen v nepatrné blízkosti, což jí může částečně skrýt, ale nikomu to neublíží.Techniky kategorie II.


Název: Evaporatio: Calidum manu (Vypařování: Horké dlaně)
Popis a účinek: Thaleia už se se svou schopností dá se říct, že srovnala, proto už nezáleží na její náladě, ale dokáže svou teplotu těla dostat na maximum, a tak jí jde z dlaní horká pára. Předměty se po dotyku roztopí a na kůži nepřítele způsobí prudké spálení a yysušení kůže, ale jen povrchově.
Nevýhody: Pokud si nebude dávat Thaleia pozor, může popálit samu sebe. Musí mít po provedení techniky u sebe dostatečně pitné vody, protože technika vysouší i ji samu, ale jen do malé míry.Techniky kategorie III.

Název: Evaporatio: Ultimum spiritus (Vypařování: Poslední nádech)
Popis a účinek: Vytváření téhle techniky trvá delší dobu, proto protivníka může napadnout, co se děje, dřív než bude pozdě. Kolem nepřítele se objeví hustý horký oblak páry, která houstne a houstne a vstřebává do sebe veškerý kyslík v místnosti. Tím pádem nebude moct protivník dýchat, technika by ho měla přivést do bezvědomí na určitou dobu. Pokud se tedy povede
Nevýhody: Nepřítel musí být v uzavřené místnosti, jinak mu technika jen zhorší dýchání a zrak a navíc, technika má omezenou dobu trvání, protože ačkoliv Thaleia není uprostřed páry, musí se nadechnout a zadržet dech, jinak se udusí také. Dlouhodobé následky jsou pak pár dní problémy s dechem a mdloby.Techniky kategorie IV.
Název: Evaporatio: Minaces tactus (Vypařování: Osudný dotyk)
Popis a účinek:
Thaleia se musí nepřítele dotýkat minimálně třicet vteřin, potom mu z těla odpaří veškerou vodu a tím ho zabije.
Ale pokud to bude trvat méně než třicet vteřin, způsobí nepříteli jen dehydrataci, prudkou nevolnost a zpomalení pohybů.

Nevýhody: Po technice má Thaleia popraskanou kůži od dlaní až po ramena, má zpomalené reflexy. Potřebuje mít u sebe vodu, protože je stejně jako nepřítel dehydratovaná a několik dní po použití techniky nebude schopna vynaložit příliš síly.


Techniky kategorie V.

Název: Evaporatio: Fusione (Vypařování: Splynutí)
Popis a účinek: Tahle technika je vysoce nebezpečná, Thaleia umí s párou mistryně zacházet, tak mistryně, že při použití téhle techniky se parou sama stane. Její tělo se rozloží na maličké částice, které se pak změní v páru a sama se vypaří, pára obklopí nepřítele a Thaleia se pak může znovu zformulovat za nepřítelem, vedle nepřítele, nebo naopak daleko od něj. Používá ji jen v krajních případech, například, kdyby jí chtěl z bezprostřední blízkosti probodnout nebo by na ní šel útok z dlky, kterému by nešlo vyhnout. Výhoda techniky je v rychlosti.

Neýhody:
Technika má omezení, Thaleia se může přemístit a zformulovat jen třikrát. Víckrát nesmí, už by se jí totiž nepovedlo vrátit do normálního stavu. Tohle riziko sebou, ale nese po celý čas provádění techniky, pokud by byl silný vítr, trvalo by déle se zformulovat, pokud vůbec. Ale tohle velké riziko Thaleia zná. Pokud ovšem zvrátí proces vypařování a zformuluje se do normální podoby, nebude se moct ani hnout, nebude moct ani mluvit, či snad nějak reagovat na okolí. A to podobu týdne, dokud se její tělo pořádně nezregeneruje.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Agatha Farewell

avatar

Poèet pøíspìvkù : 1026
Reputatce : 34
Join date : 09. 06. 11
Age : 21
Location : Hradec Králové, Brno

PříspěvekPředmět: Re: Evaporatio (Vypařování)   Sat Jun 16, 2012 5:27 pm

Perfektní a povolené xD
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi Http://poetia.blog.cz
 
Evaporatio (Vypařování)
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Mini Stories :: SPAM :: Old topics :: Stará témata :: RPG TEXTOVÁ HRA KS :: SCHOPNOSTI A TECHNIKY-
Přejdi na: