Mini Stories 
FAQPříjemPortálHledatRegistracePřihlášení

Share | 
 

 Devitae- Vynaliezavosť

Goto down 
AutorZpráva
Pietrovič
Země Moří
avatar

Poèet pøíspìvkù : 516
Reputatce : 1
Join date : 31. 01. 12

PříspěvekPředmět: Devitae- Vynaliezavosť   Fri Jun 15, 2012 2:14 pm


Devitae- Vynaliezavosť


Popis: je schopnosť vďaka, ktorej sa užívateľ tejto schopnosti dokáže okamžite učiť, pochopiť rôzne zložitosti a presnosti organizmov, predmetov a iných vecí bez učenia. Už pri prvom pohľade alebo najmenšom dotyku dokáže užívateľ presne zistiť z čoho pozostáva daná vec alebo ako správne opraviť danú vec. Vďaka, tejto schopnosti je doslova geniálny a dokáže zostaviť aj to nemožné...

Podklady schopnosti alebo čo všetko je pod strechou schopnosti Devitae:

  • Genialita (Schopnosť myslieť geniálne)


  • Vynaliezavosť (Schopnosť vytvárať určité veci za pomoci Geniality)


Čo znamená pojem "Genialita"?:
Popis: je to pojem pre schopnosť zapamätať si/ vedieť ako prebiehajú všetky deje v organizmov, strojov, predmetov a iných predmetov. Nie len to, je to schopnosť obecne vedieť aj tie najťažšie veci o určitej veci. Alebo je to schopnosť "predpovedať", čo nastane v blízkej dobe. Napr. u človeka na základe pohybu svalov alebo zdravotného stavu atď.
I. rank
Pri tomto ranku užívateľ vie len základné veci a to len u vybraných telesách, s ktorými mal niečo dočinenia. Nevie ako fungujú a na akom princípe pracujú pokiaľ to nerozoberie a bližšie nezistí. Nepozná všetky pravdy o danom predmete a nevie si zapamätať dostatočný počet informácií. Dalo by sa povedať, že tento rank tejto schopnosti je len osvedčenie toho, čo sa užívateľ naučil na Zemi.
II. rank
Užívateľ pri tomto ranku dokáže spoznávať viacero predmetov a dokáže si zapamätať ich štruktúru a deje konajúce sa v nich. Avšak stále to nie je dokonalé. Užívateľ nevie presne určiť na prvý pohľad aký dej sa v predmete/ v organizme prebieha. Avšak zvyšujú sa ďalšie možné riziká. Objavuje sa presýtenie informácií...
III. rank- "Genialita"
Užívateľ dokáže na prvý pohľad okamžite vedieť, čo je daný predmet zač, aký dej v ňom prebieha a ako ho opraviť/ zničiť efektívne a rýchlo. V tomto ranku už užívateľ dosahuje úroveň geniality. Vo svojich hlavných oblastiach pozná skoro všetky poznatky a tak ho nové informácie nedokážu až tak prekvapiť. U Pietroviča sú tieto odvetvia Medicína/ Anatómia ľudského tela a Technológia. Aj napriek tomu však vie na prvý pohľad bojovať s rôznymi zbraňami aj keď s nimi nemal nikdy dočinenia.
Avšak, pri tomto ranku sa objavuje schopnosť logickejšie premýšľať. Napr. v nebezpečenstve vie užívateľ vydedukovať najlepšiu možnosť k úteku alebo k útoku. Dalo by sa povedať, že pri tomto ranku sa objavujú strategické schopnosti.
IV. rank- "Geniálnejší"
Ďalšie objavovanie dokonalejších informácií a logickejšieho premýšľania. Tento ranku už je dokonalý. Vo svojich odvetviach už vie všetky možné pojmy a informácie a tak už vytvára vlastné. Vďaka, schopnostiam je schopný vytvoriť prakticky čokoľvek bez toho aby mal návod, postačia len "ingrediencie". Objavuje sa schopnosť poznanie ďalších odvetví ako je astronómia, geografia a iné. Strategické schopnosti sú na jeden z najvyšších možností. Užívateľ sa vie vžiť do protivníka a tak zistiť približne jeho stratégiu.
V. rank- Finálna "Genialita"
Finálny, najdokonalejší a posledný rank geniality. Užívateľ vie všetku pravdu sveta a svet obohacuje o svoje informácie. Pri tomto ranku pracuje mozog na 100%, obraz človeka vďaka očiam je panoramatický. Preto dokáže vnímať viacero vecí naraz. Vie si zapamätať čokoľvek a nikdy na to nezabudnúť. Avšak, pri presýtený informáciami to môže byť problém. Užívateľ schopnosti vie všetky informácie vo všetkých oblastiach. Dalo by sa povedať, že vie uvažovať ako protivník (Približne). Nik už nie je inteligentnejší a nevie logickejšie uvažovať ako užívateľ tejto schopnosti vo finálnej forme.
Rank: III. rank ale pri možnej úrovni sa automaticky mení.
Nevýhoda: Pasivita, pri dlhšom používaní môže nastať to, že užívateľ aby si zapamätal určité veci o predmete musí vylučiť niečo z pamäte. Čiže ak sa v ten deň dostane k presýteniu informácií, tak bude si pamäť z toho dňa/ týždňa (Záleží od množstva informácií) len úplne minimum a len základné veci. Pri väčšom ranku môže spôsobiť aj závrate/ dezorientáciu pri dlhšom používaní. Pri ešte dlhšom používaní je užívateľ odstavení na niekoľko dní. Nevie sa hýbať a vie sa len klasicky vyjadrovať ako normálny človek a možno ešte menej, pretože centrálna nervová sústava bola priveľmi zaťažená a následne po používaní sa musí zotaviť. Takže pri dlhom používaní doslova umierajú niektoré z mozgových buniek. Preto je veľmi nebezpečné ju používať na maximálny výkon..


Čo znamená pojem "Vynaliezavosť"?:
Popis: Vynaliezavosť je podklad schopnosti geniality. Dalo by sa povedať, že je to jej súčasťou. Vďaka, tejto schopnosti dokáže zostrojiť napr. plazmový trhač (XDDDDD), rôzne jedy/ protijedy, zbrane a iné.
I. rank
Tento rank je úplne primitívny. Užívateľ nedokáže zostrojiť prakticky nič. Vie, len to, čo sa naučil na Zemi. Ďalej, vie len opraviť úplne primitívne predmety ako je napríklad pero(XDDD) atď. Dalo by sa povedať, že tento rank sa vôbec neodlišuje od základných vedomostí človeka vo všetkých oblastiach.
II. rank
Tento rank už je trošku zložitejší. Užívateľ vie opraviť ťažšie predmety ako napríklad hodinky. Vďaka, genialite je schopnejší inteligentnejšie rozmýšľať a tak si vie zapamätať postup pri oprave, avšak nie celý. Zbytok sa prejavuje vo forme intuícií. V tomto ranku nevie zostrojiť skoro nič. Vie, len zostrojiť tie veci, ktoré už niekedy opravil a vie približne z čoho sa skladajú atď.
III. rank
Rank III. je dokonalejší. Užívateľ vie zostrojiť vecí dané jeho oblastiam. V Pietrovičovom prípade to sú séra, jedy a protijedy, antibiotiká a všelijaké lieky. Kedže už si vie zapamätať skoro všetky informácie dokáže zostrojiť rôzne z bližšie spomínaným veciam. Vie, presne čo budú dané predmety robiť po vpichnutí alebo aspoň približne. Skúša rôzne experimenty aby sa mohol tým presvedčiť. Rôzne jedy dokáže nabiť do špeciálne vytvorenej zbrane (ktorú vytvorí v hre) a pomocou nej strieľať jedy atď. Je to ako keby strelná zbraň na injekcie. Bližšie v hre vytvorí aj zbraň.
IV. rank
Pri tomto ranku dokáže užívateľ vytvárať dokonalé prístroje ako napríklad plazmový trhač (čisto len príklad). Bližšie povedané dokáže aj počas boja vytvoriť nejaký jed alebo ťažšiu zbraň na útok. Za pomoci dokonalej inteligencie vie napríklad ešte vytvoriť plastickú trhavinu. Čo ďalej sa dá povedať, než len to, že vie zostrojiť o niekoľko krát lepšie veci ako na Zemi.
V. rank
Finálny a najlepší rank. Užívateľ dokáže vytvoriť rôzne lasery (čisto príklad), bomby a zbrane. Avšak, nie je tak dobrý aby z hovna vytvoril bombu, takže berieme len to, čo je fyzicky možné. Dokáže vytvoriť najdokonalejšie a najsilnejšie zbrane a vynálezy.
Rank: III. rank ale pri najbližšie možnom sa zlepší
Nevýhody: Táto schopnosť sa prejavuje skôr vo forme intuícií. Ďalej sú tu bolesti hlavy a užívateľ sa musí pekelne sústrediť aby niečo vymyslel (až pri IV. ranku je schopný vytvoriť niečo okamžite bez sebaväčšieho sústredenia). Ďalej sú tu problémy ako pri dlhom používaní bezvedomie, závrať. Samozrejme, pri vytváraní nejakého predmetu sú to nevýhody aj v tom, že je možné, že sa napríklad počas vytvorenia predmetu popáli alebo si vpichne omylom jed sám do seba (čisto len príklad XDDDD). Ďalej je tu problém v tom, že užívateľ trpí nespavosťou tak ako u geniality. Vždy ho len niečo napadá, lepšie a lepšie. Nedá mu to spať. Mozog pritom naberá väčšia percento produktivity.

Naposledy upravil Pietrovič dne Sun Jun 17, 2012 9:26 am, celkově upraveno 3 krát
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Agatha Farewell

avatar

Poèet pøíspìvkù : 1026
Reputatce : 34
Join date : 09. 06. 11
Age : 21
Location : Hradec Králové, Brno

PříspěvekPředmět: Re: Devitae- Vynaliezavosť   Sat Jun 16, 2012 9:32 am

Ach, já se v tom vůbec nevyznám xD
Popis je dobrý, to ano, ale jinak to nechápu. Rozdělil jsi jednu schopnost na jakýchsi osm intuic. Schopnost má být ale rozdělená na max. sedm technik.

Možná to jen špatně chápu, ale pokud mají "intuice" zastupovat techniky, pak je jich o jednu víc než může být.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi Http://poetia.blog.cz
Pietrovič
Země Moří
avatar

Poèet pøíspìvkù : 516
Reputatce : 1
Join date : 31. 01. 12

PříspěvekPředmět: Re: Devitae- Vynaliezavosť   Sat Jun 16, 2012 9:57 am

No, nie si ďaleko od pravdy. Má to vlastne predstavovať techniky. Aspoň z časti, skôr by som povedal ako podkategórie techniky. Takže jednu vymažem a inak to môže byť O.K.? :-D

Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Agatha Farewell

avatar

Poèet pøíspìvkù : 1026
Reputatce : 34
Join date : 09. 06. 11
Age : 21
Location : Hradec Králové, Brno

PříspěvekPředmět: Re: Devitae- Vynaliezavosť   Sat Jun 16, 2012 10:09 am

Ten popis mi přijde jako popis jednotlivých schopností než technik.
Ocenila bych použití základní osnovy pro techniky, tedy toto:
Spoiler:
 

Na druhou stranu je možné techniky zpracovat i podle vlastní fantazie.

Může to být např. takto:
http://libere.forumczech.com/t355-gyrokinesis-anglicky-gravitacia
http://libere.forumczech.com/t354-shiwake-ippo-japonsky-druha-strana-deniku
http://libere.forumczech.com/t329-notitia-latinsky-cteni-informaci
http://libere.forumczech.com/t80-aidea-e-no-sanka-japonsky-zapletani-myslenek

Stačí si vybrat.
Když se ale podíváš na uvedené popisy, zjistíš, že ty popíšeš intuici/techniku dvěma a když vezmu jako příklad Eseratha, tak nepočítám řádky, ale odstavce.

Líbí se mi nápad, líbí se mi, jak hraješ, ale chtělo by to (hodně) ke schopnostem dodat nevýhody a celkově ten popis prodloužit.
Nemusí to být nic světového. Moje techniky třetího ranku mají nevýhodu takovou, že neprojdou přes vodu. Obecnější je hluk, nutnost soustředění, bolest hlavy...
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi Http://poetia.blog.cz
Pietrovič
Země Moří
avatar

Poèet pøíspìvkù : 516
Reputatce : 1
Join date : 31. 01. 12

PříspěvekPředmět: Re: Devitae- Vynaliezavosť   Sat Jun 16, 2012 10:11 am

Okej, tak ja sa trochu posnažím urobiť to, čo si napísala. Ale myslím, že dnes to už nestihnem..

Takže tak...
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Agatha Farewell

avatar

Poèet pøíspìvkù : 1026
Reputatce : 34
Join date : 09. 06. 11
Age : 21
Location : Hradec Králové, Brno

PříspěvekPředmět: Re: Devitae- Vynaliezavosť   Sat Jun 16, 2012 10:20 am

V pořádku, času je na to dost.
Prozatím to můžeš používat tak, jak jsi napsal, ale budu se těšit na podrobnější popis xD
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi Http://poetia.blog.cz
Pietrovič
Země Moří
avatar

Poèet pøíspìvkù : 516
Reputatce : 1
Join date : 31. 01. 12

PříspěvekPředmět: Re: Devitae- Vynaliezavosť   Sun Jun 17, 2012 9:27 am

Edit, trochu pozmenené. Celkovo všetko prepísané a rozvetvené. Dúfam, že teraz to už je viac zrozumiteľnejšie ako predtým...
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Agatha Farewell

avatar

Poèet pøíspìvkù : 1026
Reputatce : 34
Join date : 09. 06. 11
Age : 21
Location : Hradec Králové, Brno

PříspěvekPředmět: Re: Devitae- Vynaliezavosť   Sun Jun 17, 2012 3:58 pm

Co k tomu říct... Jednoduše vzato je to geniální.
Povoleno.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi Http://poetia.blog.cz
Sponsored content
PříspěvekPředmět: Re: Devitae- Vynaliezavosť   

Návrat nahoru Goto down
 
Devitae- Vynaliezavosť
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Mini Stories :: SPAM :: Old topics :: Stará témata :: RPG TEXTOVÁ HRA KS :: SCHOPNOSTI A TECHNIKY-
Přejdi na: