Mini Stories 
FAQPříjemPortálHledatRegistracePřihlášení

Share | 
 

 Gyrokinesis (Anglicky) - Gravitácia

Goto down 
AutorZpráva
Vincent van Geelen
Vůdce Země Dravců
avatar

Poèet pøíspìvkù : 524
Reputatce : 0
Join date : 26. 01. 12
Age : 28
Location : -

PříspěvekPředmět: Gyrokinesis (Anglicky) - Gravitácia   Thu Jun 07, 2012 12:31 pm

Názov Sword-gravity change
Schopnosť Gyrokinesis
Rank I.
Popis & Účinok Sword-gravity change je najzákladnejšia technika, ktorú dokáže Vins použiť. Táto technika umožňuje Vinsovi meniť silu gravitácie vzhľadom k predmetu, ktorý Vins drží/dotýka sa ho. Zmena gravitácie znamená, že Vins dokáže daný predmet spraviť ľahším/ťažším.
Nevýhoda Primárnou a zároveň jedinou nevýhodou tejto techniky je to, že užívateľ musí daný predmet držať/dotýkať sa ho, aby technika fungovala.
pozn. Táto technika sa stáva súčasťou techniky "Other-gravity change" v prípade, že sa Vins naučí techniku "Other-gravity change."


Názov Self-gravity change
Schopnosť Gyrokinesis
Rank II.
Popis & Účinok Už o čosi zložitejšia technika ako Sword-gravity change, no stále pomerne jednoduchá vzhľadom na to, aké techniky Gyrokinéza ešte ponúka. Táto technika umožní jej užívateľovi meniť silu gravitácie k sebe samému, čo znamená, že dokáže užívateľa spraviť ľahším/ťažším.
Nevýhoda Nevýhoda u tejto techniky je to, že je to tzv. obojsečná zbraň. Vins sa vďaka nej môže stať ľahším a teda aj rýchlejším, no zároveň ho bude ľahšie odhodiť/odkopnúť a pod. V prípade, že sa Visn stane ťažším, a teda silnejším, musí zniesť následky toho, že bude pomalší.


Názov Other-gravity change
Schopnosť Gyrokinesis
Rank III.
Popis & Účinok Technika, ktorá je kvalitatívne na rovnakej úrovni ako Self-gravity change s tým rozdielom, že dokáže zmeniť silu gravitácie pôsobiacu na niečo iné ako seba samého. Či už sa jedná o nejakú osobu, jav, zviera či predmet. Podmienkou je, aby bola daná osoba, jav, zviera alebo predmet v blízkosti Vinsa.
Nevýhoda Nevýhoda u tejto techniky spočíva v tom, že je použiteľná len na jednu osobu, jav, zviera alebo predmet súčasne.
pozn. Táto technika sa stáva súčasťou techniky "Improved Other-gravity change" v prípade, že sa Vins naučí techniku " Improved Other-gravity change." Súčasťou sa stáva z dôvodu, že sa jedná o vylepšenú verziu.


Názov Self-gravity attraction
Schopnosť Gyrokinesis
Rank III.
Popis & Účinok Táto technika umožňuje Vinsovi prejsť do fáze, kedy má jeho telo vlastnú gravitačnú silu. To znamená asi toľko, že jeho telo je schopné niečo alebo niekoho pritiahnuť.
Nevýhoda Táto technika má však jednu dosť podstatnú nevýhodu, ktorou je samotné priťahovanie. Dá sa teda povedať, že technika samotná je aj slabinou. Visn síce môže k sebe pritiahnuť napríklad tehlu, no ide o to, že tá tehla mu môže vraziť do hlavy. Môže k sebe napríklad aj nechtiac pritiahnuť kýblik s klincami, čo by znamenalo zrejme smrť. Takže, aby Vins technikou neohrozil samého seba, musí si dávať veľký pozor na to, čo s touto technikou chce urobiť.


Názov Back-pusher
Schopnosť Gyrokinesis
Rank IV.
Popis & Účinok Táto technika je značne odlišná od tých, ktoré mal Vins doteraz možnosť použiť, či naučiť sa (brať tak, že je akoby v čase, keď už sa ju učí/vie). Líši sa v tom, že Vins vďaka tejto technike predmety, javy či bytosti nepriťahuje, ale odpudzuje. To znamená asi toľko, že je Visn schopný bez toho, aby sa daného predmetu dotkol, odraziť ho od seba.
Nevýhoda Znie to fajn, avšak technika nie je až taká skvelá, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Narozdiel od Vinsovich klasických techník totiž Vins dokáže používať techniku len vzhľadom k sebe samému (tzn. že dokáže napríklad odraziť len tehlu letiacu na neho). Daný predmet, jav alebo bytosť Vins dokáže odraziť len smerom späť, teda tam odkiaľ na neho daný predmet, bytosť alebo jav letel (v prípade, že sa jedná o veľmi veľký predmet... nemusí sa mu podariť ho odraziť, len ho zastaví, poprípade ho odrazí späť, avšak len pár centimetrov, so šťastím meter). Taktiež pre Vinsa nie je možné odraziť napríklad padajúci mrakodrap (tým som chcel povedať, že Vins nedokáže odraziť úplne všetko a väčšie predmety prosto neodrazí!). Ďalšou závažnou nevýhodou, nedostatkom techniky je, že Vinsju nemôže používať neustále -> aktivoval techniku a teraz sa od neho bude v kuse niečo odrážať! Nie, tak to nefunguje. Funguje to tak, že Vins aktivuje techniku, niečo od seba odrazí, potom musí počkať (dva posty), aby mohol techniku použiť zasa... je to niečo ako reload.
Ukážka v png súbore.


Názov Improved Other-gravity change
Schopnosť Gyrokinesis
Rank IV.
Popis & Účinok Ako z názvu môžeme zistiť, táto technika je vylepšená verzia Other-gravity change. Takže táto technika už ponúka Vinsovi možnosť zmeniť silu gravitácie viacerým osobám, javom, zvieraťom či predmetom naraz. Podmienkou techniky je to, že aj keď nemusí byť osoba, jav, zviera, predmet v blízkosti Vinsa, Vins o nej musí bezprostredne vedieť.
Nevýhoda Nevýhodou tejto techniky je teda to, že Vins musí o osobe, jave, zvierati či predmete bezprostredne vedieť.


Názov Space-gravity changing
Schopnosť Gyrokinesis
Rank V.
Popis & Účinok Táto technika spočíva v tom, že Vins mení silu gravitácie všetkého, avšak len na určitom území, toto územie musí byť v jeho blízkosti.
Nevýhoda Vins si v žiadnom prípade nemôže dovoliť meniť silu gravitácie niekde, kde sa on sám nenachádza. To znamená, že ak už niekde vytvorí priestor s inou gravitačnou silou, musí to byť niekde, kde sa on sám nachádza. V tom prípade teda musí dbať na bezpečie svoje, bezpečie svojich spojencov a brať v úvahu aj následky svojich činov.


Názov Gravity core
Schopnosť Gyrokinesis
Rank V.
Popis & Účinok Najsilnejšia technika, ktorú Vins možno bude mať šancu ovládnuť. Táto technika sa od predošlých líši tým, že pri nej Vins neovplyvňuje silu už existujúcej gravitácie, ale vytvára gravitáciu ďalšiu. Použitie techniky vyžaduje vytvorenie akejsi drobnej sféry (veľkosť porovnateľná s golfovou loptičkou) medzi Vinsovimi otvorenými dlaňami (tzn. v šermiarskom súboji, kedy je nutné mať meč neustále v pozore nie je možné techniku použiť) a následne danú sféru vypustiť do okolia.
Sféra po vypustení "odletí" do výšky niekoľkých metrov a chvíľku na to spustí svoju vlastnú gravitáciu. To znamená, že začne k sebe priťahovať všetky predmety, javy, bytosti. Tieto predmety, javy a bytosti začnú sféru obaľovať až časom vytvoria niečo ako drobnulinkavú planétku.

Nevýhoda Myslím, že slabiny bude lepšie vypísať v odrážkach (pre prehľad) takže:
- techniku nie je možné použiť v priamom súboji s mečmi (viz. vyššie) alebo v nejakom zápale boja
- technika sa síce dá vytvoriť na mieste, kde má Vins spojencov, no v tom prípade to znamená ich ohrozenie
- aj keď gravitácia Vinsom vytvorenej sféry efekt na Vinsa nemá, v prípade, že sféru vytvorí v budove/jaskyni alebo podobne, môže to znamenať Vinsovu smrť (zavalia ho časti budovy s narušenou stabilitou a podobne)
- samotná sféra sa dá zničiť (tu by to vyžadovalo dohodu a adminom, navrhujem, aby sféru bola schopná zničiť útočná technika úrovne najmenej IV)

ukážka v gif súbore:
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
 
Gyrokinesis (Anglicky) - Gravitácia
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Mini Stories :: SPAM :: Old topics :: Stará témata :: RPG TEXTOVÁ HRA KS :: SCHOPNOSTI A TECHNIKY-
Přejdi na: