Mini Stories 
FAQPříjemPortálHledatRegistracePřihlášení

Share | 
 

 Shiwake Ippō (Japonsky) - Druhá strana deníku

Goto down 
AutorZpráva
Nyx Thélia
Země Moří
avatar

Poèet pøíspìvkù : 54
Reputatce : 4
Join date : 06. 06. 12
Age : 24

PříspěvekPředmět: Shiwake Ippō (Japonsky) - Druhá strana deníku   Thu Jun 07, 2012 12:11 pm

Shiwake Ippō (Japonsky) - Druhá strana deníku

Na vyšších úrovních této schopnosti si uživatel dokáže vybavit vše, co viděl a lehce to napodobí.
Shiwake Ippō ale stejně souvisí především s pamětí. Člověk obvykle využívá z mozku jen málo procent a to i Nyx, která ale ráda zkoumá věci ze všech stran. Dokáže si vše probrat, porovnat a na základě zdravého rozumu se i rozhoduje. Mnohdy si povšimne, že si pamatuje víc než ostatní. Přirozený talent, ne schopnost. Ta jí ale později umožní zapamatovat si cokoli, co uslyší. Cokoli, co kdy četla nebo viděla se jí vybaví, když to bude potřebovat. Jako ve zpomaleném pohybu si cokoli přehraje tak, že po pár vteřinách bude mít pocit, že to viděla tisíckrát a lehce to sama napodobí.

Druhá strana deníku je jako druhá strana mysli, kterou už jiní nevidí.
Je začátkem příběhu po první stránce představující pouhý úvod.

Gin Aidea (Japonsky) - Stříbrný nápad
Gin Aidea je technika, která dokáže plně využít lidskou paměť.
Nyx si vybaví cokoli viděl, četl a dokáže si uvědomit detaily, které nám obvykle nedojdou. I po letech si vzpomene, co na sobě měla v den desátých narozenin, kolik bylo hodin, když dočetla knihu o historii Zemi Moří nebo bez problému vyjmenuje známé kapitány lodí Snílků. Už od narození má skvělou paměť, kterou díky technice může rozvést daleko za představitelné hranice.

Úroveň I.
První úroveň techniky ukazuje Nyx, co už dávno měla zapomenout.
Většinou se schopnost projeví, aniž by o tom věděla, když si v návalu stresu vzpomene na něco, co měla dávno zapomenout. Bohužel to většinou nejsou věci, které by mohla využít. V nejtěžší chvíli si vybaví všechny verše dědečkovy básně nebo jaký vzor měla na tričku o dva týdny dřív ve stejný den a stejnou hodinu. Když chce říct to samé o pět minut později, už netuší, jak si to mohla pamatovat.
Pokud není ve stresu, může se trápit jak chce a nevzpomene si. Naštěstí má sama o sobě dobrou paměť, takže mnohdy nerozliší, co ví díky technice a na co by si vzpomněla i bez ní.

Úroveň II.
Druhá úroveň techniky už Nyx umožňuje vybavit si informaci, kterou potřebuje.
Bohužel ji stále nedá dohromady jako kompletní. Teprve si uvědomuje svou schopnost a učí se jí ovládat. Pokud si chce vybavit víc než pár slov k jedné věci za dva nebo tři hodiny, pletou se jí dohromady různé informace. Chce-li zjistit přesný počet ve víc než stovkách, mohou se jí lehce poplést čísla. A čím dál v její mysli se vzpomínka nachází, tím těžší je si vzpomenout. Naštěstí toto vzpomínání podporuje meditace, kterou si Nyx krátí volné chvíle a díky které si odpočine a může znovu vzpomínat po kratší době.

Gin Han'ei (Japonsky) - Stříbrné zrcadlení
Gin Han'ei je o něco složitější technika rozvíjející nejen duši, ale i dovednosti těla.
Na vyšších úrovních si Nyx dokáže vybavit pohyby, které viděla a lehce je napodobí. Využívá tak vlastně zároveň i techniky Gin Aidea s tím, že si nejen něco vybaví, ale pokud viděla někoho bojovat s mečem, dokáže ho dokonale napodobit, i kdyby v tom byl sebelepší. U lukostřelby, kterou vidí, si zhodnotí úhel a vzdálenost a dokáže střelit stejně přesně. Schopnost má ale na jednotlivých úrovních své nevýhody.

Úroveň I.
Techniky Nyx využívá zcela nevědomky.
Netuší, že je to něco vyjímečné. Dokáže občas někoho ve stresu napodobit. Nebo jakýmsi zvláštním omylem použije gesto, které už u někoho viděla. Dokáže ale napodobit pouze něco, co se odehrává nebo odehrávalo ne déle než před hodinou až dvěma. Jakmile je něco starší už to má mlhavé. A i když to právě vidí, není zaručené, že se jí to povede napodobit. Kupříkladu při skládání lehkých origami. Lehce si zapamatuje první kroky, ale nikdy je napoprvé nedokáže dokončit. Nebo při lukostřelbě. Když ji vidí a je ve stresu, dokáže napodobit úhel. Ale síla, se kterou má luk napnout, jí nedojde. A nebo se ani v takových chvílích její schopnost vůbec neprojeví.

Úroveň II.
Na druhé úrovni si Nyx začíná uvědomovat, že dokáže někoho napodobit.
Dokáže složit origami, když někoho viděla to dělat, ale pokud ji někdo vyruší, nikdy jej nedoskládá. Dokáže vystřelit z luku, ale je to velmi nepřesné. Dokáže napodobit šermíře v boji s mečem, ale během boje jí vzpomínka zničehonic může jaksi "vypadnout" a ona zůstává bezbranná. Zkrátka druhá úroveň má stále příliš rizik. Na techniky se potřebuje stále příliš soustředit. Je to tak automatické a neovládané, jak jen to může být. Nejlépe se jí daří, když je ve stresu nebo naopak po meditaci a když má naprostý klid spolu s ničím nerušeným tichem. Jakýkoli zvuk ji vykolejí.

Gin no Eizō (Japonsky) - Obrázek ze stříbra
Gin no Eizō je velmi zvláštní technika.
Po dotyku dokáže ukázat vzpomínky Nyx někomu jinému nebo naopak něčí vzpomínky jí. Prochází svou i cizí paměť a hledá, co potřebuje. Když si v ní něco prohlédne, může to pak pomocí Gin Han'ei napodobit. Bohužel na všech úrovních má zvláštní nevýhodu. Všechno, co Nyx nebo ten, komu chce své vzpomínky ukázat, vidí, je pouze černobílé. Odstíny mezi černou a bílou se někdy spojují a neukáží detaily a na techniku je třeba mít klid. Další už záleží na jednotlivých úrovních.

Úroveň I.
Na první úrovni se téměř nic neděje.
Pouze občas Nyx při doteku zahlédne střípek vlastní minulosti s někým, koho už viděla. Nedokáže pátrat v ničí, dokonce ani ve svojí, paměti a mnohdy si část, kterou viděla, ani nepamatuje. Je to vždy jen pár černobílých vteřin, kdy si vzpomene, že člověka, který se jí nějakým způsobem dotkl, viděla kdysi v davu. Dalo by se tomu ještě říkat intuice, protože na první úrovni techniku mnohdy nedoprovází vize, ale pouze nepříjemný či příjemný pocit.

Úroveň II.
Na druhé úrovni si Nyx techniku zkouší.
Zjišťuje některé z jejích možností a černobílé vize přicházejí při dotycích častěji. Proto se dívka lidí nerada dotýká. Nemůže ovládat, kdy vize přijde a kdy ne. Stále však vidí pouze svou minulost. Vybaví si svůj první pohled na zmíněného člověka a pocity při něm. Na této úrovni schopnost sice nemá žádné časové omezení ani omezení v počtu vizí, ale po jedné Nyx téměř okamžitě rozbolí hlava. Pokud se jí podaří tři vize za hodinu nebo pět vizí za dvě, není schopná pohybu. Bolest, kterou jí neovládané vize při doteku způsobí je spíše proti ní. Nedá se totiž nijak zmírnit.

Gin Nyūkin (Japonsky) - Stříbrná schránka
Gin Nyūkin je technika, která se dá popsat několika slovy.
Nyx uloží své vzpomínky do předmětu, na kterém jí záleží. Nejdříve nevědomky, později vědomě a díky tomu si může věci, které chce napodobit, znovu přehrát v mysli, aniž by musela využívat svou schopnost na vybavení si věcí z minulosti. Uchová i pocity a barvy, ale schránku stále u sebe a tou je pro ni právě náhrdelník po babičce.

Úroveň I.
Na první úrovni si do náhrdelníku Nyx dokáže uložit vzpomínky jen nevědomky.
Občas, když si jej tedy sundá a znovu nasadí, ji překvapí nenadálá vize, kterou nedokáže k ničemu využít. Vybaví se jí, co si automaticky uložila, takže většinou jen příjemné pocity. Tato vize je k ničemu a možná díky své nevyužitelnosti první úrovně dokáže uložit nejen pocity jako Gin Eizō, ale i barvy. Na první úrovni je vždy uložená pouze jedna vzpomínka.

Úroveň II.
Na druhé úrovni Nyx automaticky ukládá věci, které jí přijdou důležité.
Může to být hned několik vzpomínek, které vidí živě, ale díky jejich důležitosti jí celé noci trápí noční můry, aniž by si uvědomila, že jsou vzpomínky uložené právě v náhrdelníku, které pro ni tolik znamení. Může stále prožívat pár krásných okamžiků, ale mnohem realističtější budou vždy ty zlé. Situace, které ještě nevyřešila nebo věci, které ji trápí. Po několika dnech naštěstí dokáže nepříjemné vzpomínky vymazat. Vždy si je ale prožije tolikrát, že ji nepřestanou trápit ani potom, co zmizí z její schránky.

Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
 
Shiwake Ippō (Japonsky) - Druhá strana deníku
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Mini Stories :: SPAM :: Old topics :: Stará témata :: RPG TEXTOVÁ HRA KS :: SCHOPNOSTI A TECHNIKY-
Přejdi na: