Mini Stories 
FAQPříjemPortálHledatRegistracePřihlášení

Share | 
 

 Notitia (Latinsky) - Čtení informací

Goto down 
AutorZpráva
Eserath
Země Pouští
avatar

Poèet pøíspìvkù : 427
Reputatce : 4
Join date : 21. 01. 12
Age : 25
Location : Frýdek-Místek

PříspěvekPředmět: Notitia (Latinsky) - Čtení informací   Tue Jun 05, 2012 9:55 am

SCHOPNOST:
Notitia (Lat) - Čtení informací

V Eserathově rodné zemi se říká, že vše se odvíjí od minulosti. A toto se potvrdilo i Eserathovi, jelikož jeho schopnosti vycházejí z minulosti, je (bude) schopen pouhým dotykem zjistit minulost předmětu či živé osoby, dokáže vidět a vcítit se do toho, co se stalo již dávnou minulostí. Co odvály proudy času. Pro Eseratha to ovšem nejsou jen pouhé vzpomínky, protože on v nich vidí střípky, střípky těch, kterých se minulost týká a neříká se jen tak, že minulost je odrazem naší budoucnosti.
Právě proto je asi tak tajnůstkářský a záhadný. Tak jako minulost sama, někdy je raději zapomenuta, jindy je dlouho uchovávána a někdy se objeví, aniž by si to někdy přál. Taková to moc sebou přináší velkou zodpovědnost a nutnou dávku ohleduplnosti. Postupem času lze s touto schopností poznat člověka tak, jak se to podaří jen málokomu a vidět či dokonce cítit, co mnozí nemohou.

TECHNIKY:
Intellectus – Porozumění


Rank I. - Jednoduché
Nejzákladnější technika, která se odvíjí od schopnosti Čtení informací. Jedná se o především mentální ráz této techniky, jelikož pomocí dotyku je možno na kratičký okamžik vidět, co se s předmětem či danou osobou dělo. Bohužel je tato úroveň natolik nízká, že přichází zcela samovolně a tak probíhá i její průběh. Vize jsou velmi krátké, trvají několik sekund a není možno je nijak kontrolovat.

Rank II. - Střední
Druhý stupeň této techniky je o něco kouzelnější než předešlý. Vize, které obvykle označují střípky budoucnosti, avšak v tomto článku jsou obsahem minulosti, se o nějakou tu dobu prodlužují a je možné je částečně vyvolat. Ovšem k tomu je potřeba velká dávka soustředění a klid. Po celou dobu musí být předmět ve fyzickém spojení s osobou, která této technice vládne. Vize jsou téměř jako živé, ale časovou osu ještě není možno úplně ovládat.

Rank III. - Složité
Třetí stupeň této techniky je již docela dobře ovladatelný. Jelikož při letmém dotyku s předmětem či osobou lze vyvolat vizi, která trvá něco kolem minuty a půl a je možno korigovat osu času, na této úrovni je možnost dostat se až do poloviny minulosti předmětu či osoby. V praxi to znamená, že pokud se uživatel dotkne stoletého obrazu, je schopen vidět jeho minulost padesát let zpět, dál ještě bohužel ne. Vize jsou téměř živé, odehrávají se ale pouze v hlavě uživatele. Není potřeba koncentrace či klidu.

Rank IV. - Velmi složité
Téměř dokonalý stupeň této schopnosti. Při tomto stupni jsou vize velmi dlouhé, časově omezené jsou pouze při vysílení či narušením z vnějšího světa, jako je například bolest či šok. Stačí letmý dotyk s předmětem či osobou a ten vede ke vzniku výjevu minulosti či vize. Tyto vize jsou i dlouhodobého rázu, to znamená, že pokud uživatel hledá otázky v minulosti, může v tomto stavu zůstat i několik hodin.

Rank V. - Unikátní, zakázané, tajné
A konečně nejdokonalejší a nejlepší stupeň techniky. Při dotyku se okamžitě vyjeví vize hledaného okamžiku. Pokud tedy uživatel sáhne na knihu a bude chtít vidět toho, kdo jí napsal, okamžitě se mu vyjeví vize. Časová osa již není problém, lze vidět i tu nevzdálenější minulost. Ve vizi je možno se i pohybovat a nahlížet na vše z různých úhlů pohledů a přehrávat si některé situace znovu a znovu, tak jako na videu. Dokonce lze v minulosti zůstat i několik dní, pokud hledáme něco neurčitého.

Celkovou nevýhodou této schopnosti je její pasivita, je to schopnost, která nemá absolutně žádné využití v boji. Navíc by se měla používat především na klidných místech, protože v průběhu vize je uživatel mimo, prostě civí do prázdna, v lepším případě se oči samy zavřou a po delší době ve vizi tělo začne pomalu odpočívat. To znamená stav, který je podobný spánku. V prvotních stupních je i nevýhodou to, že je potřeba klidu a koncentrace.

Memoria – Rozpomenutí


Rank I. - Jednoduché
Velmi zvláštní technika, kterou by u takovéto schopnosti mnoho lidí nehledalo. Jedná se o vybavení pocitu či emoce, které spláchly proudy času. Jedná se tedy o jakousi odnož empatie, i když ta tomu také příliš neodpovídá, avšak nejvíce se této technice přibližuje Pathokineze, což je schopnost, která ovlivňuje pocity a emoce lidí kolem. Tato technika je však může ovlivnit pouze tak, že oživí zapomenutou emoci či pocit z minulosti. Bohužel se tato technika velmi špatně ovládá a zasaženým se může stát i uživatel. Na prvním stupni je tato technika nepoužitelná, samovolně se aktivuje, může dojít k vybavení zvláštního pocitu či prudké změny emoce buď samotného uživatele či někoho v blízkém okolí.

Rank II. - Střední
Nyní je uživatel již opatrnější a uvědomuje si existenci této techniky. Avšak kontrola je velmi špatná. Dokáže při velkém soustředění tuto techniku dostatečně utlumit, ale že by se dala nějak využít, se říci nedá. Pouze, pokud by o to někdo velmi stál. Jelikož by se musel uživatel chvíli soustředit na to, co by mělo být připomenuto a navíc by nebylo na škodu, kdyby se pomocí Porozumění podíval do minulosti, o co se vůbec jednalo. Taktéž se může stát, že sám uživatel se částečně zasáhne, a tudíž by se tato technika neměla využívat se špatným úmyslem. Mohla by se pěkně vymstít.

Rank III. - Složité
Konečně se dostáváme na stupeň, kdy je tato technika více méně ovladatelná. Nyní lze pocit či emoci vyvolat po maličké koncentraci. Ovšem nejedná se o plnou verzi emoce či pocitu. Jelikož lidská mysl a emoce jako takové jsou velmi zrádné a to nemění ani tato technika. Proto lze vyvolat jen slabší odvar požadovaného. Pokud by tedy uživatel chtěl připomenout někomu to, jak se cítil na pohřbu blízkého, dokázal by pouze rozesmutnit zasaženého, maximálně vyvolat pár slziček, do silného žalu má však tato technika daleko. Je zde ale i velké riziko, že se část této emoce odrazí zpět na uživatele, a tím se rozesmutní, v tomto případě, taktéž. Proto je třeba být opatrný.

Rank IV. - Velmi složité
Téměř dokonalé ovládání vybavení pocitů či emocí. Sice jde o téměř vrcholný stupeň, ovšem vyžaduje velkou dávku energie. Není to jen tak, že by uživatel lusknul prsty a rozplakal či rozesmál všechny okolo. Ba naopak, musí se velmi soustředit na to, co si přeje vybavit a nesmí nebo by alespoň neměl být vyrušován, protože v tomto případě by mohl nastat přeskok, kdy uživatel pomocí techniky dopomůže k vybavení úplně jiného pocitu či emoce, než chtěl. Sám může být také zasáhnut. I takto je tento stupeň celkem vysilující, ne nadarmo se říká, že rozdávat radost je velmi náročné. V tomto případě se to potvrzuje.

Rank V. - Unikátní, zakázané, tajné
Dokonalé ovládání vybavení emocí a citů. Na tomto stupni dochází k plnohodnotnému a někdy i dlouhodobému vybavení či rozpomenutí emoce či pocitu. Množství energie je o něco nižší než na předešlém stupni, ale pořád to není žádná legrace a i na této úrovni potřebuje jistou dávku soustředění. Uživatel ale je schopen odklonit sebe od své moci a tudíž se eliminuje riziko, že by emocionálně ovlivnil i sám sebe. Dokonce lze někomu pomoct k vybavení několika pocitů či emocí najednou či v rychlém sledu za sebou, což může výt využito jako psychický nátlak.

Nevýhodou této techniky je její zrádnost. Není totiž pro každého a emocionálně labilnější uživatel by s ní mohl udělat mnohem více škody než užitku. Navíc je téměř neovladatelná na prvních stupních a na dalších vyžaduje koncentraci a energii. Vůbec nejlepší by bylo využívat tuto techniku s Porozuměním, což ještě zvětšuje potřebu energie. Je tu i riziko postižení sama sebe.

Amnesia – Ztráta pamětiRank I. - Jednoduché
Ruku v ruce s minulostí jdou taktéž vzpomínky, a pokud si vzpomínky nemůžeme z nějakého důvodu vybavit, mluvíme o amnesii, ztrátě paměti. Tato technika toho využívá ve velkém rozsahu od malého zapomenutí, například zavření dveří až po dlouhodobou amnesii, která způsobuje zmatení a dokonce by mohla znamenat i změnu osobnosti. Na první úrovni je však neškodná, lze jí využít vědomě, ale žádnou škodu nenapáchá, může maximálně dojít k pozapomenutí toho, co jsme dělali před malou chvíli, ale vše se za určitou chvíli opět vybaví.

Rank II. - Střední
Další stupeň je o něco vylepšená verze. Malinký výpadek paměti lze vyvolat po menší dávce soustředění a může tedy dojít k trapným situacím či nepochopitelným omylům, příkladem může být například zapomenutí toho, že postižená osoba chtěla jít třeba na palubu a místo toho šla spát. Tato technika však blokuje pouze paměť, tudíž to, co zasažený udělá poté je pouze a pouze na něm. V kombinaci s nátlakem či psychickým tlakem by mohlo jít k potencionální zbrani.

Rank III. - Složité
Nyní se dostáváme opět o třídu výše. Tady lze blokovat paměť opět delší dobu. Jelikož zde se dostáváme na interval několik hodin. Postižený tedy může zapomenout na to, co dělal celé dopoledne a vybavit si to může až další den. Bohužel musí být v blízkosti uživatele, nemusí být přímo u něj, ale měl by být v dosahu 500 metrů. Poté se začne technika pomalu uvolňovat a postižený si začne vše vybavovat dříve. Koncentrace je nutná pouze při aktivaci techniky a opět může dojít k zasažení sebe sama, to znamená, že by uživatel mohl zapomenout, co vlastně chtěl udělat a zjistil by to až příliš pozdě.

Rank IV. - Velmi složité
Ztráta paměti není žádná legrace a o tomto tvrzení nás utvrzuje tento rank techniky. Jelikož zde se jedná o zapomenutí delšího období, může jít až o několik týdnů a trvání je stejně tak dlouhé. Pokud je někdo nucen zapomenout 3 týdny své minulosti, ať už se to stalo včera či před několika lety, zapomene je na 3 týdny a poté se začnou vzpomínky opět pomalu objevovat, začnou pomalinku vyplouvat na povrch. Může však dojít k tomu, že některé detaily se už nikdy nevrátí. Avšak problém nastává i u uživatele, jelikož u něj se naopak zapomenuté vzpomínky objevují a mixují se s jeho vlastními, sám sebe vidí jako toho, koho se vzpomínky týkají.

Rank V. - Unikátní, zakázané, tajné
A konečně nejděsivější stupeň. Jelikož na této úrovni je možno vymazat dlouhá období z paměti postiženého. Existují i pověsti, že někteří, kteří vládli touto mocí, byli schopni vymazat většinu vzpomínek lidí a ty poté poslat na převýchovu, aby se stali tím, čím uživatel chtěl. Ač se totiž snažíme sebevíc, jsou to zkušenosti a zážitky, které nás činí tím, čím jsme. Pokud je však zapomeneme, stáváme se čistým listem, který je potřeba znova popsat. Na této úrovni je ztráta paměti nevratná, vzpomínky se nevrátí, pokud si to uživatel nepřeje. Ale i jeho vlastní minulost je zde v sázku, protože i zde se objevují cizí vzpomínky jako jeho vlastní, pokud nechce uživatel zešílet, neměl by tuto techniku používat často.

Paměť je jedním ze základních kamenů naší osobnosti a zahrávat si s ní se někdy nevyplácí. Tato technika tedy nesmí být využívána často a lehkovážně, jinak by mohla napáchat velké škody, jak na straně postiženého, tak na straně uživatele. Od malých škobrtnutí a zapomenutí dnu či důležitého data, může dojít k zapomenutí delšího časového období či v horším případě k přepsání vlastních vzpomínek vzpomínkami jiných. Tyto vzpomínky poté nezapadají do časové osy uživatele a tropí v mysli nepořádek.

Vitiatam mendacii – Chorobné lhaní


Rank I. - Jednoduché
Už se asi každému stalo, že řekl nepravdu, nebo si pravdu poněkud poupravil či přizdobil. Pokud je to úmyslně, je to klasifikováno jako lhaní. Tato technika ale využívá nevědomosti poupravení minulosti, tak jako při záměrném lhaní a díky tomu dojde k nevědomému a někdy i chorobnému lhaní, jelikož v minulosti toho lze změnit mnoho. Na této úrovni jsou to jen drobnosti, například se zamění datum dne či se poupraví poloha malého předmětu, na víc se zde uživatel nezmůže. Navíc se musí soustředit a raději by si měl minulost projít pomocí Porozumění.

Rank II. - Střední
Zde je poupravení vzpomínek o něco složitější a zároveň rafinovanější. Může zde dojít ke změně dialogu v minulosti, či změně datumu, počasí. Je to větší změna než na předešlé úrovni, ale větší využití nemá, spíše by se mohla využít při potyčce v ulicích pro vlastní prospěch. Pokud by ji uživatel chtěl využít nějak jinak, musel by velmi důkladně studovat minulost a znát charakter postiženého, aby odhadl, jak by po změně zareagoval. A podle toho provedl požadovanou změnu. Nevýhodou, která začíná od této úrovně je potřeba čisté mysli a soustředění, protože jinak se změna minulosti nepodaří.

Rank III. - Složité
Další složitější změny se začínají pomalounku rozrůstat. Zvláštností této techniky je, že se rozvíjí velmi pomalu, možná je to způsobeno tím, jak pozorný uživatel je, každopádně tak, jako i některé ostatní techniky není pro lehkomyslné. Na tomto stupni lze změnit průběh jednoho dne v minulosti, avšak musí být zachována tzv. „základní kostra“ dne. To znamená, že to, co postižený dělal, se musí odehrát. Ráno tedy vstal, šel na snídani, poté trénoval a večer se šel bavit. To vše je nutno zachovat, co se však v jednotlivých úsecích stalo, to už závisí na uživateli. Může z postiženého klidně udělat zloděje a ten nebude tušit, že se něco takového skutečně nestalo. Zapotřebí je však koncentrace, nesmí dojít k chybě, protože pokud by se v upravené minulosti stalo něco podezřelého, například to, že by si postižený vzal oříšky, na které je alergický, v tomto případě se upravená minulost rozpadne a je vytlačena skutečnou minulostí.

Rank IV. - Velmi složité
Velmi nebezpečný stupeň. Nyní je totiž uživatel postaven do role tvořitele. Je totiž schopen utvářet minulost dle sebe, na této úrovni je schopen změnit až několik dní, nezávisle jak moc jsou od sebe vzdáleny na časové ose. Není zde ani zapotřebí držet se „základní kostry“, jediné co je třeba dodržet, je logičnost děje. Těžko totiž uvěříte tomu, že jeden den se dřete v dole a druhý den jste otec sedmi dětí. Proto je uživatel limitován událostmi v blízkosti události, kterou mění. Je to velmi mocná technika, protože úprava se stává trvalou. Ovšem pokud dojde k rozpadu upravené minulosti, znamená to pro uživatele nervový šok, jelikož část mozku, která je uzpůsobena pro tuto techniku je neúspěchem paralyzována.

Rank V. - Unikátní, zakázané, tajné
A konečně nejmocnější úroveň. Kdy je uživatel schopen přetvořit dlouhou dobu minulosti postiženého. Je možné přepsat celé dětství, adolescenci či pozměnit manželku za manžela, což je velmi vtipná představa. Ale to poukazuje na to, jak mocná tato technika je. Díky ni lze totiž člověka přetvořit k obrazu svému, jedná se o něco jako úpravu mysli, ale to pouze v čase minulém, protože co se stane po úpravě minulosti uživatel nedokáže pomocí schopností ovlivnit, k tomu by šlo využít pouze strategického chování. I tak je však možno postiženého velmi ovlivnit, neúspěch je ale velmi tvrdě trestán, protože při neúspěchu je zde reálná možnost ztráty této techniky a tím pádem by se musel uživatel učit vše od začátku.

Úprava ostatních k obrazu svému, vyhlídka lákavá, realizace je v tomto případě velmi drsná. Tato technika totiž závisí na stupni Porozumění, těžko budete měnit něco, o čem nevíte. Navíc je nutná koncentrace, promyšlenost. Pokud vše klapne, je výsledek dokonalý, pokud však výsledek dopadne špatně, je uživatel vystaven dlouhodobému komatu a dokonce i ztrátě techniky.

Vaticinium – Predikce

Rank I. - Jednoduché
Budoucnost, současnost, minulost… Vše se týká vnímání času, každá z těchto z těchto položek ovlivňuje tu následující, ale minulost ovlivňuje nejvíce, ovlivňuje totiž jak naší současnost, tak i naši budoucnost. Nevěříte? Přesně o tomto faktu nás přesvědčuje tato technika, jelikož umožňuje odhadnout budoucnost, tedy to, co se teprve stane na základě faktů z minulosti. Na této úrovni je to ovšem velmi chabé, jelikož se jedná především o rozvíjení všímavosti a intuice uživatele. A s touto technikou musí být aktivováno i Porozumění. Na této úrovni však lze odhadnout jen maličkosti, jako například to, kam si daná osoba sedne u stolu.

Rank II. - Střední
Další úroveň už je o něco lepší. Tady lze odhadnout i to, jak se daná osoba zachová podle zkušenosti v minulosti, pokud tety cílová osoba už někdy dostala dárek a předstírala, že se jí líbí, uživatel to díky Predikci pozná a bude vědět, jak se daná osoba zachová v té či oné situaci. Je to něco podobného jako znát člověka opravdu dobře, avšak díky této schopnosti není třeba tolika času a společných zážitků, protože si je uživatel může prostudovat v minulosti.

Rank III. - Složité
Od této úrovně se začíná plný potenciál této techniky pomalounku zvětšovat, jelikož od této úrovně je uživatel, aniž by se o to nějak snažil, najít v minulosti přesně ten daný okamžik, který potřebuje k tomu, aby odhadl, to co potřebuje. Avšak není to nic jednoduchého, protože jestli si myslíte, že bloudit v něčí minulosti je snadné, jste na omylu, je to jako hledat v knížce bez obsahu. Na této úrovni je tedy uživatelovi nabídnuta nevědomky pomocná ruka a to díky této technice, která ho navede správným směrem.

Rank IV. - Velmi složité
Potenciál roste a roste. A s ní i schopnost vyhledávat potřebný okamžik, který je nutno prostudovat a pozorně zhlédnout. Je potřeba prostudovat každý pohyb, každou vrásku, která se tvoří na obličeji, protože pomocí těch lze přečíst, co si daná osoba myslí. A pokud ani to nepomáhá, je možnost využít delší vize a sledovat to, jak se cílová osoba chovala i několik dní po určité události. Ano, není to snadné takto odhadovat budoucnost, je to velmi nepřesné a dalo by se to připodobnit k výhře ve sportce. Pokud je ale uživatel opatrný a trpělivý, výsledky na sebe nenechají dlouhou dobu čekat.

Rank V. - Unikátní, zakázané, tajné
Taje budoucnosti už nejsou tak tajné. Uživatel je schopen pídit se po různých detailech v minulých situacích, které by mu mohly pomoci. Zde je i schopnost tzv. “automatického vyhledávání“, to znamená, že pokud chcete říci někomu, že si ho chcete vzít a nevíte, jak bude reagovat, podíváte se do minulosti, zda se něco takového již stalo a pokud ano, tak uvidíte, jak se vaše drahá polovička zachová či nezachová, díky tomuto lze také velmi dobře vybírat různé možnosti toho, co se stane. Proto je uživatel označován jako manipulátor, jelikož je schopen vybírat si to, co chce a tak se tedy stane to, co on si bude přát. Tedy alespoň v těch rámcích, které může ovlivnit. Těžko jedinou větou odzbrojí někoho ze stráží či jiných nebezpečných individuí.

Stát se pánem situace? Proč ne, vyžaduje to ale velmi dobrou schopnost pozorování a dobrou intuici. Skoro všechny techniky, které se týkají minulosti, jsou pasivního rázu a jinak tomu není ani tady. Zde ale lze měnit průběh toho, co se stane. Studium minulosti však musí být velmi důkladné, jakákoliv malá chybička je odměněna nezdarem, který již není možno vrátit. Navíc studium minulosti je někdy velmi zdlouhavé, pokud chce uživatel odhadnout nějakou důležitou událost. A hledat v něčí minulosti není taky žádný med, zkuste si představit, že hledáte jeden okamžik v životě někoho, kdo žije už 100 let…

Fluunt tempus – Tok času

Rank I. - Jednoduché
Kolikrát v životě se vám stalo, že byste se chtěli vrátit do minulosti a prožít si znovu něco, co váš činilo šťastným? Mnohokrát? Nebo jste si přáli, aby tento okamžik nikdy neskončil, díky této technice nejsou tyto přání jen patetickými hloupostmi. Jelikož díky této technice lze cestovat časem zpět do minulosti, udělat si takový výlet zpět. Ovšem to až na vyšších stupních, na prvním stupni to nelze ani nijak ovládat. Pokud se uživatel někoho dotkne a dojde k povolné aktivaci této techniky, může se na okamžik ocitnout v minulosti spolu s tím, koho chytil a jeho vize se budou týkat minulosti toho druhého.

Rank II. - Střední
Tento rank není o nic víc užitečnější. Tady lze sice malou cestu časem vyvolat, ale nelze ovládat osu času a jedná se o krátké okamžiky, řádově o několik minut, maximálně 3 minuty. Takže pokud uživatel někoho chytne a bude se soustředit, je dost pravděpodobné, že s druhou osobou skončí někde v minulosti toho druhého a je pouze náhoda, jestli to bude událost, která se stala před rokem či před 10 roky. Bohužel tak to u této techniky je, je velmi zrádná ale zároveň mocná. Ovšem nedoporučuje se jí příliš pokoušet, co když se objevíte v ložnici někoho známého, do takovéto choulostivé situace by se asi nikdo nechtěl dostat.

Rank III. - Složité
Následující úroveň je již částečně kontrolovatelná, lze totiž kontrolovat časovou osu. To znamená, že ovlivnit, jak daleko se do minulosti spolu s ostatními lze podívat. Avšak i zde je ještě zapotřebí fyzického kontaktu, na dalších úrovních stačí pouze oční kontakt. Doba zde ale značně kolísá, závisí na vnějších podmínkách, pokud tedy nejsou obě osoby rušeny, lze v minulosti zůstat až hodinu tamního času. Samozřejmě, že tyto návraty časem se odehrávají pouze v hlavě, něco jako hodně dobrá iluze a v reálném čase trvají něco kolem 5 minut, ať trvají sebedéle. To je na této technice i na dalších vypsaných technikách zvláštní, zaobírají se minulostí a přece se snaží šetřit náš čas.

Rank IV. - Velmi složité
A konečně zde odpadá potřeba fyzického kontaktu. Na výlet lze vyjet pouze pomocí očního kontaktu a předešlé studie minulosti toho, čí minulost si přejeme oživit. Časová osa již není problémem, někdy se může stát, že se objeví takové problesknutí, kdy v okamžiku, který chceme vyvolat, se objeví záblesky jiných okamžiků, které jsou pro danou osobu velmi důležité. To se ale stává málo kdy a jsou to jen mžitky, kratičké okamžiky, které jen ruší atmosféru. Narůstá zde i doba času, který si lze projít. Nyní se jedná už i o několik dní minulosti, jako maximum se udává týden. Velmi zvláštní, pokud si představíte, že ve své mysli prožijete celý týden a v realitě je to pouhých pár minut.

Rank V. - Unikátní, zakázané, tajné
Nejdéle trvající cestu do minulosti lze získat až zde. Problesknutí odpadá, časová osa je samozřejmostí a čas roste také, lze v minulosti zůstat velmi dlouhou dobu a nemusí to být jen po sobě jdoucí období, klidně to může být jeden den z dětství, poté týden z dospělosti atd… Nenahání vám hrůzu takovýto výlet časem? Protože být uživatelovým nepřítelem, může vás poslat na vlak vašich nejhorších nočních můr a smutků, které jste kdy prožili. Pořád a pořád dokola, to by složilo i ty nejstrnulejší, avšak může to být i naopak, můžete neustále prožívat svá nejšťastnější období. Tedy pokud si uvědomíte, že jde jen o minulost a nezačnete se v ní utápět.

A nevýhody? Především to, že se jedná o události velmi staré. To ale neznamená, že nemohou nic napáchat, ba naopak můžou mít ještě hodně co říci. A také mohou lidi velmi ovlivnit. Další nevýhodu je, že na prvních rancích je potřeba fyzického kontaktu a schopnost se velmi špatně kontroluje. A konečně tou největší nevýhodou je krátké trvání, i když to v iluzi může být několik dní, v realitě to nemusí být ani minuta. To je největší nevýhodou, jinak by mohlo dojít k uvěznění v čase. Mysl by byla zmítána minulostí a tělo by zůstalo bez nadvlády mysli, tudíž by šlo o koma.

Reassessment – Přehodnocení

Rank I. - Jednoduché
Nejrafinovanější, nejsložitější a dokonce technika schopná nejvíce ovlivnit. Objevuje se v pozdějších fázích a nejedná se techniku jako takovou. Spíše o kombinaci předešlých technik, jelikož se zde kombinují snad všechny, podle potřeby uživatele. Tak jako všechny techniky, je nejprve nutno použít Porozumění a teprve poté lze s touto technikou operovat. Lze využít Tok času, Rozpomenutí i Chorobné lhaní a to vše k jednomu, k přehodnocení a ovlivnění u toho, u koho je to potřeba. Lze tak změnit důležitá rozhodnutí atd… Na první úrovni však tato schopnost nic nedokáže, jde totiž o uvědomění si, že něco takového je vůbec možné.

Rank II. - Střední
S rostoucím pochopením rostou i možnosti. Tato technika se však odvíjí od úrovní technik ostatních, proto jí lze rozvíjet až jako poslední, protože bez ostatních technik nelze nic změnit, či donutit někoho něco přehodnotit. Na této úrovni by však šlo přehrát si nějakou událost a představit si, jak by mohla dopadnout jinak. To vše ale záleží na schopnosti Chorobné lhaní, která poupravuje minulost podle uživatelova přání. Takže lze vidět, jak by vše mohlo dopadnout jinak.

Rank III. - Složité
Konečně úroveň, na které lze něco ovlivnit. Nyní totiž dochází ke kombinaci ostatních technik. Je tedy možné někomu ukázat budoucnost a zmást ho, například pozměněním důležitého data, jiným umístěním předmětů či podobným drobnostmi. Takovýmto způsobem je tedy možno někoho zmást či mu vnutit potřebnou myšlenku, protože pokud je něčí mysl zmatená, ráda uvěří něčemu, co tvrdí jiný a co se zdá jako alespoň částečná pravda. A tímto lze částečně někoho ovlivnit tak, jak je potřeba.

Rank IV. - Velmi složité
Předposlední úroveň je ještě částečně omezená dobou trvání a časovou osou. Protože lze měnit události, které na sebe navazují, a nyní ještě nelze změnit tolik, musí být alespoň podobné skutečné minulosti. Musí tedy být zachována podobnost okamžiků. Avšak lze je měnit pomocí Chorobného lhaní a dokonce lze vyvolat rozdílné pocity, tím tedy změnit vnímání minulosti u potřebné osoby. Jelikož jde částečně přepsat, co si pamatuju či co kdysi cítila něčím, co cítila někdy úplně jindy.

Rank V. - Unikátní, zakázané, tajné
Nejmocnější technika vůbec. Sice to není technika jako taková, ale je to co nemocnější, co může „Pán minulosti“ nabídnout. Jelikož na této úrovni je schopen vydat se s někým do minulosti, přepsat jeho minulost, změnit události ve svůj prospěch, vyvolat úplně jiné pocity a zablokovat ty pravé. Díky tomuto je uživatel velmi nebezpečný, a pokud této techniky zneužije, stane se z něj velmi nebezpečná osoba, která by měla být raději zlikvidována. Protože může přepsat, co chce, kde chce a čím chce. Až příliš velká moc pro snílka…

Největší nevýhodou je to, že tato technika „netechnika“ závisí na ostatních technikách a je nejsložitější na ovládání. Přebírá veškeré kladné i záporné vlastnosti použitých technik a to je až příliš velký risk pro každodenní používání. Prostě nebezpečná až moc…
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Agatha Farewell

avatar

Poèet pøíspìvkù : 1026
Reputatce : 34
Join date : 09. 06. 11
Age : 21
Location : Hradec Králové, Brno

PříspěvekPředmět: Re: Notitia (Latinsky) - Čtení informací   Tue Jun 05, 2012 11:00 am

Perfektní popis ^^
Přečtení trvalo dlouho, ale rozhodně stálo za to. Povoleno.

(Pozn. Témata se schopnostmi nově budeme nazývat podle samotný schopností, ne jmény. Proto jsem to opravila.)
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi Http://poetia.blog.cz
Eserath
Země Pouští
avatar

Poèet pøíspìvkù : 427
Reputatce : 4
Join date : 21. 01. 12
Age : 25
Location : Frýdek-Místek

PříspěvekPředmět: Re: Notitia (Latinsky) - Čtení informací   Tue Jun 05, 2012 11:03 am

V pohodě Wink
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Sponsored content
PříspěvekPředmět: Re: Notitia (Latinsky) - Čtení informací   

Návrat nahoru Goto down
 
Notitia (Latinsky) - Čtení informací
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Mini Stories :: SPAM :: Old topics :: Stará témata :: RPG TEXTOVÁ HRA KS :: SCHOPNOSTI A TECHNIKY-
Přejdi na: