Mini Stories 
FAQPříjemPortálHledatRegistracePřihlášení

Share | 
 

 Gabriel Virtuelo

Goto down 
AutorZpráva
Gabriel Virtuelo
Země Pouští
avatar

Poèet pøíspìvkù : 30
Reputatce : 1
Join date : 04. 06. 12

PříspěvekPředmět: Gabriel Virtuelo   Mon Jun 04, 2012 10:56 pm

Jméno:
Gabriel Virtuelo. Přátelé nebo lidé jemu blízcí mu však říkají zkráceně Gabe [Gejb].

Vzhled:
Gabriel má lehce protáhlý obličej, s nepatrnými vrásky kolem rtů od častého úsměvu. Má krapet delší, kaštanově hnědé vlasy, které tak dobře ladí s jeho očima stejné barvy. Měří zhruba 180 centimetrů a není nijak zvláště urostlé postavy. Spíše vypadá jako lehce nadprůměrný sportovec. Nosí modré kalhoty, téměř na chlup stejné jako džíny, ve kterých se dostal na loď, a ze kterých časem vyrostl. Jelikož mu ale byli džíny nejpohodlnější, ušila mu jedna členka posádky velmi podobné, z neznámé látky. Dále nosí černou, bytelnou košili s krátký rukávem a menším límcem. Přes to nosí hnědý cestovní plášť a jako doplněk na pravé ruce černou rukavici lučištnického střihu. Jeho oblíbené hnědé boty naštěstí ještě dobře slouží.

Schopnost:
Gabrielovou schopností je Illusie (Afrikánsky) - Iluze (Změní to, co člověk vidí), schopnost promítat obrazy své fantazie do reality, přetvářet vizuální stránku svého okolí. Již od mala obohacoval svět kolem sebe vlastními představami nebo si při hraní s kamarády jednoduše domýšlel, co jim chybělo či odmýšlel, co bylo navíc, proto není divu, že se jeho schopností stala právě Illusie.

Charakter:
Gabriel je veselé a přátelské povahy. Když byl malý, byl dost plachý a bojácný. Většinou se styděl navázat kontakt s ostatními dětmi, ale z toho časem vyrostl a stal se bavičem všech okolo sebe a zdrojem dobré nálady. Když nejde o nic vážného, dokáže se bavit téměř s kýmkoliv. Nemá moc rád vážné nebo nepříjemné situace a vždy se je snaží nějak odlehčit.
Život bere s nadhledem a řídí se heslem „Don’t worry, be happy.“
Váží si citů jako je láska a přátelství nade vše a věří, že právě díky nim mohou lidé snít a stát se silnějšími.

Životopis:
Gabriel se narodil do rodiny malíře a historičky. Miloval otcovy obrazy, ale sám se nikdy moc kreslit nenaučil, přestože měl ohromnou představivost a fantazii. Tím si však nenechal zkazit svou věčně veselou náladu a na svůj mistrovský výtvor, panáčka složeného z pěti čar a jednoho kolečka, byl náležitě pyšný.
Stejně jako tvorbu svého otce miloval pohádky své matky, což byly vlastně lehoučce upravené pověsti a báje o hrdinných rytířích, samurajích, gladiátorech, nebo o mytických dracích a jiných úžasných tvorech.
Do svého fantastického světa unikal čím dál častěji, když povyrostl a začal chodit do školy, kde se atmosféra ve třídě dala označit za všelijakou jen ne přátelskou. Nikdy se to nezměnilo a Gabriel si tak prožil pár let smutku a strachu. Kdykoliv mohl, hleděl k nebi, duchem nepřítomný, uzavřený ve svém světě radosti a divů.
Díky své matce našel zalíbení v šermu a historii jako takové a začal se o toto starobylé umění zajímat. Našel si kroužek jako pro něho dělaný, který kloubil šerm a fantazii v jednom, a učitele, který ho a pár jeho nových „bratrů ve zbrani“ začal učit šermovat a pořádal pro ně různé akce, kde mohli svá vysněná dobrodružství prožívat téměř doopravdy.
Tehdy ještě netušil, že ho v budoucnosti čekají dobrodružství živější a nebezpečnější, než která ho kdy napadla.
Naštěstí přišla po základní škole střední, na které byl kolektiv už mnohem lepší. A zde se Gabriel také poprvé zamiloval, a to do dívky jménem Silvette. Po několika nešťastných letech tak konečně prožíval nejšťastnější období svého života. Silvette byla stejný snílek jako Gabriel a měli mnoho věcí společného. Nejraději trávili společný čas poleháváním na louce, jak ve dne, tak v noci, sledováním modrého nebe s mraky, nebo vesmírné černě poseté hvězdami, a vyprávěním si o svých světech, příbězích o svých smyšlených dobrodružstvích a předháněním se, čí bude nejzajímavější.

To vše se však změnilo oné noci, kdy se po cestě z maturitního večírku zastavil na louce, přes kterou vedla cesta k jejich domu. Bydlel totiž s rodiči na venkově.
Nebe bylo té noci jasné, jako nikdy předtím, a překypovalo hvězdami. Gabriel se s úsměvem natáhl do trávy a pozoroval hvězdy, dokud ho nepřemohla dřímota a on neusnul.
Jaké překvapení ho však čekalo, když se probudil a byl obklopený partou neznámých lidí, kteří si ho zvědavě prohlíželi.
Ze začátku byl z toho všeho dost vyjevený, ale poté, co mu kapitánka lodě vše vysvětlila, tedy téměř vše, se uklidnil a začal přemýšlet nad tím, jak by se mohl dostat zpátky domů. S tím mu totiž nikdo nedokázal pomoci.
Dva roky cestoval s posádkou lodě a se všemi se blízce spřátelil. Objevil i svou schopnost, Illusii, kterou využíval nejčastěji k žertům, a tak si mezi posádkou vysloužil přezdívku „vtipálek Gabe“.
Nejblíže měl asi ke staršímu muži jménem Arthon, který, jak se zdálo, pocházel ze středověku a znal spoustu příběhů a učil Gabriela lépe zacházet s meči. A také miloval jeho žerty, pokud jejich obětí nebyl tedy právě on.

Po dvou letech putování mezihvězdným prostorem zastavila loď na Zemi Pouští. To však Gabriel nevěděl, dokud nepřistáli. Celý natěšený věřil, že se konečně dostane domů.
Když však spatřil povrch planety, všechny naděje ho opustily.
Arthonovi se však podařilo ho přesvědčit, ať se vydají planetu prozkoumat. Chtěl Gabriela přivést na jiné myšlenky a to se mu také podařilo. Gabriel si časem připadal jako ve snu a cítil se, jakoby byl ve svém světě divů, který si vždy představoval a do kterého unikal před realitou.
Vše se ale zvrtlo, když se chtěli vrátit. Město překvapil nečekaně silný útok Stínů a jejich loď byla nucena opustit planetu dřív, než bylo v plánu. A aby toho nebylo málo, při útoku zemřel Arthon, který se snažil Gabriela před Stíny chránit.
Od této události uběhl rok. Rok se Gabriel protloukal, jak mohl. Pracoval, kde se dalo a pravidelně vystupoval různě po městech jako kabaretní kouzelník.
Za své první vydělané peníze si koupil dva Scimitary, se kterými ve volném čase trénoval. Připomínal si tak svůj koníček z mládí a Arthona, kterému tím také vzdával poctu.
A také to byl jediný typ zbraně, se kterým uměl zacházet, a v této realitě byla zbraň jednoduše nutností.
Nikdy se nevzdal svého cíle vrátit se domů nebo nalézt Silvette, i kdyby to mělo znamenat prohledat celou planetu a nenašel-li by ji, najít nějak způsob, jak se odtud dostat a dostat se na jinou planetu, kde by po Silvette mohl pátrat.
Částečně totiž doufal, že by Silvette v této realitě mohl potkat. Vesmír to byl vskutku nevyzpytatelný a rozsáhlý, a o náhody tu nebyla nouze. Co když tu někde Silvette je a hledá ho, stejně jako on ji?

Gabrielovi Scimitary:
 


Naposledy upravil Gabriel Virtuelo dne Tue Jun 05, 2012 11:58 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Agatha Farewell

avatar

Poèet pøíspìvkù : 1026
Reputatce : 34
Join date : 09. 06. 11
Age : 21
Location : Hradec Králové, Brno

PříspěvekPředmět: Re: Gabriel Virtuelo   Tue Jun 05, 2012 4:21 am

Nádhera! ^^ Po tom neuvěřitelně únavném klišé, které jsem četla včera večer, je vskutku uklidňující pocit číst pěkný příběh.

Povoleno xD
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi Http://poetia.blog.cz
Eserath
Země Pouští
avatar

Poèet pøíspìvkù : 427
Reputatce : 4
Join date : 21. 01. 12
Age : 25
Location : Frýdek-Místek

PříspěvekPředmět: Re: Gabriel Virtuelo   Tue Jun 05, 2012 7:25 am

Mám chuť předělat svůj životopis ...
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Gabriel Virtuelo
Země Pouští
avatar

Poèet pøíspìvkù : 30
Reputatce : 1
Join date : 04. 06. 12

PříspěvekPředmět: Re: Gabriel Virtuelo   Tue Jun 05, 2012 11:04 am

Takovou chválu jsem ani nečekal O.O Děkuji mnohokrát ^.^
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Will Reinja
Země Pouští
avatar

Poèet pøíspìvkù : 138
Reputatce : 0
Join date : 21. 01. 12
Age : 26

PříspěvekPředmět: Re: Gabriel Virtuelo   Tue Jun 05, 2012 11:18 am

mám strach zeptat se kdo tu měl jaké klišé Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Neige
Vůdce Země Moří
avatar

Poèet pøíspìvkù : 229
Reputatce : 3
Join date : 21. 01. 12
Age : 25

PříspěvekPředmět: Re: Gabriel Virtuelo   Tue Jun 05, 2012 11:34 am

Will Reinja napsal:
mám strach zeptat se kdo tu měl jaké klišé Very Happy
Taky jsem nad touhle otázkou přemýšlela. Že by jsme se zeptali?
(Jinak, abych tu čistě jen nespamovala... životopis se mi taky moc líbí)
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Gabriel Virtuelo
Země Pouští
avatar

Poèet pøíspìvkù : 30
Reputatce : 1
Join date : 04. 06. 12

PříspěvekPředmět: Re: Gabriel Virtuelo   Tue Jun 05, 2012 1:37 pm

Díky ^^
(Doufám, že se poděkování nebere za spam xD)
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Agatha Farewell

avatar

Poèet pøíspìvkù : 1026
Reputatce : 34
Join date : 09. 06. 11
Age : 21
Location : Hradec Králové, Brno

PříspěvekPředmět: Re: Gabriel Virtuelo   Tue Jun 05, 2012 1:37 pm

To nebylo na tomto fóru, naštěstí.
Kdyby ano, dotyčný by to nepřežil, protože tak zničenou postavu jsem snad ještě neviděla. Lásku mu unesli, dům vypálili (Fóbie z ohně), matku zabili ve vaně (Fóbie z krve)... A abych se dozvěděla tohle, stačilo jen přečíst názvy kapitol "příběhu" xD
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi Http://poetia.blog.cz
Sponsored content
PříspěvekPředmět: Re: Gabriel Virtuelo   

Návrat nahoru Goto down
 
Gabriel Virtuelo
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Mini Stories :: SPAM :: Old topics :: Stará témata :: RPG TEXTOVÁ HRA KS :: DATABÁZE POSTAV :: Země Pouští-
Přejdi na: