Mini Stories 
FAQPříjemPortálHledatRegistracePřihlášení

Share | 
 

 Vincent van Geelen

Goto down 
AutorZpráva
Vincent van Geelen
Vůdce Země Dravců
avatar

Poèet pøíspìvkù : 524
Reputatce : 0
Join date : 26. 01. 12
Age : 27
Location : -

PříspěvekPředmět: Vincent van Geelen   Mon Jun 04, 2012 3:20 pm

Vincent van Geelen


Osobné údaje

 • Meno a Priezvisko: Vincent van Geelen
 • Prezývka: Vins
 • Pohlavie: Mužské
 • Dátum Narodenia: 5th January
 • Vek: 24 rokov
 • Výška: 1.9 metra
 • Váha: 82 kilogramov
 • Krvná Skupina: O
 • Národnosť: Holandská (pôvodná)
 • Farba Pleti: Biela
 • Schopnosť: Gyrokinesis


Osobnosť
Kretschmer by Vincenta s vysokou pravdepodobnosťou zaradil k atletickému typu osobnosti, čo značí najmä to, že Vins je vnútorne vyrovnaná osoba, ktorá má rada pokoj a ticho. Už z týchto informácií je viacmenej jasné, že z temperamentného hľadiska bude Vincent istý druh flegmatika s drobnými náznakmi melancholika. Keď už vieme, že Vins je prevažne flegmatik, bude pomerne jednoduché vymenovať alebo označiť veci, ktoré sú mu blízke, činnosti, ktoré má rád a celkovo ho definovať. Keďže najlepšie je vždy začínať tými kladnými stránkami, ani tu tomu nebude inak a samozrejme budú menované ako prvé. S Vincentom sa veľmi dobre vychádza, pretože je to osoba, ktorú takmer nič nerozčúli, osoba, ktorá si takmer vždy zachová chladnú hlavu, pokoj a dokáže sa prispôsobiť snáď každej situácii. Pravdepodobne aj toto bude dôvodom pre jeho bojovú nadanosť, ktorú prejavuje v stresových situáciách. Tam, kde ostatní prepadajú panike, Vins vždy uvažuje a vyberá najvhodnejšie možnosti, ktoré sa v danej situácii ponúkajú ako riešenia. Mladík má rád ako priateľov, tak aj samotu a ticho, čo je ďalšie plus, pretože vydrží byť v spoločnosti a zároveň sa dokáže na dlhú dobu osamostatniť, a vyčistiť si tak hlavu, čím si v nej tiež aj urovná prúd myšlienok. So svetlom však prichádza aj tma, ktorá v tomto prípade prezentuje Vincentove záporné stránky osobnosti. K tým patrí ten pocit, že keď ste s Vinsom, myslíte si, akoby to bol človek veľmi lenivý, človek, ktorý vás ani nevníma a čoskoro zaspí. Tento prúd myšlienok v hlave ľudí, ktorí Vinsa dobre nepoznajú, podporuje aj Vincentov vzhľad. Fakt, že jeho až priveľmi biela pokožka, ktorá nechce stmavnúť ani po dlhšom vystavovaní sa slnečným lúčom, o čom však neznámi nevedia, dáva isté presvedčenie, že tento muž väčšinu svojho života len spí a teda sa slnku veľmi ani neukazuje. Časté vyhýbanie sa zodpovednosti alebo zabúdanie na svoje povinnosti, to sú veci, ktoré k Vinsovi taktiež patria. Aj keď je Vincent ovplyvnený svojou minulosťou, jeho temperament nie je možné úplne potlačiť či zmeniť a tak si treba zrejme len zvyknúť.
Vzhľad
Vysoká postava so zjavnými atletickými črtami je pravdepodobne tá prvá vec, ktorú je možné si na tomto mužovi všimnúť do momentu, než sa k nemu dostane bližšie. Vzdialenosť dostatočne blízka na to, aby ste mu videli do tváre, tak jasno ako do zrkadla, dáva možnosť všimnúť si najmä bledú pokožku, ktorá by svojou farbou mohla súperiť dokonca až s vápnom. Nebyť dlhých čiernych vlasov, ktorými sa môže Vins pýšiť, človek by o ňom bol povedal, že je to albín. Nie je to však pravda. Vins albín nie je, no pravdepodobne trpí istou závadou, ktorá mu znemožňuje nabrať tmavší odtieň pokožky. Od nezvyčajného sfarbenia pokožky sa presúvame k očiam, ktoré z neznámeho dôvodu nabrali červenú farbu, vďaka čomu Vincent nadobúda vzhľad upíra. No zaujímavosťou je, že Vincentovi rodičia neraz svojmu, vtedy ešte malému, dieťaťu rozprávali príbehy o tom, ako jeho predkovia lovili upírov po celej Európe. To boli pravdepodobne len zveličené rozprávky, výmysly, ktoré boli pretvárané a dotvárané každým členom rodu Geelenovcov, ktorý tieto príbehy o predkoch predával svojim potomkom ústnou formou. Jednou z nezvyčajných vecí, doplnkov na Vinsovom tele, je puzdro na meč alebo skôr meče. Keďže sa jedná o jedenásť mečov. Toto puzdro visí na Vincentovom chrbte a je umiestnené tak, aby mladík mohol meč tasiť bez akýchkoľvek problémov a zdržovania.
Minulosť
Na to, aby sme mohli pochopiť Vincentovu minulosť, musíme sa pozrieť trošku ďalej do histórie, histórie jeho rodu. Tá síce siaha veľmi ďaleko do minulosti, no nám stačí, ak rozprávanie začne približne v čase, keď sa istý člen rodu Geelenovcov dostal na jednu nemenovanú loď. Diederick van Geelen, muž vo veku tridsaťštyri rokov, tretí syn Fritsa van Geelena, sa jednej zimnej noci stratil a odvtedy zostal nezvestný. To, že rodina trúchlila bola samozrejmosť, no to nie je vec, ktorá by mala nejakú väčšiu rolu v tomto príbehu. Diederick, ktorý bol pre ľudí na planéte Zem nezvestným, sa v skutočnosti nachádzal na jednej z lode snov. Na tejto lodi sa plavil veľmi dlho, bolo to približne desať až pätnásť rokov, než sa tento šľachtic konečne vylodil. Vylodil sa a zostal žiť v zemi Dravcov. Dôvodom k tomu bola, ako inak, láska. Diederick van Geelen sa zaľúbil do jednej z pôvodných obyvateľov tejto zeme, no nebola to hocijaká žena, jednalo o ženu z vyšších vrstiev spoločnosti. Zdá sa, že modrá krv spozná modrú krv aj na inej planéte. Samozrejme z lásky napokon vzišlo aj potomstvo, prvá generácia rodu van Geelenovcov na novej planéte. Ako presne sa dostal rod van Geelenovcov k moci na tejto planéte je otázka politiky, ktorú v minulosti Vincenta riešiť nebudeme, no je jasné, že k moci sa tento rod dostal. Po niekoľkých generáciách od doby, kedy na planétu dravcov pricestoval Diederick, sa konečne narodil Vincent van Geelen, muž o ktorom tento príbeh vlastne je. Vincent bol už mala prazvláštny jedinec, čo bolo tvrdené najmä kvôli jeho menej obyčajnému vzhľadu, pozri vyššie. Tak ako jeho predkovia, aj Vins mal už od malička povinnosti, ktorými boli veci ako štúdium, hodiny sebaobrany, šermu a iné. Všetko toto bolo prípravou na jeho budúcnosť, vodcovskú budúcnosť. Čo bolo Vincentovým plusom, bol jeho záujem o kultúru na planéte dravcov, ale aj iné kultúry, s ktorými sa možno stretnúť na iných planétach. Dectvo, ktoré Vins trávil striedavo v divočine a v civilizácii, mu ubehlo pomerne rýchlo, čo bolo hlavne kvôli tomu, že už ako šestnásťročný mladík vykonával funkcie, ktoré by ho mali za normálnych okolností čakať až oveľa neskôr. Dôvod, prečo začal Vincent vládnuť tak skoro, bola bezvládnosť jeho otca, ktorý kvôli chorobe začínal strácať svoje schopnosti, rozvážne myslenie a napokon aj autoritu. Dnes už je zdravotný stav tohto starého muža veľmi vážny a tak má Vincent plnú moc. Za ten čas, ktorý prebehol od Vinsových šestnástich rokoch, sa stihol mladík s dlhými čiernymi vlasmi ešte veľa naučiť, dospel a stal sa mužom. Momentálne vedie život, v ktorom netreba brať nič na ľahkú váhu.
Schopnosti
Gyrokinesis je schopnosť, ktorá umožňuje Vincentovi manipulovať s gravitáciou. Práve vďaka tejto schopnosti má Vins možnosť ovplyvňovať gravitáciu okolo seba či dokonca ovplyvňovať gravitáciu pôsobiacu len na určité objekty. Čím je Vincent v tejto schopnosti zdatnejší, tým je pochopiteľne silnejšia aj samotná schopnosť. Z doteraz, Vincentom objavených faktov, sa dá usúdiť, že táto schopnosť je veľmi dobre kombinovateľná so šermom. Hlavne kvôli tomu, že gyrokinéza má slušné efekty na zrýchľovanie a spomaľovanie ako objektov, tak aj ľudí alebo iných bytostí. Pre viac informácií je dobré prečítať si konkrétne techniky, ktoré sú od gyrokinézy odvodené a napísané nižšie.
Swordsmanship, šerm, ktorý Vincent praktizuje veľmi neobvyklým spôsobom. Využíva k nemu totiž jedenásť japonských mečov. Hlavným dôvodom, prečo to Vins dokáže, je fakt, že vládne unikátnou schopnosťou gyrokinézy, ktorá ako bolo vyššie popísané, mu umožňuje manipulovať s gravitáciou. Práve vďaka gyrokinéze je pre neho pomerne jednoduché manipulovať takým množstvom smrteľných zbraní bez toho, že by preukazoval nejaké známky neobratnosti či niečoho podobného. Je pravdou, že Vincent len málokedy využíva všetkých jedenásť mečov naraz, keďže obyčajne mu postačí aj menšie číslo, no keď už niekto má možnosť vidieť, ako Vincent s eleganciou zamestnáva všetkých jedenásť zbraní, môže mu to pripadať ako nejaký druh tanca.

techniky:
 


Naposledy upravil Vincent van Geelen dne Tue Jun 05, 2012 5:12 am, celkově upraveno 3 krát
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Agatha Farewell

avatar

Poèet pøíspìvkù : 1026
Reputatce : 34
Join date : 09. 06. 11
Age : 21
Location : Hradec Králové, Brno

PříspěvekPředmět: Re: Vincent van Geelen   Mon Jun 04, 2012 3:30 pm

Ať počítám, jak počítám, vidím 8 technik xD A povolených je sedm.
Každopádně zbytek je dokonalý. Změním ti jméno a můžeš hrát ^^
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi Http://poetia.blog.cz
Vincent van Geelen
Vůdce Země Dravců
avatar

Poèet pøíspìvkù : 524
Reputatce : 0
Join date : 26. 01. 12
Age : 27
Location : -

PříspěvekPředmět: Re: Vincent van Geelen   Mon Jun 04, 2012 3:37 pm

Celkový počet techník, ktoré sú v spoilery napísané, je osem, to je pravda, no pri dvoch technikách je tento text:
Sword-gravity change: pozn. Táto technika sa stáva súčasťou techniky "Other-gravity change" v prípade, že sa Vins naučí techniku "Other-gravity change."
Other-gravity change: pozn. Táto technika sa stáva súčasťou techniky "Improved Other-gravity change" v prípade, že sa Vins naučí techniku " Improved Other-gravity change." Súčasťou sa stáva z dôvodu, že sa jedná o vylepšenú verziu.
To znamená toľko, že techník napokon bude, v prípade, že sa postava dostane do finálnej verzie, len šesť. Za zmenu mena ďakujem. :)


Naposledy upravil Vincent van Geelen dne Tue Jun 05, 2012 5:14 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Agatha Farewell

avatar

Poèet pøíspìvkù : 1026
Reputatce : 34
Join date : 09. 06. 11
Age : 21
Location : Hradec Králové, Brno

PříspěvekPředmět: Re: Vincent van Geelen   Mon Jun 04, 2012 3:39 pm

Dobrá, v tom případě je to v pořádku xD
Se Zemí Dravců si můžeš dělat cokoli chceš, je tvá xD
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi Http://poetia.blog.cz
Mimi Armin
Země Dravců
avatar

Poèet pøíspìvkù : 14
Reputatce : 1
Join date : 10. 06. 12
Age : 21

PříspěvekPředmět: Re: Vincent van Geelen   Wed Jun 13, 2012 4:18 pm

Cože? O.o XD
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Agatha Farewell

avatar

Poèet pøíspìvkù : 1026
Reputatce : 34
Join date : 09. 06. 11
Age : 21
Location : Hradec Králové, Brno

PříspěvekPředmět: Re: Vincent van Geelen   Wed Jun 13, 2012 6:24 pm

Copak se děje, Armin? xD
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi Http://poetia.blog.cz
Mimi Armin
Země Dravců
avatar

Poèet pøíspìvkù : 14
Reputatce : 1
Join date : 10. 06. 12
Age : 21

PříspěvekPředmět: Re: Vincent van Geelen   Thu Jun 14, 2012 5:58 pm

Ale nic, omlouvám se, že se tu pletu, ale nemohla jsem si pomoct. Smile Jestli vám nějak ten post nesedí, klidně ho smažu. Smile
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Sponsored content
PříspěvekPředmět: Re: Vincent van Geelen   

Návrat nahoru Goto down
 
Vincent van Geelen
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Mini Stories :: SPAM :: Old topics :: Stará témata :: RPG TEXTOVÁ HRA KS :: DATABÁZE POSTAV :: Země Dravců-
Přejdi na: