Mini Stories
Mini Stories
Mini Stories
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PříjemPortálHledatLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 Knihovna

Goto down 
4 posters
AutorZpráva
Agatha Farewell

Agatha Farewell


Poèet pøíspìvkù : 1026
Reputatce : 34
Join date : 09. 06. 11
Age : 27
Location : Hradec Králové, Brno

Knihovna Empty
PříspěvekPředmět: Knihovna   Knihovna EmptySun Jun 03, 2012 7:03 pm

Knihovna The_necromancer_library_by_nigelhimself-d39au8v
Hned po příchodu vás doslova praští do nosu vůně starých knih.
Velice příjemně praští. Tedy nemáte-li alergii na prach, který mnoho z knih pokrývá.
Ty jsou tu naskládány i v několika řadách a regály se pod nimi doslova prohýbají. Najít něco za méně než dvě hodiny se zdá zcela nemožné.

Pokud si však knihovnu projdete lépe, zjistíte, že jsou knihy jako beletrie, poezie a další jsou v pravém rohu, mapy v levém a uprostřed se nalézá Archiv všech schopností.

Loď ráda šprýmuje a často, když už už vidíte název toho, co chcete na hřbetu jedné z knih... Stačí mrknout a je pryč. Můžete vidět, jak se pak přesouvá. Putuje vzduchem někam jinam. Loď tak sice zabraňuje usazování prachu na používaných knihách, ale zároveň nikdy nenajdete jednu věc na tom samém místě.
Návrat nahoru Goto down
Http://poetia.blog.cz
Thaleia Cassiope
Destiny
Thaleia Cassiope


Poèet pøíspìvkù : 219
Reputatce : 0
Join date : 22. 01. 12

Knihovna Empty
PříspěvekPředmět: Re: Knihovna   Knihovna EmptyFri Aug 03, 2012 10:37 am

Původně jsem měla zamířeno do jídelny, ale mé nohy spočinuly až před knihovnou. Nevím proč, jestli Destiny zacítila mou touhu po vědění a zjistila můj tajný sen. Mým snem bylo zažít něco nezapomenutelného, něco, co dokáže předčit mojí flegmatičnost a konečně mě zaujmout a že těch věcí bylo prach málo. Většinou jsem se bavila, užila si a pak odkopla a zapomněla. A fungovalo to, zbavila jsem se tak zbytečných citů a ušetřila se bolesti a zklamání. Ušklíbla jsem se a protočila sama nad sebou očima, abych potom vzala za kliku a vešla do knihovny.

Porozhlížela jsem se kolem, vůně starých knih mě okamžitě omámila a já musela zvlnit rty v jemný úsměv, který byl na mé tváři vážně ojedinělý, uchvátilo mě to tu, vypadalo to nádherně. Nebyla jsem nějaký velký čtenář, ale byla jsem zvědavá a lákalo mě nepoznané. Vkročila jsem dovnitř. Knihovna byla tiché místo, proto se mé kroky rozléhaly místností, kráčela jsem po podlaze, která sem tam zavrzala, někomu by to přišlo až děsivé, ale mě naopak, spíš přímo vzrušující! Pomalu jsem zamířila k regálům, prsty přejížděla po hřbetech knih a očima přejížděla po jednotlivých názvech.
Schopnosti všeobecně.. Okamžitě jsem si knížku vzala do rukou, byla lehká a malá, což mě překvapilo, chtěla jsem vzít do rukou i další knížku - historie Destiny -ale ejhle! Nebyla už tam, kde měla být! Prudce jsem zamrkala, nechápala jsem, jak to bylo možné, vždyť ještě před chvílí jsem jí měla před očima!
Rozhlížela jsem se a pak zahlédla, jak se vznáší na druhé konci místnosti.
Destiny! Jestli to děláš ty, tak si mě nepřej!
Pronesla jsem k ní v duchu a rozeběhla se ukořistit si tu historii, než jí někam založí a já na ní nedosáhnu! To určitě.
Rozběhla jsem se za ní, byla jsem u ní a pak skákala jako trotl, když jí Destiny dala ještě nahoru.
"Fajn, ujasníme si pravidla Destiny! Dáš mi tu knížku a já budu spokojená.." Ušklíbla jsem se, natáhla se na špičky a knížka vyjela jako naschvál ještě výš.
"Fajn, tak abys věděla, teď jsem se urazila.."
Bože, mluvím si tady s lodí! Už mi vážně čvachtá na maják!
Zavrtěla jsem hlavou, otočila se na podpatku, neeopomněla pohodit vlasy a hodit na knížku vražedný pohled než jsem se vydala ke stolku, kde jsem položila knížku o schopnostech, posadila se a rozevřela první stránky, abych se pustila do čtení a kompletně začala ignorovat okolí.
Ale koutkem oka jsem zaznamenala, jak se kolem mě vznáší ta historie, dělala jsem, že to ignoruji, knížka se objevila z druhé strany, stále ignor, potom byla zlehka položena na stůl vedle mě. Aniž bych vzhlédla od knížky pronesla jsem.
"Hele Destiny, jestli si myslíš, že si mě tímhle udobříš, jsi na omylu!" Ušklíbla jsem se vítězně! Měla jsem dětinskou radost z toho, že jjsem porazila Destiny, loď! Ale nedala jsem to moc najevo a raději si rychle Historii přitiskla k sobě, ještě mi jí sebere! A taky, že mi to Destiny vrátila, když jsem se totiž chtěla začít znovu začíst, byla jsem na úplně jiné stránce a ještě byla knížka obráceně!
"Jako malé dítě Destiny, jako malé dítě.." Zavrtěla jsem hlavou, opřela se do židle, zhoupla se a zaklonila hlavu a pozorovala bílý strop, jen jsem tak přemýšlela. Jenže pak jako kdyby mě někdo zatahal a já letěla střemhlav dolů, takže jsem si natloukla zadek.
"Jen počkej, jen počkej!" Stěžovala jsem si na něco neviditelného kolem! Tak to mohlo vypadat pro ostatní, ale já to směřovala na zákeřnou Destiny! A to jsem si o ní myslela jen to kladné, tse, teď už teda ne!
kdyby mě někdo pozoroval, vypadalo by to komicky, ale mě to bylo jedno.
Návrat nahoru Goto down
Thaleia Cassiope
Destiny
Thaleia Cassiope


Poèet pøíspìvkù : 219
Reputatce : 0
Join date : 22. 01. 12

Knihovna Empty
PříspěvekPředmět: Re: Knihovna   Knihovna EmptyFri Aug 03, 2012 11:02 am

"Destiny, tu knížku! Haha, děsně vtipné.." Zabrlala jsem, když se mi Historii nepovedlo uchránit přes spáry Destiny, takže jsem vstala, mnula si otlačený zadek a záda a jen se šklebila, protož Destiny měla z mého utrpení jistě radost. U hlavy mi naskočila anime kapka, vzala jsem si schopnosti sebou a zamířila k východu, s ní se učit nedá, jako kdyby mi to dneska dělala naschvál!
Historie se za mnou nesla až k východu.
"Hele, já vím, že tě to děsně baví, ale mě ne.." Zabručela jsem, neměla jsem dobrou náladu. Nakonec mi knížka přistála v rukou.
"Takhle je to lepší!" Pousmála jsem se a pokývala hlavou, abych potom dveře zabouchla a knihovnu opustila, zůstala znovu prázdná. Hlasitě mi zakručelo v břiše, byl čas jídla!
(Přesun.)
Návrat nahoru Goto down
Reina Kana
Destiny
Reina Kana


Poèet pøíspìvkù : 139
Reputatce : 0
Join date : 11. 02. 12

Knihovna Empty
PříspěvekPředmět: Re: Knihovna   Knihovna EmptyThu Aug 09, 2012 4:15 pm

Vešla jsem do prostor kam mě zavedla Destiny jako knihovna. Četla jsem málokdy, ale dnes jsem měla chu´t.
"Destiny?" promluvila jsem do ticha knihovny.
"NAšla bys pro mě nějakou knížku, která....no která by mě zaujala?" zeptala jsem se, protože jsem věděla, že Destiny ji určitě najde. Po chvíli mě jakoby trklo, že mám jít k druhému regálu a vzít si knížku s červenou hranou. Byl to román. Z historie. Spokojeně jsem se usmála a poděkovala. Pak jsem si sedla do volného křesla. Přitáhla kolena k sobě a začetla se do první stránky.
Návrat nahoru Goto down
Faito Dansaku
Destiny
Faito Dansaku


Poèet pøíspìvkù : 42
Reputatce : 0
Join date : 05. 08. 12

Knihovna Empty
PříspěvekPředmět: Re: Knihovna   Knihovna EmptyThu Aug 16, 2012 9:38 am

Faito

Po krátkém bloudění chodbičkami, kterým mě nejspíš Destiny trestala za přezdívku, kterou jsem jí dal, jsem konečně dorazil ke knihovně. Vešel jsem dovnitř, kde se můj pohled střetl s pohledem starého pána. Usmál jsem se a došel až k němu. Dobrý den, jmenuji se Faito a dnes budu vaším pomocníkem... zavtipkoval jsem.
Knihovník se na mne podíval unaveným pohledem a ukázal na knížky na stolech. Ta dnešní verbeš po sobě neumí uklízet...takže knihy hezky do přihrádek...
Jen jsem kývl a svižným krokem jsem došel ke stolku. Hmm, takže co tu máme...Jules Verne...sci-fi...i když tady to asi bude školní pomůcka... podíval jsem se na regály, abych zjistil, že na nich nejsou štítky. No bezva... Znovu jsem se začal hrabat v knihách na stole.
Nakonec jsem určil asi dvě desítky knížek stejného žánru jako byl Jules Verne, vybral jsem nějakou prázdnou poličku a vložil je dovnitř. A teď si s tím dělej, co chceš... řekl jsem rázně, ale s úsměvem.
Knihy se zvedly, všechny v jednom svazku odletěly a usadily se v jedné z vyšších polic. No tak aspoň regál jsem trefil... broukl jsem spokojeně a dál jsem přerovnával knížky.
Návrat nahoru Goto down
Faito Dansaku
Destiny
Faito Dansaku


Poèet pøíspìvkù : 42
Reputatce : 0
Join date : 05. 08. 12

Knihovna Empty
PříspěvekPředmět: Re: Knihovna   Knihovna EmptyThu Aug 16, 2012 11:33 am

Faito

Starý knohovník se asi dobře bavil. Destiny totiž přestalo bavit moje nudné třídění a tak se rozhodla mi ho zpestřit. Když jsem totiž vložil knížku do police, z jiné části police knížka vypadla. A takhle to bylo dokola. Hm... zadíval jsem se podezíravě na polici. Pak jsem odběhl, půjčil jsem si od knihovníka nářadí a na rychlo jsem stloukl malou poličku s rozměry polic. Nastrkal jsem knížky do ní a pak jsem jí strčil do police. Knížky tam zůstaly, nevypadly, a já byl spokojený. Ještě žádná loď na mě nevyzrála...
Návrat nahoru Goto down
Reina Kana
Destiny
Reina Kana


Poèet pøíspìvkù : 139
Reputatce : 0
Join date : 11. 02. 12

Knihovna Empty
PříspěvekPředmět: Re: Knihovna   Knihovna EmptyThu Aug 16, 2012 1:37 pm

PO delší chvíli spíš zhruba uprostřed napínavého příběhu jsem vzhlédla hlavu, protože mě vyrušil knihovníkův hlas, stál u něj nějaký hoch. Chvíli jsem ho pozorovala, asi mu pomáhal s knihami a zase jsem se začetla do poutavého příběhu
Návrat nahoru Goto down
Faito Dansaku
Destiny
Faito Dansaku


Poèet pøíspìvkù : 42
Reputatce : 0
Join date : 05. 08. 12

Knihovna Empty
PříspěvekPředmět: Re: Knihovna   Knihovna EmptyThu Aug 16, 2012 1:56 pm

Faito

Dorovnal jsem knihy do regálů a zašel jsem si pro odměnu. Knihovník mi ještě podal jednu knížku, se kterou jsem měl šplhat až do nejvyšších regálů. Nu dobrá... řekl jsem si, vzal jsem knížku a cestou po žebříku jsem se do knihy začetl. Když jsme byl skoro nahoře, zjistil jsem, že jsem dočetl první kapitolu. Ježiš, jak dlouho jsem tu byl? rozhlédl jsem se okolo a uviděl nějakou slečnu, co si čte knihu. Slezl jsem ze žebříku, zlatky schoval do kapsy a přistoupil jsem blíž. Když jsem stál tak dva metry od ní, nasadil jsem panický výraz a zakřičel jsem: Pozor, myš! Pak jsem se pousmál, sleduje její reakci.
Návrat nahoru Goto down
Reina Kana
Destiny
Reina Kana


Poèet pøíspìvkù : 139
Reputatce : 0
Join date : 11. 02. 12

Knihovna Empty
PříspěvekPředmět: Re: Knihovna   Knihovna EmptyThu Aug 16, 2012 2:03 pm

Zrovna když Manuela šila jeden ze svých qiultů a měl se u ní objevit sir Theodor a já byla v očekávání celého příběhu, jestli jí požádá o ruku nebo ne uslyšela jsem za sebou jak někdo zavolal, že je tu myš, automaticky jsem zaklapka knihu a vyskočila na křeslo na kterém jsem seděla a rozhlížela se kolem sebe a hledala malého hlodavce
Návrat nahoru Goto down
Faito Dansaku
Destiny
Faito Dansaku


Poèet pøíspìvkù : 42
Reputatce : 0
Join date : 05. 08. 12

Knihovna Empty
PříspěvekPředmět: Re: Knihovna   Knihovna EmptyThu Aug 16, 2012 2:06 pm

Faito

Tak koukám, že posádka má smysl pro humor a dohrává scvá představení až do konce... řekl jsem pobaveně. Omlouvám se. Bylo to ošklivé a dětinské...Copak to čteš?
Návrat nahoru Goto down
Reina Kana
Destiny
Reina Kana


Poèet pøíspìvkù : 139
Reputatce : 0
Join date : 11. 02. 12

Knihovna Empty
PříspěvekPředmět: Re: Knihovna   Knihovna EmptyThu Aug 16, 2012 2:48 pm

Udělala jsem na něj výhružný podle mého vražedný pohled a opět jsem si sedla do křesla.
"Snění." odvětila jsem a ukázala jsem mu obal knihy. "Ale díky tobě teď nevím kde jsem skončila a teď to bylo hodně zajímavé." ušklíbla jsem se.
Návrat nahoru Goto down
Faito Dansaku
Destiny
Faito Dansaku


Poèet pøíspìvkù : 42
Reputatce : 0
Join date : 05. 08. 12

Knihovna Empty
PříspěvekPředmět: Re: Knihovna   Knihovna EmptyThu Aug 16, 2012 5:12 pm

Faito

ALe no tak, snad nebude tak zle... řekl jsem s úsměvem. Chápal jsem, že je naštvaná a trochu jsem se divil, jak moc mi otrnulo. Ale hezká byla, tak co bych si s ní nepopovídal. Nasadil jsem učený výraz, zvedl jsem prst a řekl jsem vééélmi přehnaně: Když si to budeš moc přát, tak ti loď najde správnou stránku...
Návrat nahoru Goto down
Reina Kana
Destiny
Reina Kana


Poèet pøíspìvkù : 139
Reputatce : 0
Join date : 11. 02. 12

Knihovna Empty
PříspěvekPředmět: Re: Knihovna   Knihovna EmptyThu Aug 16, 2012 5:16 pm

"Ó ano jak jsem mohla na Destiny zapomenout." nemohla jsem si odpustit poznámku, ale komentář v jeho podání zněl velmi vtipně a ještě s tím výrazem, že jsem se prostě musela začít smát.
"Jsi tu za trest?" musela jsem si rýpnout a vstala jsem z křesla. Knížku si dočtu večer v posteli.
Návrat nahoru Goto down
Faito Dansaku
Destiny
Faito Dansaku


Poèet pøíspìvkù : 42
Reputatce : 0
Join date : 05. 08. 12

Knihovna Empty
PříspěvekPředmět: Re: Knihovna   Knihovna EmptyThu Aug 16, 2012 5:20 pm

Faito

Zůstaň sedět... řekl jsem s úsměvem a vyhrnul jsem si triko na místo, kde byla ošklivá, černá jizva. Já ti ani nevím. Spíš na protislužbu. Tohle vypadalao mnohem hůř, když jsem sem doběhl...EHm...Jsem Faito, těší mne. podal jsem jí ruku a zadíval jsem se jí do očí příjemným pohledem bez jakékoli záště. Je fakt krásná...ještě uvidíme, jak moc mě bude chápat...
Přisunul jsem si židli a posadil jsem se proti ní. A ty jsi taky nějaký pohlavár? Nebo je tu kapitánka, knihovník a to je vše?
Návrat nahoru Goto down
Reina Kana
Destiny
Reina Kana


Poèet pøíspìvkù : 139
Reputatce : 0
Join date : 11. 02. 12

Knihovna Empty
PříspěvekPředmět: Re: Knihovna   Knihovna EmptyThu Aug 16, 2012 5:34 pm

"To znělo jako hrozivý příkaz." usmála jsem se a zase se posadila a dala si nohu přes nohu a knížku do klína.
"Já jsem Reina." usmála jsem se na něj zářivě jako slunce. "Já jsem tu dobrovolně a prováděla jsem takovou zajímavou činnost, říká se tomu čtení víš?" usmívala jsem se, ale když se na mě díval uvědomila jsem si, moje vlasy.
"Proboha jakou barvu mají mé vlasy?" najednou jsem zvážněla a vypadala asi trochu vylekaně, protože konečky byly hnědé jako je má původní barva, ale nebyla jsem si jistá ostatními
Návrat nahoru Goto down
Faito Dansaku
Destiny
Faito Dansaku


Poèet pøíspìvkù : 42
Reputatce : 0
Join date : 05. 08. 12

Knihovna Empty
PříspěvekPředmět: Re: Knihovna   Knihovna EmptyThu Aug 16, 2012 5:39 pm

Faito

Nádhernou, ladí ti k pleti... jsem neřekl, místo toho jsem si ji začal prohlížet ze všech stran. Hnědou. Je to snad špatně?
Idiote idiote idiote...
Návrat nahoru Goto down
Reina Kana
Destiny
Reina Kana


Poèet pøíspìvkù : 139
Reputatce : 0
Join date : 11. 02. 12

Knihovna Empty
PříspěvekPředmět: Re: Knihovna   Knihovna EmptyThu Aug 16, 2012 5:47 pm

"Vážně hnědou?" začala jsem si je uhlazovat, což jsem neměla dělat protože začali najednou brát barvu do zrzava. Ale když jsem viděla jeho klidný obličej za jsem se uklidnila, zdá se, že ta schopnost ustupuje, když si toho nevšímám a zase jsem se pokusila o úsměv. Vlasy zase vzali hnědou barvu.
"Promiň, ale to se mi stává teď pořád, když jsem přišla na Destiny měla jsem je tyrkysové a jednomu klukovi jsem nechtěně obarvila mikinu na růžovo." zastyděla jsem se trošku.
Návrat nahoru Goto down
Faito Dansaku
Destiny
Faito Dansaku


Poèet pøíspìvkù : 42
Reputatce : 0
Join date : 05. 08. 12

Knihovna Empty
PříspěvekPředmět: Re: Knihovna   Knihovna EmptyThu Aug 16, 2012 5:53 pm

Faito

To je vpohodě. Když já přišel na Destiny, měl jsem ránu v břiše a jednomu pobudovi jsem ukradl nůž. Každý máme jiné schopnosti, že. rozesmál jsem se. Jak to myslíš, obarvila? zeptal jsem se už se zájmem a bez smíchu.
Návrat nahoru Goto down
Reina Kana
Destiny
Reina Kana


Poèet pøíspìvkù : 139
Reputatce : 0
Join date : 11. 02. 12

Knihovna Empty
PříspěvekPředmět: Re: Knihovna   Knihovna EmptyThu Aug 16, 2012 5:57 pm

"No, když se něčeho dotknu mění to barvy." řekla jsem nejistě, "Chceš to ukázat? Ale teď jsem poměrně v klidu barvu bych měnit neměla." řekla jsem mu.
"Ta jizva, jak se ti to stálo?"
Návrat nahoru Goto down
Faito Dansaku
Destiny
Faito Dansaku


Poèet pøíspìvkù : 42
Reputatce : 0
Join date : 05. 08. 12

Knihovna Empty
PříspěvekPředmět: Re: Knihovna   Knihovna EmptyThu Aug 16, 2012 6:06 pm

Faito

Hm...nevím, nejspíš jsem si někde nedával pozor na jazyk... řekl jsem, jako by se mi to stávalo každý den. Pak jsem vyndal rukavici, kterou jsem nosil v kapse. Hm...kde asi skončil můj kabát? zamyslel jsem se na chvíli, ale rukavici jsem podal Reině. Obarvi jí na bílo a máš u mě večeři. usmál jsem se škodolibě.
Návrat nahoru Goto down
Reina Kana
Destiny
Reina Kana


Poèet pøíspìvkù : 139
Reputatce : 0
Join date : 11. 02. 12

Knihovna Empty
PříspěvekPředmět: Re: Knihovna   Knihovna EmptyThu Aug 16, 2012 6:14 pm

"Na ... bílo?" podívala jsem se na něj překvapeně ale vzala jsem si ji do ruky. Nic se nestalo.
"Zapomněla jsem ti říct, že si to mění barvy jak chce a kdy chce. Neovládám to." upřesnila jsem mu to. "tak nějak to vždycky začne, když .... jsem v nějaké emocionální situaci." to už jsem spíš šeptala. Hlavně že se do nich neustále dostávám sama a teď najednou to nebude, taková večeře s ním by byla skvělá
Návrat nahoru Goto down
Faito Dansaku
Destiny
Faito Dansaku


Poèet pøíspìvkù : 42
Reputatce : 0
Join date : 05. 08. 12

Knihovna Empty
PříspěvekPředmět: Re: Knihovna   Knihovna EmptyThu Aug 16, 2012 6:18 pm

Faito

Podíval jsem se na ni a lehce jsem se usmál. Tak to by mě mělo urazit, ne?řekl jsem a pozoroval, jak se dostává do rozpaků. Měl jsem rád, když jsem zaháněl někoho do úzkých. Ode dna se vždy dalo odrazit. Tak to zkusíme ještě jednou po té večeři. Možná že tam už tě do nějaké emoční situace dostanu... A nebo uznám, že jsem v tom opravdu špatný. podotkl jsem se smíchem a vyšel do jídelny.
Návrat nahoru Goto down
Reina Kana
Destiny
Reina Kana


Poèet pøíspìvkù : 139
Reputatce : 0
Join date : 11. 02. 12

Knihovna Empty
PříspěvekPředmět: Re: Knihovna   Knihovna EmptyThu Aug 16, 2012 6:25 pm

na jeho poslední slova jsem opravdu zčervenala, ale rukavice ne že by nabrala bílou barvu ona se převlékla rovnou do červené jako byli moje tváře. Rychle jsem rukavici schovala za zády, aby to neviděl. Jak trapné, to sis nemohla vybrat jinou barvu než červenou Reino? okřikla jsem sama sebe a nejistě vstala. Pak přišli další rozpaky měla jsem jít za ním? Asi ano tak jsem ho nejistě následovala...
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Knihovna Empty
PříspěvekPředmět: Re: Knihovna   Knihovna Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Knihovna
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Knihovna
» Knihovna a archiv

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Mini Stories :: SPAM :: Old topics :: Stará témata :: RPG TEXTOVÁ HRA KS :: MÍSTNOSTI PRO HRU :: Destiny, první vzducholoď-
Přejdi na: