Mini Stories
Mini Stories
Mini Stories
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PříjemPortálHledatLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 Ulice hlavního města

Goto down 
3 posters
AutorZpráva
Agatha Farewell

Agatha Farewell


Poèet pøíspìvkù : 1026
Reputatce : 34
Join date : 09. 06. 11
Age : 27
Location : Hradec Králové, Brno

Ulice hlavního města Empty
PříspěvekPředmět: Ulice hlavního města   Ulice hlavního města EmptySat Jun 02, 2012 4:19 pm

Ulice hlavního města Empire_City_by_gamefan84
Ulice rozsáhlého hlavního města.
Leží právě uprostřed jedné z mála oáz. Nachází se tu také největší počet lidí vládnoucích speciálními schopnostmi. Přecházejí mnoha mosty přes úzkou říčku, která poskytuje vodu celému městu. Je tu horko, ale stíny budov vám od něj na chvíli mohou poskytnou úlevu.
Návrat nahoru Goto down
Http://poetia.blog.cz
Eserath
Země Pouští
Eserath


Poèet pøíspìvkù : 427
Reputatce : 4
Join date : 21. 01. 12
Age : 30
Location : Frýdek-Místek

Ulice hlavního města Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ulice hlavního města   Ulice hlavního města EmptyFri Jun 08, 2012 9:18 am

Po nevydařené noci jsem se vydal do ulic města. Bylo to zvláštní, ale každodenní ruch mě uklidňoval a bránil mi v tom, přemýšlet nad depresivními věcmi. Celý den tady kromě nákupu a poflakování nebylo co dělat. Tudíž jsem pomalým krokem procházel jednu ulici za druhou a hledal něco, co by stálo za pozornost. Rozpálená zrnka písku mi tančila po botách a lehký vánek sem tam polechtal na tvářích a pohrál si s mými vlasy. Bylo příjemné naslouchat ruchu davu a každodenním problémům kolemjdoucích. Avšak jedno jsem musel uznat, nikde se lépe nerozjímalo jako na lavičce před malinkou řekou, která znamenala hlavní zdroj vody pro celé město. Sedl jsem si tedy na lavičku, pohodlně se usadil a zadíval jsem se na budovy města.
"Zajímavé, jako dlouho tady ještě tak vydrží? Už takhle jsou to moc dlouho... A slunce pořád žhne a žhne... "
Návrat nahoru Goto down
Gabriel Virtuelo
Země Pouští
Gabriel Virtuelo


Poèet pøíspìvkù : 30
Reputatce : 1
Join date : 04. 06. 12

Ulice hlavního města Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ulice hlavního města   Ulice hlavního města EmptyFri Jun 08, 2012 11:52 am

Gabriel vyšel ven z dílny jednoho řemeslníka, kterému dnes již od rána pomáhal. Gabriel si už skoro připadal jako brouk Pytlík. Práce všeho druhu, ale hlavně, že se uživil.
Právě teď měl pauzu na oběd a tak se rozhodl sníst si svůj sandwich u řeky.
Dílna byla jen kousek od jednoho z mostů, vedoucích přes městkou řeku, na kterou byl krásný pohled. Čistota vody se nedala srovnat s čistotou vody v městě, kde kdysi Gabriel studoval. Napít se tam z řeky by znamenalo zadělat si alespoň na týden střevních potíží.
Kdežto voda v řece v hlavním městě Země Pouští byla průzračná a čistá jako nebe. Na takovou vodu se Gabriel nemohl vynadívat.
Opřený o zábradlí ukusoval ze svého sandwiche, než se rozhodl si na chvilku sednout na lavičku, vedle dlouhovlasého bělovlasého mladíka.
Když přišel k lavičce, krátce se na něho usmál, zda-li si může přisednout, sedl si vedle něho, a znovu si ukousl ze sandwiche.
Návrat nahoru Goto down
Eserath
Země Pouští
Eserath


Poèet pøíspìvkù : 427
Reputatce : 4
Join date : 21. 01. 12
Age : 30
Location : Frýdek-Místek

Ulice hlavního města Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ulice hlavního města   Ulice hlavního města EmptyFri Jun 08, 2012 12:44 pm

Bylo něco málo po poledni, čas tady šel rozpoznat velmi dobře, stačilo se naučit rozpoznat polohu slunce a byli jste za vodou. Dnes příjemně hřálo, neprahlo, nežhnulo, prostě tak akorát, alespoň pro lidi, kteří žijí zde. Ruch začal pomalu utichat. Z nenadání se objevil vysoký mladík, který si pravděpodobně chtěl odpočinout a slupnout něco malého. Tudíž si přisedl, ač nechtě, jemně do mě drkl rukou, chtěl se trošku poposunout a udělat mu více místa, jeho tělo však zůstalo v podivné křeči. Bylo to tady...

Vize:

S prudkým nádechem jsem rozevřel své zelené oči a chytil se lavičky, taková byla má moc pokaždé, když se projevila. Vypadalo to, jako bych měl nějaký záchvat, ale za pár vteřin jsem zase seděl v klidu a jen trochu zrychleně dýchal. Očkem jsem těkl na spolusedícího.
"Odkud pocházíte?"
Optal jsem se svým hrubým a charismatickým hlasem s jistou záminkou.
Návrat nahoru Goto down
Gabriel Virtuelo
Země Pouští
Gabriel Virtuelo


Poèet pøíspìvkù : 30
Reputatce : 1
Join date : 04. 06. 12

Ulice hlavního města Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ulice hlavního města   Ulice hlavního města EmptyFri Jun 08, 2012 12:53 pm

Gabriel si ani nevšiml, že se toho mladíka nějak dotkl, ale jeho náhlého ztuhnutí už jo.
„Hej, jsi v pořádku?“ spolkl sousto a naklonil se k němu.
Jestli je to epileptik tak netušim co mam dělat! Zatvářil se trochu rozhozeně.
Třes mladíka naštěstí rychle přešel a on se Gabriela otázal na jeho původ.
Gabriel se nejdřív trochu zarazil, ale pak se usmál a jednoduše mu odpověděl: „Ze Země, a ty?“
Návrat nahoru Goto down
Eserath
Země Pouští
Eserath


Poèet pøíspìvkù : 427
Reputatce : 4
Join date : 21. 01. 12
Age : 30
Location : Frýdek-Místek

Ulice hlavního města Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ulice hlavního města   Ulice hlavního města EmptyFri Jun 08, 2012 1:02 pm

Má domněnka se potvrdila. Neubránil jsem se letmému úšklebku.
"Tak to vypadá, že pocházíme ze stejného místa... A kdepak je tvůj společník?
Nebo zůstal na lodi? Jak dlouho už tady vlastně jsi nebo jste?"

Optal jsem se se zájmem, věděl jsem, že ho tahle zpráva trošku šokuje, ale byl jsem na to zvyklý a i na to, že se hned bude ptát. Nevadilo mi, že mu o svých schopnostech povím, on měl pravděpodobně také nějaké, jinak by nebyl na Destiny. Pravděpodobně opustil loď tak jako já.
Návrat nahoru Goto down
Gabriel Virtuelo
Země Pouští
Gabriel Virtuelo


Poèet pøíspìvkù : 30
Reputatce : 1
Join date : 04. 06. 12

Ulice hlavního města Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ulice hlavního města   Ulice hlavního města EmptyFri Jun 08, 2012 1:16 pm

Gabriela ani nenapadlo, že by ten mladík mohl znát jeho minulost, proto se na něho celkem nechápavě zadíval.
Když se ale dozvěděl, že pochází ze Země, stejně jako on, vzplály jeho oči zájmem.
„Ty jsi ze Země?“ zadíval se na něho překvapeně. Zamyslel se nad tím vším a tak mu začala i mladíkova otázka na jeho společníka dávat trochu smysl.
„Nejsi taky Snílek?“
Na jeho otázky zatím neodpovídal. Chtěl se nejdřív dozvědět víc o něm, než mu řekne něco o sobě.
Návrat nahoru Goto down
Eserath
Země Pouští
Eserath


Poèet pøíspìvkù : 427
Reputatce : 4
Join date : 21. 01. 12
Age : 30
Location : Frýdek-Místek

Ulice hlavního města Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ulice hlavního města   Ulice hlavního města EmptyFri Jun 08, 2012 1:27 pm

Zpozoroval jsem plamen zvídavosti v očích toho hnědovlasého mladíka. Nečekal jsem, že jeho reakce bude až tak bouřlivá, ale řekl jsem si, že to není nic špatného.
"Většina zdejší populace jsou snílci a jelikož jsem ti právě řekl něco, o čem se asi jen tak s někým nedělíš, máš celkem velkou šanci, že jsem snílkem. A pro sake tvého nadšení, ti to potvrdím. Ano jsem snílek a jsem ze Země, asi tak jako ty."
Upravil jsem si pramínek vlasů, který jsem si zastrčil za ucho a natočil jsem hlavu k přísedícímu.
"Další otázky?"
Přehodil jsem si nohu přes nohu a opřel se o lavičku. Dnešek bude pravděpodobně zajímavý.
Návrat nahoru Goto down
Gabriel Virtuelo
Země Pouští
Gabriel Virtuelo


Poèet pøíspìvkù : 30
Reputatce : 1
Join date : 04. 06. 12

Ulice hlavního města Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ulice hlavního města   Ulice hlavního města EmptyFri Jun 08, 2012 1:50 pm

Gabrielova vlna adrenalinu pomalu ustupovala.
Nejspíš se sem dostal stejně jako já a nemá tušení, jak se dostat pryč. Jsem fakt bláhovej. Uvolnil se Gabriel a pousmál se nad svým vlastním zbytečným nadšením.
„No, jmenuju se Gabriel, těší mě,“ představil se. Neviděl důvod, proč se nepředstavit, když už se pustili do konverzace. A nepřátele také žádné neměl, kvůli kterým by se musel nějak držet v anonymitě.
Pak si vzpomněl na Arthona a posmutněl.
„Arthon je mrtvý. Zemřel před rokem, během útoku stínů na město,“ řekl. Nevzpomínal na to rád, byl to ten nejhorší den v jeho životě.
V tu chvíli okolí trochu potemnělo, jakoby se schylovalo k dešti, ale Gabriel si toho nevšiml.
„A právě kvůli tomu sem skejsnul na týhle planetě,“ dodal, hořce se pousmál a vzhledl. Atmosféra pozbyla ponurosti a opět se vrátila do normálu.
Návrat nahoru Goto down
Eserath
Země Pouští
Eserath


Poèet pøíspìvkù : 427
Reputatce : 4
Join date : 21. 01. 12
Age : 30
Location : Frýdek-Místek

Ulice hlavního města Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ulice hlavního města   Ulice hlavního města EmptyFri Jun 08, 2012 2:09 pm

Lehce jsem pokynul hlavou a přimhouřil jsem oči. Tento mladík vypadal zajímavě. Nebo o tom svědčila alespoň jeho minulost.
"Pak je tedy potěšení na mí straně, mé jméno je Eserath... Stejně jako ty jsem i já z Destiny. A jak tak odhaduji, tak tvůj přítel přišel o život těsné poté, co jste přišli sem, nemám pravdu? I tak se omlouvám, že připomínám tak citlivé téma."
Sklonil jsem pohled, nečekal jsem, že o svého přítele přišel během útoku stínů. Já o žádném nevěděl, to znamenalo, že tady musel být delší dobu než já a mít tedy více zkušeností. Zdálo se mi, že se začalo najednou stmívat, ale poté to hned polevilo, pravděpodobně se mi zatmělo před očima kvůli mé schopnosti, asi nějaké vedlejší efekty, nebo co.
"Tak ty jsi tu nedobrovolně? Ach tak... Já tady šel dobrovolně, loď mi příliš nevyhovovala, nebo tedy spíše to, že neustále plula vesmírem, potřeboval jsem pevnou půdu pod nohama a tu jsem našel právě tady."
Rozhodil jsem rukou a gestem ukázal na město.
"Jsem tady tedy na jakési dlouhodobé dovolené a učím se tady žít a přizpůsobit se."
Návrat nahoru Goto down
Gabriel Virtuelo
Země Pouští
Gabriel Virtuelo


Poèet pøíspìvkù : 30
Reputatce : 1
Join date : 04. 06. 12

Ulice hlavního města Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ulice hlavního města   Ulice hlavního města EmptyFri Jun 08, 2012 2:18 pm

„Já bych se raději viděl zpátky na lodi, Esi,“ ušklíbl se Gabriel a zahleděl se k nebi, „nevadí ti to zkrácení?“ optal se ho pro jistotu, že by se mu nelíbilo, jak zkrátil jeho jméno. „Jinak mě můžeš říkat Gabe!“ zazubil se na něj.
„Rád bych si s tebou ještě poklábosil, ale už musím jít. Musím pokračovat v práci u pana Toma,“ zvedl se Gabriel a kývl směrem k dílně, ze které předtím vyšel.
„Jak si tu vlastně vyděláváš ty?“ optal se ještě Eseratha.
Návrat nahoru Goto down
Eserath
Země Pouští
Eserath


Poèet pøíspìvkù : 427
Reputatce : 4
Join date : 21. 01. 12
Age : 30
Location : Frýdek-Místek

Ulice hlavního města Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ulice hlavního města   Ulice hlavního města EmptyFri Jun 08, 2012 3:11 pm

Nad zkráceninou jsem se trošku zamračil, ale vrásky rozehnal lehký úsměv. Proč ne? Zakýval jsem hlavou, na znamení, že mi to nevadí. Pobaveně jsem se musel zasmát, když jsem si představil, co by na takovéto zkratky řekl můj otec.
"Loď se tu určitě zase někdy objeví a jak tak poslouchám, tak toho ihned využiješ. Život je jedna velká změna."
Lehce jsem mávl Gabeovi na pozdrav a ještě na něj otočil hlavu.
"Práce šlechtí a nejenom ruce... Já jsem lingvista, přepisuji knihy, překládám, sem tam něco napíšu..."
Odvětil jsem svému novému příteli od řeky.
Návrat nahoru Goto down
Gabriel Virtuelo
Země Pouští
Gabriel Virtuelo


Poèet pøíspìvkù : 30
Reputatce : 1
Join date : 04. 06. 12

Ulice hlavního města Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ulice hlavního města   Ulice hlavního města EmptyFri Jun 08, 2012 3:18 pm

„Pěkná práce,“ kývl uznale Gabriel a vrhl letmý pohled po dílně, jestli se po něm pan Tom už neshání.
„Já dělám všechno, co se namane, práce všeho druhu,“ zasmál se.
„Rád sem si s tebou popovídal, Eserathe. Snad se ještě setkáme. Měj se!“ usmál se Gabriel, zvedl na pozdrav ruku, vydal se zpátky k dílně a strčil si do pusy poslední sousto sandwiche.
Vždy byl rád, když si mohl s někým popovídat. Bylo to příjemné zpestření dne.
Návrat nahoru Goto down
Eserath
Země Pouští
Eserath


Poèet pøíspìvkù : 427
Reputatce : 4
Join date : 21. 01. 12
Age : 30
Location : Frýdek-Místek

Ulice hlavního města Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ulice hlavního města   Ulice hlavního města EmptyTue Jul 10, 2012 8:55 am

Bylo to zvláštní po tak dlouhé době tady narazit na snílka, který by své schopnosti neschovával, někteří věřili, že to nevěstí nic dobrého, jiní se tomu zase obsesivně věnovali a snažili se stát těmi nejlepšími. Já volil zlatou střední cestu, akceptoval jsem to, čím jsem a pokud nastane situace využiji svého daru. Ale nyní byl čas zase trochu pracovat.
Bohužel peníze byly potřeba a ty, zrovna tady z nebes nepadaly, takže jsem musel zase něco málo udělat, i když se mi dnes moc nechtělo, venku byl příjemný větřík a v jeskyni bylo celkem chladno, tak jako tak jsem mohl vyjít ven a pracovat tam.
Nakonec jsem se tedy pomalu zvedl a s větříkem, který mě šimral na tváři jsem odešel ulicemi plného života do svého příbytku. Přesun.
Návrat nahoru Goto down
Gabriel Virtuelo
Země Pouští
Gabriel Virtuelo


Poèet pøíspìvkù : 30
Reputatce : 1
Join date : 04. 06. 12

Ulice hlavního města Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ulice hlavního města   Ulice hlavního města EmptyTue Jul 17, 2012 5:29 pm

Gabriel procházel ulicemi města a díval se po každém kousku bílého papíru, který mohl najít.
Byla to vážně neskutečná otrava. Zatím našel zhruba 20 částí dokumentů. Několik se jich zničilo v městské řece, několik zmizelo v propasti kolem rezidence, a další hrstka byla roztroušená po městě, kde ji mohl sebrat bůhví kdo místo Gabriela.
„Jak tohle mám zvládnout?“ povzdechl si Gabriel a svěsil ramena, „nakonec to zase skončí tak, že budu hrát karty po barech a v noci se bát usnout, aby mě můj vlastní stín nezamordoval.“
Došel až k mostu u řeky, kus od dílny pana Toma, kde nedávno pracoval a kde potkal Eseratha, a opřel se sklesle o zábradlí.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Ulice hlavního města Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ulice hlavního města   Ulice hlavního města Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Ulice hlavního města
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Ulice hlavního města
» Ulice hlavního města
» Mise pro ulice hlavního města
» Ulice města u přístavu
» Brána hlavního města

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Mini Stories :: SPAM :: Old topics :: Stará témata :: RPG TEXTOVÁ HRA KS :: MÍSTNOSTI PRO HRU :: Země Pouští :: Hlavní město-
Přejdi na: