Mini Stories

FAQPříjemPortálHledatRegistracePřihlášení

Share | 

Jídelna a kavárna

Goto down 
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15 ... 25  Next
AutorZpráva
Eserath
Země Pouští

Poèet pøíspìvkù : 427
Reputatce : 4

PříspěvekPředmět: Jídelna a kavárna   Sun Jan 29, 2012 12:47 pm

First topic message reminder :

Snad nejoblíbenější místnost všech hladovců. Tato místnost slouží jako jídelna, ale zároveň i jako cukrárna, kavárna a mnoho dalšího v jednom. Děli se na dvě pomyslné části. První je samotná jídelna, ta se skládá ze dvou velkých stolů, které jsou hned vedle sebe a oba jsou obklíčeny šesti židlemi.
Na každém stole je vždy nějaká dekorace ať už ve formě mísy s ovocem či zeleninou, nebo nějakou květinou. Pokud si někdo přisedne k tomuto stolu a pomyslí na to, co si přeje k jídlu, Insignia mu to s největší pravděpodobností splní. Ani o zbytky a nádobí se není třeba starat. Ty zmiznou stejně tak, jak se jídlo objeví.
Druhou pomyslnou částí je jakási odpočívárna na druhém konci pokoji. Ta se skládá z velkého koženého gauče, pár sedaček a kupu pohodlných polštářku. Ve středu toho všeho je konferenční stolek, který je prosklený. Pokud nemáte hlad, ale chcete jen něco dobrého zakousnout, či si dát lahodný nápoj, nenajdete lepší místo. Navíc je jedna stěna jídelny prosklená, takže se můžete kochat krásami vesmíru.

Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi

AutorZpráva
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků

Poèet pøíspìvkù : 1102
Reputatce : 8

PříspěvekPředmět: Re: Jídelna a kavárna   Thu Feb 02, 2012 8:52 pm

Klidně si běž po svých záležitostech, usmála jsem se na Matta, když jsem viděla, jak se nervózně dívá na Momoniku a pak zase na mě. Já... já myslím, že ten třetí člověk má být Momonika, ale nechtěla jsem to říkat před ní. Mám už tak pocit, že to, co vám tu všem říkám, by vám měl říkat kapitán. Je mi z toho divně, nejsem si jistá, jestli jsem oprávněná šířit takhle "paniku". Ale zase - mně to prostě přijde úplně šílené, že se tu děje tolik věcí a nikdo o nich nic neví. Jenom dneska jsem několikrát narazila na to, že někdo nevěděl, co to jsou stíny. To je přece úplně na hlavu. Co kdyby se ty stíny zrovna teď vrátily? Tohle má být nějaká příprava k boji? Co kdyby byli nováčci zrovna někde sami, když na ně ty bestie vtrhnou? Jak by se jako ubránili?, spustila jsem své hrůzné představy. Nechci znít jako škarohlíd, ale nechápu prostě, jak nás můžou nechat takhle tápat v nevědomosti. Zrovna teď. Nechápu., zavrtala jsem se pohledem do svého prázdného hrnku a objednala si další. Nějak mi bylo chladno u srdce a měla jsem pocit, že další dávka horkého čaje by to mohla napravit.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://www.phoenixrise.blog.cz
Vincent van Geelen
Vůdce Země Dravců

Poèet pøíspìvkù : 524
Reputatce : 0

PříspěvekPředmět: Re: Jídelna a kavárna   Thu Feb 02, 2012 9:00 pm

V čase keď si eM objednala čas, som sa taktiež rozhodol, že si jeden dám, Takže som si objednal čerešňovo jahodový bez cukru a iných prísad. Len čas a vodu... horúcu.
"Momo?"
Ešte pred chvíľkou som si pripadal úplne v poriadku, veď čo, prídeme tam... dohodneme sa s tou organizáciou a odídeme. Tak som si to predstavoval. Ale teraz sa mi pred očami mihali aj iné možné scenáre. Že sa nezhodneme, že príde ku konfliktu, ozbrojenému konfliktu...
Rýchlo som sa spamätal a pohľadu do svojho čaju som sa pozrel na eM.
"Nie sme dobre organizovaní."
Trpko som poznamenal a zasa sa pozrel do čaju.
"Ja som na Destiny stretol tiene v čase keď som o vôbec ničom netušil. Ani o schopnostiach. To isté Steam. Myslím, že ak by s nami v ten moment nebol Will, zrejme by si sa so mnou nerozprávala."
Pokrčil som perami, bola to pravda. Ak by nám Will nezavelil k ústupu, kto vie, či by sme teraz vôbec žili... Steam a ja.
"Myslím, že ak odteraz stretnem niekoho nového, radšej sa s ním dám ihneď do reči a porozprávam mu všetko, čo viem, aby bol v obraze, keď už nič iné."
Návrat nahoru Goto down
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků

PříspěvekPředmět: Re: Jídelna a kavárna   Thu Feb 02, 2012 9:03 pm

To je dobrý plán. Já cítím podobnou povinnost. Ale nikdy nevím, jak začít. Vybavím si sebe sama, když jsem přišla. Jak jsem nic nechápala. Kdyby mi v tu chvíli někdo začal vykládat o stínech a o tom všem, co nás mělo čekat, zpanikařila bych a v hrůze skočila přes palubu, zasmála jsem se, ale ve skutečnosti mi to moc k smíchu nepřipadalo. Nejsem si jistá, proč tam Eserath chce právě Momo, ale asi pro to má svoje důvody a já se po nich pídit nebudu, napila jsem se z nového hrnku černého čaje a poručila si vanilkový tvaroh, protože jsem na něj dostala hroznou chuť.
Návrat nahoru Goto down
Vincent van Geelen
Vůdce Země Dravců

PříspěvekPředmět: Re: Jídelna a kavárna   Thu Feb 02, 2012 9:16 pm

"Eserath má zrejme dosť dobré dôvody na to, aby tam s ním Momo šla."
Usmial som sa, aj keď by som bol možno radšej, keby som s Eserathom šiel len ja. Nemal som totiž vôbec ani len tušenie, čoho je tá organizácia schopná. Zrejme by som si mal dosť prevetrať hlavu, aby som sa zbavil niektorých, posledne sa u mňa objavujúcich, myšlienok.

"Tie informácie sú niekedy nad zlato, čo?"
Zasmial som sa len tak z ničoho. Aj keď sú niekedy nepríjemné, človek je rád, že ich vie. Pretože bez nich sa prosto nedá existovať. Všetko okolo sú samé informácie.
"Ale vieš čo? Prosím ťa, neskáč cez palubu, pretože by si tu veľa ľuďom chýbala, aj mne."
Povedal som úsmevne a priateľsky.
"Naviac by Insignia prišla o jedného skvelého človeka."
Návrat nahoru Goto down
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků

PříspěvekPředmět: Re: Jídelna a kavárna   Thu Feb 02, 2012 9:20 pm

Eh, díky, začervenala jsem se. Pokusím se udržet si myšlenky prosté od sebevražedných sklonů. Ale někdy to dá zabrat, potřásla jsem hlavou a byla to pravda. Jen kdybychom věděli, co máme čekat a kdy. Takhle jsem ale měla pocit, že jen čekáme na porážku. A pořád jsme nic nevěděli. Ten pocit jsem nesnášela.
Návrat nahoru Goto down
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků

PříspěvekPředmět: Re: Jídelna a kavárna   Thu Feb 02, 2012 9:24 pm

No nic, rozsekla jsem to pak. Jde na mě spaní. Když dovolíš, půjdu tomu vyhovět, protáhla jsem se a zívla. Bylo už na čase. Druhá dávka čaje byla dopitá, tvaroh snědený a mně už padala hlava.

Tak dobrou a zase zítra třeba, popřála jsem Mattovi na rozloučenou. A dobre spi..., dodala jsem s tím nejlepším slovenským přízvukem, jakého jsem byla schopná, vzpomínajíc na babičku, která tak mluvila. Kde byly ty časy...

(přesun)
Návrat nahoru Goto down
Vincent van Geelen
Vůdce Země Dravců

PříspěvekPředmět: Re: Jídelna a kavárna   Thu Feb 02, 2012 9:29 pm

Pri tých slovách o samovražedných sklonoch som sa musel zaškeriť. Prišlo mi to divné, myslieť na samovraždu, a pokúšať sa o ňu ešte divnejšie.
"Jasné, pokojne choď. Spať treba."
Pousmial som sa, zasa... Posledné slová mi prišli trošku iné, no nič to. Nebolo to zlé.
"Dobrú noc a príjemné sny."
Vzal som si šálku svojho čaju chvíľku na to čo eM odišla a prešiel som ku gauču, kde som sa posadil a pomaly z čaju srkal.
Návrat nahoru Goto down
Vincent van Geelen
Vůdce Země Dravců

PříspěvekPředmět: Re: Jídelna a kavárna   Thu Feb 02, 2012 9:53 pm

Ešte chvíľku som bol natiahnutý na gauči, keď som však dopil čaj, rozhodol som sa, že už pôjdem z jedálne preč. Vyskočil som z gauču na nohy a vzal som si katanu. Keď som sa na ten meč tak pozeral, uvažoval som, či je nutné ho stále nosiť so sebou.

Prešiel som k dverám jedálne a otvoril som ich. Jednou nohou na chodbe som sa ešte otočil späť do jedálne a potom som už zmizol.

(presun)
Návrat nahoru Goto down
Momonika Queer
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků

Poèet pøíspìvkù : 404

PříspěvekPředmět: Re: Jídelna a kavárna   Fri Feb 03, 2012 11:28 am

Usadila som sa za stôl ako zvyčajne. Tentokrát sa predo mnou objavili špagety s nejakou dobrou omáčkou a víno.

Dojedla som a hneď som sa pobrala preč z jedálne.

(presun)
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://exciting-dream.blog.cz/
Vincent van Geelen
Vůdce Země Dravců

PříspěvekPředmět: Re: Jídelna a kavárna   Fri Feb 03, 2012 11:46 am

Úplne najlepšia nálada ma síce nesprevádzala, no dúfal som, že sa to zmení. Otvoril som dvere do jedálne a vstúpil nimi dnu. Nikoho nikde nebolo a tak som mlčky prešiel k stolu. Usadil som sa na stoličke tak, aby som mal výhľad na dvere, až by niekto vošiel.

Predomnou sa objavil pohár pomarančového džúsu a vedľa neho biely tanier, na ktorom bolo ražniči. Vyzeralo to skvele a rovno som sa do toho jedla pustil. Chutilo rovnako tak dobre ako vyzeralo a keď som dojedol, ešte chvíľku som s džúsom počkal, aby som nespláchol tú skvel chuť, ktorú som mal v ústach.

Napokon som to však zapil a vstal. Momentálne som nemal tušenia, čo by som mohol robiť. Najlepšie by bolo, keby som niekoho len tak stretol a mohli by sme sa rozprávať o všetkom a o ničom. S týmto pocitom som opustil jedáleň a vydal sa neviem kam.

(presun)
Návrat nahoru Goto down
Eserath
Země Pouští

Poèet pøíspìvkù : 427
Reputatce : 4

PříspěvekPředmět: Re: Jídelna a kavárna   Fri Feb 03, 2012 12:50 pm

Opatrně jsem vešel do jídelny. Necítil jsem se na nějakou konverzaci. Jakmile jsem zjistil, že jsem zde sám, šel jsem si sednout ke stolu a pomyslel jsem na zeleninovou omeletu. Rázem se přede mnou objevila velká vaječná omeleta plná hrášku, papriky a dalších dobrot.
Uchopil jsem příbor a rozkrojil jsem křehkou a neuvěřitelně chutnou omeletu. Byla dokonce přelitá horkým máslem...
Mé chuťové buňky byly u vytržení. Alespoň něco v tomhle dni stálo za řeč. Dojedl jsem zeleninovou omeletu a poté se přesunul ke gauči a pohodlně jsem se usadil.
Pomyslel jsem na šálek cappuccina s ořechovou příchutí a objevil se obří šálek s tím, co jsem si vysnil.
Pomalu jsem si vzal šálek k sobě a přivoněl jsem si. Vonělo to skvěle...
Usrknul jsem si a přivřel oči.
"Snad to všechno dopadne dobře..."
Usrknul jsem znovu a nechal teplou tekutinu rozehřát své dutiny. Bylo to velmi příjemné. Tudíž jsem pokračoval, až v šálku opravdu nic nezbylo.
Tolik myšlenek v hlavě jsem snad nikdy neměl...
Po půl hodince bezcílného bloumání a mozkového hloubání jsem se zvedl a zamířil pryč. (Přesun)
Návrat nahoru Goto down
Momonika Queer
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků

PříspěvekPředmět: Re: Jídelna a kavárna   Fri Feb 03, 2012 7:50 pm

Sadla som si za stôl a veľmi nevnímala, čo jem. Ale jedla som, takže to bolo niečo, čo mám rada.
Čo robíš, ty moja potvorka?
Spím, prečo ma budíš?
Idem si po teba.
Hm.

Dojedla som a troška sa ponaťahovala. Potom som zamierila do parku.

(presun)
Návrat nahoru Goto down
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků

PříspěvekPředmět: Re: Jídelna a kavárna   Fri Feb 03, 2012 8:23 pm

Pojedla jsem ve spěchu. Měla jsem hroznou chuť vrátit se do parku. Tam mi bylo opravdu hezky. Přemýšlela jsem nad mítinkem na Zemi. Budeme tak blízko, abych ji aspoň viděla? Zasnila jsem se a oddechla tak, že se cukru z mé koblihy zvedl a zašpinil stůl. Cukrový poprašek se však hned "vpil" do desky, jako by ji neviditelná ruka chtěla otřít. "Pardon", šeptla jsem na omluvu. Po snídani jsem se vydala na procházku.

(přesun)
Návrat nahoru Goto down
Vincent van Geelen
Vůdce Země Dravců

PříspěvekPředmět: Re: Jídelna a kavárna   Fri Feb 03, 2012 9:04 pm

Ako som povedal Eserathovi, tak som aj učinil a zamieril som z haly rovno do jedálne. Otvoril som dvere a zistil, že tu nikoho niet. Rovnako ako keď som tu bol naposledy. Zašiel som teda priamo ku stolu, pri ktorom som sa posadil. Neskorá večera sa objavila predomnou. Šlo však len o tri jablká a jahodovo-višňový čaj.

Vzal som si prvé jablko a začal ho pomaly jesť. Nemal som sa kam ponáhľať a spať sa mi taktiež ešte nechcelo, tak som si sem tam usrkol z čaju a pomaly jedol.
Návrat nahoru Goto down
Vincent van Geelen
Vůdce Země Dravců

PříspěvekPředmět: Re: Jídelna a kavárna   Fri Feb 03, 2012 10:36 pm

Jablká som zjedol, čo mi netrvalo veľmi dlho. Napokon, boli len tri (normálne jedávam tak 7 - 8, len pre obraz). Keď už mi zostal len čaj, ktorý mal výbornú teplotu k pitiu, pustil som sa do neho. Taktiež som ho mal za chvíľočku v sebe a potom, keď zmizla šálka, vstal som od stola.

Obzrel som sa po prázdnej jedálni a vybral som sa smerom k dverám. Počas cesty som si napravil meč, otvoril som dvere, ktoré viedli na chodbu a odišiel.

(presun)
Návrat nahoru Goto down
Momonika Queer
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků

PříspěvekPředmět: Re: Jídelna a kavárna   Sat Feb 04, 2012 12:15 pm

Vošla som do jedálne a sadla si za stôl. Cherryl ma nasledovala a v mysli poháňala, no tak, rýchlo...
Ignorovala som ju a jedla svojským pomalým premýšľavým tempom.
"Haf, haf..."
"Nie si dnes nejaká drzá?" spýtala som sa trocha zostra.
Ako ospravedlnenie nahodila svoj nevinný pohľad a zakňučala.
"Mňa neobalamutíš," povedala som, ale musela som sa usmiať.

Dojedla som a spolu s nedočkavou Cherryl som vyšla z jedálne.

(presun)
Návrat nahoru Goto down
Ella Frell
Hráč RPG

Poèet pøíspìvkù : 464

PříspěvekPředmět: Re: Jídelna a kavárna   Sun Feb 05, 2012 10:06 am

Sadla som si k stolu a pomyslela som si na krásne, bohaté raňajky. Keď som však otvorila oči uvidela som pred sebou len chlieb z marmeládou a teplý čaj. Dobre, dobre zjem to... viem že sa nemám prejedať hneď ráno. Povzdychla som si, loď vedela čo je pre mňa dobré a ja som sa jej rozhodla veriť. Pustila som sa do jedla.
Návrat nahoru Goto down
Kaemon Tadashi
Hráč RPG

Poèet pøíspìvkù : 346

PříspěvekPředmět: Re: Jídelna a kavárna   Sun Feb 05, 2012 10:20 am

Dorazím do jídelny...Co si dneska dám...čaj určitě...bábovku? možná nějaký croasant...hmmm nebo koblihy...jojo dneska je čas na koblihy... zhodnotím v mysli mé ranní chutě a vydám se ke stolu. Všimnu si že tam sedí Ell tak se posadím naproti ní. Dobré ráno, jak jsi se vyspala? zeptám se s úsměvem a přede mnou se objeví přesně jak jsem chtěl tři čokoládové koblihy a velký hrnek teplého čaje. Během chvíle se do toho pustím.
Návrat nahoru Goto down
Ella Frell
Hráč RPG

PříspěvekPředmět: Re: Jídelna a kavárna   Sun Feb 05, 2012 10:28 am

Pozriem sa na Kaeho šišky a potom na svoj chleba. ON MÔŽE ŠIŠKY A JA NIE?! Vykríknem v duchu, avšak namiesto vysnívaných šišiek som dostala ďalší chleba a acilpirín. To ti ďakujem ... Povzdychla som si. "Dobré aj tebe Kae ... a no, ani neviem ako som zaspala ... čo ty?" Usmejem sa.
Návrat nahoru Goto down
Kaemon Tadashi
Hráč RPG

PříspěvekPředmět: Re: Jídelna a kavárna   Sun Feb 05, 2012 10:31 am

Já si ani nepamatuji jak jsem došel do postele...ale spalo se mi dobře...možná to bylo tím že jsem byl před spaním na čerstvém vzduchu což mě připomíná že máme dalšího pasažéra co byl na Destiny...myslím...umm...jo už vím Lira se jmenuje... zhodnotím situaci a pak se podívám na Ell která dostala další chleba...Nechceš jednu koblihu? zeptám se trochu se smíchem když vidím že si chleba právě asi nepřála...
Návrat nahoru Goto down
Ella Frell
Hráč RPG

PříspěvekPředmět: Re: Jídelna a kavárna   Sun Feb 05, 2012 10:36 am

Z iskričkami v očiach sa pozriem na šišku a už-už sa pre ňu naťahujem. V tom zmizne a ja dostanem... chleba z medom. Snažím sa upokojiť a tak odpoviem Kaemu. "Nový člen? Hmm ... to je ale dobré nie?" Z nahnevaným pohľadom zazriem na chleba, ten potom zmizne a nahradí ho polka chleba. Povzdychnem si a vezmem si acilpirín ktorý hneď zapijem dávkou čaju.
Návrat nahoru Goto down
Kaemon Tadashi
Hráč RPG

PříspěvekPředmět: Re: Jídelna a kavárna   Sun Feb 05, 2012 10:56 am

Zase jsme se rozrostly... povím s úsměvem a pak dodám na účet lodi...Koukám že Insignie ti dneska nedopřeje co? načež poslední kobliha přede mnou zmizí a objeví se chleba s máslem...Hmm tak ti děkuji...už aby tu byl kapitán, určitě je nesvá kvůli tomu... řeknu a zakousnu se do chleba...ale co taky dobré...
Návrat nahoru Goto down
Ella Frell
Hráč RPG

PříspěvekPředmět: Re: Jídelna a kavárna   Sun Feb 05, 2012 11:04 am

"To bude tým že ma všetko bolí a nechce aby som sa prejedla... " Povzdychnem si a dojem svoj chleba. Napijem sa čaju. "Áno, už aby tu prišiel ... som zvedavá či nám prinesie detajly o včerajšku ... " poviem mu a keď vedľa seba konečne uvidím niečo iné než chleba, bola to vianočka, tak sa do nej z chuti zahryznem.
Návrat nahoru Goto down
Kaemon Tadashi
Hráč RPG

PříspěvekPředmět: Re: Jídelna a kavárna   Sun Feb 05, 2012 11:13 am

Snad ano...doufám že se nějak domluvily...nerad bych když už nám hrozí problémy od stínů aby nám dělaly problémy i oni...ale kapitáni to jistě zvládly s bravurou... řeknu a dojím poslední kousek chleba a zapiji to čajem...Dneska budu muset trénovat...musím něco udělat se svou schopností...abych mohl být také nápomocný...
Návrat nahoru Goto down
Ella Frell
Hráč RPG

PříspěvekPředmět: Re: Jídelna a kavárna   Sun Feb 05, 2012 11:29 am

Prehrádnem si rukou vo vlasoch a dojem vianočku. "Aj ja pôjdem, potrebujem sa aj tak natiahnuť ... ale myslím že najprv zablúdim do knižnice a nájdem tam niečo o našich schopnostiach ... myslím žeby sa to hodilo .. " Usmejem sa na Kaemona. "A ty si nápomocný! Tvoja prítomnosť ma upokojuje a až sa naučíš ovládať svoju schopnosť, budeš nápomocný ešte viac!" Žiarivo sa usmejem.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Jídelna a kavárna   

Návrat nahoru Goto down

Jídelna a kavárna
Strana 5 z 25Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15 ... 25  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Mini Stories :: SPAM :: Old topics :: Stará témata :: Insignia, druhá vzducholoď-
Přejdi na: