Mini Stories

FAQPříjemPortálHledatRegistracePřihlášení

Share | 

Knihovna a archiv

Goto down 
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorZpráva
Eserath
Země Pouští

Poèet pøíspìvkù : 427
Reputatce : 4

PříspěvekPředmět: Knihovna a archiv   Sun Jan 29, 2012 12:29 pm

First topic message reminder :

Jakmile vejdete do této místnosti, nos vás okamžitě upozorní, že tahle ta místnost se točí okolo jediného, knih! Knihovna je obrovská místnost, stěny jsou zdobené dřevěným obložením a strop tvoří obrovské lomené oblouky ze dřeva v kombinaci s majestátně vyhlížejícími skleněnými lustry. Levá strana knihovny je tvořena malinkými skříněmi, kaslíky a šuplíky, které obsahují svitky. Tyto svitky obsahují vše, co už se stalo, ať se jedná o minulost více či méně vzdálenou.
Pravou stranu ale tvoří několik desítek uliček tvořené skříněmi knih. Tyto skříně jsou vysoké asi 8 metrů a to je opravdu něco, co se nevidí každý den. Každá ulička je něčím charakterizována, ať je to písmeno či okruh, jehož se knihy týkají. V každé uličce jsou pojízdné schůdky, které pomáhají zvídavým duším vyšplhat se do vyšších míst pro knihu, kterou potřebuji. Ale dejte pozor! Nejednou se stalo, že někdo ze schůdků upadl.
A konečně srdce místnosti je tvořeno několika velkými stoly z dřevěného masivu, které jsou obdélníkového tvaru a u každého je 6 židliček spolu s několika maličkými lampami a šuplíčkem, který obsahuje papír a tužku pro rychlé poznámky.

Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi

AutorZpráva
Kaemon Tadashi
Hráč RPG

Poèet pøíspìvkù : 346
Reputatce : 0

PříspěvekPředmět: Re: Knihovna a archiv   Thu Feb 02, 2012 6:18 pm

Voním jako oceán? řeknu překvapeně, nikdy jsem nic takového netušil, možná to bude tím že jsem žil v přímořském městečku...Oceán.. zopakuji znovu a vrátí se mi vzpomínky na mé rodné město...
Jo rychlost to je moje...nikdy mi nic nebavilo tolik...možná to opravdu bude má schopnost... zareaguji na jejich polemiku o mé schopnosti. A když navíc přijde řeč na jídlo zakručí mi v břiše. Mohl bych se zeptat kde je tu jídelna? Dostal jsem nějaký hlad...a dal bych si šálek teplého čaje...
Návrat nahoru Goto down
Ella Frell
Hráč RPG

Poèet pøíspìvkù : 464

PříspěvekPředmět: Re: Knihovna a archiv   Thu Feb 02, 2012 6:22 pm

Usmiala som sa na oboch. "Umm ... tak by sme sa teoreticky ... mohli ísť najesť ... myslím že moje kakao ma už čaká ... " Poviem a zamyslím sa. Potom sa nadýchnem. Ebenové drevo... Malého princa som položila na poličku a jemne som prstom prešla po obale. Zajtra si ťa prečítam znova ... Potom som sa pozrela na oboch.
Návrat nahoru Goto down
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků

Poèet pøíspìvkù : 1102
Reputatce : 8

PříspěvekPředmět: Re: Knihovna a archiv   Thu Feb 02, 2012 6:25 pm

A víš, že já docela taky? Pojď, nasměruju tě tam., usmála jsem se na něj a vzápětí i na Ellu, když zmínila hlad. Nemohla jsem si pomoct, když stál Káj blíž u mě, natáhla jsem pořádně do nosu, abych ucítila onu oceánovou vůni. Cítila jsem jeho kolínskou, rozhodně voněl hezky, ale že by mi to připomínalo oceán, to zrovna ne. Tak nic, pokrčila jsem pro sebe rameny, shrábla ze stolu knížku o meditaci a vydala se směr jídelna. Čich asi nebude má silná stránka.

(přesun)
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://www.phoenixrise.blog.cz
Ella Frell
Hráč RPG

PříspěvekPředmět: Re: Knihovna a archiv   Thu Feb 02, 2012 6:28 pm

Usmiala som sa na eM. Pomaly som kráčala za ňou preč.
(Presun)
Návrat nahoru Goto down
Kaemon Tadashi
Hráč RPG

PříspěvekPředmět: Re: Knihovna a archiv   Thu Feb 02, 2012 6:31 pm

Už mám pěkný hlad..díky... odvětím s úsměvem a ještě jednou se protáhnu tak že se dlaněmi dotknu země. Zvednu se a rozpustím si vlasy a vydám se pomalu pryč aby mi neutekly. (přesun)
Návrat nahoru Goto down
Vincent van Geelen
Vůdce Země Dravců

Poèet pøíspìvkù : 524

PříspěvekPředmět: Re: Knihovna a archiv   Fri Feb 03, 2012 11:32 am

Ešte v noci som prišiel so miestnosti plnej kníh a spočiatku si ju len prezeral, než som sa odhodlal jednu z kníh si vziať. Prišiel som s ňou k stolu, kde som začal čítal. Čítal som a čítal, až som zrazu zaspal ani som nevedel ako. Nechcelo sa mi predsa.

Rozlepil som svoje oči a zistil, že hlavu mám položenú na stole kúsok od knihy. Zdvihol som ju a obzrel sa okolo seba. Našťastie som tu bol sám. Rýchlo som vstal a vzal knihu, ktorú som zaniesol späť na jej miesto. Keď som tak učinil, zamieril som k dverám knižnice. Až som sa v nich stratil.

(presun)
Návrat nahoru Goto down
Ella Frell
Hráč RPG

PříspěvekPředmět: Re: Knihovna a archiv   Sun Feb 05, 2012 11:49 am

Udýchane som sa objavila v knižnici a za stáleho smiechu som hľadala knihy o našich schopnostiach. V tom sa mi pred očami zablysklo, Velocidade? Hmm kto vie čo to je! Natiahla som sa za knihou ale bola vysoko.
Návrat nahoru Goto down
Kaemon Tadashi
Hráč RPG

PříspěvekPředmět: Re: Knihovna a archiv   Sun Feb 05, 2012 11:58 am

Doběhnu chvíli po Ell, no nechal jsem jí vyhrát, ale přece jí to nebudu říkat...Ale to už vidím že hledá knihy a vypadá to že skutečně nějakou našla. Přijdu k Ell a natahánu se pro tu knihu. Je celkem dost vysoko i já se musím trochu natáhnout abych vůbec na ni dosáhl. Poté jí podám Ell protože ona si s tím bude vědět určitě víc rady než já. Ale na poslední chvíli si všimnu názvu. Velocidade...to znamená po našem...tedy portugalsky rychlost...
Návrat nahoru Goto down
Ella Frell
Hráč RPG

PříspěvekPředmět: Re: Knihovna a archiv   Sun Feb 05, 2012 12:02 pm

Usmejem sa. "Takže som sa trafila do knihy! Ohh, som zvedavá čo bude vo vnútri!" Hneď ju otvorím a začítam sa. "Píše sa tu že môžeš preradiť rýchlosť predmetov ... zrýchliť či spomaliť ... " Potom ju privriem a rozhodnem sa nájsť knihu o mojej schopnosti. Povšimnem si Malého princa, hneď ako ho chcem vziať ho však nahradí iná kniha. "Donna Volpe ... to je niečo ako Líščia pani po našom." Usmejem sa na Kaemona a knihu si vezmem. "Teraz môžeme ísť trénovať! Aj keď mňa asi Insignia nepustí ... ale môžem ti čítať o tvojej schopnosti!" Usmejem sa.
Návrat nahoru Goto down
Kaemon Tadashi
Hráč RPG

PříspěvekPředmět: Re: Knihovna a archiv   Sun Feb 05, 2012 12:13 pm

Zrychlit a zpomalit...takže to tak přeci jen je...chtělo by to pořádně vyzkoušet...naučit se jí...a ty si dej opravdu radši dneska pauzu, včera jsi vypadala hodně vyčerpaná... zhodnotím celou situaci...A Donna Volpe? Tak můžeme vyrazit? Liščí paní!? řeknu jí a zazubím se na ní...
Návrat nahoru Goto down
Ella Frell
Hráč RPG

PříspěvekPředmět: Re: Knihovna a archiv   Sun Feb 05, 2012 12:16 pm

"A-ale už som okay!" Namietla som. "A umm ... stále budem radšej keď mi budeš hovoriť Ella ... " Usmejem sa naňho a z knihami vyrazím k dverám. "Tak poďme!" Znovu sa rozbehnem preč.
(Presun)
Návrat nahoru Goto down
Kaemon Tadashi
Hráč RPG

PříspěvekPředmět: Re: Knihovna a archiv   Sun Feb 05, 2012 12:27 pm

Dobrá Ell...můžeme vyrazit... řeknu se smíchem a vyrazím během za ní. (přesun)
Návrat nahoru Goto down
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků

PříspěvekPředmět: Re: Knihovna a archiv   Tue Feb 07, 2012 1:24 pm

Tak já vůbec nevím, kde mám začít, povzdechla jsem si nad tím ohromným množstvím regálů. No dobře, zkusíme třeba... Fénix a jak na to?, zažertovala jsem a přesunula se k písmenu F.
Návrat nahoru Goto down
Ella Frell
Hráč RPG

PříspěvekPředmět: Re: Knihovna a archiv   Tue Feb 07, 2012 1:28 pm

Hneď ako som došla za eM, otočila som sa a prešla som k regálom kde boli psychologické knihy. "Sny ... hmm, Snívanie? Nie to nebude ono... Snár? Ani to nie... Strach?" Knihu som vzala do rúk no hľadala som ďalej. "Ako sa vzoprieť nočným morám, ako odolať... nočné mory." Prečítala som názov na knihe a vzala som si ju do rúk. Bola hrubá a stará ale voňala, voňala ako drevo ovocného stromu. Otvorila som obe knihy a čítala som.
Návrat nahoru Goto down
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků

PříspěvekPředmět: Re: Knihovna a archiv   Tue Feb 07, 2012 1:35 pm

Chm, tohle je k ničemu, povzdechla jsem si a založila zpátky knihu s názvem Fénixové z pověstí a legend. Zase jen snůška obvyklých obecných keců, které mi nic nového nedaly a z nichž jsem vůbec nevěděla, co si vybrat. Zajímavé ale bylo, kolikrát se v textu objevoval název Phoenix. Takže tedy P...? Co kdyby..., přesunula jsem se k jiné polici a bedlivým svým zrakem sjížděla každý hřbet, dokud...Bingo, špitla jsem a celá vzrušená sáhla po notně omšele vypadající knize s dokonale vybledlou vazbou, na níž stálo zdobně vyvedeným písmem jediné slovo - Phoenix. Kniha kupodivu vypadala mimojiné dost ohořele. To by mohlo být ono. Usmála jsem se tomu a odnesla si knihu ke stolu, abych ji lépe prostudovala. Byla jsem celá rozrušená. Že bych konečně objevila něco konkrétního o své schopnosti? Nějaké odpovědi?

Návrat nahoru Goto down
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků

PříspěvekPředmět: Re: Knihovna a archiv   Tue Feb 07, 2012 1:44 pm

Fénix... bájný pták... najít ho nelze, neboť místa, kde se nachází, jsou tajemná a záhadná... pokud by se někdo pokusil mu ublížit, je odsouzen k věčnému zatracení... vládne neuvěřitelnou, božskou mocí, avšak využívá ji jen zřídka... tohle nemůže být o mně, kroutila jsem hlavou a zas mě jímalo zklamání. Četla jsem ale dál.

Phoenix (fénix) je elementál ohně, tedy bytost tvořená převážně ohněm, schopná s ohněm komunikovat, do jisté míry (a za určitých podmínek) ho ovládat nebo se jím dokonce stát. Tohle už znělo zajímavěji.

Kontrola ohně pomocí prstů, pomocí mysli... ovládání ohně... stvoření... vrhání ohnivých koulí... plamenný dech..., tomu jsem se musela zasmát. Dala jsem si ruku před pusu a vydechla. Nic plamenného v tom nebylo. Jen mentol ze žvýkačky, kterou jsem celou dobu přežvykovala.

Protože jeho schopnosti jsou propojené s jeho emocemi, dochází u něj často k nečekaným výbuchům, provázeným návaly horka nebo zimy, horečky a stoupající teploty povrchu jeho těla, až hořlavosti. V takové chvíli není radno se k rozrušenému fénixovi přibližovat. Hrklo ve mně. To je ono... to je... to je o mně..., vydechla jsem a nemohla tomu uvěřit. Chvilku jsem do těch řádků jen zírala a snažila se to zpracovat. Stoupající teplota těla? Hořlavost? Takže se mi to nezdálo? Nebyly to jen výbuchy mých schopností, výbuchy svíček a podobných nesmyslů v mé blízkosti, byla jsem to... já?

Zachvěla jsem se a objala si rukama tělo. Začínalo to být vážné. Budu se muset lépe kontrolovat, nebo to někdo v mém okolí může vážně odskákat.

Naposledy upravil M. Phoenix dne Tue Feb 07, 2012 1:45 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Ella Frell
Hráč RPG

PříspěvekPředmět: Re: Knihovna a archiv   Tue Feb 07, 2012 1:45 pm

Očkom som sledovala eM, našla to čo hľadala. Usmiala som sa pre seba a začítala som sa. "Strach; pocit z blížiaceho sa zla, nepríjemná emócia, negatívny cit, ..." Rada som čítala nahlas ale pre tentokrát som hlas stíšila aby som nerušila eM. "Strach z bolesti, neznáma, straty,..." Mumlala som ďalej popod nos. "Nekontrolovateľný strach je deštruktívny..." Stíchla som, deštruktívny? Hypnotizovala som text a nemohla som sa pohnúť ďalej.
Pozrela som sa smerom k eM. "eM? Si v poriadku ... ?" Spýtala som sa jej keď som si všimla čo sa dialo.
Návrat nahoru Goto down
Kaemon Tadashi
Hráč RPG

PříspěvekPředmět: Re: Knihovna a archiv   Tue Feb 07, 2012 1:54 pm

Přiběhnu do Knihovny. Na čele je vidět pot. Insignie mě pěkně prohnala jindy bych tu byl hned ale asi chtěla abych si zaběhal... řeknu s úsměvem.
A přijdu k polici, vlastně ani nevím jestli jsou tu knihy dělený podle autora nebo názvu, tak přijdu k polici kde by měly být knihy od T....The Lord Of The Rings...zazáří na mě kniha. Vytahnu jí z police a posadím se... Pán prstenů... má oblíbená... řeknu nahlas a otevřu ji na první straně.
Návrat nahoru Goto down
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků

PříspěvekPředmět: Re: Knihovna a archiv   Tue Feb 07, 2012 2:04 pm

Výjimečně se může stát, že se duše fénixe usadí v lidském těle. Totéž platí o stvoření jiných elementů, o vodních či vzdušných démonech, bůžcích a pod. (viz kapitola sedm - Souvilosti) Výsledné bytosti pak nazýváme elementály v lidské podobě nebo elementalisty.... tak já jsem elementál... jsem výjimečná , vydechla jsem a srdce mi poskakovalo. Bylo to čím dál tím lepší.

Jak jsem tak četla dál, zjišťovala jsem, že existují určité stupně proměny ve fénixe. Podle všeho jich bylo obvykle pět nebo šest a já se právě nacházela na třetím stupni proměny. Samotnou mě zarazilo, jak to jde rychle. To měl nejspíš na svědomí můj pobyt v tomto světě. Obvykle by muselo trvat mnoho životů, než by se vůbec schopnosti projevily v nějaké slabé formě. K jejich projevení muselo dojít k nějaké opravdu mimořádné události v životě daného elementála. Muselo dojít k protržení bariéry mezi jeho lidskou a mýtickou částí duše. Bariéry, která byla uměle vytvořena a neměla tam vůbec být přesto však byla nesmírně pevná a odolná. Ti, kdo se snažili proniknout do své podstaty vědomě, obvykle neuspěli. Mohli se o to snažit celý život a nic. A já...

Zaujalo mě, co všechno takový fénix může zvládat. Pokud jsem mohla soudit, jednalo se v podstatě o nepřemožitelná a všehoschopná stvoření. Záleželo samozřejmě na povaze jednotlivců, ale v knize se psalo o nesmrtelných stvořeních, která jedním dechem dokázala spálit celou vesnici nebo prostupovat zdmi v podobě plamene, byli tu tvorové, kteří zvládali unést neskutečně těžká břemena - viz pověst o Freye Ohnivé, která zachránila posádku celé jedné lodi tím, že ji prostě uzvedla a odnesla z útesů, kam ji nahnal rozzuřený Posseidon... - a byli tu i tací, jejichž křik zaháněl nepřátele na míle daleko, jakou hrůzu dokázal vyvolat. To všechno jsem četla s nesmírným zájmem, ale nevěřila jsem tomu, že bych byla kdy schopná takových věcí. To prostě bylo moc. Moc nadpřirozené. Moc divné. Já nebyla taková extratřída. Pro mě bylo šílené už jen to, že jsem uměla vypustit z rukou fireball. Jak bych se mohla srovnat s něčím tak šíleným? Ne, tohle já určitě umět nebudu...

Všimla jsem si, že na mě Ella mluví. To mě vytrhlo z šoku. Zvedla jsem se od stolu, čapla knihu a přesunula se blíž.

Tyjo... tak já jsem asi fakt fénix..., vyřkla jsem nad sebou rozsudek, když jsem si přisedla k Elle a Kaemonovi, hodila před sebe ohořelou knihu a prohrábla jsem si vlasy. To je na palici, uchechtla jsem se tomu a kroutila hlavou. Tušila jsem, že to ještě bude zajímavé, ale tohle? Dělalo mi problémy to zpracovat. Co si s tím počít?
Návrat nahoru Goto down
Ella Frell
Hráč RPG

PříspěvekPředmět: Re: Knihovna a archiv   Tue Feb 07, 2012 2:10 pm

Pozrela som sa do knihy a prečítala som si prvých pár riadkov. "Waah, veď to je úžasné eM!" Usmiala som sa na ňu. "Ty to zvládneš, verím ti! Máš nato!" povzbudzovala som ju, potom som sa zasa zahľadela do knihy o strachu. Deštruktívny... Prebehlo mi v mysli. "Chcela by som... ovládať strach... " Poviem do ticha. "Ak by som to vedela, nikdy by som sa už nebála..." Dodám potom.
Návrat nahoru Goto down
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků

PříspěvekPředmět: Re: Knihovna a archiv   Tue Feb 07, 2012 2:14 pm

Dík, zakřenila jsem se na Ellu. Její optimismus bych si přála mít.

Strach... to jsem ti jednou slyšela takovou větu - Zdá se, že ze všeho nejvíc se bojíš svého strachu. To je velice moudré, Harry, usmála jsem se. Byl to můj oblíbený citát z Harryho Pottera a zdálo se mi, že je na místě ho zmínit. Měla jsem přitom celkem živou vizi Elly, stojící na přídi lodi, hrdě a vzpřímeně a s obočím pevně semknutým odhodláním. Věděla jsem prostě, že jednou, až se zbaví té své plachosti a věčného sebepochybování (hej, to zní jako někdo, koho znám...), bude to kurážná a sebevědomá mladá žena.
Návrat nahoru Goto down
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků

PříspěvekPředmět: Re: Knihovna a archiv   Tue Feb 07, 2012 2:17 pm

Ovládat svůj strach je jednou z nejtěžších věcí vůbec, řekla bych. A zároveň jakmile na to jednou přijdeš, jde to už samo. Naštěstí na to existují pomůcky. Třeba smích. Radost. Naděje. Vem si, když my jsme stáli poprvé proti Isabel. Nejdřív tam byla hrůza, jakou neumím popsat. Šok. Překvapilo nás to. Nevěděli jsme, co máme dělat. Ale pak přišla naděje. Berenika. A eurofie a radost, když přišel Eserath a začal si z ní utahovat. Najednou jsem to všechno viděla v jiném světle. Přišlo odhodlání. A zničehonic jsem se té potvory vůbec nebála. Bála jsem se jen o své přátele. A byla jsem vzteklá, že je ta věc ohrožuje. Chtěla jsem ji zničit. Strach byl tentam..., vyprávěla jsem.
Návrat nahoru Goto down
Ella Frell
Hráč RPG

PříspěvekPředmět: Re: Knihovna a archiv   Tue Feb 07, 2012 2:23 pm

"Ty si čítala Harryho Pottera?" Prekvapene som sa na ňu pozrela. "Ak by som ovládala strach, dokázala by som všetko čo chcem.. a bola by som potrebná... Nebola by som tá slabá Ella, ale... škoda že to nejde...Heh, nepotrebujem plášť nato aby som sa stala neviditeľnou... Berenika... Eserath... aj ty eM, vy všetci na to máte, máte na to prekonať strach. Ja by som buď zutekala alebo by som sa za vás schovala... Som slaboch ktorý sa bojí aj vlastného tieňa..." Sarkazmus zo mňa priam sršal. Prevrátila som stranu, a pozrela som sa na ňu. "eM? Prečo sa v knihe o strachu nachádza aj naše... zrkadlo?" Ukázala som na malý nákres zrkadla na strane, síce nebolo presne také isté ako naše ale bola tam podobnosť. Orámovanie bolo trošičku pestrejšie. Prehrábla som si vlasy a čítala som text okolo toho.
Návrat nahoru Goto down
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků

PříspěvekPředmět: Re: Knihovna a archiv   Tue Feb 07, 2012 2:29 pm

Ty jsi trdlo, usmála jsem se na Ellu a troufla si pohladit ji po hlavě. Chceš něco vědět? To, co umím... upřímně se domnívám, že jsem asi ten poslední člověk, komu něco takového měli dát do rukou. Jsem nestálá. Nevím, co chci. Neumím se ovládat. Vybuchuju, kdy se to nejmíň hodí. Už dvakrát jsem si spálila půlku kajuty, jednou dokonce ne mojí vlastní. Přímo u-mí-rám strachem, že někdy bouchnu v blízkosti někoho z vás a že vám ublížím. Myslíš, že jsi jediná, kdo se bojí? Leda prd.

Když přišla na řadu zmínka o zrcadle, trochu jsem se zase zachmuřila. To vážně nevím. Co se tam píše?, natahovala jsem krk.
Návrat nahoru Goto down
Ella Frell
Hráč RPG

PříspěvekPředmět: Re: Knihovna a archiv   Tue Feb 07, 2012 2:34 pm

Usmiala som sa. "Máš pravdu... prepáč umm, niekedy som až príliš depresívna..." Zasmiala som sa potom. "Je v tom akoby hádanka... Každá vec má dve strany, každá vec má dva konce..." Potom som sa pozrela na eM. "Žeby bolo vo svete viac takých zrkadiel?" Spýtala som sa. "Ak áno tak... čo ak sa na nás teraz niekto pozerá?" Dodám potom.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Knihovna a archiv   

Návrat nahoru Goto down

Knihovna a archiv
Strana 2 z 6Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Mini Stories :: SPAM :: Old topics :: Stará témata :: Insignia, druhá vzducholoď-
Přejdi na: