Mini Stories 
FAQPříjemPortálHledatRegistracePřihlášení

Share | 
 

 Nočné mory (NPC pre administrátorov)

Goto down 
AutorZpráva
Nočné mory
NPC pro adminy
avatar

Poèet pøíspìvkù : 63
Reputatce : 1
Join date : 22. 01. 12

PříspěvekPředmět: Nočné mory (NPC pre administrátorov)   Thu Jan 26, 2012 8:54 pm

NOČNÉ MORY


Nočné mory by sa dali považovať za najhlavnejšiu záporácku rasu v textovej hre. Ide o hierarchicky usporiadané zoskupenie hriešnikov, ktorí zapredali svoj domov a vlasť v záujme získania väčšej moci a schopností, prípadne i čiastočnej nesmrteľnosti (nočné mory nestarnú). V minulosti sa za ne považovala iba "prírodne" vytvorená, najvyššia trieda, netvory, avšak po získaní schopnosti ich umelého vytvárania tam radíme aj z ľudí vytvorené tiene a monštrá. Drvivá väčšina z nich žije vo vzdialenej dimenzii ďaleko ďaleko nad oblasťou, v ktorej sa pohybuje loď snov. Kapitánka Berenika túto neznámu plochu v hre charakterizovala ako "pôvodnú loď", jej pravý názov však je Kráľovstvo Tmy, keďže vzhľadom na veľmi vysokú polohu na spomínanú dimenziu nedopadá ani len pramienok svetla ktorejkoľvek z hviezd. To je aj najpodstatnejší dôvod, prečo sa tam nevyskytujú tiene.


HIERARCHICKÉ USPORIADANIE


I napriek na prvý pohľad jednoduchej forme života, nočné mory majú pomerne zložité hierarchické usporiadanie a prekvapivo aj povinnosti, odlišujúc sa však zvlášť priamo v Kráľovstve Tmy a zvlášť v ostatných oblastiach. Ako bolo písané v zápletke, vzostupne sú to "umelo vytvárané" tiene (v Kráľovstve Tmy sa však nevyskytujú) a monštrá (mimo kráľovstva sú iba 4), zatiaľ čo tie pôvodné, najvýznamnejšie a najobávanejšie sú netvory (vytvárané priamo z bývalých "snílkov").

Ako presne to funguje v Kráľovstve Tmy ostane i naďalej zakryté rúškom tajomstiev. V ostatných oblastiach sa však vyskytujú obzvlášť najprimitívnejšie a najzákladnejšie formy nočnej mory, tiene. Zvyčajne sa zvyknú pohybovať samostatne a nemysliac likvidujú kohokoľvek a čokoľvek, čo sa im postaví do cesty. Napriek tomu ale existuje špeciálna výnimka, kedy pracujú spolu a to v prípade, keď nimi manipuluje vyššia trieda, ich stvoritelia monštrá. Na celom svete (s výnimkou Kráľovstva Tmy) sú iba štyria, známi ako jedny z najsilnejších foriem života a panovníkov s obzvlášť veľkou mocou, Kniežatá Nového Sveta. Hoci o nich verejnosť vie, málokomu sa ich podarí zahliadnuť, čo má na svedomí to, že väčšinu svojich biednych životov trávia zalezení vo svojich tmavých komnatách. Je o nich možné hovoriť aj ako o "šľachtických tieňoch", keďže narozdiel od nižšej formy sú vytváraní samotným Ricardom.KNIEŽATÁ NOVÉHO SVETA


Ako už bolo povedané, kniežatá sú považované za najsilnejšie formy života s v rukách sústredenou najväčšou mocou, kontrolujúce prakticky všetky územia, na ktorých Kráľovstvo Tmy nemá ako dosiahnuť. Ide o úroveň monštrá, pričom ako bolo už písané v zápletke nemajú žiadnu skutočnú fyzickú podobu a ich základnou charakteristikou je schopnosť meniť tvary (možnosť zmeniť sa v čokoľvek a na kohokoľvek), čo však každý z nich v boji využíva iným spôsobom. Okrem iného sú však kniežatá od monštier žijúcich v Kráľovstve Tmy zvýhodňovaní v tom, že môžu vytvárať a používať aj niektoré vlastnosti tieňov, čo z nich robí skutočne viac než extrémne nebezpečných protivníkov.


Isabel Delicia
Vek: 146

Pohlavie: žena

Charakter: Rovnako ako každá jedna nočná mora úrovne monštrum, Isabel je rozdvojená osobnosť, prejavujúca sa v každej stránke jej osobnosti absolútne inak (závisiac od štádia). Kým je "nasýtená" a po žiadnom prebytočnom zabíjaní netúži, je jej chovanie absolútne neemotívne, nijak nemeniac výraz v tvári, alebo nebodaj tóninu hlasu. To je spôsobený tým, že nočné mory jej úrovne ešte nie sú schopné prejavovať viac emócií, či pocitov naraz, každopádne je jej pohľad behom tohoto svetlého štádia rapidne skreslený. O ľuďoch, ktorých kedy zabila a zabije, hovorí ako o ružiach vzhľadom na to, že o takomto čase sú už vždycky zaliati krvou pochopiteľne červenej farby, ktorá jej spomínané kvety pripomína.
Behom jej "temného štádia" sa jej charakter rapidne mení. Bojuje so zvieracou divokosťou a mnoho krát v boji prejavuje svoju ohromnú krutosť, zvyčajne vždycky svoju obeť nepríjemne mučiac tesne predtým, ako ju definitívne pripraví o život. Ako sama povedala, jej druhé meno, Delicia, je odvodené od španielskeho slova s významom "rozkoš", alebo "túžba". Vyjadruje tým túžbu po ružiach (ľuďoch), zažívajúc rozkoš behom ich pomalého, obzvlášť bolestného odtrhávania lupienkov (mučenia). Vzhľadom na okolnosti, za ktorých sa stala nočnou morou, je schopná cítiť aj strach.

História: Hoci jej táto pozícia už dávno neprináleží a sama už nie je človekom, často sama seba zvykne označovať ako "španielska grófka". Z tohoto dôvodu je možné vyvodiť, že ňou v minulosti skutočne mala byť. Skutočne sa totiž narodila do rodiny so šľachtickým pôvodom. Behom tohoto naoko prepichového života však nanešťastie pre ňu musela znášať mnohé útrapy, keďže svoju matku nikdy nepoznala a jej otec ju opustil už keď bola dieťaťom. I napriek jej veku mala svoju nastávajúcu významnú pozíciu zastávať ona sama, pričom jej jej strýko, Marcos, mal čiastočne pomáhať iba so spravovaním majetku. Zjavne sa mu však táto pozícia nepozdávala a preto sa rozhodol, že svoju neter chladnokrvne pripraví o život. Pod obrovským návalom strachu a túžbe po pomste za zradu z nej Ricardo, ktorý toho času zbierajúc svoje budúce poddanstvo putoval svetmi, osobne urobil tesne pred smrťou nočnú moru, následkom čoho svojho strýka skutočne pripravila o život, užívajúc si tak pôžitok, ktorého sa touto chladnokrvnou pomstou dočkala.

Spôsob boja: Isabel rovnako ako každá nočná mora čiastočne využíva schopnosti tvarovania. Zvyčajne zvykne obmieňať iba niektoré časti svojho tela (najmä ruky) do podoby tieňového predlžovacieho ostria, schopného laicky preseknúť čímkoľvek. Je tak isto schopná zavraždením vytvárať tiene (z toho dôvodu osoby, ktorých pripraví o život, stratia svoj tieň, s výnimkou snílkov) a využívať tak aj ich vlastnosti, konkrétne v jej prípade "absorpciu". Hoci technika nebola nijak pomenovaná, mali sme ju možnosť vidieť už aj v akcii a to nasledovným spôsobom. Používa svoj vlastný tieň k tomu, aby ju mihnutím oka "absorboval" a vytvoriac sa na inom mieste zasa "vyvrátil", čo sa vzhľadom na jej obrovskú rýchlosť zdanlivo javí, ako by mizla a objavovala sa na iných miestach, pripomínajúc vlastnosti ducha, čo z nej robí o to strašidelnejšiu osobu.


Sebastian Munditiae
Vek: 276

Pohlavie: muž

Charakter: Sebastianova rozdvojená osobnosť sa nijak zvlášť neprejavuje, keďže jak u jednej, tak u druhej zdieľa rovnaké vlastnosti. Každopádne tam predsa len viditeľný rozdiel je. Ako tomu aj všetko naznačuje, jeho priezvisko má tak isto špeciálny význam, tentokrát pre zmenu v latinčine, z ktorej pochádza celé meno. Ide o "čistotu". Tá sa behom jeho svetlého štádia prejavuje v rovnako tak absolútne neemotívnom cool postoji, pričom jediná situácia, kde sa je schopný nahnevať je, keď mu niekto zašpiní obvykle bielu košeľu.
Vo svojom temnom štádiu Sebastian nedbá jak na spôsoby, tak na čistotu oblečenia, ale rás. Jedná sa teda o zatrpknutého rasistu, pričom sa nevie udržať na uzde kedykoľvek, kedy čo i len zazrie inú farbu pleti (má to na svedomí práve jeho minulosť). Postoj k ostatným ľuďom sa nemení.

História: Sebastian bol za svojho života vedcom, rovnako ako aj Ricardo. Hoci poskytnuté informácie nijak nezahŕňajú jeho detstvo, môžeme s istotou povedať, že sa nemal zle. V dospelosti šlo o šťastne ženatého muža. Žil pokojným životom, v ktorom mu iba zriedka niečo chýbalo, až do istého incidentu z obdobia, kedy jeho manželka otehotnela. Na jednej spoločnej večernej prechádzke prepadol párik muž čiernej pleti, miereným úderom do hlavy ukončujúc Sebastianove vedomie. Nie je celkom jasné, čo sa toho dňa udialo, každopádne v čase, kedy sa Sebastian prebudil, bola jeho tehotná manželka so značne krvácajúcimi reznými ranami mŕtva (všetko nasvedčuje tomu, že ju muž obzvlášť úchylným spôsobom znásilnil a ušiel, následkom čoho vykrvácala). Nemal možnosť vidieť útočníkovi do tváre, s istotou mohol iba tvrdiť, že sa jednalo o človeka čiernej pleti, keďže tesne pred úderom mal možnosť vidieť jeho odkryté ruky. Z tohoto dôvodu ho rázom posadla neskutočná bolesť a nenávisť k iným rasám, dostatočne silná nato, aby z neho spravila nočnú moru.

Spôsob boja: Sebastianove schopnosti sa od ostatných monštier nijak zvlášť nelíšia. Zmenu tvaru využíva čisto iba na transformáciu svojej pravej ruky do podoby "najostrejšieho meča". Dokáže z ľudí vytvárať tiene a využívať ich vlastnosti, konkrétne v jeho prípade "rýchlosť". Disponuje natoľko obratnými pohybmi, že sa vyrovnáva rýchlosti objavenia tieňa s príchodom svetla, čo z neho činí najrýchlejšieho z kniežat, prekonávajúc dokonca aj Isabel.


Michelle Gimme
Vek: 114

Pohlavie: žena

Charakter: Podobne ako väčšina nočných mor, ani Michelle nedáva nijak zvlášť najavo svoje emócie. Je tichá, pokojná a dáva prednosť pozorovaniu a analyzovaniu nepriateľa na pokusných tieňoch, než s ním sama skríži zbrane (aj keď by sa tomu najradšej vyhla). Hoci sama uvádza, že rozdvojenou osobnosťou trpí, prejavuje sa to iba v jednej jedinej veci a to práve v spomínanej chuti bojovať. Vo svojom temnom štádiu je totiž omnoho menej opatrná, pričom je ale omnoho ochotnejšia bojovať na vlastnú päsť, sama nepripúšťajúc tiene k útoku. Navyše sa u nej prejavuje aj význam druhého mena, grimme, ako nenásytnosť, keďže ako náhle sa do niečoho pustí, je ju skutočne veľmi zložité zastaviť.

História: Michelle bola v minulosti dvornou pani významného panovníka. Pre svoju nadmernú krásu bola považovaná za najkrajší poklad dvora, schopná získať akéhokoľvek muža, akého si zaumienila. Dlhé roky to tiahla dokonca aj so svojim najvyšším nadriadeným, čím získala mnohé výhody, zjednoduchšujúc jej tak rapidne život. Pochopiteľne ale s vekom krásy ubúdalo a dospelo to až do štádia, kedy už viac neupútavala pozornosť ničím iným, než len svojou minulosťou, označujúc ju tak celá spoločnosť za prostitútku. Dokonca aj jej panovník ju vymenil za mladšiu, následkom čoho sa s ním povadila natoľko, že ju dal vykázať z dvora. V tejto obrovskej nenávisti z nej putujúci Ricardo na ulici spravil nočnú moru. Zaumienila si totiž, že potom, ako s jeho pomocou získa naspäť mladosť, ukradne tvár každičkej krajšej žene a získa každého naivného muža (tu sa prejavuje jej "nenásytnosť"). Keďže z nej ale premena spravila neemotívnu beštiu, od svojho pôvodného cieľa časom upustila, hoci nemožno nespomenúť, že sa všetky jej schopnosti skutočne odvíjajú od neustálej zmeny vzhľadu.

Spôsob boja: Ako som už naznačil, všetky Michelline schopnosti sa sústreďujú na jedinú vec - zmenu vzhľadu. Pochopiteľne je i ona schopná vytvárať tiene, ale aj používať jednu z ich vlastností, konkrétne "rozsah" (tieň je možné predlžovať, alebo aj rozširovať v závislosti od postavenia od svetla). V kombinácii s týmto sa je schopná zmeniť skutočne na absolútne čokoľvek a kohokoľvek, nezávisiac od toho, o akú veľkosť, alebo dokonca aj skupenstvo ide.


Amir Kelaparan
Vek: 42

Pohlavie: muž

Charakter: Amir by sa dal označiť zo všetkých spomínaných za najľudskejšie monštrum. Dokáže totiž napodobovať všetky emócie, hoci ich sám neprežíva. Typickým charakteristickým znakom je preňho tak isto práve rozdvojená osobnosť, pričom je to uňho možné pozorovať celkom jednoducho. Svetlé štádium v ňom totiž vzbudzuje milosť, ochotu, výrečnosť a dokonca aj čiastočnú priateľskosť, kdežto jeho temné z neho robí psychopatického kanibala. Význam jeho priezviska je "hlad", čo dokazuje fakt, že svoju obeť musí po jej usmrtení vždycky surovo "skonzumovať".

História: O Amirovej minulosti toho nie je veľa známeho, keďže väčšinu z nej trávil "na ulici". Narodil sa totiž do veľmi chudobnej indickej rodiny, tráviac tak väčšinu svojho života bezútešnou prácou a hľadaním každej príležitosti na prežitie. Večné hladovanie zavŕšil až príchod Ricarda, ktorý sa ho po smrti oboch jeho rodičov ujal, vytvoriac tak z neho poslednú nočnú moru na vyplnenie štyroch najvýznamnejších kniežatstiev sveta.

Spôsob boja: Amir využíva jak schopnosti manipulácie tvaru, vytvárania tieňa, tak aj čiastočnej nadvlády nad jeho vlastnosťami. Podobne ako Isabel aj on využíva práve "absorpciu", avšak značne iným spôsobom. Dokáže totiž pohlcovať nielen väčšinu techník, ktoré nemajú nič spoločné s priamym fyzickým útokom, ale aj predmety, kamene, podlahu, prípadne i vzduch a prakticky čokoľvek, čo si zaumieni. Následne je samozrejme schopný ich aj vyvrhnúť transformovanými rukami v tvare kanónov. Toto využitie z neho robí prakticky najsilnejšie knieža a to i napriek tomu, že je z nich najmladší.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
 
Nočné mory (NPC pre administrátorov)
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Mini Stories :: SPAM :: Old topics :: Stará témata :: RPG TEXTOVÁ HRA KS :: DATABÁZE NPC-
Přejdi na: