Mini Stories
Mini Stories
Mini Stories
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PříjemPortálHledatLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 Kajuta Fantaghiry

Goto down 
AutorZpráva
Fantaghira

Fantaghira


Poèet pøíspìvkù : 36
Reputatce : 2
Join date : 11. 06. 11
Age : 32
Location : Ireland

Kajuta Fantaghiry Empty
PříspěvekPředmět: Kajuta Fantaghiry   Kajuta Fantaghiry EmptyTue Jan 17, 2012 6:33 pm

Tato kajuta není na první pohled příliš velká, přesto se tam vyskytuje vše potřebné.
Kajuta je vymalována levandulovou barvou a na zemi se nachází hustý měkký tmavěčervený koberec.

Místnosti vévodí velká postel s nadýchanou peřinou a spoustou malých polštářů. Vedle ní se nachází noční stolek s petrolejovou lampou. O kousek dál najdeme skříň z dubového dřeva, na jejíž dveřích jsou vyřezané zvláštní ornamenty.

Pod jediným kulatým oknem v kajutě se nachází psací stůl, rovněž z dubového dřeva, se spoustou šuplíků. Na stole se nachází několik zápisníků i volných papírů a pera, tužky i pastelky. V rohu stolu stojí další petrolejová lampa.

Posledním kusem nábytku v místnosti je soubor poliček. Na některých jsou knihy, na jiných nejrůznější předměty, které Fantaghira shromáždila a které jí připomínají různá místa a události, zmiňme například mušle a lastury všech možných tvarů, pramen žíní jejího prvního koně nebo náhodně nalezenou hadí kůži.

Když se po místnosti rozhlédnete pořádně, všimnete si malých nenápadných dveří vedoucích do koupelny. Koupelna je obložená šedomodrými obkladačkami a na zemi jsou dlaždice imitující mramor. Nachází se tam pouze sprchový kout a umyvadlo, nad kterým visí zrcadlo, ale to je vlastně vše, co je potřeba.
Návrat nahoru Goto down
http://fantaghira.blog.cz
Fantaghira

Fantaghira


Poèet pøíspìvkù : 36
Reputatce : 2
Join date : 11. 06. 11
Age : 32
Location : Ireland

Kajuta Fantaghiry Empty
PříspěvekPředmět: Re: Kajuta Fantaghiry   Kajuta Fantaghiry EmptyTue Jan 17, 2012 6:51 pm

Nechtělo se mi otevřít oči. Zdál se mi takový krásný sen. Sen o vzducholodi.

"Ách!" protáhla jsem se a odhodlala otevřít svoje zalepené oči. To, co jsem uviděla mi vyrazilo dech.

"Ono se mi to nezdálo," zašeptala jsem, jako kdybych se bála, že když promluvím nahlas, všechno se přede mnou rozplyne. Opatrně jsem vylezla z postele a dala se do prohlídky své kajuty. Včera jsem byla tak unavená, že ani nevím, jak jsem zvládla dojít až do postele, ale dnes jsem byla odpočatá a připravená na další dobrodružství.

Kajuta byla jedním slovem dokonalá. Jako kdyby loď přesně věděla, co chci. Dokonce na stole byl jakýsi tvůrčí nepořádek. Usmála jsem se.

Nejvíc mi ale vyrazily dech malé poličky na stěně vedle stolu. Bylo na nich všechno. Všechny moje vzpomínky. Nevím, jak je možné, že se všechny ty malé, za léat nahromaděné, předměty dostaly na vzducholoď, a bylo mi to jedno. Jestli tu jsou, znamená to jediné - tohle je teď můj domov.

Nakonec jsem narazila na koupelnu. Jako vždy jsem se vyděsila při pohledu na svoje, do všech stran trčící, vlasy. Popadla jsem hřeben a jala se tu hrůzu krotit. Když se mi vlasy podařilo dostat do jakéhosi pochybného drdolu, ještě jsem si vyčistila zuby a opláchla obličej. Už mi ani nepřišlo zvláštní, že koupelna obsahuje přesně to, co potřebuju.

Stejně tak mě nepřekvapilo, když jsme ve skříni objevila několikery pohodlné džíny, spoustu triček a mikin s kapucí. A nic růžového. Vzala jsem si to, co zrovna bylo navrchu a rychle se oblékla. Už jsem se nemohla dočkat, až budu moct prozkoumat další část lodi.

Ve dveřích jsem se otočila a prohlédla si svůj pokoj. "Domov," zašeptala jsem, než jsem se vydala chodbou pryč.

(přesun)
Návrat nahoru Goto down
http://fantaghira.blog.cz
 
Kajuta Fantaghiry
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Kajuta Qui
» Kajuta Lei
» Kajuta M.
» Kajuta Pietroviča
» Kajuta Eseratha

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Mini Stories :: SPAM :: Old topics :: Stará témata-
Přejdi na: