Mini Stories
Mini Stories
Mini Stories
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PříjemPortálHledatLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 Jídelna

Goto down 
+21
Akihiro Kazuki
Shimonu
Pietrovič
Effettualita
Nočné mory
Vincent van Geelen
Thaleia Cassiope
Opti-Mystique
SteamTiger
Alfio
Agatha Farewell
Tsunoroi Ryuuji
Phate69
Eserath
Momonika Queer
Neige
Rikke
Will Reinja
Ella Frell
Fantaghira
M. Phoenix
25 posters
Jdi na stránku : Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42, 43  Next
AutorZpráva
M. Phoenix
Člen Klubu Snílků
Člen Klubu Snílků
M. Phoenix


Poèet pøíspìvkù : 1102
Reputatce : 8
Join date : 01. 01. 12
Age : 35
Location : Prague

Jídelna - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Jídelna   Jídelna - Stránka 41 EmptyTue Jan 17, 2012 1:52 pm

First topic message reminder :

Jídelna - Stránka 41 Jdelja

Zdálo se, že loď poskytovala svým obyvatelům místnosti přesně podle toho, jak je potřebovali. Proto když měl například snílek hlad, velice snadno ho svými spletitými chodbami navedla přesně tam, kam bylo třeba - do jídelny.

Jídelnou byla nevelká místnost s několika dlouhými stoly vyrovnanými vedle sebe. Zařízena byla velmi prostě, to nejhlavnější v ní bylo veliké magické okno s výhledem, který se měnil podle toho, jaká byla zrovna denní doba. K snídani jste se například mohli dívat na výhled na oceán, nad nímž právě svítá a kde dovádí racci, při večeři vás pak okouzloval pohled na tmou zahalený deštný prales, a byli-li jste dostatečně potichu, mohli jste slyšet i jeho tajemné zvuky, cvrkot cvrčků a pokřikování opic.

Kromě tohoto magického okna tu nebylo moc na co koukat. Bylo tu především hodně zeleně, rostlin v překrásně zdobených květináčích, a na stěnách obrazy, které se často měnily a mnohdy obsahovaly různá vepsaná poučení a rčení.

Na stěně hned vedle okna visel rozměrný, jakýmsi pradávným písmem popsaný pergamen - jídelní lístek. Na něm si snílek mohl zvolit z množství lahodných pokrmů ten, na který měl právě největší chuť, a pro objednávku pak stačilo posadit se ke stolu a pomyslet na svou volbu. Vybraná dobrota se pak objevila přímo před snílkem a ten si mohl dobře pochutnat. Právě tak nádobí se obvykle samo odklízelo poté, co je snílek vyprázdnil. Jen někdy, například chtěla-li vás loď poškádlit nebo potrestat za přestupek proti lodnímu řádu, se nádobí neodklidilo a na stěně se objevil plechový dřez, kde jste se o svůj nepořádek museli postarat klasicky postaru, bez použití magie.

Jídelna často platila za druhou společenskou místnost. Snílci byli sice obvykle natolik zabráni do jídla, že neměli mnoho času u něj mluvit, a židle tu nebyly tak pohodlné, přesto se ale i tady daly řešit různé problémy, občas tu někdo i po jídle zůstal sedět třeba s knihou nebo se omámený postavil k oknu a nechal svou fantazii putovat kdesi po pouštích a oázách nebo po deltách ohromných řek, na jejichž vodopády se právě díval...


Naposledy upravil M. Phoenix dne Mon Jan 23, 2012 2:59 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.phoenixrise.blog.cz

AutorZpráva
Anonymní
Anonymní




Jídelna - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 41 EmptyWed Feb 15, 2012 6:59 pm

"No do teď jsem nevěděl,že mám nějakou schopnost" řeknu stručně,zamyslím se,prsty klepu na desku stolu.
"Promiň nebylo to úmyslné...asi projev schopnosti...ještě jednou promiň" omlouvám se a tvářím se mírně provinile.
"Ale aspoň byla sranda ne?" nemohl jsem si nerýpnout.
Návrat nahoru Goto down
Pietrovič
Země Moří
Pietrovič


Poèet pøíspìvkù : 516
Reputatce : 1
Join date : 31. 01. 12

Jídelna - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 41 EmptyWed Feb 15, 2012 7:00 pm

"Trochu...ale za ten bolesť to fakt nestálo. Ale, že to nebolo úmyselné a prejavujú sa ti schopnosti tak to beriem..." poviem a stále som sa držal za tvár. Bolo to hrozné.
Návrat nahoru Goto down
Paul Adrian Zima
Psycholog v záučbe
Psycholog v záučbe
Paul Adrian Zima


Poèet pøíspìvkù : 91
Reputatce : 2
Join date : 03. 01. 12
Age : 28
Location : Kopčany

Jídelna - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 41 EmptyWed Feb 15, 2012 7:04 pm

Ja som sa ale teraz vôbec nepribližoval keď to mal z toho čo z neho sa vydalo ja som to videl tak že mňa by asi také niečo položilo."Bolo by dobré keby sa ale toto ak je to tvoja schopnosť naučil sa používať ."
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jídelna - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 41 EmptyWed Feb 15, 2012 7:06 pm

Usměji se "Bylo,už na čase...aby se nějaká ukázala" dostanu ze sebe...trošku mě bolí břicho.
"Tak to zapijeme ne?" usměji se.
Destiny třikrát vodku,díky objednám prcky na přípitek.
A skutečně se objeví "Jo pokusím se to naučit ovládat,ale teď pijme" uchopím jednu ze štamprlí "Na zdraví" a kopnu do sebe obsah oné štamprle.
Návrat nahoru Goto down
Pietrovič
Země Moří
Pietrovič


Poèet pøíspìvkù : 516
Reputatce : 1
Join date : 31. 01. 12

Jídelna - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 41 EmptyWed Feb 15, 2012 7:09 pm

"Tak na zdravie. Na to Olafovu schopnosť!" poviem, zoberiem si štaprlík a kopnem to do seba."No je to fajn...ale bolo to trochu veľa aj na mňa." poviem a znovu ma začnú bolieť lícne svaly."Dosť, dosť. Už sa nechcem smiať. Mal som dosť..." poviem a pozriem na nich dvoch."Inak...čakať, čakať. My sa poznáme?" poviem, pozriem na Paľa a začal si ťukať do hlavy."Paľo..je to tak? Myslím, že áno. Ty si tu kedy prišiel?" spýtam sa zvedavo.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jídelna - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 41 EmptyWed Feb 15, 2012 7:21 pm

"Ta píše..abych.." odkašlu si jako starý tuberák.
"Se představil...jsem nějaký Olaf Skog" zahučím na zvláštního kluka.
"A popojedeme" skoro vykřiknu,původně jsem chtěl další panáky přihodit,ale pak
Destiny daj flašku vodky,díky zabručím vnitřně.
Láhev je tu,odzátkuji "Druhá runda" oznámím.
Návrat nahoru Goto down
Pietrovič
Země Moří
Pietrovič


Poèet pøíspìvkù : 516
Reputatce : 1
Join date : 31. 01. 12

Jídelna - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 41 EmptyWed Feb 15, 2012 7:24 pm

"Nalej!" poviem a podstrčím mu pohárik. Tešil som sa, že konečne vypnem. Začal som si šúchať ruku o ruku."Ách...konečne bude sranda..." poviem a trochu sa zasmejem, no potom ma začali bolieť svaly tak som nahodil poker face.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jídelna - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 41 EmptyWed Feb 15, 2012 7:31 pm

"Směle do toho,půl je hotovo" řeknu radostně a rozlévám vodku do prázdných štamprlí,sem tam kapka unikne i na desku stolu.
Panáci naliti je čas to vrazit do sebe "Na naše schopnosti" pronesu a kopnu panáka do sebe.
"Rozlévej taky" zahučím na Pietroviče,položím prázdnou štamprli na stůl.
Návrat nahoru Goto down
Pietrovič
Země Moří
Pietrovič


Poèet pøíspìvkù : 516
Reputatce : 1
Join date : 31. 01. 12

Jídelna - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 41 EmptyWed Feb 15, 2012 7:33 pm

"Tak!" poviem a vypijem obsah pohárika."Tak fajn..." zobral som do rúk fľašku a začal nalievať vždy dookola. Vždy som len potom zdvihol pohárik do vzduchu a niečo povedal a vypil obsah pohárika. Takto sa to opakovalo niekoľko krát.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jídelna - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 41 EmptyWed Feb 15, 2012 7:38 pm

Houpaje se na židli mírně ožralý "Dáme ještě jednu flašu?" ptám se a udržuji rovnováhu na dvou nohách židle.
"Tak co...pijeme nebo chrápeme?" otravuji přiblblými otázkami.
"A zpíváme....ale nevím co" řeknu,zatvářím se podivně a uprdnu si strašlivě.
Návrat nahoru Goto down
Pietrovič
Země Moří
Pietrovič


Poèet pøíspìvkù : 516
Reputatce : 1
Join date : 31. 01. 12

Jídelna - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 41 EmptyWed Feb 15, 2012 7:45 pm

"Ideme žiť! Ešte jednu fľašku!" poviem, netriezvou hlavou pomyslím na fľašku vodky, ktorá sa okamžite objaví predomnou."Tak pijeme!" znova som ponalieval a znova vypil. Keď už začal menší kolotoč a výpadky pamäte, trochu som sa pousmial aj napriek bolestiam. Nalieval a nalieval. Pil a pil. Obsah vodky sa vždy viac a viac míňal.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jídelna - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 41 EmptyWed Feb 15, 2012 7:49 pm

"Mě bude ráno blbě..." dostanu pár slov ze sebe.
Zvednu čelo z desky stolu a mžourám zamlženým zrakem někde tam kde předpokládám,že je Pietrovič.
"Ežště...ežš...pije...me" bláblim nesouvisel.
"Vh.vz..vzh..vzhůru do vesmíru" třísknu rukou do stolu,až spadne moje štamprle....já se tomu jen opilecky směji.
Návrat nahoru Goto down
Pietrovič
Země Moří
Pietrovič


Poèet pøíspìvkù : 516
Reputatce : 1
Join date : 31. 01. 12

Jídelna - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 41 EmptyWed Feb 15, 2012 7:57 pm

"T-to...i-ideme p....p-piť! Áno piť..." poviem dorazím fľašku. Pozriem na neho. Bol som dosť opitý ale nikdy som neskončil na zemi."Poď...iď-bŕŕf...ideme na In..Ins...Insigniu! Bude sranda..." trochu sa zapotácam, postavím sa a zoberiem ho cez rameno."Tak poďme!" zavelím, mávnem rukou ako Napoleon a razil som si to tackajúcim krokom do Berenikinej kajuty.
/presun/
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jídelna - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 41 EmptyWed Feb 15, 2012 8:00 pm

"Jooooooooooooo,jdeme ..." motám se jako družice kolem planety a následuji Pietroviče.

"Insig..gniáááá" řvu jak tur.
"Doufám,že...kap..tánce...nanabliju...do...kaju...ty" snažím se vyloudit nějaké slova ze sebe.

(přesun)
Návrat nahoru Goto down
Reina Kana
Destiny
Reina Kana


Poèet pøíspìvkù : 139
Reputatce : 0
Join date : 11. 02. 12

Jídelna - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 41 EmptySat Feb 18, 2012 6:22 pm

vešla jsem do jídelny moje instinkty mě zavedli okamžitě k jednomu stolu v rohu mířila jsem přímo tam ale najednou se přede mnou objevila nafialovělá bublina a já do ní vrazila jak jsem nestihla zastavit a svezla se na zadek k zemi. Chytla jsem se na čelo a jakmile jsem se na tu věc podívala zmizela
"To snad není možný." zaskuhrala jsem
Návrat nahoru Goto down
Phate69
Hráč RPG
Phate69


Poèet pøíspìvkù : 114
Reputatce : 2
Join date : 21. 01. 12

Jídelna - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 41 EmptySun Feb 19, 2012 10:18 pm

Phate

Seděl jsem opět v jídelně a popíjel medovinu. Ten odpočinek mi prospěje. pomyslel jsem si a zauvažoval nad dnem, kdy bych požádal bohy o osobní volno. Najednou do jídelny vešla celkem pěkná dívka a zamířila to ke stolu napříč přes místnost. Náhle se před ní utvořila bublina a holčina do ní vrazila. Rychle jsem polkl medovinu, abych se neudusil a usmál jsem se. Slečno, tady je místo a nic vám tu nehrozí! zasmál jsem se a bleskově přitáhl židli od vedlejšího stolu a pokynul na ni. Držel jsem vám místo.
Návrat nahoru Goto down
Reina Kana
Destiny
Reina Kana


Poèet pøíspìvkù : 139
Reputatce : 0
Join date : 11. 02. 12

Jídelna - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 41 EmptyMon Feb 20, 2012 1:25 pm

zaslechla jsem od jednoho stolu hlas pracně jsem vstala.
Měla bych si o tom s kapitánkou popovídat nejdřív bublina v hlavě a teď tahle... otočila jsem se na toho mladíka co mi údajně držel místo. Přimhouřila jsem oči a pozorně jsem si ho prohlédla.
Hm toho jsem už někde viděla....
nejistě jsem si přisedla k němu a složila ruce do klína
"mmm děkuji." pípla jsem rozpačitě
Návrat nahoru Goto down
Phate69
Hráč RPG
Phate69


Poèet pøíspìvkù : 114
Reputatce : 2
Join date : 21. 01. 12

Jídelna - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 41 EmptyMon Feb 20, 2012 9:12 pm

Phate

D8te si něco? zeptal jsem se a pokynul ke stolu. Pod mými prsty se objevila sklenice červeného vína. Nejlepší ročník. poznamenal jsem, ale zůstal jsem u své medoviny.
Návrat nahoru Goto down
Reina Kana
Destiny
Reina Kana


Poèet pøíspìvkù : 139
Reputatce : 0
Join date : 11. 02. 12

Jídelna - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 41 EmptyTue Feb 21, 2012 5:32 am

"Díky." usmála jsem se a vzala si od něj sklenici vína. Udělala jsem pak podobný trik a přede mnou se objevila mistička s olivami.
"Dáte si?"
Návrat nahoru Goto down
Phate69
Hráč RPG
Phate69


Poèet pøíspìvkù : 114
Reputatce : 2
Join date : 21. 01. 12

Jídelna - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 41 EmptyTue Feb 21, 2012 10:03 am

Phate

Podíval jsem se trochu podezíravě na mističku s těmi divnými třešněmi. Natáhl jsem váhavě ruku a jednu si vzal. Tak špatné to není.
Jak dlouho jste tady, slečno?
Návrat nahoru Goto down
Reina Kana
Destiny
Reina Kana


Poèet pøíspìvkù : 139
Reputatce : 0
Join date : 11. 02. 12

Jídelna - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 41 EmptyTue Feb 21, 2012 12:03 pm

"Dobré ne?" pousmála jsem se a položila si ruce na stůl. "Ani nevím řekla bych tak tři čtyři dny. A vy?"
Návrat nahoru Goto down
Phate69
Hráč RPG
Phate69


Poèet pøíspìvkù : 114
Reputatce : 2
Join date : 21. 01. 12

Jídelna - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 41 EmptyTue Feb 21, 2012 9:43 pm

Phate

Už pár týdnů, řekl bych. odpověděl jsem. Ale čas se tu nepočítá zrovna dobře. dodal jsem s úsměvem. A už jste našla svou schopnost? zeptal jsem se. Musíte mít svou schopnost, protože jste na téhle lodi. Zcela bezděky jsem nahmátl další olivu. Dal jsem si ji do pusy a v duchu zaklel. no...další už si snad nedám.
Návrat nahoru Goto down
Reina Kana
Destiny
Reina Kana


Poèet pøíspìvkù : 139
Reputatce : 0
Join date : 11. 02. 12

Jídelna - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 41 EmptyWed Feb 22, 2012 7:49 pm

musela jsem se pousmát jak mu evidentně zachutnali.
"No...myslím že mám, ale je dost bolestivá." řekla jsem a vybavila se mi ta bublina do které jsem vrazila
"A co vy? máte taky něco?"
Návrat nahoru Goto down
Phate69
Hráč RPG
Phate69


Poèet pøíspìvkù : 114
Reputatce : 2
Join date : 21. 01. 12

Jídelna - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 41 EmptyThu Feb 23, 2012 9:00 am

Phate

Jo, bratra. A je to hroznej kre... náhle mi někdo vrazil facku, až jsem se prohnul. Za mnou ale nikdo nestál (podle Qiu). No...zatím nic. Respektivě ještě nevím, jak bych to popsal.
Návrat nahoru Goto down
Reina Kana
Destiny
Reina Kana


Poèet pøíspìvkù : 139
Reputatce : 0
Join date : 11. 02. 12

Jídelna - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 41 EmptyThu Feb 23, 2012 11:59 am

podivně jsem se na něj podívala. Mírně jsem pootevřela pusu, ale pak jsem ji radši zavřela a radši si vzala olivu.
"A kde máte bratra?"
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Jídelna - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jídelna   Jídelna - Stránka 41 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Jídelna
Návrat nahoru 
Strana 41 z 43Jdi na stránku : Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42, 43  Next
 Similar topics
-
» Jídelna
» Jídelna a kavárna
» Přidaná místnost - jídelna

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Mini Stories :: SPAM :: Old topics :: Stará témata-
Přejdi na: